Uus-Kaledoonia ja Vanuatu
Aastavahetus Okeaanias


25. detsember – 13. jaanuar 2025
Grupis 14 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Teet Toome

Uus-Kaledoonia ja Vanuatu

25. dets – 13. jaan 2025  / 8940 €

Vaikse ookeani edelaosas paiknev Uus-Kaledoonia on äärmiselt kaunis. Saari ümbritsevad sinistes toonides sillerdavad laguunid, siinne valgus ning õhk erutavad meie meeli. Uus-Kaledoonia võimas vallrahu on üks suurtest looduse imedest ja väärib igati UNESCO maailmapärandi nimistusse kandmist (2008. aastal) kolmes kategoorias: ülivõrdelise loodusliku ilmingu või loodusliku ilu kategoorias, kestva bioloogilise või ökoloogilise protsessi kategoorias ning bioloogilise liigirikkuse ja ohustatud liikide kategoorias. Uus-Kaledoonia on mõnus kooslus looduse suurest imest ja inimese loodud naudingutest. Siinne kultuur on võluv segu Melaneesia veetlusest, soojusest ja külalislahkusest ning Prantsuse sarmist ja elegantsist. 

Uus-Kaledooniast põhja pool asub Vanuatu saarestik. Ühe uuringu kohaselt on kõigi maailma riikide kodanike seas kõige õnnelikumad just Vanuatu Vabariigi kodanikud. 98% Vanuatu elanikkonnast koosneb põlisrahvast. Mitmed rännumehed peavad seda kogu Okeaania üheks ürgsemaks ja ehedamaks saarestikuks, mille rikkumata loodus ja põlisrahva kultuur lummab ning tekitab sõltuvust. Vanuatu on sündinud vulkaanidest ja praegugi tegutseb üheksal saarel aktiivseid vulkaane. Siinses õhtutaevas punetab sulalaava tuline hiilgus. Saarel kasvavad lopsakad vihmametsad, mis on võimsate laiavõraliste viigipuude kuningriigiks. Vihmametsade tiheda alustaimestiku ehteks on paljud orhidee- ja sõnajalaliigid. Maalilisi randu ja hambulisi kaljusid uhuvad kristallselged veed. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.05.2024):

  • Eesti kodanikud saavad Singapuri ja Vanuatule reisida viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest. Uus-Kaledoonias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni kolm kuud.
  • Singapuri sisenemiseks peavad kõik reisijad enda reisiga seonduva registreerima 3 päeva jooksul enne riiki saabumist lehel SG Arrival Card või kasutama selleks mobiilirakendust (MyICA Mobile). Saadame selle kohta juhendi eraldi kirjaga nädal enne reisi.
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiate Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Helsingi – Singapur (25. detsember)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 15.20.

Lend AY1026 Tallinn-Helsingi 17.20-17.55 (Finnair)
Lend AY131 Helsingi-Singapur 23.50-18.25+1 (Finnair)

2. päev

Singapur (26. detsember)

Saabumine Singapuri lennujaama ja sõidame hotelli. Õhtu Singapuris. 

Majutus: Hotell Singapuris 4*

3. päev

Singapur – Noumea (27. detsember)

Päev Singapuris. Õhtul sõidame lennujaama.

Lend SB701 Singapur-Noumea (Uus-Kaledoonia) 20.00-08.05+1

Jõuame Uus-Kaledooniasse järgmise päeva hommikul.

Toidukorrad: hommikusöök

4. päev 

Uus-Kaledoonia / Noumea (28. detsember)

Saabume hommikul kell 08.05 Uus-Kaledooniasse. 

Tutvume Noumea ümbrusega.

Uus-Kaledoonia vallrahu kogupikkus on umbes 1500 kilomeetrit ja korallriffide ala kogupindala on 24 000 km2 (keskmiseks sügavuseks 25 meetrit). Uus-Kaledoonia laguunide süsteem on maailma üks suuremaid. Korallriffi väärtuseks on väga suur bioloogiline mitmekesisus - siin elab mitmeid endeemilisi liike, mis on iseloomulikud ainult sellele piirkonnale. Arvatakse, et erinevat liiki korallide ja kalade hulgalt ületab Uus-Kaledoonia korallriff isegi suuremat Austraalia Suurt Vallrahu. Uus-Kaledoonia rannavetes elab umbes 3000 erinevat liiki molluskeid. Korallrahu piirkond on dugongide (mereveis) ja rohekilpkonnade elupaik.

Uus-Kaledoonia viis suuremat saart ning seda ümbritsev sõltkondade ala on Prantsusmaale kuuluv meretagune ala. Uus-Kaledoonia peasaar ehk teise nimega Grande Terre asub Austraaliast umbes 1200 kilomeetri kaugusel ida suunas. Uus-Kaledoonia pealinn Noumea on stiilne ja kosmopoliitne, ent samas ka lihtne ja pingevaba. Linn asub poolsaarel ning on ümbritsetud maaliliste lahtedega. Noumea, kus elab rõõmsameelne paljurahvuseline kogukond (umbes 100 000 inimest), on siinse Vaikse ookeani piirkonna tõeliseks keskuseks. Külastajad saavad nautida hõrgutavaid roogi Ladina kvartalisse peidetud särtsakates Prantsuse restoranides või mõnes mereäärses bistroos. Ostlejad saavad avastada uusimat Prantsuse moodi kõrvuti Aasia vürtsidega. Noumea keskus keerleb ümber Place des Cocotiers’i väljaku. Väljaku aiakestes on mõnus kuuma päikese eest varju otsida. Kohalikele meeldib aega veeta Baie des Citronsi ja Anse Vata rannarajoonides, kus on ka restoranid, baarid ja ööklubid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

5. päev

Uus-Kaledoonia / Blue River Park / Noumea (29. detsember)

Täna sõidame bussiga lõuna suunas. Meie sihtkohaks on Blue River Parc (eesti k. Sinise Jõe park) - 80 km2 suurune looduskaitseala. Uus-Kaldoonia peasaare Grand Terre lõuna osas asuv Blue River park on ideaalne paik, kus saab tutvuda saare mitmekesise ja väga erakordse elustikuga. Kuna Uus-Kaledoonia on iidse Gondwana hiidmandri jäänuk ja otsekui tänapäeva Noa laev, on siin miljoneid aastaid kestnud omaette eksistentsi jooksul välja arenenud palju unikaalseid eluvorme. Siin pesitsevad paljud värvikirevad linnud, kellest tuntum on üksnes Uus-Kaledoonias elutsev kagu (pr. k cagou). Pargi jalutusradadel matkates loodame selle häbeliku linnuga ka kohtuda. Pargi tiheda võsastiku ja paksu vihmametsa sees näeme ka hiiglaslikku kauripuud. 

Pargi sinised jõed ja lopsakas roheline taimestik moodustavad terava kontrasti erkpunase pinnasega.  Pinnase pealiskihis on taimedele suhteliselt mürgised metallid lausa silmaga seletatavad  ning paljud endeemsed taimed on seetõttu omastanud unikaalseid kohastumise strateegiad. Pargis on mitmeid täiesti erinevaid maastikke – vahemerelaadset rohumaad ja troopilist vihmametsa, kus leidub 37 endeemset palmiliiki, jõed ja tehisjärv.

Kuigi looduspark on saanud nime pargi keskel voolava Blue river jõe järgi, on pargis tegelikult kolm jõge. Jõed toidavad Yaté tehisjärve, mis tekkis siia tänu 1958. aastal ehitatud tammile. Pérignon silla juures on sürrealistlikuks vaatamisväärsuseks uppunud mets. Kivistunud puud ei mädane tänu paigas leiduvatele metallidele – nikkel, kroom, raud, koobalt, magneesium.  Kunagi oli siin niklikaevandus ja metsatööstus. Sillast edasi matkatakse alati jalgsi. Pargis on mitmeid erineva pikkusega matkaradu, pikniku- ja ujumiskohti.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

6. päev

Uus-Kaledoonia / Pines' saar (30.detsember)

Hommikune lend Pinesi saarele.

Noumeast 100 kilomeetri kaugusel kagu suunas asuval saarel elab vaid 2000 inimest. Türkiissiniste vetega rannad, lumivalge liiv ning troopilised metsad on andnud Isle of Pines’ile hästi väljateenitud hüüdnime: l'île la plus proche du paradis (tõlkes: lähim saar paradiisile). James Cook jäi  Ile des Pines saare juurde ankrusse 1774. aastal.  Kuulus Inglise admiral pani saarele nime Uus-Kaledoonia mändide järgi, mille sihvakaid siluette ta rannikul silmas.  Admiral Cooki silmatud puud on tegelikult hoopis Uus-Kaledoonia endeemsed araukaariad Araucaria columnaris, mille kuju meenutab tavalist mändi. Araukaariaid leidub nii rannikul kui saare südames.  Saare metsade pimeduse varjus peituvad kummituslikud koopad ning kunagise vangla varemetesse on sisse seadnud lopsaks rohelus. Saarele toodi 19. sajandil Pariisi kommuuni mässajaid asumisele. Saare põlisasukad - kunied - hoiavad siiani au sees iidseid meresõidu pirooge. Nõtked ja saledad puutüvest õõnestatud kanuud libisevad hääletult üle tasase laguuni. Saarel on põnev ja väga haruldane loomastik ja taimestik. Näiteks elab siin harjasgeko ja maailma suurim geko - võrk-hiidgeko.

Saare keskosas on pisut kõrgem platoo saare kõrgeima tipuga N’ga (262 meetrit), kust avanevad hingematvad vaated ümbritsevale maastikule ja kaunitele laguunidele. 

Ile des Pines kaunimaks aardeks ongi eelkõige võrratud lahed Kuto, Oro, Upi ja Kanumera.  

Oro laht on kui selge veega looduslik bassein. Korallidega ääristatud lahe kaldal seisavad sammastena reas majesteetlikud palmid ja teravad kivid. Oro lahe ümbruses on araukaaria salud. Ligi hektari suurune laht on täis värvilisi kalu ja koralle. Korallide ja kalade imetlejatel palutakse austada selle erakordse ökosüsteemi haprust. 

Kanumera ja Kuto lahte eraldab kitsas poolsaar. Kuto ja Kanumera  türkiissiniste lahtede kaldal on säravvalge liivaga rannad. Lahed on ideaalsed paigad snorkeldamiseks ja ujumiseks ning korallrifis elavate põnevate mereelukate imetlemiseks. 

Crabes laht asub saare põhja rannikul. Sellele lahele on iseloomulik eriti peene valge liivaga rand (meenutab savi) ning rannal kasvavad mangroovid.

Upi laht on sügav fjord, mille kristallselged veed on ümbritsetud valgete liivarandadega ja araukaaria saludega. Upi lahe juurde pääseb vaid mööda pikka metsarada matkates või paadiga merd mööda.

Kaunite lahtede ja laguunide vahel asub mitmeid laide ja väiksemaid saarekesi. Üks tuntuim on Nokanhui laid, mille ümber on väga tasane ja madal laguun tänu Uus-Kaledoonia vallrahule. Kogu muu maailma siginast-saginast kaugel oleva Nokanhui ainukesteks püsiasukateks on kaks kulli. 

Oumagne Grotto  ehk kuninganna Hortense koobas on kindlasti koht, mida tasuks saarel külastada. Kuninganna Hortensia koobas pole saarel ainuke koobas aga kindlasti kuulsaim, sest on kuulunud saare kuningannale. Koobas asub metsiku troopilise looduse rüpes pisut põhja pool saare lennuvälja. Koopas voolab allikas ning troonivad paekivist lõõrid. Selles võluvas paigas kasvavad puumõõtu sõnajalad, helikooniad ja paradiisilinnulilled. Legendi kohaselt leidis siin pelgupaiga suure pealiku Kaoua Vendégou tütar Kanedjo (kanaki nimi) rivaalitsevate hõimude konflikti ajal.  Hiljem sai saare ajaloos tähtsat rolli kandnud printsessist  kuulus kuninganna Hortense. Kuninganna oli esimene prantsuse keeles soravalt kõnelev ja kirjutav melaneeslane. 

Saare administratiivne keskus Vao asub saare lõuna osas St Josephi lahe ääres. Vao suurimaks vaatamisväärsuseks on 19. sajandil ehitatud  Notre-Dame de L’Assomption kirik. Kirikus on kenad lakitud pingid, värvilise klaasiga aknad ja pühakute kujud. 

Üks saare huvitavamatest vaatamisväärsustest asub Saint Maurice lahe kaldal. Monument kõneleb esimestest misjonäridest, kes tulid siia ristiusku levitama ja pidasid 1848. aastal esimese katoliikliku jumalateenistuse saarel. Monumendist endast on aga palju põnevam seda ümbritsev  puidust tara. Tara vaiadeks on erinevate hõimude poolt tahutud tootemsambad. Iga sammas sümboliseerib esivanemate hingi, kes valvavad siiani saare üle.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Oure Beach Resort hotell 4*

7. päev

Uus-Kaledoonia. Pines'i saar /aastavahetus (31. detsember)

Vaba päev laguunis. Aastavahetus ilusas troopikas!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Oure Beach Resort hotell 4*

8. päev

Uus-Kaledoonia. Pines'i saar (1. jaanuar)

Vaba päev Pines'i saarel. Teeme soovijatele päevase väikesele idüllilisele korallsaarele "Brush Island". Hind koos grilli-piknikuga 98€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Oure Beach Resort hotell 4*

9. päev

Uus-Kaledoonia. Pines'i saar - Noumea (2. jaanuar)

Vaba hommik laguunis. Pärastlõunal lendame Noumeasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

10. päev

Noumea / lend Vanuatule (3. jaanuar)

Päev Noumeas ja õhtul lendame Vanuatule.

Lend SB230 Noumea-Port Vila 17.35-18.45

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Warwick Le Lagon Resort & Spa hotell 4*

11. päev

Vanuatu. Tanna saar / Yasuri vulkaan (4. jaanuar)

Pärast hommikusööki läheme kohalikule lennuväljale ning lendame Tanna saarele.

Lend Port Vilast Tanna saarele.

Tanna on Vanuatu saarestiku üks lõunapoolsemaid saari, kus on iidne melaneesia kultuur hästi tunnetatav. Tanna on Hiiumaast ligi kaks korda väiksem. Seal on aga alati elanud hulga rohkem inimesi, sest maa on viljakas ja toidab inimesed ära. Osalt tänu sellele on nad üheskoos suutnud alal hoida traditsioonilist elulaadi. Iidne elatusviis, aialappide tegemine metsa, püsib tänaseni. Tannalase aed metsas näib meile kui väike võssakasvanud raiesmik. Tegelikult on see haritud lapike, kus kasvab hulk erinevaid aedvilju.

Pärastlõunal teeme retke tuld purskavale Yasuri vulkaanile. Tanna saar, nagu paljud teisedki Vanuatu saarestiku saared, on vulkaaniliselt aktiivne. Yasuri vulkaan sülitab vahetpidamata välja suitsu, väävliaure, tuhapilvi ja hõõguvaid kivikamakaid. Eriti müstiliseks ja ähvardavaks muutub vaatemäng õhtupimeduses, kui seisad otse kraatri serval. Yasuri vulkaani peetakse maailma üheks parima juurdepääsuga tegevvulkaaniks. 365 meetri kõrgune Yasuri vulkaan on olnud aktiivne sisuliselt vahetpidamata viimased 800 aastat. Tannalaste arvates elavad vulkaanis nende surnud eelkäijate hinged, ühes maa-aluses osas kurjad ja teises head hinged. Tuhaväljal on ka paik, kust kaudu siit ilmast lahkuva inimese hing peaks vulkaani sisse pääsema.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Whitegrass resort

12. päev

Vanuatu. Tanna saar (5. jaanuar)

Hommikul võimalus snorkeldada.

Pärastlõunal külastame Tanna saare peamisi vaatamisväärsusi. Külastame rannikutaguste mägede vahel asuvat maailma suurimat banaanipuud ning käime ära Lenakeli värvikirevatel turgudel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Whitegrass resort

13. päev

Vanuatu. Tanna saar / Lokalangia küla (6. jaanuar)

Täna hommikul läheme umbes 45-minutilise autosõidu kaugusel Lowinio piirkonna džunglis asuvasse Lokalangia külla, kus on võimalus kogeda elustiili, mis pole sajandeid muutunud. Külaelanikud on seisnud vastu lääne kultuuri mõjutustele ja elavad omas rütmis, kus domineerib usk “kastomisse”. "Kastom" viitab Melaneesias traditsioonilisele kultuurile (sealhulgas religioon, majandus, kunst ja maagia). See ringkäik annab meile huvitava ülevaate kohaliku hõimu igapäevaelust. Tee viib meid läbi Lenakeli linna. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Whitegrass resort

14. päev

Vanuatu. Tanna saar (7. jaanuar)

Täna teeme väljasõidu kuulsa Sinise Koopa juurde. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Whitegrass resort

15. päev

Vanuatu (8. jaanuar)

Lendame tagasi pealinna Port Vilasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Warwick Le Lagon Resort & Spa hotell 4*

16. päev

Vanuatu (9. jaanuar)

Teeme 6-tunnise ekskursiooni Port Vila ümbruses. Kajakkidega looduses.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Warwick Le Lagon Resort & Spa hotell 4*

17. päev

Vanuatu / Uus-Kaledoonia (10. jaanuar)

Päev Port Vilas ja õhtul lendame Uus-Kaledooniasse. 

Lend SB231 Port Vila-Noumea 20.00-21.05

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

18. päev

Noumea – Singapur (11. jaanuar)

Päev Noumeas hilisõhtul sõidame lennujaama.  

Toidukorrad: hommikusöök

19. päev 

Singapur – Helsingi (12. jaanuar)

Lend SB740 Noumea-Singapur 01.05-07.10 

Saabume varahommikul Singapur, kus veedame terve päeva ja õhtul lendame Singapurist koju. 

Lend AY132 Singapur-Helsingi 22.05-05.45+1

20. päev

Helsingi – Tallinn (13. jaanuar)

Lend AY1011 Helsingi-Tallinn 07.25-08.00

Saabume Tallinnasse 13. jaanuari hommikul kell 08.00.



Reisi hind: 8940 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik programmis märgitud lennud
  • majutus vastavalt programmile
  • programmis märgitud söögikorrad
  • transport vastavalt programmile
  • programmis märgitud ekskursioonid
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest: 

  • ühene majutus 1495 eurot
  • programmivälised ettevõtmised
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis