Meie lugu

 

Miks me seda kõike teeme?

Albioni ettevõtmised on meie jaoks nii kirg, rõõm, eesmärk kui ka sotsiaalne ettevõtmine. Meie eesmärk on teha asju nii, et inimeste elud muutuksid paremaks mitte ainult täna vaid alati. Meie sooviks on võimaldada inimestel avastada ja saada kontakti ümbritseva maailmaga ning iseendaga. Tihti arvatakse, et reisile tullakse seiklust ja vaheldust otsima, ent natuke sügavamalt järele mõeldes reisitakse pigem selleks, et oma elus midagi muuta. Reisimine ei ole meie jaoks pelgalt argipäevast eemaldumine vaid võimalus muuta oma argipäev paremaks.

Inimesele on omane sund avastada üha uut. Meid vaimustavad maailma äärealad, puutumatud kultuurid, paigad, mis tunduvad otsekui teiselt planeedilt ja üha pikenev nimekiri sihtkohtadest, kuhu tahaks minna. Samuti see, et maailma avastamisega kaasneb oskus märgata uusi detaile ka tuttavates kohtades ja olukordades. Loodame, et meie rännuliste oma isiklikud avastused, nii sisemised kui välimised, panevad tundma ühtsust universumiga, annavad jõudu ning seeläbi panevad ületama iseennast ka pärast reisilt koju naasmist. Meie jaoks pole reisimine mitte see, mitu kilomeetrit oleme läbi käinud, vaid see mis jääb järele siis, kui oleme läbitud kilomeetrid unustanud.

Albioni reisikalender katab suurt hulka maid, mida iseloomustavad iidsed kultuurid ja kombestikud, vapustav loodus ning eksootika. Meie sooviks on lükata piire avaramaks ja me aitame jõuda ebatavalistesse, vahel ka lausa kättesaamatutesse paikadesse nagu Kongo või Põhja-Korea. Kaugeim marsruut on viinud Antarktikasse ja selle piirkonna saartele. Saame hakkama ka keerukate reisiprogrammidega ning usume, et meie veetleval planeedil on veel tohutul hulgal avastamata kalliskive rändajahingede jaoks. Maailma avastamine ei saa kunagi otsa – see peaks tegema rõõmu kõigile neile, kel rännupisik veres ning uudishimu võõraste maade vastu hinges hõõgumas.

Me usume, et ei leidu ühtegi inimest, kes ei sooviks muuta nii maailma kui ka ennast suuremaks. Meie eesmärk on see kõik teha Sinu jaoks võimalikult lihtsaks ja mugavaks. 

Tänutundega meie reisijatele

Albioni kollektiiv

Maad kus oleme käinud

Inglismaa, Šotimaa, Wales, Iirimaa, Hiina, Tiibet, Bhutan, Nepal, Birma, India, Jaapan, Vietnam, Kambodža, Laos, Lõuna-Korea, Põhja-Korea, Filipiinid, Hong Kong, Taiwan, Sri Lanka, Bangladesh, Indoneesia saared (Jaava, Paapua, Komodo, Flores, Rinca, Bali), Austraalia, Uus-Meremaa, Cooki saared, Uus-Kaledoonia, Vanuatu, Singapur, Malaisia, Borneo saar, Brunei, Madagaskar, Seišellid, Maldiivid, Mauritius, Reunion, Malawi, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Sambia, Tansaania, Kongo DV, Uganda, Rwanda, Burundi, Etioopia, Mali, Senegal, Benin, Togo, Sudaan, Ghana, Lõuna-Aafrika, Svaasimaa, Mehhiko, Kuuba, Jamaica, Guatemala, Nicaragua, Honduras, Belize, Salvador, Costa Rica, Panama, Venezuela, Peruu, Colombia,Tšiili, Argentiina, Uruguai, Paraguay, Brasiilia (Amazonase jõel), Falklandi saared, Antarktika, Lõuna-Georgia saar, Iraak, Iraan, Jeemen, Araabia Ühendemiraadid, Omaan, Katar, Bahrein, Kuveit, Ecuador, Galapagose saared, Kanada, Alaska, Hawaii, Ameerika läänerannik, Prantsuse Polüneesia (Markiisaared, Tuamotu atoll, Bora Bora, Huahine, Moorea), Lihavõttesaar, Teravmäed, Maldiivid, Etioopia, Türkmenistan, Usbekistan, Tadžikistan, Kasahastan, Kõrgõztan, Gröönimaa, Curacao, Trinidad ja Tobago, Prantsuse Guajaana, Guyana, Suriname, Sudaan, Fidži, Samoa, Maroko, Rumeenia, Saudi Araabaia, Pakistan

Mis on Albionis erilist?

Iga reisi muudab meeldejäävaks reisijuht

Giidide ja reisijuhitide rolliks on juhtida reisil viibijate tähelepanu detailidele, laiendada silmaringi ja taustapilti ning aidata mõtestada kogetut. Iga reisi planeerimisel püüdleme selle poole, et reisilistega läheks kaasa just sihtkoha jaoks sobivaim inimene, kelle erialased teadmised bioloogia, ornitoloogia, botaanika, ajaloo, arheoloogia, antropoloogia, filoloogia, spordi vms vallas loovad reisile lisaväärtust. Meie reisijuhid kirglike reisijate ja oma ala ekspertidena mõistavad, et kui inimene lahkub kodunt laia maailma, kogeb ta midagi täiesti uut ning kohates võõrast ja teistsugust, paneb ta end pidevalt proovile. Rändajat ärgitab maailma võimsaim käimalükkaja: uudishimu. Uudishimu on meie endi igapäevane vari, mida ei saa sundida aga ometi saab äratada. Maailmas rännates avab see meie silmad ja kõrvad ning paneb meid esitama elulisi küsimusi. Meie reisijuhid on otsinud vastuseid elu olulisematele küsimustele tunnetades, märgates, omandades, otsides kinnitusi, luues seoseid, tõlgendades, sünteesides ja kaheldes. Reisijuhid jagavad rõõmuga oma kogetut ja avastatut bussis ja laevas, kõrbes ja vihmametsas, mäe tipus ja vee all. Reisijuhid hoolitsevad selle eest, et kaasteelised saaksid end arendada ja üllatuda, avastades maailma ja iseennast avali silmi ja avali meeltega.

Lisaks Eestist kaasa tulevale giidile peetakse Albionis väga oluliseks ka seda reisijuhti, kes gruppi sihtkohas ootab. Kohalik vastuvõtja tagab info piirkonna põnevaimate vaatamisväärsuste juurde ning tänu talle avaneb võimalus kaasa lüüa põlisrahva tantsudele, kohtuda suguharu šamaaniga, vaadata gorillabeebi mängu või vaikides imetleda kohaliku loomeinimese kätetöö valmimist.

Reisiprogramm

Reisiprogramm võiks olla selline, et see tekitaks elevuse, soovi reisida, näha ja kogeda. Meie teadmised sihtkohariikide kohta, kohapealsed otsekontaktid, reisikorraldamise kogemus, lai valik kaugeid ja eksootilisi reisisihtkohti ning ükshaaval valitud ehedaid kogemusi on meie reiside mustrisse sisse põimitud. Oleme lisanud oma reisiprogrammidesse need paigad mida tingimata peab nägema, need tegevused mida peab proovima, road mida peab maitsma ning lood mida peab kuulma, aga samas oleme jätnud ka aega, ruumi ning vabadust igale reisijale endal avastamiseks.

Väikesed grupid muudavad reisi personaalseks

Meie esimene soovitus kõigile reisihuvilistele on proovida reisida omapäi.

See annab hea võimaluse ennast uutes olukordades kogeda, enda reisipäeva planeerida hetke soovidest ja meeleoludest lähtuvalt. Selliseks rändamiseks võiks pikemalt aja maha võtta. Teine soovitus on rännata koos mõttekaaslastega, kaugetest maadest ning kultuuridest huvitatud inimestega.

Väikese grupiga reisides avab maailm end pisut rohkem kui üksi või suure grupiga reisides. Ainult väikese reisigrupi puhul saab reisijuht pöörata tähelepanu igale reisilisele ning arvestada erinevate eelistuste, stiilide ja soovidega. Koos reisimisel peab olema oma lisaväärtus. Paljud uued reisijad on öelnud, et nad ei ole varem grupiga käinud või nad ei ole grupireisija tüüp. Kuid pärast reisi märkad, et oled saanud palju uusi sõpru! Meil on palju näiteid sellest, kuidas sõpradeks saanud reisikaaslased juba ühiselt tulevasi reisiplaane peavad. Väikese aga ühte sammu astuva grupiga on võimalik ette kavandamata teha peatus mõnes hubases nurgapealses kohvikus, põigata sisse mõnda templisse või teha suplus siis, kui tundub selleks õige hetk olevat.

Grupiga koos reisides on võimalik ennast korralduslikest muredest vabastada ja nautida täielikult detailideni läbimõeldud reisipäevi. Tundes maad, mida külastame, viime reisijad ühelt poolt paikadesse, mida lihtsalt peab nägema, ja teisalt kohtadesse, kus varem pole turisti nähtud. See on müüt, et grupireisija tallab vaid mööda turismimarsruuti. Küll on hea pärast matka Bhutani või Jaapani mägedes koos kohalikega kuumaveeallikas mõnuleda või Birmas Pa-O hõimu turul ringi vaadata.

Oleme tänulikud oma reisijatele, kes on just meid oma reisikaaslaseks valinud. Meie reisijad on meie mõttekaaslased, kelle soovide, eelistuste, huvide ja unistuste jagamise kaudu saame pakkuda hoolikalt kujundatud põnevaid reise.

Riskivaba broneerimine ehk Uus Valik

Pakume oma reisijatele riskivaba broneerimist ehk Uue Valiku võimalust. See tähendab seda, et kui soovite broneeritud reisist loobuda (enam kui kaks kuud enne reisi algust), saate varem tasutud ettemaksu kasutada ükskõik millise tulevikus toimuva reisi jaoks. See kaitseb meie reisijat ootamatute ning ettearvamatute sündmuste korral, siis kui reisija on sunnitud reisi edasi lükkama või hoopis tühistama. Albioniga reisijal on võimalik tühistada broneeritud reisi vahetades selle mõne muu reisi vastu, lükata reis edasi paremateks päevadeks või kinkida reis sõbrale.

Reisidele võib tulla ka kaaslaseta

Kui sul ei ole endal reisikaaslast siis ei tähenda see seda, et sa oled sunnitud üksinda reisima. Albioniga on teisiti, sest meie reisidele on oodatud ka kaaslaseta reisijad. Leiame Sulle meeldiva samasoolise toakaaslase.

Toetame kohalikku kultuuri

Reisijatena oleme vastutustundlikud nende paikade ja kultuuride suhtes, mis meid ikka ja jälle inspireerivad ning sügavalt puudutavad. Peame meeles, et erinevad kultuurid vaatavad asju erineva nurga allt ja oma reisiplaane koostades teeme kohalike kogukondadega tihedat koostööd valides hotellid, transpordivahendid ning kohalikku kultuuri mõistvad giidid. See on meie oluline põhimõte, sest reisimiskultuur peab olema jätkusuutlik. Kasutades kohalikke giide, ööbides kohalikes majutusasutustes ja süües kohalikku toitu saame edendada sihtkoha elujärge ja ühtlasi vahetult kogeda kohalikku kultuuri. Reisil valgustame oma reisijaid kohalike olude ning tavade kohta ning püüdleme igapäevaselt selle poole, et meie rännakust jääks võimalikult väike jalajälg. Mõtleme sellele, mis on parim meie reisijale, meie sihtkohale, meie rännakule ning ka meie planeedile. Aafrika savanni lageda taeva all säravaid tähti puudutades, Amazonase vihmametsas ööloomade karjetest võpatades, Tokyo igikestvat sagimist jälgides või mõne vaikse templiaia samblastel teedel ruttamata astudes meenub meile see, miks me üldse reisile tulime.
 

Reisid maailma äärele. Ja tagasi.