Provence ja Côte d'Azur
Suvepikendus Lõuna-Prantsusmaal


9. oktoober – 20. oktoober 2024
Grupis 16 reisijat7 vaba kohta
Reisijuht: Sirje Lefebvre

Provence ja Côte d'Azur

9. okt – 20. okt 2024  / 3240 €

Provence on piirkond Kagu-Prantsusmaal Vahemere ääres, külgnedes Itaaliaga. See on osa Prantsuse Vabariigi Provence-Alpes-Côte d'Azuri piirkonnast. Traditsiooniline Provence'i piirkond vastab Vari, Vaucluse'i, Bouches-du-Rhône'i, Alpes-de-Haute-Provence'i, Alpes-Maritimesi ja osaliselt Hautes-Alpes'i departemangule.

Provence — see tähendab pittoresksete kitsaste, käänuliste tänavatega linnakesi; kõrgeid kindlusemüüre, mis on peitunud mägedesse; tüümiani ja rosmariini parfüümi, tsikaadide sirinat, lõputuid hõbedasi oliivisalusid ja sinetavaid lavendlivälju, punetavaid viinamägesid, päikest ning merd. Aga ka võimsaid antiikehitusi, keerulist ajalugu. Läbi sajandite on kunstnikud leidnud inspiratsiooni Provence‘i kirgastest värvidest, lopsakast loodusest ja mahedusest. See on Van Goghi, Cesanne, Chagalli, Picasso ja paljude teiste maailm. Provence on ka Côte d'Azur, kuulus French Riviera, mis laiub Hyères’ist kuni Mentonini oma luksuslike hotellide, kaunite butiikide, šikkide restoranide ja mõnusate randadega sillerdava Vahemere kaldal, mille pärlid on Nice, Cannes, Saint Tropez...

Provence'i süda tuksub mägededes, mis ühendab Alpe merega. Kuidas on võimalik ühe tunniga jõuda kõrgmägedest päikeselise rannani? Hüpata suuskadelt otse Vaheremere lainetesse? See on võimalik, sest Azuri Alpid kõrguvad 4000 meetri kõrgusel otse Nice'i kohal. Provansaali keel on laulev nagu kunagiste trubaduuride viisid. Kohalikud elanikud armastavad rikkaliku laua ümber nalja visata nautides aromaatsed hõrgutisi mahedate veinide saatel. Kindlasti ei tohi unustada lõunamaa inimeste lemmikjooki pastissi. 

Provence’i polegi võimalik kirjeldada. Sinna peab ise minema, avastama, nautima, tunnetama, õppima.. Tulge meiega!

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 23.05.2024):

  • Eesti kodanikele on Prantsusmaale reisimine viisavaba.
  • Euroopa Liidus reisides on soovituslik Euroopa Ravikindlustuskaardi olemasolu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Pariis – Montpellier

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.55.

Lend BT861 Tallinn-Pariis 15.55-17.55, lennuaeg 3h (Air Baltic)

Transfeer bussiga Gare de Lyoni kvartalisse. Majutus hotelli.

Kui on huvi, siis teeme väikese jalutuskäigu vana raudteesilla juures, mis ligi nelja kilomeetri pikkuselt on muudetud roheliseks promenaadiks majade kohal ja mille allkorrustelt leiab kunstipoode ja galeriisid.

Soovijad võivad õhtustada legendaarses restoranis Le train Bleu, kohad tuleb eelnevalt reserveerida.

Majutus: Pariisis Gare de Lyoni kvartalis hotell 3* 

2. päev

Pariis – Montpellier

Pärast hommikueinet alustame teekonda kiirrongiga lõuna poole. Umbes 3-4 tunni pärast saabume Montpellier'sse. Väike puhkus ja seejärel jalutuskäik linna võluvas vanalinnas.

Montpellier – u 300 tuhande elanikuga Languedoc-Roussilloni pealinn, kus keskaegsed kvartalid sulanduvad varjurikastesse parkidesse. Vanalinn asub hiiglasliku Comedie väljaku ja Peyrou triumfikaare (17. sajand) vahel. Antigone neoklassistlikus kvartalis (kunagine sõjaväe manöövrite väljak) paiknevad kauplused ja büroohooned. Kuldlõike väljaku proportsioonides on arvestatud antiikset kontseptsiooni. 14. sajandi benediktiinide kloostris asub Meditsiini fakulteet.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Montpellieri kesklinnas, Royal Hotel 3* või sarnane

3. päev

Montpellier le Vieux / Roqueford / Millau

Hommikusöök hotellis. Lõuna-Euroopale kohaselt on hommikusöögid lihtsad – soe jook, saiakesed, või ja moos. 

Teekond läbi mäemassiivi Montpellier le Vieux, mida kutsutakse kaoseks ja neetud mäeks Millau poole. Teel peatus Roqueford'is, kust on pärit see kuulus sinihallitusjuust. Vaatame, kuidas seda tehakse - tasuta.

Priske lõuna maarestoranis Le Combalou, kus saame maista tõelist kodukööki. Lõunasöögi hind 25€.

Jõuame Millau'sse, tutvume maailma ühe kõrgeima viaduktiga, mis tundub olevat imekerge oma elegantsuses (pikkus 2460m, kõrgus 270m, sammaste kõrgus 343m) ja astume sisse kohalikku muuseumi, mille kõige huvitavam ekspositsioon on lamba- ja kitsenahast kindad, mida on siinkandis valmistatud juba 12. sajandist saadik. Enne, kui kinnas lõplikult valmis saab, töötleb teda umbes 70 erinevat kätt! Muuseumi sissepääs u 7€.

Õhtul jalutuskäik Montpellier vanalinnas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Montpellieri kesklinnas, Royal Hotel 3* või sarnane

4. päev

Aiges Mortes / Stes-Maires de la Mer / Languedoci veinipiirkond

Väljasõit piki Vahemere rannikut Rhoni jõe suudmealale – peatus Aiges Mortes nimelises keskaegses kindluskülas (13. sajand). Ajaloomuuseumi külastus (individuaalne) endises vangitornis. 

Ühine lõunasöök maitsmaks tüüpilisi selle maakoha toite veini saatel – lõunasöögi hind u 25-30€.

Vaatame, kuidas rannikul valmistatakse soola. Teeme minirongiga sõidu soolamägede vahel – sissepääs u 8€.

Jätkame sõitu kuni Stes-Maires de la Mer'ini, mis on tuntud palverändurite meeliskohana alates 9. sajandist. 24. ja 25. mail tähistatakse siin kahe Maria päeva ja valitakse igal aastal mustlaskuningas. Camargue on tuntud linnukaitselana, loodetavasti saame näha ka roosasid flamingosid ning muid Vahemere linde.

Teeme tutvust ka Languedoci veinipiirkonnaga, mis on üks suurimaid Prantsusmaal. Eriti tuntud on siinkandis heledad rosed, mida kutsutakse liivaveiniks, sest viinamarjaistikud kasvavad tõepoolest liivas. Teeme ka väikse degusteerimise.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Montpellieri kesklinnas, Royal Hotel 3* või sarnane

5. päev

Montpellier / Cote de Provence'i veinipiirkond / oliivõli mahetootja / Pond du Gard / Avignon

Alustame sõitu Avigoni poole. Siin on Cote de Provence'i veinipiirkond.

Täna on ka antiigitund – Nimes'-siin asub Prantsusmaa suurim roomaaegne amfiteater, (I-II aastatuhande vahetus) mis mahutas u 24 000 vaatajat! Sissepääs u 8€.

Oliveraie JeanJean – oliivõli mahetootja – 30 hektarit ja ligikaudu 10 000 puud. Tutvume ühe perekonna ajalooga, kes on end pühendanud oliivide kasvatamisele. Degusteerime erinevaid tooteid. www.oliveraie-jeanjean.com

Vaatame üle Pond du Gard'i – kõige paremini säilinud 2000 aastase Rooma akvedukti kogu maailmas, mis kuulus 7 maailmaime hulka. Astume sisse antiikseid sildu ja muid ehitisi käsitlevasse väga õpetlikku muuseumi. Sissepääs u 7€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Avignoni kesklinnas, Bristol Hotel 4* või sarnane

6. päev

Avignon / Paavstide Palee / Chateauneuf des Papes / šokolaadimaja

Avignon - kultuuri ja kunstide linn (u 200 tuhat elanikku) Rhoni jõe kaldal. Jalutuskäik keskaegses vanalinnas, mis on ümbritsetud 14. sajandist pärit 4.3 km pikkuse linnamüüriga.

Avignon on tuntud suveteatri festivalilinnana. Festival algas juba 1947. aastal. Praktiliselt terve juulikuu on teatrirahva käes. Igas linna nurgas toimub mingi etendus, igal aastal etendatakse u 35-40 etendust, väiksemaid etteasteid on u 300. Pileteid müüakse u 120 tuhat, tasuta üritustel käib u 35 tuhat vaatajat. www.festival-avignon.com

Paavstide Palee – see majesteetlik ehitis on pärit 12. sajandist ning seda on võrreldud Egiptuse püramiididega. Siin elasid 1309-1377 Rooma paavstid (nn Avgnoni vangipõlv). Nii palee kui poolik Benezet sild kuuluvad UNESCO kultuuripärandisse. Tutvumine paleega. Sissepääs u 21€.

Väljasõit kuulsasse Chateauneuf des Papes veinialale. Domaine de St Siffrein maja külastus ja veinide degusteerimine. Hind 10€.

Samas külas asub šokolaadimaja, kus saame teada, milline šokolaad ja vein sobivad omavahel kokku. Degusteerime erinevaid sorte. www.chocolat-castelain.com Degusteerimine u 13€.

Majutus Avignonis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Avignoni kesklinnas, Bristol Hotel 4* või sarnane

7. päev

Avignon / lavendlimuuseum / Les Baux-de-Provence / Aix-en Provence

Sõit Aix-en Provenci poole – kunagine kuulus kuumaveeallikate linn, endine Provence'i pealinn ja vanim ülikoolilinn Lõuna-Prantsusmaal. Jalutame vanalinna käänulistel tänavatel. Siit on pärit Cezanne'i perekond ja muidugi asub siin ka Cezanne'i muuseum-ateljee.

Teeme tutvust lavendlikasvatuse ja sellest valmistatud toodetega lavendlimuuseumis – Route de Gorde. www.museedelalavande.com Muuseumi sissepääs u 7€.

Jalutuskäik kaljule ehitatud mägikülas-Gordes.

Lõunapeatus armsas linnakeses St-Remy de Provence, kus vanalinna käänulisi tänavaid ääristavad vävikad keskaegsed majad. Selles linnas sündis 1503. aastal kuulus filosoof, arst ja ennustaja, kes sai kuulsaks raamatuga Les Propheties (Ennustused), mis avaldati esmakordselt 1555. aastal.

Peatus teel Les Baux-de-Provence'is, viimane on üks ilusamaid viimamägede keskel kõrgel kaljurünkal asuvaid Prantsusmaa külasid – kunagine protestantismi keskus 15 sajandil. Veinipiirkonna nimi on siin Baux de Provence (ainult 345 ha). See on tuntud juba antiikajast.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Aix-en Provence'i kesklinnas, Cezanne Boutique Hotel 3* või sarnane

8. päev

Aix-en Provence

Päev Aix-en-Provence'is. Mõnus ja rahulik jalutuskäik vanalinnas – kuulsad purskkaevud, varjulised väljakud, mis kümblevad Provence'i päikeses. Külastame kunstimuuseumi, kus ennekõike teeme tutvust Cezanne loominguga. Lisaks veel Fondation Vaserely, Musee des Tapisserie (vaibad XVII sajandist alates).

Pealelõunal käime vaimustavas kunstnike linnakeses Le Tholonet.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Aix-en Provence'i kesklinnas, Cezanne Boutique Hotel 3* või sarnane

9. päev

Aix-en Provence / St-Raphaël / Estereli mäekuru / Biotis klaasiküla / Antibes / Nice

Alustame teekonda Cannes'i poole. 

Värskendav peatus Vahemere kaldal asuvas valge liivarannaga linnas St-Raphaël. Edasi viib käänuline tee meid läbi Estereli mäekuru, kus punased kaljud on end heitnud rohekassinisesse Vahemerre. Mauride mäe otsast põrnitseb meid Pierre Gardini pentsik mullimaja ja muud kummalised ehitused.

Teel peatume Biotis klaasikülas. Siin on huvitav klaasimuuseum ja töökoda, kus tänase päevani puhutakse klaasi. Siinsete meistrite ülesanne oli vangistada mullid klaasi sisse!

Kui on soovi, astume sisse ühte Parfüümitehasesse parfüümide pealinnas Grasse'is. Neid on siin kolm – Fragonard, Molnard ja Galimard.

Peatus Antibes'is – vana kreeka-aegne linn Antipolis. Provansaali turul asutume sisse salapärasesse kohvikusse, kus allkorrusel saame teada kõike põnevat ja kunagi rangelt keelatud joogist – absindist.

Õhtuks jõuame Nice’i ehk Nizzasse – suurimasse Prantsuse Riviera linna. Jalutuskäik vanalinnas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Nice'i kesklinnas hotell 3*

10. päev

Nice / St Honorat saar / Cannes / Nice

Hommikut alustame rongisõiduga glamuursesse Cannes linna. Umbes 20 minutit.

Kõigepealt sõidame laevaga 15 minuti kaugusel asuvasse St Honorat saarele – rahu, vaikus, linnulaul, saja-aastased oliivipuud, viinamarja istandused ja benediktiinide klooster, mis on siin tegutsenud juba 16. sajandist alates. Jalutuskäik saarel ja munkade veinide degusteerimine otse viinamarjapõllul! Ekskursioon koos veinide degusteerimisega 42€.

Pealelõuna vaba Cannes'is jalutamiseks Cannes'i kuulsal promenaadil La Croisette, ostudeks või väikese vanalinna ehk Le Suquet'iga tutvumiseks piki St. Antoine tänavat, mis on ääristatud suure hulga kohvikute ja baaridega. Füüsilise pingutuse tasub ära mäe tipust avanev kaunis vaade lahele ja sadamale ning XIV sajandist pärit kirik Notre Dame de l`Esperence (Lootuse Jumalaema).

Õhtul kasutame taas rongi sõitmaks Nice’i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Nice'i kesklinnas hotell 3*

11. päev

Nice / Ephrussi de Rotschildi loss / Monaco / Monte Carlo / Nice

Sel päeval sõidame läbi Riviera mäekuru nautides vaateid Vahemerele ja väikestele linnakestele Monacosse ja Monte Carlosse. 

Esimese peatuse teeme Ferrat neemel tutvumaks Mme Ephurssi Rotschildi roosa lossikese ja selle aaretega. Kedagi ei jäta külmaks madame'i seitse erinevas stiilis aeda, kus pakuvad jahedust puudesalud ja purskkaevud.

Täiusliku päeva jätkuks naudime väikest lõunasööki lossi võluvas restoranis (lisatasu eest).

Järgmiseks ootab meid Monaco – 2.5 km2 kääbusriik! Aga milline ajalugu! Tutvume Printside Paleega, kus praegu valitseb Prints Albert II. Jalutame pisikeses vanalinnas. Jätkame tutvumist lukusjahte täis sadamaga tõustes järgmisele künkale – siin ongi kuulus Monte Carlo rikkuse kontsentratsioon – kasiino, ooperiteater, luksushotellid, restoran Louis XIV ja Hôtel de Paris, kus peatub maailma koorekiht. 

19. sajandi dekoratsiooniga kasiino ees võtab huvilisi vastu kinniseotud silmadega kaunis pronkskuju, kelle käes küllusesarv – Fortuuna. Kõik võivad õnne proovida!

Monte Carlo on täis kuulsate kunstnike skulpuure, aga ka mõnusaid rohealasid. Kiiret meil pole, sest tagasi sõidame rongiga. Raudteejaam on muuses uuristatud kaljusse!

Õhtupoolikul jõuame Nice'i tagasi. Huvilised jõuavad veel kiirelt sisse astuda Chagalli muuseumi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Nice'i kesklinnas hotell 3*

12. päev

Nice – Tallinn

Lendame tagasi Tallinnasse.

Lend BT866 Nice-Tallinn 10.15-14.30, lennuaeg 3h 15min (Air Baltic)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 3240 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid
  • majutus vastavalt programmile (kahestes tubades)
  • programmis märgitud toitlustus
  • transport vastavalt programmile
  • programmis märgitud ekskursioonid kohaliku ja eestikeelse giidiga

Lisatasu eest:

  • programmis märgitud külastuskohtade sissepääsud
  • majutus üheses hotellitoas 500€
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis