Peruu - matk iidsel inkade rajal
Ringreis ja unustamatu rännak Machu Picchule


2. detsember – 13. detsember 2025
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Teet Toome

Peruu - matk iidsel inkade...

2. dets – 13. dets 2025  / 4977 €

Peruu on kui keeruka mustriga peenekoeline kangas, mis leitud Peruu iidsete muumiate matmispaikadest. Kanga värvidesse on põimitud maailma kuivemad kõrbealad Atacamas, maailma kõrgeim laevatav järv Titicaca, suursugused Andid ja altiplano, jäised liustikud, võimsad kanjonid, viljakad orud ja troopiline Amazonase vihmamets. Kanga mustrisse on kootud 5000 aasta pikkune tsivilisatsioonide ja impeeriumide lugu, milles osalised on põlised indiaani hõimud, suursugused inkad, konkistadooride vallutused ja tänapäev. Peruu linnade tänavatel kantakse protsessioonide ees katoliku pühakute pilte ja riste, mille järel tantsivad indiaani muusika saatel paganlikke tantse põlisrahvaste rõivastes värvikad salgad. Siinstele kõrbejoonistustele, iidsete linnade varemetele, templitele, püramiididele ja paleedele ei ole võrdset kogu maailmas. Andide ja inkade püha oru õhk mõjub nagu eliksiir, valmistades meid ette kohtumiseks salapärase ja ülevaga Machu Picchul. 

Meie reisi tipphetkeks saavad aga kahtlemata need neli päeva, mil matkame mööda iidset inkade rada Machu Picchu juurde. Tegemist on ajalooliselt niivõrd märkimisväärse teekonnaga, et matkale pääseb vaid eelnevalt taotletud eriloaga, mille väljastab Peruu kultuuriministeerium päevas ligi 200 turistile ja nende saatjatele. Rännakul avanevad meile lummavad vaated lumistele mäetippudele, kauguses vooklevatele jõgedele, järvestikele, mäeahelikele ja pilvemetsadele. Kogu looduslikule ilule lisaks viib rännaku teekond meid ühe sajanditevanuse inkade vareme juurest järgmiseni, kulmineerudes maailmakuulsa inkade 15. sajandi kindlustatud asula Machu Picchuga. Tegemist on müstilise ja unustamatu kogemusega, mis viib meid tõeliselt lähedale iidse inkade tsivilisatsiooni olemusele, jättes mälestuse, mida sõnadesse ei olegi võimalik panna - seda saab vaid tunnetada.

Inkade impeeriumi Tahuantinsuyu kohta soovitame lähemalt lugeda TÜ professori Tarmo Kulmari poolt kirjutatud reisiloost.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 15.10.2023):

  • Eesti kodanikud võivad Peruus viibida viisavabalt turismi eesmärgil kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
  • Peruusse saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 tõendit.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Albion korraldab Peruu reise alates 2004. aastast.

1. päev 

Tallinn - Amsterdam - Lima 

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 05.25

Lend BT857 Tallinn-Amsterdam 07.25-09.00 (Air Baltic)
Lend KL743 Amsterdam-Lima 12.35-19.10 (KLM)

Saabume Peruusse sama päeva õhtul.

Majutus: Lima Jose Antonio hotell 4*

2. päev 

Peruu pealinn Lima 

Peale hommikusööki teeme ekskursiooni Limas, mis on moodne linn täis kontraste, kultuuri ja sagimist. 1535. aastal konkistadoor Francisco Pizarro poolt rajatud Hispaania impeeriumi Lõuna-Ameerika pealinn, Kuningate linn Lima, on plahvatuslikult kasvanud ligi 10 miljoni elanikuga Peruu kõige rahvarohkemaks piirkonnaks. Siin leidub kauneid koloniaalajastu villasid, inkaeelsete kultuuride varemeid, ajaloolisi kirikuid ja väga häid muuseume täis hindamatuid aardeid.

Linna ajalooline keskus on 1991. aastal kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning selle südameks on Plaza Mayor, kus vaatamata aastasadade vältel linna laastanud maavärisemistele kõrgub imposantne Lima katedraal, Palacio de Gobierno ehk presidendi residents, Palacio Arzobispal ehk peapiiskopi residents ja palju muud. Külastame San Francisco kirikut ja kloostrit. Mõistame, miks San Francisco on üks külastatavaim kirik Limas, kui jalutame kloostri nägusates ristikäikudes ja siseõuedes, mille seintel on Sevillast pärit 17. sajandi originaalkahhelkivid. Kiikame sisse raamatukokku, mis on koduks 25000 muistsele raamatule ja käsikirjale, imetleme Lõuna-Ameerika versiooni maailma ühest kuulsaimast maalist "Viimane õhtusöömaaeg" ning eksleme kõhedakstegevates katakombides, kus geomeetriliste mustritena on laiali laotatud 70000 inimese viimsed maised jäänused.

Seejärel ootab meid ees külastus LARCO arheoloogiamuuseumisse, mis on loodud 18. sajandi asevalitsejate mõisahoonesse, ümbritsetuna imelistest aedadest. Larco muuseumis on imestusväärne väljapanek kuni 5000 aastast Peruu ajaloost ja arengust, andes hea ülevaate ka Kolumbuse-eelsest ajastust Peruus. Samuti näeme tähelepanuväärset kollektsiooni iidsest Peruu kullast, hõbedast ning ka Mochica kultuuri keraamikast.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Lima Jose Antonio hotell 4*

3. päev 

Lima - Cusco

Lend LA2017 Lima-Cusco 08.45-10.10

Täna hommikul lendame Limast Cuscosse, mis asub 3300 meetri kõrgusel merepinnast. Tule, tuulte ja jää maal on valitsejaks mäed - päikesest punaseks ja pruuniks küpsenud, lumiselt valged, kiviselt hallid, teravate vulkaanide tipud sirutuvad üle 6300 meetri taeva poole. Maailma suuruselt teine kiltmaa Tiibeti järel asub 3000-4000 meetri kõrgusel. Kõrgmägede liustikest ja lumesulamisveest alguse saavad jõed (sealhulgas ka Amazonase algallikas) ja kosed kosutavad pisutki janust maastikku. Tuultest räsitud jahedal kiltmaal suudavad ellu jääda vaid mõned üksikud kidurad puud.

Tutvume lähemalt Cusco linna ja ümbrusega. Mägine Cusco, millest nüüdseks on saanud Peruu turismipealinn, oli kunagi inkade kuninglik pealinn. Siit viljakast Cusco orust sai 12.-13. sajandil alguse suurim Kolumbuse-eelne impeerium Uues Maailmas. Inkade kuninglik dünastia anastas kõik ümbritsevad hõimud, makstes neile altkäemaksu, hirmutades, pidades läbirääkimisi, või lihtsalt neid ära lummates. Kolumbiast Tšiilini ulatuva inkade muistse impeeriumi pealinna vallutasid 1532. aastal Hispaania konkistadoorid, jättes linnast alles vaid alusmüürid. Konkistadooride kombe kohaselt ehitati neile katedraalid, kloostrid ja paleed. Inkade ehituskunsti ilmekaks näiteks on Cusco linna põhiplaan ja loendamatutele maavärinatele vastu pidanud alusmüürid. Inkade insenerid teadsid juba ammu, et kasutades millimeetri murdosa täpsuseid tappühendusi saab ehitada maavärinakindlaid müüre.

Cusco peaväljak Plaza de Armas oli inkade tseremoniaalne „sõdalaste väljak“, kus tähistati Päikese festivale ning austati oma valitsejaid. Cusco omanäoliseks ehteks on Santo Domingo kirik, mis on rajatud inkade Päikesetempli (Koricancha) varemetele. Vaid legendid jutustavad inkade uskumatult säravast ning suursugusest templist: Päikesejumala Inti auks olid templi seinad kaetud puhta kullaga ning täis tipitud kalliskive, aias olid elusuurused kullast ja hõbedast loomade kujud ning siin valvasid inkade kuninglikud muumiad oma rahva üle tseremooniate ajal. Vallutajad tassisid kulla laiali ja suurt osa sellest otsitakse siiani.

Cusco linna ümbritsevatel mäenõlvadel on tuhandeid vägevaid inkade muistised. Pidevalt avastatakse üha uusi arheoloogilisi muistiseid, mis aitavad kivi haaval panna kokku ajaloo hämarustesse mattunud inkade mõistatusliku tsivilisatsiooni mosaiikpilti. Sacsahuamani kindluse hiiglaslikud megaliitsed kosmilise energiaga laetud kiviseinad, milles mõned ligi 350 tonnised kivilahmakad on vastu pidanud sõdadele, maavärinatele ja ajale. Puca-pucara tähendab ketsua keeles "Punast kindlust" ja on hea näide põliste inkade militaararhitektuurist. Kenko pühamu ehk huaca koosneb erinevatest tunnelitest ja koopast, milles paikneb ohvrialtar. Inkade veekultuse pühapaigas Tambomachays allutati looduslik allikas nii, et see moodustas rida lätteid. Siin paigus on rohkem kui kusagil mujal nähtav inkade sünnipärane võime ehitada kooskõlas ümbritseva loodusega.

Puhkame ning kohaneme kõrguse ja ajavahega.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cusco Munay Wasi hotell 3*

4. päev

Inkade püha org / Urubamba

Täna sõidame ringi inkade pühas orus. Inkad pidasid maapealseks paradiisiks Urubamba jõeäärset piirkonda ning selle helde loodus oli nende viljaaidaks ja rikkuse allikaks. Iidsed maaharijad valdasid oskuslikult kõrgmäestikus põllupidamist. Terrasspõldudel kasvatasid nad rohkem kui 70 erinevat kohalikku saagitaime ja hoidsid viie aasta viljavarusid hiiglaslikes ladudes ikaldusaastateks.

Pisaci mägiküla keerukates oludes oskasid inkad ehitada kõrgele mäe otsa nii kindluse, elamud, templid Päikesele ja Kuule ning rajada muljetavaldavaid terrasspõlde. Inkade insenerid ühendasid katkendlikud teelõigud üheks terviklikuks võrgustikuks, ühendades nii hiiglasliku impeeriumi.

Seejärel läheme muistsesse inkade kindluslinna ja pühapaika Ollantaytambosse. Igivana kangelase järgi nime saanud linnakese elanikud kannavad edasi iidseid ketšua traditsioone. Malelaua ruudustikuna ehitatud linnakese munakivisillutisega tänavatel jalutades, peidetud siseõuedesse piiludes ning kindlusemüüridest üles ronides, saame justkui ajas rännata.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Urubamba Agusto's Valle hotell 3*

5. päev

Inkade rada, matkapäev 1: Urubamba / Piscacucho / Llactapata / Huayllabamba

Täna alustame 4-päevase matkaga mööda legendaarset inkade rada Machu Picchu suunas.

Inkade rada on inkade tsivilisatsiooni poolt ligi viis sajandit tagasi rajatud 39km pikkune kivitee Andide mäestikus, mis ühendas iidse impeeriumi erinevaid rahvaid. Tegemist on arheoloogiliselt tähendusrikka ja kaitstud piirkonnaga, mida reguleerib ja mille eest vastutab Peruu kultuuriministeerium. Inka rajal matkamiseks on tarvis taotleda ametlik luba, mida saavad teha vaid kohalikud selleks ametlikult volitatud ettevõtjad (nagu meie kohalik partner). Igaks päevaks väljastatakse turistidele vaid ligi 200 luba. 

Tegu on füüsilise ja vaimse pingutusega - suur osa teekonnast kulgeb mägedest üles ja alla enam kui 3000m kõrgusel - kuid retkega saavad siiski hakkama kõik, kes tugeva tervise juures ning varem veidi matkamisega kokku puutunud. Soovituslik on vähemalt kaks nädalat enne reisi alustada igapäevase kõndimisega. Ilmaolud Andide mäestikus võivad olla ettearvamatud ning kogu matka vältel peame valmis olema nii lauspäikeseks kui ka vihmaks ja tuuleks. Seejuures on meiega kaasas pakikandjad, kokad ja kohalikud teejuhid, tänu kellele on meie rännak märkimisväärselt kergem. Ise peame kandma vaid seljakotti oma peamiste tarvetega ning magamiskotiga. Pakikandjad kannavad kuni 6kg meie isiklikke esemeid ning lisaks kõike muud tarvilikku - telke, õhkmadratseid, toitu, söögitoole ja laudu, õhtusöögitelki ja köögitelki, esmaabikomplekti jm.

Esimese matkapäeva hommikul sõidame (ligi 15km) Urubambast Piscacuchosse. Piscacucho, kohalike seas tuntud ka nimega "KM 82" (82. kilomeeter), on 2650m kõrgusel asuv väike kohalik küla, mis asub Cusco ja Machu Picchu rongiteel ning on tuntud inkade raja matka alguspunktina. Ületame Urumabma jõe ning alustame matkaga. Täna läbime ligi 12km (5-6 tundi) pikkuse teekonna, mille jooksul jooksul avanevad meile võimsad vaated ümbritsevatele mäenõlvadele ning Veronica mäe 5895m kõrgusel kõrguvatele lumistele tippudele. Matkame mööda Vilcanota jõe kallast kuniks jõuame Llactapata inka varemete juurde (2610m). Seejärel jätkame teekonda edasi Huayllabamba külasse (2968m), kus asub meie esimene peatuspaik. Laagriplatsil on meile juba üles seatud telgid. Naudime maitsvat õhtusööki ning puhkame esimesest matkapäevast.

Teekonna pikkus: 12km, 5-6h
Kõrgused: Urubamba 2871m, Piscacucho 2650m, Llactapata 2610m, Huayllabamba 2968m

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telkides Huayllabamba laagriplatsil (2968m)

6. päev

Inkade rada, matkapäev 2: Huayllabamba / matka kõrgeim punkt Warmihuañusca (4205m) / Pacaymayo

Pärast hommikusööki alustame retke inkade raja kõrgeimasse punkti Warmihuañusca, mis asub 4205m kõrgusel (ligi 1800m kõrgemal kui Macchu Picchu). Warmihuañusca tähendab Quechua keeles "Surnud naise kuru", viidates mäe kujule, mis kujutavat taevasse vaatava naise profiili. Üle 1000m mäkketõusu mööda iidseid kivist astmeid on väljakutsuv ettevõtmine, kuid vahelduv maastik, alpakad ja laamad, keda võime teel kohata, ning muidugi reisiseltskond ning Warmihuañusca tipus meid ees ootavad vaated tagavad, et meie pingutused saavad unustamatute mälestuste näol väärikalt tasutud. Tippu jõudes võtame hetke puhkamiseks, looduse nautimiseks ning inkade võimsa ajaloo tunnetamiseks. Seejärel alustame laskumist Pacaymayosse, kus veedame oma matka teise öö. Laagriplatsile kohale jõudes on meile valmis seatud telgid ning kosutav õhtusöök. 

Teekonna pikkus: 10.5km, 6-7h
Kõrgused: Huayllabamba 2968m, Llulluchapampa 3767m, Warmihuañusca 4205m, Pacaymayo 3604m

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telkides Pacaymayo laagriplatsil (3604m)

7. päev

Inkade rada, matkapäev 3: Pacaymayo / Runkuraqay / Sayacmarca / Phuyupatamarca / Wiñay Wayna  

Täna on meie matka pikim päev, kuid seejuures mõningate parimate vaadete ning põnevaimate arheoloogiliste paikadega. Päeva alustame kerge mäkketõusuga 3950m kõrgusel asuvasse Runkuraqay kurusse, kus meie kohalik giid tutvustab meile sealsete varemete ajalugu ja tähtsust inkade impeeriumis. Runkuraqay varemete puhul on tegu "tambo"ga - inkade ehitis, mida kasutati administratiivsetel ja sõjalistel eesmärkidel. Tambod ehitati inkade teedele ning igas tambos oli ruumi peatuspaigaks rändavatele ametnikele. Pärast harivat külastust laskume Sayacmarcasse (3611m) ning jätkame teekonda Phuyupatamarca kurusse (3640m), kus asub üks paremini säilinud arheoloogilisi leiukohti inkade rajal. Kõrguse tõttu on Phuyupatamarca tuntud ka nimega "La Ciudad entre la Nieba", tõlkes "linn pilvede kohal".

Imelise päeva lõpetame laskumisega Wiñay Wayna (ketšua keeles "Igavesti noor"; 2665m) piltilusate terrasspõldude vahel asuvate varemete juurde, kus lähistel asub ka meie laagripaik. Veedame viimase öö telkides.

Teekonna pikkus: 17.5km, 7h
Kõrgused: Runkuraqay kuru 3950, Sayacmarca 3611m, Phuyupatamarca 3640m, Wiñay Wayna 2665m

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telkides Wiñay Wayna laagriplatsil (2665m)

8. päev

Inkade rada, matkapäev 4: Wiñay Wayna / Machu Picchu / Aguas Calientes

Saabunud on meie rännaku viimane päev ja haripunkt - saabumine Machu Picchule. Lahkume Wiñay Waynast juba varahommikul ning pärast kahetunnist matka jõuame Intipunku ehk Päikeseväravani, kust selge ilma korral avanev vaade Machu Picchu põhivaremetele tasub matkamise vaeva mitmekordselt. Seejärel laskume alla maailmakuulsatele inkade kadunud linna varemetele. Kohaliku giidi juhtimisel õpime tundma inkade impeeriumi ajalugu ja olulisust, lisaks jääb meil piisavalt vaba aega selle iidse linnaga omal käel tutvumiseks ja ka piltide tegemiseks. 

2350 meetri kõrgusel asuv Machu Picchu kaljulinn on saanud oma nime mäenõlva järgi, millele linn on rajatud. Miski maailmas ei ole ülevam, kui hakata aimama iidse linna kontuure siis, kui hommikune uduloor hakkab ennast suursuguse Machu Picchu mäetipu ümbert vaikselt lahti rullima. See paik on maagiliselt rahulik, eraldatud ning meditatiivne - nagu vastand sellele kirevale rahvusvahelisele seltskonnale, kes on tulnud siia külastama ühte tänapäeva maailma seitsmest maailmaimest. Nii esmakordseid kui ka sagedasi külastajaid võtab hingetuks selle looduse ja inimese ühise meistriteose müstika.

Machu Picchu avastati läänemaailma jaoks alles 1911. aastal Hiram Binghami poolt, mil loodus oli selle täielikult omaks tunnistanud. Inkade kivitöötlemise kunst on vastu pidanud ajale, võimsatele hävituslikele loodusjõududele ning inimtegevusele. Linna tõeline otstarve ja põhjus, miks ta kunagi inkade poolt hüljati, on siiani jäänud mõistatuseks. Asjatundjad spekuleerivad, et paik võis olla jumalate kummardamise paik, siin jälgiti tähtede liikumist või see oli inkade üheksanda valitseja Pachcuteci maavilla. Tavaliselt ollakse Machu Picchu varemete juures vaid neli tundi, kell 11 saabuvad rongiga Cuscost turistid, kes kõik ka lahkuvad rongiga Cusco poole kell kolm pärastlõunal. Meie suureks eeliseks on see, et saabume juba hommikul mööda inkade rada ning jääme siia terveks päevaks, võimaldades kogeda ja näha hoopis enamat, kui tavalise kiire külastuse käigus. Milline müstiline tunne siin on, kui äkitselt leiad end peaaegu üksi iidsest inkade impeeriumi keskusest. 

Pärast Machu Picchu külastust sõidame lähistel asuvasse Aguas Calientesese külasse, mida tuntakse ka Machu Picchu Pueblona. See linnake on peidetud mägede vahele ning on rändurite peamiseks peatuspaigaks enne või pärast maailmakuulsatele varemete külastust. Aguas Calientes on täis hotelle, mõnusaid kohvikuid ning loendamatul hulgal suveniiriletikesi.

Teekonna pikkus: 5km, 3h
Kõrgused: Wiñay Wayna 2665m, Intipunku 2693m, Machu Picchu 2460m, Aguas Calientes 2070m

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Aguas Calientes El Mapi Inkaterra hotell 3*

9. päev

Aguas Calientes / Ollanta / Cusco

Täna hommikul sõidame rongiga Ollantasse ning seejärel bussiga edasi Cuscosse.

Teel teeme peatuse Awanakanchas, mis on Cuscost 23km kaugusel asuv "Andide elav muuseum" - koduks erinevatele piirkonnale omaselt mäenõlvadel elutsevatele kaamellastele: laamadele, alpakadele, vikunjadele. Saame jälgida, kuidas toimub traditsiooniline villa ketramise protsess ning ühtlasi on soovi korral võimalus kaasa soetada kvaliteetseid käsitsi valmistatud rõivaid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cusco Munay Wasi hotell 3*

10. päev 

Cusco

Vaba puhkepäev Cuscos. Võimalus omal käel avastada inkade kuninglikku pealinna - tutvuda vaatamisväärsustega, jalutada mööda kirevaid linnatänavaid, külastada poekesi, einetada kohalikes toidukohtades või leida lihtsalt mõnus koht kohaliku elu vaatlemiseks ja rännukaaslastega reisimuljete jagamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cusco Munay Wasi hotell 3*

11. päev

Cusco – Lima – Pariis

Lend LA2004 Cusco-Lima 15.40-17.05
Lend AF483 Lima-Pariis 22.15-16.25+1

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev 

Pariis – Tallinn

Lend BT862 Pariis-Tallinn 18.50-22.40

 

Mida matkale kaasa võtta?

Esmatähtsad asjad:

  • Pass ja passikoopiad
  • Seljakott, mida on mugav kogu matka vältel omal jõul kanda - igapäevaste isiklike esemete jaoks (kuni 7kg kõigi varustusest aitavad kanda meie saatjad)
  • Soe riietus, soovitatavalt erinevad kihid, mida oleks võimalik Andide muutlikus kliimas vastavalt kohandada
  • Veekindel vihmajope
  • Pikavarrukaga pluusid (puuvillast)
  • Mugavad matkapüksid
  • Peakate ja päikeseprillid
  • Päikesekreem (vähemalt 30SPF)
  • Taskulamp (nt pealamp)
  • Mugavad, sissekantud matkajalanõud, mis toestavad pahkluid

Valikulised asjad:

  • Matkakepid (käimiskepid), mis muudava pideva üles-alla ronimise lihtsamaks ning aitavad järsemates kohtades tasakaalu hoida. Seejuures kontrollida, et keppidel ei oleks metallist otsad.
  • Ujumisriided ja sandaalid (Aguas Calienteses võimalus külastada kuumaveeallikaid)
  • Soojade ilmade jaoks lühikesed matkapüksid
  • Binokkel, kui tunnete huvi lindude vastu
  • Kaamera


Reisi hind: 4977 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik programmis märgitud lennud
  • majutus programmis märgitud heades 3* hotellides
  • transport vastavalt programmile
  • hommikusöögid
  • programmis märgitud toitlustus
  • toitlustus ja telgid inkade raja matkaks
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 640 EUR
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Peruu reis on kogenud reisijatele. Kuigi reis ei ole üleliia pingutust nõudev, peaks iga reisiline tunnetama oma füüsilist vormi ja olema valmis mõõdukaks füüsiliseks pingutuseks. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Meie reisi ajal jõuame ka 4300 meetri kõrgusele üle merepinna, kus võivad vahel tekkida mäestiku haiguse nähud. Üldjuhul soovitatakse haigusnähtude leevendamiseks juua palju vett (vähemalt 3 liitrit päevas) ja DIAMOX vms ravimit. Palun konsulteerige oma perearstiga, kuidas ja missuguseid ravimeid kasutada. Meie päevased keskmised temperatuurid jäävad +15 ja +30 kraadi vahele. Viibime ka troopilises piirkonnas, kus temperatuurid ületavad +30 kraadi ja tihti sajab troopilist vihma. Peame olema valmis igasuguseks ilmaks!

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis