Lõuna-Koreasse Indrek Pargiga
Selle aasta parim reis Koreasse - tõeline kultuuri ja gurmee-elamus!


25. september – 5. oktoober 2024
Grupis 14 reisijat2 vaba kohta
Reisijuht: Indrek Park

Lõuna-Koreasse Indrek Pargiga

25. sept – 5. okt 2024  / 5445 €

Indrek Park teeb seda jälle – viib meid Koreasse, maale mida ta väga hästi tunneb, mille keelt ta räägib täiesti vabalt. Indrekuga avanevad meile kõik kohalikud uksed. Ta ise nimetab seda ka gurmeereisiks, sest korea toit on väga mitmekesine ja pikkade traditsioonidega. Indrekuga saab koos avastada erinevaid söögikohti ning nurgataguseid, mida omal käel ei teaks otsidagi. Looduses viib Indrek meid matkaradadele, kultuuriväärtuste juures jagab huvitavat infot. Indrekuga reisimine avardab maailmapilti. Kes juba kord on Indrekuga reisinud, teab, millest räägime!

Koreas saame teada, kuidas 1960. aastal Sudaanist ja Afganistanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; ning kuidas Korea popkultuur on täielikult vallutanud muud Aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "Korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust ja väga paljusid kultuuri- ja ajaloomälestisi ning õppida tundma hõrgutavat Korea kokakunsti.

Dünaamiline maa rajab kartmatult teed tulevikku, samas hoiab vankumatult ja uhkelt oma ajaloolist pärandit. Kuigi Korea elukorraldust mõjutavad enim konfutsianistlikud standardid, hariduskultus, suurkorporatsioonid Hyundai, LG, Lotte, K-popi iidolid ja loomulikult Korea köögi sümbol kimchi, kummardatakse suurlinnast kaugemal siiani Draakoni kuningat ja Taeva vanaema. Suurlinna ulmefilmi laadset maastikku ilmestavad sajakorruselised pilvelõhkujate metsad, mille kõrval tunnevad end mõnusalt ka tuhandeaastased templid ja iidsete dünastiate kuningapaleed. Tuleviku arheolooge ootavad kümned ja kümned Silla dünastia (4.-6. sajand) hauakääpad Gyeongjus. Tänapäeva kiirest elust auklikku südant saab lappida võimsate mägede rüppe peidetud igimuistseis budistlikes templites. Budistlik tempel kui Korea külalislahkuse võrdkuju, on ka välismaa külalise jaoks sisemised uksed avanud. Templisse võib jääda pikemaks või lühemaks ajaks, just nii nagu igale sobib. Tõelise minani teed otsides kummardatakse maani 108 korda ning ärgatakse ja uinutakse koos templikellade helinaga. Koiduajal mägedest vastu kajav helin äratab kõik elava taevas ja maal ning inimese loodu ei sega looduse kulgu, vaid pigem võimendab looduse ilu.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.05.2024):

 • Eesti kodanikud saavad Lõuna-Koreasse reisida viisavabalt elektroonilise sissesõiduloa K-ETA alusel. Sissesõiduluba tuleb taotleda enne reisi ning kehtib seejärel viisavabaks reisimiseks kaks aastat. NB! Ajavahemikus 18. detsember 2023 kuni 31. detsember 2024 ei pea erandkorras Eesti kodanikud elektroonilist reisiluba (K-ETA) taotlema.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Helsingi – Seoul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.00.

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.55-15.25
Lend AY0041 Helsingi-Seoul 17.30-11.20

2. päev

Seoul

Saabume Seouli keskpäeval. Esmane tutvus ja puhkus, samas, kes jõuab, neid ootab ees seiklus õhtuses Seoulis.

Õhtu puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks.

Majutus: Seoul Amid Insadong hotell 4* 

3. päev

Seoul / Gyeongbokgung palee / kimchi valmistamine / laevakruiis Han'i jõel

Teeme Seouli linnaekskursiooni ning külastame Tšosoni dünastiaaegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi, kus näeme ka vahtide vahetust. Peale ekskursiooni jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest. 

Seejärel osaleme kimchi valmistamise töötoas kohaliku pere juures. 

Pärast lõunasööki külastame Korea Rahvusmuuseumit ja seejärel suundume laevakruiisile Han'i jõele, mis võimaldab meil näha linna vaatamisväärsuseid hoopis uuest perspektiivist. Han on terve Korea poolsaare pikkuselt neljas jõgi ning oli ajalooliselt tähtis kaubatee Hiinasse. Jõgi lookleb läbi Seouli ning tänapäeval on selle ümbrus kohalike jaoks tuntud kui meeldiv ajaveetmiskoht parkide, restoranide ning jalgradadega.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seoul Amid Insadong hotell 4* 

4. päev

Päev looduses / Seoraksani rahvuspark 

Täna sõidame Seoraksani rahvusparki, kus matkame ja tutvume loodusega. Seoraksani tähendab "lumiseid mäetippe." Meie reisi ajal on mägede loodus end värvikirjusse kuube rüütamas ja maastik imekaunis. Lähitutvus Koreale ainuomaste mägedega peaks tegema mõistetavamaks Korea maalikunsti ja orientaalse esteetika. UNESCO märgistusega rahvuspark on tuntuim Koreas ning on alates 1982. aastast biosfääri kaitseala, kus leidub mitmeid haruldasi liike. Matkame Soraki mäele, kus asub ka Shingeungsa tempel. Ajaloolilise tähtsusega templi rajajaks oli suur munk Jajangylsa (590-658 AD).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sokcho Sea Cruise hotell 3*+

5. päev

Seoraksani rahvuspark 

Päev Seoraksani rahvuspargi avastamiseks – võimalusi ja matkaradasid on mitmeid ning kõigile leidub meelepärane. Külastame Gwondgeumseongi lossivaremeid, mis asuvad pargis Doli mäe järsul nõlval. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sokcho Sea Cruise hotell 3*+

6. päev

Andong / Hahoe küla

Täna suundume Andongi, mis on tuntud kui Korea ajaloo, kultuuri ja traditsioonide keskpunkt. Linnas näeme ja õpime tundma enam kui 600 aasta taguse Joseoni dünastia stiilis ehitatud hoonete arhitektuuri ja struktuuri, mis on tänapäevani Andongis säilinud. Külastame Hahoe küla, kus on säilinud Joseoni dünastia stiilis arhitektuur, traditsioonid ja ka vanad raamatud, omades seega kohalike jaoks tähendusrikast rolli Korea kultuuri edasi kandmisel. 2010. aastast kuulub Hahoe ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Hahoe külale on üleilmset tuntust toonud Briti kuningapere külastused alates kuninganna Elizabeth II visiidist aastal 1999.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Andong Richell hotell

7. päev

Andong / Gyeongju - korea kultuuri häll / Golgulsa tempel - iidse võitluskunsti sunmodo keskus

Täna tutvume muistse Silla riigi pealinna Gyeongjuga, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikus mõttes tuntud "kuldse" riigina. Gyeongju linn on tuntud ka kui seinteta muuseum. Gyeongju lähistel asuvad UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevad Bulguksa tempel ja Seokgurami raidkoopas asuv budistlik pühamu. Seokgurami raidkoobas on kunstlikult rajatud graniidist tempel Tohami mäe idatipus. Ümara kujuga peasaalis on Bononi kuju, Bodhi-Sattava ja tema õpilased. Tempel rajati nende kujude säilitamiseks.

Edasi sõidame Gyeongju linna lähistel Hamwolsani mäel asuvasse Golgulsa budistlikusse templisse, mis on eriline ja ainulaadne selle poolest, et tempel on ehitatud kaljukoopasse. Templi osaks on 12 koobast, millest kõrgeimal asub kivisse tahutud 4 meetri kõrgune Buddha kuju. Templi peahoone võib esmapilgul tunduda kui tavaline templiehitis, kuid tegelikult on templi katus ja seinad hoopis osa kaljurahnust. Golgulsa tempel on ka iidse Korea võitluskunsti - Sunmudo - keskus. Sunmudo on liikuv meditsioon, mille juured ulatuvad tagasi üle tuhande aasta ning mille põhirõhk asetseb keha ja vaimu harmoonilisel koostööl.

Ööbimine Golgulsa templis pakub haruldase võimaluse jälgida - ja saada osa - templielust seestpoolt. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Golgulsa tempel

8. päev

Gyeongju / Haeinsa tempel

Hommikusöök templis. 

Teeme poolepäevase ekskursiooni Gyeongjus. Külastame Gyeongju rahvusmuuseumit, Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone ning näeme üht Aasia vanimat Cheomseongdae observatooriumi. 

Seejärel sõidame Gayasani Rahvusparki, UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevasse 802. aastal rajatud Haeinsa templisse. Suure osa oma kuulsusest võlgneb Haeinsa 81259 puust trükiplaadile, millele 13. sajandil graveeriti kogu korea budismi pühakiri (Korea Tripitaka). Haeinsa asub väidetavalt Korea poolsaare ühes kõige võimsamas geomantilises punktis. Võib-olla fengshui ja budistliku hiigelprojekti koostoimel on Haeinsa üks väheseid kohti tervel poolsaarel, mis jäi maha põletamata seitsmeaastases sõjas Jaapaniga (1592-1598) Jaapani okupatsiooni ajal 20. sajandil, ja kõige lõpuks Korea Sõja ajal, mil pilved selle alati enne pommituslende kinni katsid. 

Õhtuks sõidame Busanisse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4*

9. päev

Busan 

Täna tutvume Busaniga - Lõuna-Korea suuruselt teise linnaga, mida iseloomustavad majesteetlikud mäed, kaunid rannad, tervendavad kuumaveeallikad ja erilised mereannid. Sadamalinn Busanis leidub midagi igale maitsele - kohalikud kalaturud ja tänavatoidutelgid eksisteerivad kõrvuti moodsate disainerpoodide ja luksuslike restoranidega - ning linnas käib kirev elu ööpäev läbi. Nimelt asub Busanis Lõuna-Korea kõige tihedama liiklusega sadam. Linnast on seetõttu saanud ka Lõuna-Korea kaguosa kultuuriline ja majanduslik keskus.

Külastame Haedongyongungsa templit, Igidae parki ning Haeundae randa.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4*

10. päev

Busan / Busan – Seoul – Helsingi

Hommikune ekskursioon Busanis – külastame mäel asuvat Gamcheoni kultuuriküla, mis oli Korea sõja ajal põgenike varjupaik. Seejärel käime Gukje traditsioonilisel turul.

Seejärel sõidame kiirrongiga Busanist Seouli ja alustame teekonda tagasi Eestisse.

Kiirrongiga KTX Busan-Seoul 13.00-15.30
Lend AY0042 Seoul-Helsingi 21.40-05.30

Toidukorrad: hommikusöök

11. päev

Helsingi – Tallinn

Lend AY1013 Helsingi - Tallinn 09.00-09.30Reisi hind: 5445 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Seoul ja Seoul-Istanbul-Tallinn (Finnair, economy class)
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • majutus templis koos traditsioonilise õhtusöögiga
 • programmis märgitud toidukorrad
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 450 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik Korea kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Korea reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +15 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Koreas sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis