Indrek Park


Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park on spetsialiseerunud Aasia ning Ameerika keeltele ja kultuuridele. Olles elanud Hiinas ja Ameerika Ühendriikides ning lühemat aega ka Tiibetis ja Koreas, on ta käinud korduvalt uurimisretkedel Siberi, Tiibeti ning Kesk- ja Põhja-Ameerika põlisrahvaste juures. Indrek töötab Indiana Ülikooli juures asuvas Ameerika Indiaanlaste Uurimise Instituudis, kus tema ülesandeks on kirjeldada väljasuremisohus olevaid keeli ning koostada nendes keeltes õppematerjale. Indrek on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu ja etnograafiat, mitmes Hiina ülikoolis hiina ja tiibeti keelt ning Ameerika Ühendriikides doktorantuuris teoreetilist keeleteadust ja lingvistilist antropoloogiat.

Indrek suudab vabalt suhelda rohkem kui kümnes maailma keeles, muu hulgas ka hiina, tiibeti, korea ning mitmes indiaani keeles. Lisaks keeltele, kultuuridele ja ajaloole on Indrek suurepärane teejuht kohaliku looduse ja seal esinevate liikide juurde.

Albioni reisidega on Indrek käinud Tiibetis, Bhutanis, Hiinas, Lõuna-Koreas, Põhja-Koreas, Amazonase jõe ekspeditsioonil, Peruus, Mehhikos, Guatemalas ja Birmas.


REISID