Hiina
Peking - hõljuvad mäed - Dongi vähemusrahvuste külad - Yangshuo - Li jõgi - Shanghai


15. oktoober – 31. oktoober 2024
5 vaba kohta
Reisijuht: Anneli Vilu

Hiina

15. okt – 31. okt 2024  / 5995 €

Hiiglaslikku Hiinat pole võimalik ühe-kahe sõnaga kirjeldada. Hiina on justkui mitu riiki ühes. Hiina mitmekesisus avaldub nii selle tohutus arvus erinevates dialektides, kultuurides, religioonides, toitudes, topograafias kui ka kliimavööndites. Maailma ühe vanima kestva tsivilisatsiooni tänapäevane nägu on särav alumiinium ja peegelklaas. Hiina ajaloo maagiasse on põimitud Suur Hiina müür, ülevad budistlikud templid mägede otsas, aja poolt unustatud pisikesed külad ja linnad ning veetlevad aiad. 

Reis läbi kõige lummavamate Hiina loodusimede viib meid filmist "Avatar" nähtud müstiliste hõljuvate mägede juurde - Wulingyuani udusse mattunud kivisammaste vahele, Tianmeni mäe otsa, Kollase Draakoni koopasse ning paljude muude looduskaunite kohtade juurde. Sellel reisil tutvume ka Hiina vähemusrahvuste kultuuriga.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.05.2024):

 • Eesti kodanikud vajavad Hiinasse reisimiseks viisat, mille taotlemiseks tuleb anda ka sõrmejäljed. Selleks tuleb kõigil viisataotlejail pöörduda Hiina Saatkonda.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 17.45.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 19.55-23.35 (Turkish Airlines)

2. päev

Istanbul – Peking 

Lend TK88 Istanbul-Peking 01.25-15.35+1 (Turkish Airlines)

Saabume Pekingi lennujaama ja sõidame hotelli puhkama.

Majutus: Pekingi kesklinn, Qianmen Jianguo hotell 4*

3. päev

Peking / Taevase Rahu väljak / Keelatud Linn 

Pärast hommikusööki läheme vaatama Pekingi ja kogu Hiina tähtsamaid vaatamisväärsusi - Taevase Rahu väljakut ja Keelatud Linna. Taevase Rahu väljak on maailma suurim väljak, kuhu mahub korraga miljon inimest. Siin kuulutati 1949. aastal välja Hiina Rahvavabariik ja pidupäevadel peetakse väljakul suuri sõjaväeparaade. Näeme ka Mao Zedongi mausoleumi, kus võib tihti kohata kilomeetrite pikkuseid külastusjärjekordi. Taevase Rahu väljakult siseneme Keelatud Linna - Hiina suurimasse ja kõige paremini säilinud ajalooliste ehitiste kompleksi. Keelatud Linna ehitamist alustati Ming dünastia ajal. Ehitusega oli seotud 100 000 parimat meistrit-kunstnikku ja üle 1 000 000 inimese. Ehitus kestis 14 aastat ja valmis 1420. aastal. Alates sellest ajast kuni 1911. aastani valitseti Hiinat just Keelatud Linnast - siit on riiki juhtinud 24 keisrit. Keelatud Linn asub 72 hektaril, ümbritsetud 3400 meetri pikkuse ja 10 meetri kõrguse aiaga. Keelatud Linn on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse ning on nüüd avatud külastajatele. Palee on ehitatud keeruliste Hiina geomantia reeglite kohaselt ja igal üksikul väikesel detailil on siin oma tähendus. 

Pärastlõunal vaba aeg kohaliku eluga tutvumiseks (koos giidiga).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pekingi kesklinn, Qianmen Jianguo hotell 4*

4. päev

Suur Hiina Müür / Mutianyu lõik / Hutongi rikšatuur

Pärast hommikusööki sõidame ca 1.5 tundi põhja poole mägedesse Suure Hiina Müürile. Selle maailma ühe tähelepanuväärseima rajatise ehitamist alustati juba enam kui kaks tuhat aastat tagasi. 8000 kilomeetri pikkuse müüri ehitamisest võttis osa üle miljoni inimese. Meie sihiks on Mutianyu müürilõik. Seejärel lõunasöök maapiirkonna restoranis Mutianyu Suure Müüri jalamil. 

Pärastlõunal vaatame ringi vanas Pekingis – hutongide piirkonnas. Teeme Hutongi tuuri rikšadega (veojalgratastega). Seejärel suundume tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pekingi kesklinn, Qianmen Jianguo hotell 4*

5. päev

Peking / Keisrite Suvepalee / lend Kesk-Hiinasse

Külastame Keisrite Suvepaleed. Suvepalee ajalugu ulatub tagasi 800 aastat, kui Jin dünastia tõi oma pealinna Pekingisse. 1860. aastal hävitasid Anglo-Prantsuse väed Suvepalee, kuid 12 aastat hiljem restaureeris selle ekstravagantne keisrinna Cixi, kulutades selleks kogu sõjalaevastiku jaoks määratud raha (937 500 kilogrammi hõbedat). 1900. aastal põletasid liitlasväed Suvepalee uuesti ning kolm aastat hiljem restaureeris selle taas keisrinna (kulutades selleks jälle tohutu varanduse). Tänapäeval näemegi Suvepaleed nii nagu see 1903. aastal taastati. Suvepalee on ühtlasi üks suurimaid (290 hektarit) ja paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas.

Õhtupoolikul sõidame lennujaama.

Lend CA1953 Peking-Zhangjiajie 18.00-20.45

Zhangjiajie on Hunani provintsi kaguosas paiknev linnake. Linn on küll piirkonna suurim, ent siiski säilitanud oma rustikaalse olemuse. Paiga on teinud tuntuks keerulise geoloogilise struktuuriga Wulingyuani maastik. Imeliselt vaheldusrikas Wulingyuan on kogunud kuulsust kui paik, kus on “3000 imetabast mäetippu ning 800 kaunist jõge“. Wulingyuani Zhangjiajie UNESCO maailmapärandi paik on 1982. aastal Hiina esimese rahvuspargi staatuse saanud ala, mis hõlmab enda all 4300 hektarit territooriumi. Kuulus rahvuspark on saanud oma nime väikese Zhangjiajie küla järgi. Nimi koosneb kolmest tähemärgist, millest esimene - "Zhang" - viitab tavalisele Hiina perekonnanimele. Teine tähemärk - "jia" - tähendab perekonda ja kolmas - "jie" - kodumaad. Kokku saamegi “Zhangi perekonna kodumaa”. Piirkond kuulub kahtlemata Hiina populaarseimate vaatamisväärsuste hulka.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Zhangjiajie Huatian hotell 4.5*

6. päev

Zhangjiajie / Tianmeni mägi / 99-serpentiini mägitee

Pärast hommikusööki läheme külastama kuulsat Tianmeni mäge. Zhangjiajie lähedal asub merepinnast enam kui 1517 meetri kõrgusele küündiv Tianmeni mägi, mille nime võiks tõlkida Taevavärava mäena. Mäe ja selle ümbruse teevad eriliseks suured paekivist mägiplatood, püstloodsed kaljud ning sakilised mäetipud. Kogu seda ilu saab imetleda maailma pikima köisraudteega mäkke üles sõites (7455 meetrit 28 minutiga). Pärast mäkke jõudmist alustame umbes kahetunnist matka mööda äärmiselt huvitavat ning konstruktsioonilt vägagi erilist matkarada. Mõnel pool kulgeb see rada mööda klaasist teed! Läbipaistvast klaasist teelõik asub merepinnast ligi 1 kilomeetri kõrgusel õhus ja klaasi all terendab hingemattev tühjus. Tee keerleb mööda püstloodse Tianmeni mäe seinu alla poole. Üle kilomeetri sügavuse kuristiku kohal mööda klaasist teed astumine on paras närvikõdi. Selleks tuleb julgust varuda! Jalutada klaasteel saame vaid siis kui ilm seda võimaldab.

Pärast lihtsat lõunasööki sõidame lahtise köisraudteega kõrgeimasse tippu “Yunmeng haldja tipp”. Matkame umbes tunni ning siis sõidame eskalaatoriga kuulsa Tianmeni koopa juurde. Kohalikud kutsuvad seda koopaks ehkki tegelikult on tegemist suure, enam kui 130 meetri kõrguse tühimikuga, mis moodustab omapärase akna või värava vaatega mäe teisele küljele. Tühimik asub 1259 meetri kõrgusel. Just selle tühimiku nime järgi on saanud oma nime ka mägi ja sellel asuv pühamu – alt tühimiku suunas vaadates paistab teisel pool tõepoolest taevas ning seetõttu on nimi igati õigustatud.

Seejärel sõidame eskalaatoriga Tianmeni koopa väljakule ning bussiga mööda Tianmeni 99-serpentiini mägiteed alla. 99 väga järsu kurviga tee on ehitatud just selleks, et reisilised saaksid mööda teed sõita Tianmeni jalamilt tippu ja sealt ka alla. Sõidame hotelli mäe jalamil. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Zhangjiajie Huatian hotell 4.5*

7. päev

Hõljuvad mäed / Wulingyuan Zhangjiajie rahvuspark / Tianzi mägi

Pärast hommikusööki sõidame Wulingyuani (1.5 tundi).

Täna saame tuttavaks imelise Zhangjiajie rahvuspargiga. Lopsakas roheluses kõrguvad sammastena taevasse sakilised kaljurahnud. Ligi 200 meetri kõrgused liivakivist sambad on tekkinud sajanditepikkuse erosiooni tagajärel. Nende tipud kaovad taevas hõljuva uduvaiba sisse, luues tunde, nagu polekski kivist sammastel otsa ega äärt. Sammaste vahel on kristallselged jõed ja järvekesed, dramaatilised kaljulõhed ja koopad ning kaks looduslikku silda. Samuti on siin rohkesti karstimoodustusi, näiteks umbes 40 koobast, millest paljudes peitub kaltsiidilasundeid. Lisaks geoloogilisele imele on siinses niiskes kliimas ka väga liigirikas loodus, kus elab mitmeid ohustatud taime- ja loomaliike. Siinne kaunis ala on paljude maailmas väljasuremisohus olevate loomaliikide oluline pelgupaik. Olgu neist mainitud hiina hiidsalamander, punahunt, kaeluskaru, leopard ja vesihirv.  

Rahvuspargis sõidame esmalt bussiga Bailongi lifti juurde ning seejärel liftiga Yuanjiajie vaateplatvormile. Bailongi lifti peetakse maailma kõrgeimaks ning raskeimaks liftiks. Lift tõuseb hiiglasliku kaljurahnu kõrval rohkem kui 300 meetri kõrgusele. Siit avanevad imelised vaated Zhangjiajie Rahvuspargile. Pärast liftisõitu sõidame bussiga matkaraja alguspunkti ning alustame ligi kahe tunni pikkust jalgsimatka läbi müstilise Wulingyuan-Yuanjiajie. Üsna järsk 3500-meetrine kivitee viib meid kaunitesse paikadesse, kust avanevad Zhangjiajie imelisemad vaated: Tagaaed, Mihun platvorm, Avatar Hallelujah mägi, Armastajate org, Taevalik Kilpkonn Küsib Taevalt, Viie Daami Ekspeditsioon, Xianrenquias (Surematute) ja Tianqishengkong (Taevatee) looduslik sild, mis võib olla kõrgeim looduslik sild maailmas. Mihun platvorm ehk Nõiduslik või Kadunud Hingede platvorm on müstiline paik, kus külastajad unustavad tagasitee - sellest ka paiga nimi. Hallelujah mägi on 150 meetri kõrgune kaljulahmakas, mida kuni 2009. aastani tunti nimega Lõunataeva sammas. Räägitakse, et Hollywoodi kassahiti "Avatar" režissöör James Cameron said hõljuvate mägede idee just Hiina Lõunataeva sammastest, peale seda, kui üks Hollywoodi fotograaf neid 2008. aastal pildistamas käis. Imetleme “Avatari” filmis tuntuks saanud kaljusid, millest kuulsaim on Avatar Hallelujah mägi. Mäge saab imetleda Südamete Ühendamise rippsillal jalutades. Maailma kõrgeimale looduslikule sillale on külastajate turvalisuse tagamiseks kinnitatud ka kaitsepiirded. Sillalt saab imetleda allpool laiuvat orgu ning kivimoodustusi. 

Pärast lõunasööki sõidame bussiga Tianzi mäe juurde ning tutvume piirkonnaga. Seda ümbritsevast maastikust kõrgemale tõstetud, imeliste vaadetega piirkonda tuntakse kui Mäetipu Metsa Keiser. Meie silme ees uhkeldavad tipud ja orud: Lääne meri, Kuninglike Kirjapintslite tipud, Haldjaneitsi Kingib Lilli, Sõdalane Taltsutab Hobust, Nooguta Kindralile platvorm. Kuninglikud Kirjapintslid on kivimoodustiste kogum, mis meenutavad oma kujult kalligraafia pintsleid. Neid “pintsleid” on kujutatud ka mitmetel Hiina markidel. Nooguta Kindralile platvorm on mäekuru täis hõljuvaid pilvi ning erineva kujuga kivisambaid. Kõrgeimat sammast kutsutase “keisriks”. “Keisri” ees seisab “sõnumitooja”, kes loeb “sõduritele” ette keiserlikke käske. Kaks “peaministrit” paremal ning vasakul kummardavad sügavalt.  

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*

8. päev

Zhangjiajie klaassild / Kollase Draakoni koobas

Pärast hommikusööki sõidame Zhangjiajie klaassillani. Klaassillale pääsemine sõltub ilmastikuoludest. Zhangjiajie klaassild oli maailma pikim (430 meetrit) kuni 2017. aasta lõpuni - mil selle tiitli pälvis Hiinas Hebei provintsis avatud Hongyagu sild (488 meetrit). Jätkuvalt on see aga kõrgeim klaassild kogu maailmas, ulatudes 300 meetri kõrgusel üle Zhangjiajie suure kanjoni. 

Seejärel sõidame Kollase Draakoni koopani, mida peetakse Hiina kauneimaks koopaks. 100 000 m² suuruses, 7.6 kilomeetri pikkuses ning 140 meetri kõrguses koopas on neli korrust, kaks maa-alust jõge, neli koske, 13 maa-alust õõnsust ning tuhandeid stalagmiite ja stalaktiite. Me teeme umbes 3.2 kilomeetrise matka, millest 800 meetrit läbime paadiga. 

Seejärel sõidame tagasi hotelli, kus sööme ka õhtust.

Zhangjiajie toidud kuuluvad Lääne-Hunani (Xiangxi) Tujia etnilise vähemuse kööki. Hunani köök, tuntud ka kui Xiang Cai, on üks kaheksast suurest Hiina köögi traditsioonist. Toitu iseloomustab selle kuum ja hapu maitse, värske lõhn, rasvasus, sügav värvus ja põhimaitse esiletõus roogades.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*

9. päev

Wulingyuan / Baofeng järv / Zhangjiajie

Pärast hommikusööki sõidame bussiga Baofeng järve juurde. Baofeng järve tuntakse ka kui Veeparadiisi. Järve ümbritseb lopsakas rohelus ning erinevate kujudega kivised mäetipud. Teeme 30-minutilise paadisõidu järvel, mil same nautida värsket õhku ning kogu ilu meie ümber.

Suundume tagasi Zhangjiajie rahvusparki, kus jalutame Hapniku Baari väljakult Kuldse Vahu jõe matkaraja alguspunkti ning teeme umbes 2-tunnise matka, nautimaks piirkonna kauneimaid paiku. Kuigi tegemist on pisikese paigaga, kus voolab vaid väike lisajõgi, ülistatakse paika siinse kristallselge vee ning rikkaliku looduse tõttu. Matkates näeme metsikuid lilli ja taimi, majesteetlikke mäetippe, linde ja loomi. Saame olla eemal linnade kärast ning taaskohtuda ürgse loodusega.

Lõunasöök Wulingyuani kohalikus restoranis. Pärast lõunasööki läheme Xibu tänavale. Vaba aeg Xibu tänaval, mis on tuntud kohaliku arhitektuuri, poekeste, hotellide ja restoranide poolest. Seejärel sõidame ühisele õhtusöögile, milleks on kohalik hotpot. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*

10. päev

Zhangjiajie / Fenghuan 

Pärast hommikusööki sõidame umbes kolm tundi Fenghuang iidsesse linna, mis asub Hunani provintsis Xiangxi Tuiia & Miao autonoomses prefektuuris. See on Hunani üks väiksemaid maakondi, mis oma pika ajaloo ja hästi säilinud välimuse poolest tuntud kui kauneim iidne linn. Phoenixi linna nimi tuleneb peamiselt Phoenixi mäest, mis on fööniksi kujuga. Suurtest teedest eemal asetsev linn on säilitanud oma sajanditetaguse atmosfääri ja võlu. Siinses rahulikus linnas on mõnus ringi jalutada ning nautida õhtuse turu melu. Õhtul teeme lühikese paadisõidu jõe peal ning seejärel on aega omal käel pisikese linna võlusid avastada. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Phoenix Sulu Lotus hotell 4.5*

11. päev

Fenghuang / Chengyangqiao / Dongi vähemusrahvuste külad / Yangshuo

Hommikul alustame sõitu (ca 4 tundi) Chengyangi maalilisse piirkonda, mis asub Guangxi provintsis Liuzhous Sanjiangi maakonnast kirdes. Maaliline piirkond ulatub mitme kilomeetri kaugusele ning siin asuvad kuulus Chengyangi Tuule- ja Vihmasilda ning kaheksa Dongi rahva küla, kuhu on koondunud Dongi vähemusrahvuse kultuuri olemus. Siin külastame kõigepealt Tuule ja Vihma silda, sööme Dongi stiilis lõunasööki ja seejärel jätkame külade külastamist. Tutvume ka Dongi rahva eluolu ja tavadega, sh rahvalaulude ja -tantsudega. 

Chengyangi Tuule ja Vihma sild, mida nimetatakse ka Yongji sillaks, on ehitatud 1912. aastal ühtki naela kasutamata. Sild on 64.4 meetrit pikk, 3.4 meetrit lai ja 10.6 meetrit kõrge. See ulatub üle Linxi jõe ja on tüüpiline näide Dongi arhitektuurist, milleks on paviljoni stiilis kivist muulide ja puitkonstruktsioonidega hoone. Sillal on 5 tornpaviljoni ja 19 koridori. Tegemist on meisterliku arhitektuuriteosega, mis ühendab koridore, paviljone ja torne – nähes välja nagu hiilgav vikerkaar, mis ületab jõe. Sellel on ainulaadne võlu Hiina ja välismaise arhitektuuri ajaloos. Kuigi mitu aastakümmet vana, on sild endiselt väga vastupidav. Jalutame sillal ja naudime maalilisi maastikke: silmapiiril looklev Linxi jõgi, küngastel kasvavad teepuud, kohalikud talupojad kõvasti põllutööd tegemas, ja pöörlevad veerattad, mis saadavad vett mööda jõge allapoole.

Pärastlõunal sõidame umbes 2.5 tundi Yangshuo maakonda. Yangshuo asub keset maailmakuulsat lubjakivist maastikku Guilinist (Guangxi Zhuangi autonoomsest piirkonnast) lõuna pool. Suundume hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: The Bamboo Leaf hotell 4*

12. päev

Yangshuo / Li jõgi

Hommikul sõidame Xingpingi kai juurde ja teeme kruiisi Li jõel. Jõereisil saame imetleda seda ümbritsevaid müstilisi karstimägesid, mille kuju on inspireerinud kohalikke inimesi neile fantaasiaküllaseid nimetusi andma. Siinse piirkonna imeline loodus on avaldanud suurt mõju Hiina poeesiale ja maalikunstile. Pärast Xingpingi kaile naasmist teeme lühikese matk. Peatume vaateplatvormil. Seejärel sööme lõunat ja naudime veidi vaba aega Xingpingi vanal tänaval. Naaseme Yangshuosse, kus teeme jalutuskäigu Yangshuo West Streetil. Ülejäänud päev on vaba omal käel avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: The Bamboo Leaf hotell 4*

13. päev

Yangshuo – Shanghai

Täna suundume Guilini lennujaama ja lendame Shanghaisse. Lend Guilin-Shanghai 11.30-13.40.

Saabume Shanghaisse. Külastame Shanghai linnaplaneerimise muuseumi/näitusesaali, mis avati külastajatele 2000. aastal. Selle pindala on üle 3600 ruutmeetri ja kõrgus 43 meetrit. Shanghai linnaplaneerimise näitusehall ehitati linnaplaneerimise ja -ehituse saavutuste näitamiseks. Sellel on palju funktsioone. Hoone põhiosa hõlmab Shanghai arengut iidsetest aegadest tänapäevani ja kaugemalgi. Hoone teema on "linn, inimesed, keskkond ja areng". Peahoone disain ja stiil lisavad ümbritsevale keskkonnale ilu. Selle disainerid laenasid oma inspiratsiooni traditsioonilistest Hiina linnaväravatest ja järgivad Hiina esteetilist ideaali, mis rõhutab keskset sümmeetriat ja ühendab traditsioonilise kaasaegse hõnguga. Hoone tipp on kujundatud valge magnoolia - Shanghai lille - kujuga. Hoone projekt on pälvinud Hiina arhitektuuri kõrgeima auhinna.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jinjiang Metropolo Classiq hotell 4*

14. päev

Shanghai

Täna saame imetleda suurlinna panoraami 561 meetri kõrguselt Shanghai Tower pilvelõhkuja tipust. See on maailmas kõige kõrgemal (118 korrusel) asuv observatoorium, kuhu sõidavad ühed maailma kiiremaid liftid 65 km tunnis.

Seejärel jalutame kuulsal jõeäärsel Bundi promenaadil. Bund - piki Huangpu jõge kulgev 2 kilomeetri pikkune kaldapromenaad - on Shanghai kõige tähtsam vaatamisväärsus. Öeldakse, et kes pole Bundil käinud, pole Shanghaid näinud. Jõe läänekaldal paiknevad 19.-20. sajandi koloniaalajastu finantskeskuse arhitektuuripärlid (seda piirkonda peetakse Shanghai Wall Street´iks), idakaldal sirguvad uusaja pilvelõhkujad. Teeme laevakruiisi Huangpu jõel.

Seejärel läheme Nanjingi jalakäijate tänavale. Nanjing on üks peamisi kaubatänavaid Shanghais. Ligi 6 kilomeetri pikkune Nanjing Road on maailma pikim kaubatänav ning meelitab kohale üle miljoni külastaja päevas. Nanjing jaotub ida ning lääne osaks. Nanjing'i Ida tänav on kommertslikum piirkond ning algab Bund'ilt. Ida Nanjing Road lõpeb Kodanike pargiga, kus ajalooliselt asus Shanghai võiduajamiste rada. Pargi vastas asuvad Shanghai kuulsaimad hotellid (nt. Park Hotel). Lääne pool on euroopalikum osa, kus on mõnusad kohvikud ja restoranid ning ka Nanjing Road ostukeskus jalakäijatele. Siin asuvad Shanghai vanimad ning suurimad kaubamajad, kohalikud laoväljamüügi kohad ning ajaloolised söögikohad. Lääne pool on moodsad kontorihooned ning ka Shanghai Näituste keskus. Paljudest vanematest häärberitest on saanud valitsuse hooned või need on lammutatud ning asendatud uuematega. Lääne Nanjingis, Jing'an templi juures, asuvad ka linna uhkeimad hotellid, restoranid, ostukeskused ning võimsaimad kontorihooned.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Jinjiang Metropolo Classiq hotell 4*

15. päev

Shanghai

Jalutame Hiinalinna, mis on hoopis teistsuguse atmosfääriga paik vanas Shanghais. Hiinalinnas said Shanghai põliselanikud elada oma tahtmist mööda puutumatuna Lääne tsivilisatsiooni mõjutustest. Hiinalinnas külastame Yuyuani aedasid, mis rajati ligi 400 aastat tagasi. Aia rajas Ming dünastia ametnik Pan Yunduan oma vanemate jaoks. Yu tähendab hiina keeles "nauditav ning meeldiv". Aeda rajades soovis Pan pakkuda oma vanematele meelerahu ning õnnelikku aega nende vanaduspõlves. Yuyuan piirkond on turistide ning ka ostlejate üks lemmik paiku Shanghais. Siin leidub väikeseid poekesi, mis müüvad kohalikke delikatesse, säravaid juveelipoode, kaubamaju ning restorane. Siin on mõnus ka lõunat süüa ning natuke ringi vaadata. 

Seejärel suundume Xintiandi Shikumen hoonetekompleksi Shanghai Prantsuse linnaosas, mis on üks kuulsamaid piirkondi Shanghais. Linnaosa on tuntud nii oma vanaaegsete hoonete arhitektuuri poolest, mis annab aimu linna ajaloost Prantsuse võimu all, kui ka oma lugematute restoranide, kohvikute ja poekeste poolest. 

Ühine viimane õhtusöök.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Jinjiang Metropolo Classiq hotell 4*

16. päev

Shanghai 

Hommikupoolik Shanghais – külastame Jing'an templit ja Shanghai muuseumi, kus on väga rikkalik ja haruldane kollektsioon hiina portselani, ehteid, käsitööd, mööblit, kalligraafiat ja palju muud. Vaba aeg. Seejärel sõidame lennujaama ja oleme valmis koju lendama.

Lend TK27 Shanghai-Istanbul 23.05-06.15 (Turkish Airlines)

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev

Istanbul – Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.15-11.15 (Turkish Airlines)Reisi hind: 5995 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • lennujaamamaksud
 • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõunasöögid
 • mugav reisibuss kõikidel päevadel
 • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • Hiina viisa 70 eurot
 • majutus üheses hotellitoas 650 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne.  Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis