Edela-Prantsusmaa
Cognac, Bordeaux ja teised väikelinnad


1. oktoober – 11. oktoober 2025
Grupis 8 reisijat
Reisijuht: Sirje Lefebvre

Edela-Prantsusmaa

1. okt – 11. okt 2025  / 3520 €

Sellel reisil tutvume Prantsusmaa ühe looduslikult kauneima piirkonna – Perigord’i maakonnaga Edela-Prantsusmaal. Külastame Bordeaux'd ja Cognaci ning kauneid väikelinnu ja külasid. Käime veini- ja konjakimõisates, naudime kohalikke veine ja gastronoomilisi hõrgutisi ning jalutame imelistes parkides ja lossides.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 16.08.2023):

  • Eesti kodanikele on Prantsusmaale reisimine viisavaba.
  • Prantsusmaale saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest, esitada ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Pariis

Lend BT861 Tallinn-Pariis 15.55-17.55, lennuaeg 3h (Air Baltic). 

Saabumine Pariisi lennujaama, seejärel transfeer Pariisi hotelli.

Majutus: Montparnasse Saint Germain hotell 3*

2. päev

Pariis – Bordeaux / Maxime Trijoli konjakimaja

Hommikueine hotellis, edasi sõidame rongiga Bordeaux'sse. Umbes kahe tunni pärast oleme kohal. Vahetame rongi bussi vastu ja alustame kohe edasisõitu Cognaci linnani – 158 km. 

Selleks, et paremini aru saada erinevatest konjakitest, külastame eestlastele tuttavat Maxime Trijoli konjakimaja. Hind 5 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cognac Le Valois hotell 3*

3. päev

Bordeaux / Otardi loss / Allary tünnitehas / konjakimaja

Alustame päeva jalutuskäiguga läbi vanalinna Charante'i jõe kaldale Otardi lossi, kus on sündinud kuulus Prantsuse kuningas François I ja kus tänapäeval valmivad maitsvad Otardi konjakid. Visiit ja degusteerimine. Hind 35 eurot.

Tutvume ka Allary tünnitehasega. Hind 6 eurot.

Seejärel lõuna maarestoranis Chez David.

Külastame Chateau de Montifaud konjakimaja (tegutseb aastast 1866), kus degusteerime nii konjakit kui Pineau de Charantes'i (mis see on – selgub kohapeal!). Hind 12 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cognac Le Valois hotell 3*

4. päev

St Emilion / Montbazillac loss / Sarlat

Sõidame mitukümmend kilomeetrit läbi viinamägede, kus valmivad maailmakuulsate konjakite marjad. Jätkame tutvumist Bordeaux veinialadega. Esmalt külastame St Emilioni – keskaegne külake hobuserauakujulisel künkal, mille ümber laiuvad kuulsad viinamäed. Siin on sadu veinikeldreid, millest ühte me ka külastame ning degusteerime veine.

Lõpuks alustame sõitu Prantsusmaa ühe kaunima piirkonna, Perigordi poole. Naudime kaunist loodust: Dordogne'i ja Vezeri jõe org – inimkonna sünnikoht ja Prantsusmaa gastronoomia keskus (hane- ja pardi foie gras, trühvlid, pähklid, kastanid, juust, arvukad linnulihahõrgutised).

Peatume Chateau de Paranchere'i veinimõisas. Hind 5 eurot.

Montbazillac – juba 450 aastat kuulsate viinaväljade kohal kõrguv loss. Magusate valgete veinide piirkond, mida me ka degusteerime.

Beynac-Cazenac on uskumatult kaunis mägiküla Dordogne jõe kaldal, mille tipus kõrgub sellele maakonnale tüüpiline kindlusloss.

Õhtuks jõuame Sarlat linna – võluv keskaegne väikelinn oma kitsaste-käänuliste tänavatega. Jalutuskäik vanalinnas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sarlat Naâd hotell 3*

5. päev

Jardin Eyrignac / Maison Forte de Reignac

Tänase päeva teema on iluaed ja kindluselamu.

Jardin Eyrignac on üks kauneimaid 12-18. sajandi monumente. 10 hektari suurusel alal imetleme tüüpilise prantsuse barokkaia eri varjundeid, kust leiame üle 300 vegetaalse skulptuuri. Siinne loss on kuulunud samale perekonnale juba 500 aastat. Hind 13 eurot.

Maison Forte de Reignac on üks salapärasemaid eluasemeid, mis seest palju suurem kui väljastpoolt arvata võiks. Tagasihoidlik fassaad peidab muljet avaldavaid ruume. Siit on inimesed varju leidnud 700 aasta jooksul. Ajaloolased kinnitavad, et selles Vezeri jõe kaldal kõrguvas kaljus elasid meie esivanemad 20 000 aastat tagasi. Hind 10 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sarlat Naâd hotell 3*

6. päev

Rocamadour / Padirac / Roque Gageac

Hommikul sõidame Rocamadouri, mis on olnud palverändurite meelispaik läbi aastasadade – püha linn kaljul täis spirituaalsust; usu ja lootuse sümbol. Alustame oma matka kaljult piki serpentiini, mis on tähistatud Kristuse Kolgata teekonnaga ja jõuame kitsukesele keskplatoole, kust avastame lausa seitset kirikut. Must Madonna Notre Dame kirikus tekitab eriliselt pühaliku tunde. 

Lugematutest väikestest söögikohtadest all-linnas leiab igaüks endale sobiva lõunastamiseks. 

Jätkame teekonda Padiraci koobaste poole – paadisõit 103 meetri sügavusel maa-alusel jõel, kus imetleme stalaktiitide moodustatud 94 meetri kõrgust “suurt katedraali” ja muud põnevat. Hind 18 eurot.

Tagasiteel peatus pitoresksetes külas Roque Gageac – 12. sajandil ehitatud kindlus-asula. Jalutuskäik läbi küla kalju tippu, kust avaneb taas võrratu vaade ümbruskonnale. Ootamatult avastame keset küla väikese eksootilise aia. Seejärel teeme tunnipikkuse paadisõidu Dordogne jõel. Selliste madalapõhjaliste paatidega transporditi vanasti tünnilaudu Bordeaux veinimõisatesse. Paadisõit 12 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sarlat Naâd hotell 3*

7. päev

Lascaux / La Roque St Christophe / Les Eyzies

Tänase päeva pärlid on järgnevad:

Lascaux – 15 tuhat aastat tagasi maalitud kaljujoonistega eelajalooline koobas. Hind 21 eurot.

La Roque St Christophe – uskumatu keskaegne asula otse kaljus, kus elati kuni 16. sajandini. Hind 10 eurot.

Les Eyzies – eelajalooline asula. Uuristatud hallid kaljud meenutavad aegu, kui inimesed nendes elasid. Siin asub väga põhjalik eelajaloo arheoloogiamuuseum.

Pärast lõunapausi külastame Vignali perekonna hane- ja pardikasvatusfarmi ning degusteerime kohalikku foie gras’d. Hind 5 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sarlat Naâd hotell 3*

8. päev

Sarlat / Periguex / Bordeaux

Täna suundume Periguexi poole. Perigueux on suurim linn Dordogne maakonnas oma 65 tuhande elanikuga. Jalutuskäik vanalinnas, kust leiame ohtralt gallo-romaani, keskaja ja renessansiaegseid ehitisi. Siin on 44 muinsuskaitse all olevat ajaloolist mälestusmärki. Vanalinn ja St-Fronti katedraal on kantud UNESCO maailma kultuuripärandisse.

Seejärel asume teele Bordeaux poole. Peatus Paybonhomme veinimõisas, kus tutvume Bordeaux veinidega. Õhtuks jõuame Akvitaania pealinna Bordeaux'sse, mille 18 sajandi vanalinn on kantud UNESCO maailma kultuuripärandisse. Jalutuskäik linna väljakutel ja käänulistel tänavatel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bordeaux Konti hotell 4*

9. päev

Pyla düün / Arcachoni kuurortlinn / austrid

Tänast päeva alustame ronimisega Pyla düünile, mis on Euroopa kõrgeim (107 meetrit). Seejärel väisame kuulsat suvitus- ja kuurortlinna Arcachoni. Siin on ennast ravinud paljud kuulsused, sh ka Austria-Ungari keisrinna Elisabeth “Sissi”.

Arcachoni bassein Atlandi ookeani rannikul on üks väheseid kohti Euroopas, kus kasvatakse beebiaustreid. Port de Larroses tutvume austrite kasvatamisega. Hind 6.5 eurot. Seejärel maitseme neid kummalisi olendeid otse kasvatajate juures, kus on nad tõesti väga värsked. Hind 10 eurot.

Pealelõunal vaba aeg muuseumite külastamiseks ja ostlemiseks Euroopa ühel pikimal kaubatänaval Sainte-Catherine.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bordeaux Konti hotell 4*

10. päev

Bordeaux

Täna astume sisse põnevasse ja õpetlikku Veinikeskusse La Cite du Vin. Hind 22 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bordeaux Konti hotell 4*

11. päev

Bordeaux – Pariis / Pariis – Tallinn

Täna sõidame rongiga Bordeaux'st Pariisi Charles de Gaulle lennujaama.

Lend BT862 Pariis-Tallinn 18.45-22.30, lennuaeg 2h 45min (Air Baltic)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 3520 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid (Air Baltic)
  • majutus programmis märgitud hotellides
  • transport vastavalt programmile
  • reisiprogramm Sirje Lefebvre juhtimisel

Lisatasu eest:

  • tasuliste muuseumide ja muude tegevuste külastused
  • soovi korral majutus üheses hotellitoas 350€
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis