Amazonase jõel
Privaatse laevaga avastusretkele Amazonase džunglisse


10. märts – 28. märts 2025
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Indrek Park

Amazonase jõel

10. märts – 28. märts 2025  / 6877 €

Amazonase vihmametsa lahendamata müsteeriumid ahvatlevad, sütitavad ja ärgitavad avastama. Südames siiski soovime, et kõike tabamatut ei seletataks lahti ja Amazonase müstika jääks alatiseks kestma. Kreeka naissõdalaste järgi nime saanud ajatu Amazonas on planeedi elu algallikas. Suur osa õhust, mis me hingame, veest, mis me joome, ja kliimast, millest me sõltume, saab alguse just siit. Amazonase tõde pole võimalik edasi anda sõnades või pildis, seda on vaid võimalik kogeda - jalutades hallide puusammaste vahel, mis sirutavad oma loendamatutes rohelistes toonides kroonid otse taevasse, või võrkkiiges tukkudes võpatada ärkvele möiraahvi ebamaise kisa peale, või maitsedes hapnikurikast - veest ning kõdulõhnast rasket - õhku. Looduse lopsakus ajab siin üle ääre - pakatab, põimub, ronib ja roomab igas suunas. Õieks peetav värvilaik liigatab äkitselt ning osutub hoopis liblikaks, tsikaadide sirin kurdistab, ent vaibub niipea, kui ligineme helitekitajale. Amazonases oleme ümbritsetud sellise bioloogilise mitmekesisusega, mille sarnast pole kusagil mujal maailmas. 

Sõidame ainult meie rühmale kuuluva väikese laevaga avastama maailma suurimat jõge ja selle ääres laiuvat suurimat troopilist vihmametsa. Tutvume siinse rikkaliku ja põneva elustikuga, põlisrahvaste ja nende järglaste kultuuri ja elu-oluga. Ööbime laevas, kus on kahesed kajutid. Kokku on laevas 8 kajutit (grupi suurus on 16 inimest). Kõik söögikorrad on valmistatud laeva koka poolt. Meie retke jooksul toimuvad jalgsimatkad džunglisse. Käime ujumas, püüame kala ning tutvume kohalike inimeste elu-oluga.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

  • Eesti kodanikud võivad viibida Brasiilias viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima kogu reisi vältel. 
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev 

Tallinn – Frankfurt – Sao Paulo 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.10.

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.20-19.50, lennuaeg 2h 30min (Lufthansa)
Lend LH506 Frankfurt-Sao Paulo 21.55-05.55+1, lennuaeg 12h (Lufthansa)

2. päev 

Sao Paulo

Saabume Brasiilia suurimasse linna ning registreerime varahommikul end hotelli.

Pärastlõunal teeme Sao Paulo linnaekskursiooni. Brasiilia ja kogu Lõuna-Ameerika suurim linn Sao Paulo on esmapilgul mingil määral hiiglaslik ja hirmutav. Isegi kohalikud kurdavad sudu, lagunevate kõnniteede ja rikaste ning vaeste vahel haigutava lõhe üle. Samas kerib linna ilu ja võlu end lahti loendamatutes muuseumides, kunstihoone-kinodes, eksperimentaalteatrites, tibatillukestes bistroodes ja gurmeerestoranides. Viljaka kultuurielu alustalaks on Brasiilia hästi haritud arvukas kesk-klass, mille rikkuseks on etniline värvikirevus ja multikultuursus. Siin elab portugali, itaalia, saksa, hispaania, aafrika, liibanoni, jaapani jpt päritolu inimesi. Brasiilia rahvaste sulatusahi hõõgub kuumalt. Koos eeslinnadega elab maailma suuruselt kolmandas metropolis ligi 20 miljonit inimest. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sao Paulo Estanplaza Paulista hotell 4*

3. päev 

Sao Paulo – Manaus / Amazonas

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.

Lend LA4784 Sao Paulo-Manaus 08.30-11.25 (Latam Airlines Brasil)

Suundume hotelli, mis asub Manause ajaloolises piirkonnas, kuulsa ooperimaja läheduses. Keset vihmametsa asuv Manaus on Amazonase jõgikonna suurim linn. See asub 1500 kilomeetri kaugusel ookeanist, ent siia jõuavad ka suured laevad rannikult. Siin linnas täiendatakse varusid enne vihmametsa retkedele asumist.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manaus Villa Amazonia hotell 4*

4. päev 

Amazonas. Manaus / Alustame ekspeditsiooni

Pärast hommikusööki on meil pool päeva Manausega tutvumiseks. Linnaekskursiooni tipphetkeks on uhke enam kui 120-aasta vanuse Manause ooperimaja külastus.

Pärast lõunat saame kokku kohalike loodusgiididega ning tutvume laeva ning selle meeskonnaga. Õhtupoolikul algab meie Amazonase retk.

Alustame üheteistkümne päeva ja kümne öö pikkust seilamist. Sõidame ainult meie rühmale kuuluva väikese laevaga avastama maailma suurimat jõge ja selle ääres laiuvat suurimat troopilist vihmametsa. Tutvume siinse rikkaliku ja põneva elustikuga, põlisrahvaste ja nende järglaste kultuuri ja elu-oluga. Ööbime laevas, kus on kahesed kajutid. Kokku on laevas 8 kajutit (grupi suurus on kuni 16 inimest). Kõik söögikorrad on valmistatud laeva koka poolt. Meie retke jooksul toimuvad ka jalgsimatkad džunglisse. Käime ujumas, püüame kala ning tutvume kohalike inimeste elu-oluga. Päike tõuseb siin ligikaudu kell 05.49 ja loojub kell 17.43.

Janauca ja Dos Reis järvedel on meil võimalus vaadelda alligaatoreid. Õhtuhämaruses, kui päike on loojunud, on meiegi meeled ja aistingud teravustunud. Lõunapoolkera tähtede valguses on parim aeg ööloomade eluga tutvumiseks. Õhtusel paadiretkel loodame peale sattuda ettevaatlike kaimanite jahiretkedele, kapibaaradele, öösorridele ja öökullidele. Kottpimedas vihmametsas heljuvad jaanimardikad nagu virvatulukesed nähtamatu mere lainetel meie ümber. Putukad ja kahepaiksed on tulnud peidupaikadest välja toitu otsima ja meie taskulampide vihkudes märkame tagasipeegelduvaid ööloomade silmi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ekspeditsioonilaeva kahene kajut

5. päev 

Amazonase jõgi

Amazonase avastamine. Tutvume kogenud giidide juhtimisel siinse rikkaliku ja põneva elustikuga. Varahommikul teeme laevalt kohalikku floorat ja faunat tutvustava matka läbi elust pulbitseva metsa, rännates mööda radu, mida on uhtunud tuhanded vihmapiisad. Puudel kõikudes mängivad möiraahvid meiega peitust. Puulatvade vahel vilksavad meist mööda sinised ja kollased aarad. Käelaba suurused erksinised morfoliblikad hõljuvad meist mööda, andes märku, et vihmamets on koduks ligi 600 erinevat liiki linnule, 1200 liiki liblikale ning paljudele imetajatele. Jõekallastel vohava suursuguse taimestiku varjus elutsevad tuhanded linnud. Vaid tasakesi, ise lärmi tegemata liikudes, näitavad loodetavasti end meile ahvid, laiskloomad ja linnud. Selles lopsakas ökosüsteemis on võimalik märgata erinevaid kahepaikseid, madusid, linde, imetajaid, hiiglaslikke puid ja ravimtaimi. Siinne vihmametsa põhi on alati vetruv ja niiske ning täis lõhnu, hääli ning värve.

Seejärel suundume põlisrahvaste (cabolclos) külakesse nende eluviisiga tutvuma.

Pärastlõunal püüame kurikuulsat piraajat. Legend piraajadest kui halastamatutest tapjatest on kahtlemata tuntud üle kogu maailma. Mikroskoopilistest munadest kooruvad raevukad ja ohtlikud lihasööjad kalad, kes ründavat isegi suurt karilooma või inimest. Tegelikult toituvad piraajad enamasti koorikloomadest, seemnetest, taimedest ja teistest kaladest. Maailma koledaima kala hirmuäratavale reputatsioonile vaatamata on vaid mõni üksik piraajaliik inimesele ohtlik. Kokku on erinevaid piraajaliike Amazonase jõgikonnas paarikümne ringis. Piraajad ei ole suuruse poolest võrreldavad haiga - enamasti on nende pikkus umbes 20 sentimeetrit, aga piraajad teevad hirmsaks eelkõige väga teravad hambad ja tugevad lõualuud. Piraaja hambad on kõigest 4 millimeetri pikkused, kuid teravad nagu žiletiterad. Hambad paiknevad nii, et kui lõuad sulgeda, hõõrduvad nad üksteise vastu nagu käärid. Suure, näljase piraaja parve liikudes läheb vesi nii-öelda "keema" ja seda vaatemängu tasub turvalisest kaugusest jälgida.

Õhtune õpperetk vihmametsa.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ekspeditsioonilaeva kahene kajut

6. päev

Amazonase jõgi / Terra Preta

Hommikune jalutuskäik. Võimalus näha järvel Victoria Regia January erilisi vesiroose. Encontro das Aguas - vaatemänguline veevoolude kohtumine.

Jõuame Terra Pretasse. Muljetame päeval nähtu ja kogetu üle. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Terra Preta Rio Cuieira

7. päev

Amazonase jõgi

Päikesetõusul teeme kanuuretke, tuvumaks orhideede ja faunaga. Jalgsiretk vihmametsas ja supplus jões. Hilisõhtune kanuuretk Anavilhanase rahvusparki.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Terra Preta

8.päev

Amazonase jõgi

Räägime Amazonase looduse hoidmisest. Caipirinhase saladusi seletatakse lahti baaris. Jõuame Jau rahvusparki. Sõidame kanuuga Igarape Pretoli ja teeme hilisõhtuse kanuuretke Jau floora ja faunaga tutvumiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Jau rahvuspark

9. päev

Amazonase jõgi

Hommikune linnuvaatlus ja Carabinani jõe avastamine. Retk džunglisse ja suplus. Pärast lõunat retk Serigalshino kogukonna juurde. Seejärel külastame maniokkikasvatust.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Jau rahvuspark

10. päev

Amazonase jõgi

Täna võime hommikuse retke ajal näha suuri jõesaarmaid. Seejärel teeme retke "campinase" juurde ja kuulame loengut lindude ja Amazonase kohta. Lahkume Jau rahvuspargist.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Airao Velho

11. päev

Amazonase jõgi

Täna hommikul suundume kanuuretkele petroglüüfidega tutvuma. Teeme ekskursiooni Airao Velhos ning külastame peidetud koske.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Airao Velho

12. päev

Amazonase jõgi

Varahommikuse retke ajal on võimalus näha ahve ja rikkalikku eluküllust. Piraajade kalastus. Külastame Novo Airaot.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Novo Airao

13. päev

Amazonase jõgi

Täna imetleme roosasid delfiine. Supleme Amazonases ning kuulame loengut troopilistest puuviljadest. Õhtul on Valgeliiva rannas grill-pidu.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Acajatuba järve ääres

14. päev 

Amazonase jõgi / Manaus – Rio de Janeiro

Teeme kanuuretke Acajatuba - Rio Ariau - Furo do Mei. Seejärel jõuame tagasi Manausesse ja lendame läbi Sao Paulo Rio de Janeirosse.

Lend LA455 Manaus-Sao Paulo 15.50-20.55 (Latam Airlines Brasil)
Lend LA3328 Sao Paulo-Rio de Janeiro 23.05-00.05+1 (Latam Airlines Brasil)

Rios ööbime maailmakuulsa Copacaba ranna ääres.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: PortoBay Rio de Janeiro Hotel 4*

15. päev 

Rio de Janeiro / Suhkrumägi 

Päev Rio de Janeiros - teeme linnaekskursiooni (6 tundi), mille käigus õpime tundma Brasiilia ajalugu ja Rio de Janeiro rolli selles. Käime kuulsal Sugar Loaf'il, kust avanevad võrratud vaated ümbritsevale loodusele ja suurlinnadele. Lõunatame Fogo de Chao Churrascaria restoranis. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: PortoBay Rio de Janeiro Hotel 4*

16. päev 

Rio de Janeiro / Corcovado

Poolepäevane ekskursioon Corcovadole (6 tundi), mis on 700 meetri kõrgune graniitmägi, mille tipus asub 38 meetri kõrgune Jeesuse kuju. Lõunatame Fogo de Chao restoranis.

Pärastlõunal vaba aeg.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: PortoBay Rio de Janeiro Hotel 4*

17. päev 

Rio de Janeiro / maailmakuulsad rannad Copacabana ja Ipanema

Vaba päev. Võimalus avastada maailmakuulsaid randu Copacabana ja Ipanema. Kuulata bossonavamuusikat ja ehk näha ka "tüdrukut Ipanema rannas" – Antônio Carlos Jobim muusikaloo on kuulsaks laulnud Astrud Gilberto, tenorsaksofonil Stan Getz.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: PortoBay Rio de Janeiro Hotel 4*

18. päev 

Rio de Janeiro – München

Vaba hommikupoolik Rio de Janeiros. Seejärel suundume lennujaama.

Õhtune lend LH501 Rio de Janeiro-München 20.50-13.15+1, lennuaeg 10h 25min (Lufthansa)

19. päev 

München – Frankfurt – Tallinn

Lend LH115 München-Frankfurt 17.00-18.00, lennuaeg 1h (Lufthansa)
Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 21.35-00.55+1, lennuaeg 2h 20min (Lufthansa)

 Reisi hind: 6877 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennud
  • majutus vastavalt programmile
  • jõelaev ainult meie grupile
  • kolm söögikorda Amazonase jõereisi ajal
  • söögikorrad vastavalt programmile
  • kohapealsed maksud

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis