Vietnam-Kambodža-Laos


6. märts – 21. märts 2025
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Vietnam-Kambodža-Laos

6. märts – 21. märts 2025  / 6494 €

Vietnamit, Laost ja Kambodžat ette kujutades kangastuvad silme ette imelised pildid: kuldlehtedega kaunistatud pagoodid sätendamas troopilise päikese käes, võbelevate riisipõldude vahelt kerkimas kivised mäenõlvad, naised kandmas kaupu turule korvid kaelakookude otsas, arglikud noored mungad oma safranikarva rüüdes templitreppidel astumas. Albioni reisilistel on võimalik tutvuda küllusliku ja lopsaka Mekongi jõe maailmaga ja avastada peenelt viimistletud budistlikke templeid ja külastades kohalikke hõime, õppimaks tundma siinset mõtteviisi ja hingelaadi. Hanois kerib lahti Vietnami ja Kambodža kurblik ja inspireeriv ajalugu. Luang Prabangis saame aimu Laose mitmekesise ja värvika kultuuri kohta. Grande finale on Kambodža sürreaalne "kadunud linn" - mõistatuslik khmeeri kuningate linn Angkor. Kuldne päike helkimas üle taevasse tõusvate Angkor Wati kivitornide on unustamatu vaatepilt.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanik vajab Vietnamisse, Kambodžasse ja Laosesse reisimiseks viisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast. Tai Kuningriigis võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt 30 päeva.
 • Kambodžasse sisenemiseks tuleb täita elektrooniline riiki sisenemise ankeet (Cambodia e-arrival card) vähemalt 7 päeva enne reisi algust. 
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev 

Tallinn – Istanbul 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 18.45-23.25, lennuaeg 3h 40min

2. päev 

Istanbul – Hanoi

Lend TK164 Istanbul-Hanoi 02.20-15.25, lennuaeg 9h 5min

Saabume Hanoisse pärastlõunal. Transfeer hotelli. Vaba õhtu Hanoi elavatel tänavatel.

Majutus: Hanoi Pan Pacific Hotel 4*

3. päev 

Vietnam. Hanoi

Pärast hommikusööki alustame päevaga Hanois. Hanoi puhul on tegu kontrastide linnaga, mis trotsib lihtsat kategoriseerimist. See on ühtaegu kaasaegne ja traditsiooniline, kaootiline ja rahulik ning alati täis üllatusi. Kuid üks on kindel: see on koht, mis köidab kõiki meeli.

Alustage kuuenda sajandi Tran Quoci budistliku pagoodi külastusega rahuliku West Lake'i kaldal. Järgmisena külastame kuulsat kirjandustemplit. 1076. aastal asutati templis Quoc Tu Giam – Vietnami esimene ülikool, mida nimetatakse ka Van Mieuks, et harida Vietnami kuningriike, mandariine ja eliidi liikmeid uskumatu 800 aasta jooksul. Järgmisena ootab ees kas Vietnami naistemuuseumi või etnoloogiamuuseumi külastus – täpne muuseum selgineb ekskursiooni päeval, vastavalt muuseumide lahtiolekuaegadele.

Pärast lõunasööki suundume Hanoi ikoonilise Ho Chi Minhi mausoleumikompleksi juurde. Liitume pikkade järjekordadega, et uudistada mausoleumit ja saada teavet riigi rajaja elu ja pärandi kohta. Jätkame "vaiadel majja", kus "Bac Ho" elas aastatel 1958–1969. Jalutame rahulikul alal, enne kui lõpetate Ühe Samba Pagoodi juurde – 1049. aastal ehitatud pagood on Hanoi linna sümbol.

Pärastlõunal jalutame Hanoi vanakvartali alleede ja peidetud aarete rägastikus. Tutvume kohaliku eluga 36-liikmelistes gildides. Päeva lõpetuseks astume ajas tagasi 11. sajandisse ja kogeme kuulsas Thang Longi veenukuteatris iidset vesinukukunsti.

Suundume hotelli puhkama.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Hanoi Pan Pacific Hotel 4*

4. päev

Vietnam. Hanoi / Halong

Pärast hommikusööki lahkume Hanoist ja sõidame Ha Longi lahe äärde. Jõuame Ha Long sadamakaile ning asutame end öisele kruiisile Lan Ha lahes. Laeval sööme lõunasöögi ja naudime lõõgastumist. Ööseks laseb laev ankru vette karstimoodustiste juures. Õhtusöök serveeritakse laeval.

Ha Longi laht on riiklik kaitseala, kus asub vähemalt 1969 saart, mis moodustavad vaimustava lubjakivisammastest meremaastiku. Legend räägib, et Ha Longi lahe (tõlkes "ründava draakoni laht") arvukad saared ja saarekesed on tekitanud draakonid, kes tulid appi kaitsma Vietnami vaenlase armeede eest. Geoloogide arvates aga oli kunagi siin lubjakivimäed, kus voolanud jõed ja sisse varisenud koopad kujundasid iseloomuliku karstimaastiku, mille viimaks ujutas üle meri. Jätkuv erosioon muutis saared sinisest veest välja ulatuvateks fengkongideks (kooniliste tippude kogumid) ja fenglingideks (eraldi kivitornid). Hiiglaslike fantaasiarikaste kujude hulgas on 12-meetrised kanad, 9-meetrine kükitav konn, suur viirukipann ja isegi Egiptuse püramiid. Külluses leidub grotte ja võlvkaari, paljud koopad on kaunistatud uhkete stalamgiitide ja stalaktiitidega. Teadaolevalt kasvab siin vähemalt 170 liiki koralle. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Orchid Classic Lan Ha kruiisilaeva kajut

5. päev

Vietnam. Halong / Hanoi / Luang Prabang (Laos)

Naudime värsket hommikut laeval keset Lan Ha lahte, mil serveeritakse laeval hommikusöök. Sõidame vaikselt kruiisides läbi karstimoodustiste tagasi sadamasse. Astume laevalt maha ja sõidame tagasi Hanoisse, kust lendame edasi Luang Prabangi.

Lend QV314 Hanoi-Luang Prabang 19.15-20.25

Jõuame Luang Prabangi – Laose "vaimsesse pealinna". Sõidame hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Luang Prabang Satri House hotell 4*

6. päev

Laos. Luang Prabang

Päev Luang Prabangis.

Luang Prabang on rohkem kui tuhat aastat vana pisike kuningriik ja meeldiva atmosfääriga linn, kus on parimal viisil liitunud prantsuse koloniaalarhitektuur ja budistlik pärand. Linn on traditsioonilise lao arhitektuuri ning 19. ja 20. sajandi Euroopa koloniaalehitiste sulandumise silmapaistev näide. Selle ainulaadne ja tähelepanuväärselt hästi säilinud linnasiluett ilmestab nende kahe erineva kultuuritraditsiooni liitumise põhistaadiumi. Linna poliitiline ja usukeskus paikneb Mekongi jõe ning selle lisajõgede moodustatud poolsaarel, seal asuvad kuninglikud ja ülikute residentsid, religiooniehitised ning ärihooned. Enamasti on need ehitatud puidust (osa templeid ka kivist). Koloniaalelementi esindavad ühe- ja kahekorruselised tellisest ridamajad. Kloostrites on enamasti religioonirajatised (pühamu, kabel, raamatukogu, stuupa ja kivipost) ning munkade hooned (üldkasutatavad ehitised, kongid ja refektoorium). Traditsioonilised lao puitmajad jagunevad tavaliselt eraruumideks ja avalikeks terrassideks. Enamasti seisavad need puitsammastel, jättes alla ruumi töötamiseks, samuti leiavad seal varju nii inimesed kui ka loomad. Seinad võivad olla laudadest või puitraamile kinnitatud bambussõrestikest. 

Külastame UNESCO maailmapärandi paiku ja saame aimu Laose mitmekesise ja värvika kultuuri kohta. Meie ekskursioon algab endise kuningapalee juurest. Palee asub linna keskel ja on tänapäeval rahvusmuuseum, mis on täis huvipakkuvaid ajaloolisi esemeid. Seejärel jalutame Wat Mai budistliku templi juurde. Templi kullatud bareljeef demonstreerib imelisi käsitööoskusi. Siin saame aimu ka Laose budismi olemusest ja kuidas see mõjutab kohalikku kultuuri. Järgmine külastus on Wat Xieng Thong, üks riigi vanimaid ja auväärsemaid templeid. Tempel asub linna poolsaare tipus ja on täis ehitud nikerdusi ja mosaiike, mis on ajaproovile vastu pidanud.

Viimane peatus on traditsioonilise kunsti ja etnoloogia keskus, et saada teavet Laose erinevate etniliste rühmade kohta. Avastame erinevate värviliste kostüümide ja traditsiooniliste tööriistade väljapanekuid, mis avavad suurepäraselt Laose rahva mitmekesisuse. 

Sööme lõunat Silk Road Cafes, mis asub Ock Pop Toki sees – elavas käsitöökeskuses, mille eesmärk on säilitada traditsioonilisi Laose kudumistehnikaid. Keskus laiub üle vapustavate maapiirkondade põllumaade. Lühike ringkäik tutvustab igivana kaunite Laose tekstiilide loomise protsessi – alates värvimisest kuni tegeliku kudumiseni. 

Õhtul teeme kruiisi Luang Prabangist mööda Mekongi jõge. Mekong on Laose elujõud ja seda on lihtne mõista: veetee on täis kalureid ja kaupu vedavaid paate ning rannajoont ääristavaid väikeseid külasid. Mööduvaid stseene on põnev jälgida, kui paat sõidab Pak Ou koobastesse. Teeme jalutuskäigu kaldal, et näha lubjakivistruktuuri, mis on ääreni täis igas vanuses Buddha kujutisi. Pole üllatav, et see koobas on üks tähtsamaid palverännakute kohti Laoses. Jätkame Luang Prabang Mekongi jõe kruiisi, triivides allavoolu tagasi linna poole. 

Ööbimine Luang Prabangis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Luang Prabang Satri House hotell 4*

7. päev

Laos. Luang Prabang

Tänane päev algab varahommikul almuste pakkumisega: kohtume oma giidiga hotellis kell 05.30, et osaleda väga erilisel ekskursioonil. Oleme tunnistajaks pikkadele oranži rüüga munkade rividele, kes lahkuvad oma pagoodidest, kõndides mööda tänavaid paljajalu. See alandlik igapäevane rituaal on ilus ja võimas budismi sümbol, mis tõstab esile Laose inimeste vaimsuse. 

Seejärel jätame linna seljataha ja suundume maapiirkondadesse. Laos on koduks Kagu-Aasia kaunimatele loodusmaastikele ja tänane sõit annab meile võimaluse seda ise kogeda. Sõidame läbi maakonna lainetavate riisipõldude, mägede ja pisikeste külade Kuang Si jugade juurde. Kuang Si jugade juures naudime jalutuskäiku looduses. Joad on rida kaskaadseid türkiissiniseid basseine, mida ümbritseb lopsakas mets. Veedame aega juga avastades ja ürgset loodust nautides. 

Lõunasöök restoranis Carpe Diem kaunis troopilises keskkonnas.

Pärast joa ääres rahulikku aja veetmist on aeg naasta linna. Õhtul osaleme Laose erilisel Baci tseremoonial. Baci tseremooniat peetakse tähtsa sündmuse, näiteks pulma, sünni või külaliste vastuvõtmise tähistamiseks ning see on vahend, millega väljendatakse teistele head tahet ja õnne. Laose elanikud usuvad, et igal inimesel on 32 vaimu, mis moodustavad nende vaimse olemuse. Baci on rituaal, mida kasutatakse põgenenud vaimude tagasikutsumiseks kehasse. Täna õhtul einestame tähtede all restoranis Manda De Laos, mida ümbritseb UNESCO klassifitseeritud lootosetiik ja troopiline õhkkond.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Luang Prabang Satri House hotell 4*

8. päev

Luang Prabang – Siem Reap (Kambodža)

Täna lendame Kambodžasse Siem Reapi.

Lend VN931 Luang Prabang-Siem Reap 14.40-16.10

Täna õhtul ootab meid ees ainulaadse Siem Reapi ööelutuur. Pärast päikeseloojangut sõidame remorkiga (Kambodža tuk-tuk) linna ääres asuvale tänavale nimega "60". Sellel tänaval on igal õhtul kõige rohkem inimesi. Tunda on ööturu hõngu, kus kohalikud viskavad bambusmatte maha, et nautida värskelt valmistatud roogasid. See on õhtune grillipiknik. Aromaatsed lõhnad panevad kindlasti suu vett jooksma. Peatume marineeritud puuviljade ja praetud putukate poolest kuulsas müügikohas. Need on Kambodža inimeste jaoks populaarsed suupisted. Maitseme soolasesse ja vürtsikasse dipikastmesse kastetud hapude puuviljade kontrastset maitset või degusteerime krõbedaid ritsikaid või rohutirtse.
 
Seejärel läheme Sombai riisiveini töökotta, et proovida kääritatud riisist valmistatud kangeid alkohoolseid jooke. Maitseme ebatavalisi segusid, mis on maitsestatud kohalike puuviljade ja ürtidega. Jätkake kulinaarset seiklust Wat Damnaki tänavale, kus saame nautida üht Siem Reapi populaarseimat tänavatoidu suupistet sach ko ang jakak (veiselihavardad) – marineeritud palmisuhkrus, sojas ja kroeungis (sidrunheina, galangali, kurkumi, kaffirlaimi, küüslaugu pasta) ning seejärel grillitud söe kohal traditsioonilisel savigrillil. Kambodžalastele meeldib grillida. 

Järgmisena avastame Psar Chasi (vana turg) ümbritsevaid tänavaid, mis on ääristatud erinevate kioskitega, kus müüakse pannkooke, puuviljakokteile, praetud banaane, vahvleid, kookose-riisikooke ning erinevaid praetud riisi ja nuudliroogasid. Peatume kindlasti ühes paljudest värskete puuviljade müügilettidest, et proovida erinevaid eksootilisi kohalikke puuvilju, sealhulgas draakonipuuvilju, longaneid, mangosid, mangustanipuuvilju, ussipuuvilju ja teravat, kuid väga maitsvat duriani. Jätkame toiduseiklust ja külastame kuulsat kohalikku jäätisepoodi, mis asub populaarse pubitänava lähedal. Linnas on palju jäätisepoode, kuid Gelato Lab on tõeliselt eriline. Siin tähistame ekskursiooni lõppu.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Borei Angkor Resort and Spa hotell 4*

9. päev

Kambodža. Siem Reap

Pärast hommikusööki sõidame Siem Reapi äärelinna, mööda ulatuslikest riisipõldudest ja läbi kohalike külade. Peatume väikesel, kuid elaval kohalikul turul. Seejärel läheme privaatse kohaliku puulaeva pardale, et sõita paadiga mööda kanalit, mis viib Tonle Sapi järveni. 

Tonle Sap on Kagu-Aasia suurim looduslik järv ja maailma tähtsamaid siseveekogusid kalanduse seisukohalt. See tekkis vähem kui 6000 aasta eest Kambodža platvormi kõige viimase vajumise ajal ja etendab nüüd Mekongi üleujutuste reguleerimisel olulist osa. Mekong on unikaalne selle poolest, et muudab kaks korda aastas voolu suunda. Mussoonvihmad paisutavad igal aastal Mekongi sedavõrd, et Phnom Penhi kohal ulatub selle vooluhulk 40 000 kuupmeetrini sekundis, mis põhjustab kuni seitse kuud kestva üleujutuse. Kui jõe veepind tõuseb, hakkab Mekongi 120 km pikkune lisajõgi Tonle Sab, mis tavaliselt vett samanimelisest järvest ära viib, tagurpidi voolama ning järve vett juurde tooma. Järve pindala suureneb neljakordseks ja ujutab üle ümbruskonna metsad ja põllud. Viimaks vihmad raugevad ja Tonle Sab hakkab jälle järvest vett ära viima. Tonle Sabi hooajalise veetaseme tõusu ja languse mõju ulatub Kambodža keskosast palju kaugemale, sest niisugune looduslik veetaset reguleeriv süsteem kahandab soolase vee intrusiooni kuival aastaajal Mekongi deltasse Vietnamis.

Sööme lõunat kohaliku pere juures. See on ainulaadne võimalus saada vahetu kogemus kohalike inimeste eluviisist – istudes vaiadega majas ja vaadates paate õues. Naaseme Siep Reapi. (Märkus: Järve ja kanalite veetaseme kõikumise tõttu sõltub külastatav küla kuupäevast ja tolleaegsest veetasemest.).

Õhtul naudime kultuuriõhtut Phare Kambodža tsirkuseetendusel. Punaste khmeeride ajastu põgenike loodud Phare propageerib etenduskunsti kui võimalust traumadega toimetulekuks. Aastate jooksul pole nad mitte ainult aidanud sadu kambodžalasi, vaid aidanud edendada ka traditsioonilist khmeeri kultuuri. Seejärel ootab ees traditsiooniliste õhtusöök. Pärastpoole tuled tuhmuvad ja esinejad astuvad lavale. Tunnine etendus räägib lugusid tänapäeva elust Kambodžas läbi rikkaliku laulu-, tantsu- ja akrobaatikamängu. Esinejad ühendavad traditsioonilise khmeeri teatri kaasaegsete mõjutustega, mille tulemuseks on meelelahutuslik ja kaasahaarav show.
 
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Borei Angkor Resort and Spa hotell 4*

10. päev

Kambodža. Siem Reap

Päeva alustuseks külastame iidse Angkor Thomi linna imetlusväärseid templeid. Angkor Thom oli Jayavarman VII ajal Suure Khmeeri Impeeriumi viimane pealinn. Linna ümbritseb ruudukujuliselt 8 meetri kõrgune müür. Siseneme linna iidse Lõunavärava kaudu, mis on muljetavaldav kivivärav, millele on nikerdatud elevandid ja neli hiiglaslikku nägu. Mõlemal pool sissekäigurada on 54 jumalat ja deemonit, kes hoiavad püha madu. Edasi suundume Bayoni templisse, mis asetseb täpselt muistse linna südames. See 12. sajandi meistriteos on suursugususe khmeeride kultuuri musternäide, tuntud oma 54 torni ja mõistatuslike kivist nägude poolest, mis esindavad suure khmeeride impeeriumi 54 provintsi. Ka Elevantide terrass ning Pidalitõbise Kuninga terrass on kindlasti vaatamist väärt, mõlemad on tuntud oma keerukate madalreljeefide poolest.

Seejärel Ta Prohmi templi külastus. Ta Prohm on ainulaadne selle poolest, et on jäetud nii nagu ta kord leiti: džunglisse ja võssa kasvanult, seinad mitmest küljest sisse varisemas. See teeb sellest "Tomb Raideri templist" ühe maalilisema ja meeldejäävama Angkori templite seas. Nüüd päeva kõige meelikütkestavama elamuse juurde: suursugune Angkor Wat. Rajatud 12. sajandi alguses kuningas Suryavarman II valitsusajal, sümboliseerib tempel oma konstruktsiooni poolest Meru mäge - jumalate kodu. Templi seintel on kivist nikerdused ja madalreljeefid, millel on kujutatud hindu mütoloogia elemente ning sõdasid, mis Suryavarman II oma valitsusajal pidas. Angkor Wat on tuntud ka templit kaunistavate apsara tantsijannade kujude poolest, mida on üle kahe tuhande. Arvatakse, et rasked ehitustööd võisid kesta umbes 30 aastat. Tänapäeval on Angkor Wat'i kujutatud Kambodža riigilipul, kuivõrd see tempel on khmeeri rahva sümboliks. Viibime templis päikeseloojangu ajal, kui külastajaid on vähem ning mil apsarad saavad särada kõige kaunimas valguses.

Õhtu Siem Reapis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Borei Angkor Resort and Spa hotell 4*

11. päev

Kambodža. Siem Reap – Sihanoukville

Pärast hommikusööki suundume lennujaama ja lendame Sihanoukville'i.

Lend K6131 Siem Reap-Sihanoukville 11.30-12.40

Sihanoukville'ist suundume Koh Rongi saarel asuvasse kuurortisse puhkama. Siin ootab ees imeline liivarand!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Koh Rongi saarel Royal Sand Resort 5* 

12. päev

Sihanoukville / Koh Rongi saar 

Vaba päev puhkuseks Koh Rongi saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Koh Rongi saarel Royal Sand Resort 5* 

13. päev

Sihanoukville / Koh Rongi saar 

Vaba päev puhkuseks Koh Rongi saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Koh Rongi saarel Royal Sand Resort 5* 

14. päev

Sihanoukville / Phnom Penh – Ho Chi Minh

Pärast hommikusööki transfeer Phnom Penhi lennujaama, kust lendame edasi Lõuna-Vietnami, Ho Chi Minhi, vana nimega Saigoni

Lend K6 816 Phnom Penh-Ho Chi Minh 16.45-17.45

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mai House hotel 4*

15. päev

Ho Chi Minh

Päev Ho Chi Minhis. Ekskusrsioon ja vaba aeg. 

Hilisõhtul alustame kojulendu.

Lend TK163 Ho Chi Minh-Istanbul 22.15-05.45

16. päev

Jõuame koju

Varahommikul jõuame Istanbuli, kust lendame kohe edasi koju:

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 08.45-11.25Reisi hind: 6494 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile - väikebuss
 • hommikusöögid kõikidel päevadel
 • programmis vastavalt märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • ekskursiooniprogramm koos sissepääsud piletitega
 • eestikeelne reisijuht 

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • ühene majutus hotellides 950 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis