Väikesed Antillid
Kariibi mere 7 väikesaart


10. veebruar – 27. veebruar 2025
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Väikesed Antillid

10. veebr – 27. veebr 2025  / 8773 €

Puerto Ricost Lõuna-Ameerika rannikuni on merre kukkunud tillukeste saarte pikk rivi – Väikesed Antillid. Kariibi mere türkiissiniste vete peegelduses veiklevad vastu saarte smaragdrohelised metsad, kookospalmidega palistatud kuldsete, hõbedaste ja roosakate varjunditega liivarannad ning iidsete vulkaanide suursugused nõlvad. Saarestik ahvatleb end avastama vulkaani järskudel nõlvadel üles rühkides, soojas ja sügavas merevees snorgeldades või vanades istandustes saarte koloniaalajaloo keerdkäike uurides. Troopilistes vihmametsades kostuvad elamise kaunid hääled ja ürgse taimestiku lopsakus ajab üle ääre. Lisaks on siin sõbralik ja külalislahke rahvas, lustlikud karnevalid ning koloniaalajastu hõnguga veidi loiud sadamalinnad. Väikesed Antillid on täie õigusega muutunud turistide meelispaigaks – igal saarel on oma veetlus.

Väikeste Antillide saarestik joonistab Atlandi ookeani ja Kariibi mere vahele kaare ning jätkub lünklikult piki Venezuela rannikut. Kaheksa saart on iseseisvad riigid. Lisaks on saarestikus ka Prantsusmaale, Ühendkuningriigile, Ameerika Ühendriikidele, Madalmaadele ja Venezuelale kuuluvaid valdusi. Kaunitel troopilistel saartel elab kokku umbes 3.3 miljonit inimest, kes on enamasti Aafrika päritolu. Väikesi Antille, mida tunti ka Tuulepealsete saartena, tahtsid kõik endale. 16-18. sajandil ahnitsesid neid kordamööda hispaanlased, portugallased, prantslased, hollandlased, britid ja teised selle aja suurrahvad. Kui aga vallutajad taas vahetusid, olid vahepeal sealsete randade isandad hoopis piraadid, kes ei tunnistanud ühtegi võimu peale enda oma. Paljude vallutajate jaoks olid üheks ahvatluseks rannavetest püütavad pärlid. Väikeste Antillide saaredki on ise justkui pärlid – täiuslikud ja kordumatud oma ürgses ilus. 

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 15.01.2024):

  • Barbadosel, Antigua ja Barbudas, Saint Lucias, Martinique'is, Saint Vincent ja Grenadiinidel ning Grenadas võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.
  • Eelpool nimetatud riikidesse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
  • Reisikindlustus on tungivalt soovituslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Barbados

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.40

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.40-08.10 (Lufthansa)
Lend DE2224 Frankfurt-Barbados 09.55-17.10 (Condor)

Ajavahe tõttu saabume Barbadosele juba samal päeval.

Majutus: Barbados Radisson Aquatica hotell 4*

2. päev

Barbados

Barbados on Väikeste Antillide läänepoolseim riik, mis kuulub maailma kõige tihedamini asustatud saarte hulka. Riik kuulub Briti Rahvaste Ühendusse. Barbadose nimi tuleneb portugalikeelsest sõnast "as barbadas", mis tähendab "habetunud." Sõna tähendust on seostatud saarel kasvavate põliste viigipuude või habet kandnud põlisasukatega. Barbados hõlmab samanimelise saare, mis kauges minevikus moodustus kahest saarest. Lisaks on riigis mõned väikesaared. Saare rannajoone pikkus on 97 kilomeetrit ning pindala on ligikaudu poole Hiiumaa suurune ehk 430 ruutkilomeetrit. Saareriigis elab umbes 260 000 elanikku.

Barbados on geoloogilises mõttes korallsaar, mitte vulkaaniline saar nagu mitmed teised Kariibi mere saared – seetõttu on rannajoon laugem. Lauge rannajoone tõttu on siin suurepärased rannad. Barbadose pealinn Bridgetown asub Carlisle lahes, mis on saare ainukene looduslik laht. Kuna saar on nii tilluke, saab peamised vaatamisväärsused ära vaadata poole päevaga. Linn on kui arhitektuuriline segu koloniaal- ja kaasajast, kus moodsad ja uhked hooned asuvad kõrvuti rummipoodide ja kohvikutega. Endise Briti koloniaalmaana on siin obeliskid, gooti stiilis parlamendimaja ja suur anglikaani kirik.

Barbadose saare matk on mõnus viis veeta üks tore ja informatiivne päev Barbadosel. Saare algupära ja moodsat aega tutvustav retk algab sõiduga mööda läänerannikut põhja poole. Läbi lopsaka roheluse rändame kui tuul suhkruroo põldudel. Paremal ja vasakul teepervel näeme suhkruroo erinevaid kasvuetappe. Heidame pilgu koloniaalajaloole St Nicholas Abbey's, mis on hästi säilinud istandus aastast 1658. St Nicholas Abbey peamaja ehitajaks oli Benjamin Berringer ning see on üks kolmest lääne poolkeral säilinud jakobiitide stiilis ehitatud häärberist. Hoonet peetakse üheks Barbadose ajaloo aardeks.

Istandusest suundume idarannikule, kus avanevad imelised vaated Cherry Tree Hill'is. Möödume ka Barbadose ainsast siiani toimivast suhkruroo veskist Morgan Lewis. Seejärel suundume Atlandi ookeani rannikule Batshebasse, kus saame kogeda ilusat metsikut loodust, ja väisame ühte Brabadose vanimat kirikut St John. Tagasiteel vaatame üle Cordrington College'i – endisaegsest suhkruroo istandusest on nüüdseks saanud anglikaani kiriku teoloogia kolledž. Sõidame tagasi hotelli läbi Oistinsi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Barbados Radisson Aquatica hotell 4*

3. päev

Barbados / Antigua 

Naudime hommikut Barbadosel. Seejärel läheme kohalikule lennuväljale ja lendame Antiguale.

Lend LI364 Barbados-Antigua 13.45-15.55 

Kariibi meres asuva Antigua ja Barbuda saareriigi rannajoone pikkus on 153 kilomeetrit. Riik koosneb kahest suuremast saarest, Antiguast ja Barbudast, ning veel 37 väiksemast saarest ja laiust. Barbuda asub Antiguast 48 kilomeetrit põhja pool. Saarte läheduses on hulgaliselt korallriffe. Kariibidele omaselt on siin valged liivarannad, kõrged kookospalmid ja helesinised laguunid. Ainuüksi Antigual asub väidetavalt 365 avalikku randa – aasta igaks päevaks eri rand! Enam kui 300 päeva aastast on päikeselised. Nagu ühelt kariibisaarelt arvata võib, on siingi pakutavad veespordi võimalused üsna laialdased. Saarte “Vana” ja “Habemega” 440 ruutkilomeetril elavast 82 000 kodanikust umbes pooled teenindavad turiste.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Antigua South Point hotell 4*

4. päev

Antigua

Päev rannamõnudeks ja puhkuseks. Hea võimalus avastada erinevaid külasid või mõnda saare 365-st rannast.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Antigua South Point hotell 4*

5. päev

Antigua

Antigua saarega tutvumist alustame 4x4 maastikuautode safariga saare lõuna osas. Naudime kauneid vaateid Falmouthi sadamale ja mööda Viigipuu teed sõites imetleme enda ümber Antigua vihmametsa erinäolist floorat ning faunat. Seejärel liigume edelasse, et jõuda Turneri randa. Astume Mystic II katamaraanile ning nüüd saame avastada Antigua läänerannikut merelt. Kui Mystic ratsutab Kariibi mere lainetel, võtame meie troopilise meretuule käes päikest, ujume ning snorgeldame soojas vees. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Antigua South Point hotell 4*

6. päev

Antigua / St. Lucia

Vaba hommik Antiguas. Pärastlõunal läheme kohalikule lennuväljale ja lendame St. Lucia saarele.

Lend LI309 Antigua-St. Lucia 18.00-19.05 

Saint Lucia saar on Kariibi merre kukkunud tilluke pisarakujuline teemant. Kariibi mere türkiissiniste vete peegelduses veiklevad vastu saare smaragdrohelised metsad, kuldsete ja hõbedaste liivadega rannad ning iidse Pitons vulkaani kaksiktippude geoloogiline ime. Riigi nimi "Saint Lucia" tähendab püha Luciat. Nime andsid riigi suurimale saarele prantsuse merehädalised, kes pärimuse järgi pääsesid pühaku nimepäeval 1502. aastal laevaõnnetusest. Riigis elab umbes 170 000 inimest ja see kuulub Briti Rahvaste Ühendusse.

Turistide peateedelt kõrvale jääv St. Lucia saar ahvatleb end avastama vulkaani järkudel nõlvadel üles rühkides, soojas merevees snorgeldades või vanades istandustes saare koloniaalajaloo keerdkäike uurides. Troopilistes vihmametsades kostuvad elamise kaunid hääled valmistades meid ette kohtumiseks haruldase St. Lucia papagoiga. Paabulinnu saba karva pea, roheliste tiibade ja päevalillekollaste sabasulgedega papagoi on sama värvikas ja kaunis kui St. Lucia saar.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St. Lucia Bay Garden Beach Resort hotell 4*

7. päev

Martinique / St. Lucia

Martinique on Prantsusmaale kuuluv saar, millel on võluv Kreooli ja Prantsuse pärand. Hiiumaast pisut väiksem Martinique asub Venezuela rannikust vähem kui 500 kilomeetri kaugusel. Maaliline saar on kõige põhjapoolsem Tuulepealsest saarestikust. Saarel elab ligi 400 000 inimest, kellest valdav enamus on mustanahalised. Kolumbus avastas saare 1502. aastal ja Prantsusmaa asumaa sai sellest 1635. aastal. 1794-1815 oli saar omakorda inglaste valduses. Alates 1946. aastast on Martinique Prantsusmaa regioon.

Martinique on märkimisväärselt kivisem kui teised ümbruses asuvad saared. Vulkaanilise saare krooniks on suitsev Pelee vulkaan. Martinique on eripalgeline ja kosmopoliitne. Siin on suurepärased rannad, suhkruroo, banaani- ja ananassiistandused, matkamisvõimalused, kõrgtasemel toidukunst ning rikkalik kultuur.

Kurikuulus Mont Pelee kõrgub Lääne-India saarestikus Martinique’i saare põhjaosas kohal, kus 1902. aastal vulkaan plahvatas ja hävitas rannikul oleva Saint Pierre’i linna. Ühegi teise 20 sajandi vulkaanipurske tagajärjel pole hukkunuid olnud rohkem kui siin. Linnas elas katastroofi üle vaid kaks meest, kel õnnestus pääseda kuuma tuha ja mürgiste gaaside eest. Samal aastal hakkas kraatrist tõusma laavasammas ning see kasvas lõpuks 305 meetri kõrguseks torniks, mis 11 kuu pärast kokku varises. Vulkaani praegune kuppel tekkis Pelee järgmiste pursete ajal aastatel 1929-1932. Saint Pierre on uuesti üles ehitatud ja vulkaani nõlvadel elab 22 000 inimest. Diamond Rock on teemandikujuline vulkaaniline kalju ehk laavakuppel, millest on saanud Martinique'i tunnustatud sümbol kogu maailmas. 

Tänase matkaga saame aimu Martinique'i hiilgusest ja sõidame kiirkatamaraaniga Lillede saarele. Naudime jalutuskäiku pealinnas, suurepärast ostukeskust Gare Maritime ja maitsvat barbeque-lõunasööki. Paadil olles saame ujuda ja snorgeldada, otsida vaalu ja delfiine ning imetleda vaateid Diamond Rockile. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St. Lucia Bay Garden Beach Resort hotell 4*

8. päev

St. Lucia

Päev rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St. Lucia Bay Garden Beach Resort hotell 4*

9. päev

St. Lucia / Bequia

Lend 642 St. Lucia-Bequia 16.15-16.50

Bequia saar kuulub Saint Vincenti ja Grenadine riigi koosseisu. Saar asub 15 kilomeetri kaugusel riigi pealinnast Kingstonist, mis asub riigi peasaarel Saint Vincentil. Bequia tähendab põlises arawaki keeles „Pilvede saar“. Saarel elab pisut üle 4000 inimese, kes on enamasti Aafrika, Šoti ja Kariibi päritolu. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bequia Plantation hotell 4*

10. päev

Bequia / Mustique

Seilame mootoriga varustatud paadiga Mustique'ile ning veedame päeva avastades seda erilist saarekest. Saame liikuda kas veetaksoga, jalgsi matkata või lihtsalt lõõgastuda lahe ääres. Võimalus külastada kuulsat Basili baari ja juua seal mõned mõnusad kokteilid. Saarel tasub üle vaadata mitmete kuulsuste villad nagu näiteks David Bowie, Tommy Hilfiger ja printsess Margaret.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bequia Plantation hotell 4*

11. päev

Bequia / Saint Vincent

Hommik Bequias. Kell 13.00 sõidame (ligi 1.5h) parvlaevaga Saint Vincenti saarele.

Saint Vincenti vulkaaniline saar on suurim (pindala 344 km²) Saint Vincent ja Grenadiinide saareriigis. Riik hõlmab Saint Vincenti saare ja sellest lõunas asuva Grenadiinide saarestiku põhjapoolsemad väikesaari. Riigis elab umbes 110 000 inimest ja see kuulub Briti Rahvaste Ühendusse. "Saint Vincent" tähendab "püha Vincentiust" ja Kolumbus pani saarele nime püha Zaragoza Vincentiuse järgi.

Saare suurim vulkaan ja kõrgeim tipp on Soufrière, mis purskas viimati 1979. aastal. Saint Vincenti saare põhjatipus paiknev Mont Soufrière on aktiivselt tegutsev ja saare noorim vulkaan. Tegelikult ongi Saint Vincent suur vulkaaniline koonus, üks 25-st vulkaanist, mis moodustavad Väikeste Antillide saarestiku. Need saared tekkisid, kui ookeani põhja moodustuv maakoorelaam Kesk-Atlandi ahelikust eemaldudes subduktsiooni tagajärjel praeguste saarte alla suruti. Ehkki saar veel toibub 1979. aasta purskest, tasub matk pilvedesse mattunud metsa Mont Soufrière nõlvadele end kuhjaga ära. 5.6 kilomeetri pikkune rada kulgeb läbi metsa ja viib tuhaga kaetud mäetipu ja keeva laavaga täidetud kraatri juurde. Ainult Saint Vincentil elab kaunis kuning-amatsoonpapagoi. Vähem kui 750 isendiga linnuliik on võetud ülemaailmse kaitse alla. Saare teist endeemset linnuliiki – vilesäälikut – võib siinsetel nõlvadel samuti kohata. Teiste siinsele regioonile iseloomulike lindudena saab välja tuua kariibi koolibri, mitu pila-linnuliiki, palmi-vilepardi ja tangarad. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St. Vincent Blue Lagoon hotell 4*

12. päev

Grenada

Hommikul sõidame kohalikule lennuväljale. 

Lend LI771 St. Vincent-Piarco 11.25-12.20
Lend LI772 Piarco-Grenada 13.30-14.15

Vulkaanilise tekkega mägine saareriigike Grenada on üks väiksemaid riike maailmas – Grenada rannajoone pikkus on vaid 121 kilomeetrit. Grenada rannikut ääristavad kaunid troopilised rannad, mida loetakse kümne parima hulka kogu maailmas. Rannikul asub ka rida pisikesi maalilisi linnu. Grenadas elab umbes 108 000 inimest. Saar on kaetud aromaatsete vürtsipuudega ning värviliste troopiliste õitega, tänu millele tuntakse Grenadat õigustatult ka vürtsisaarena. Riik on maailmas suuruselt teine muskaaditootja (20% maailma toodangust) ning muskaatpähkel on sedavõrd oluline, et on jõudnud ka saare logole ja riigi lipule. Saare lopsakates metsades ja turuplatsidel hõljuvad lisaks muskaadi lõhnale veel kaneeli, nelgi, ingveri, kakao, nelkpipra ja teiste võrgutavad aroomid.

Vulkaanilise saare sisemuses on pahisevad jõed ja hingematvalt kaunid mägijärved. Pealinna St George'i peetakse Kariibi mere pealinnade hulgas tõeliselt armsakeseks. Hoburaua kujulist sadamat ümbritsevad pastellikarva laohooned ja punaste katusekividega majakesed. Lisaks saareriigi ilule on siin palju ajalugu ja elavat kultuuripärandit. Vürtsiistandustes ja rummitehastes kasutatakse sajanditevanuseid meetodeid ning rõhutakse enam kvaliteedile kui kvantiteedile. Paljudes paikades kadunud rahulik elurütm ja saarerahva siiras sõbralikkus on siin väga hästi säilinud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Grenada True Blue Bay Resort hotell 4*

13. päev

Grenada

Tänane matk viib meid renada saare peibutavate aarde juurde. Saame õppida saare ajalugu, kultuuri, imelist floorat ja faunat ning tänapäevaseid püüdlusi. Külastame pealinna St George'i ning tuntumaid ajaloolisi paiku saarel. Oleme tunnistajaks loodusimedele – Concordi juga ning Grand Etang kraatrijärv. Tutvume Grand Etangi Metsa kaitseala ja sealse vihmametsa, imekauni järve ja jugadega. Mitme joa ümbruses ja all on võimalik ka ujuda!  

Grenada sisemaal kõrgel mägedes paikneva Grand Etangi rahvuspark keskmeks on Mount Saint Cathrine’i (üks arvukatest Grenada kustunud vulkaanidest) kraatrisse tekkinud Grand Etangi järv. Järve ümbritsev vihmamets on rikkaliku ja mitmekesise loomariigiga. Grand Etangi nõlvadel kasvavad mahagonipuud ja pisarapuud, hiigelpalmid ja kõrged hibiskid, aga mitmesugused sõnajalad ja troopilised orhideed. Lopsakas taimestik sobib hästi paljudele loomadele ja lindudele. Levinumatest nimetagem antilli koolibrit, antilli tangarit ja laitiib-viud. Puude otsas ronivad opossumid ja sissetoodud monapärdikud, maapinnalt võib leida konni, sisalikke ja vöölasi. 

Grenada lääneküljel, otse Grand Etangi metsakaitseala serval, on kolmikjuga Concord Falls. Kuna joad asuvad metsaserval, siis on siin vesi kristallselge ja jääkülm. Ligipääsetavaim neist on alumine ja troopikas mõjub jahutava joa all kümblemine väga virgutavalt. Järgmise kahe joani jõudmiseks tuleb teha paaritunnine matk.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Grenada True Blue Bay Resort hotell 4*

14. päev

Grenada

Vaba päev rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Grenada True Blue Bay Resort hotell 4*

15. päev

Grenada – Frankfurt

Vaba ennelõuna rannamõnude nautimiseks. Seejärel sõidame lennujaama.

Lend DE2224 Grenada-Frankfurt 16.20-09.00+1 (Condor)

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev

Frankfurt – Tallinn

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.30-16.50 (Lufthansa)



Reisi hind: 8773 € 

Paketis sisaldub:

  • lennud Antillidele ja tagasi
  • kõik programmis märgitud saartevahelised lennud ja praamiühendused
  • majutus programmis märgitud 4* majutuskohtades
  • transport saartel: sadam-hotell-lennujaam
  • programmis märgitud toitlustus
  • programmis kirjeldatud ekskursiooniprogramm 
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 2716 €
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis