Uus-Meremaa
Põhjalik reis põhja- ja lõunasaarel


10. veebruar – 28. veebruar 2025
Grupis 18 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Uus-Meremaa

10. veebr – 28. veebr 2025  / 8495 €

"Aotearoa – Pika Valge Pilve Maa. Nii umbes võib tõlkida maori-(hääldub nagu meie maaori!)keelse Uus-Meremaa nime. Uus-Meremaa on viimane suur tükk maismaad, mille inimesed asustasid: maorid jõudsid sinna umbes 1000. aasta paiku meie ajaarvamise järgi. Uus-Meremaa asub kaugel kontinentidest, Austraaliani on ligi 2000 km, tema läheduses on vaid väiksemaid saari. Nii oli Uus-Meremaa kaksiksaarel ka looma- ja taimeriik muust maailmast eraldatud ja sääl võime nüüdki veel kohata omapäraseid olevusi. Ennekõike linde, sest Uus-Meremaa oli enne inimeste sinnasaabumist lindude päralt. Siin ei olnud imetajaid pääle nahkhiirte ja rannal lesivate hüljeste. Inimene tõi endaga kaasa rotid, kassid, koerad jm loomad, kes on teinud saartel palju pahandust, hävitades siinseid üsna kaitsetuid loomi. Seda tegi otse ka inimene. Juba maori küttide käe läbi kadusid olematusse jaanalinnust tükk maad suuremad hiidlinnud moad ja hiidkotkad. Ent Uus-Meremaa vapilinnud kiivid on alles ja neid püütakse hoida ja kaitsta. Uusmeremaalased nimetavad ennastki "kiwi". Ei ole ehk ülearune meenutada sedagi, et reis Uus-Meremaale saab teoks keset Eesti talve, mil seal, lõunapoolkeral, on südasuvi, kõige parem aeg tutvuda ühe maailma omapärasema maaga, näha tema veel säilinud ürgloodust, kuulata ja vaadata imelisi linde, näha mitmekesiseid maastikke subtroopikast karmide lumiste mägedeni ja tutvuda oma algkodust – müütiliselt Hawaikilt kaugele lõunasse purjetanud polüneesia meresõitjate järeltulijatega."   /Jaan Kaplinski/

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 16.06.2023):

  • Uus-Meremaale sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
  • Eesti kodanikud võivad viibida Uus-Meremaal viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest.

  • Viisavaba reisimise korral Uus-Meremaale on kohustuslik eelnevalt taotleda elektroonses reisi eelregistreerimise süsteemis NZeTA reisiluba (New Zealand Electronic Travel Authority). Juhendi saadab Albion.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Helsingi – Doha (10. veebruar)

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 10.35-11.10, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend QR6121 Helsingi-Doha 16.00-23.45, lennuaeg 6h 45min (Finnair)

2. päev

Doha – Auckland (11. veebruar)

Lend QR920 Doha-Auckland 02.55-05.00+1, lennuaeg 16h 05min (Qatar Airways)

3. päev

Auckland (12. veebruar)

Saabume Aucklandi rahvusvahelisse lennujaama kell viis varahommikul. Sõidame linnasüdames asuvasse hotelli. Vaba hommikupoolik puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks. Pärastlõunal jalutuskäik sadamapiirkonnas.

Soovitame külastada Sky Towerit, Aucklandi kunstigaleriid, Uus-Meremaa merendusmuuseumi ja Queen St poodlemistänavat.

Majutus: Auckland Grand Millenium hotell 4*

4. päev

Auckland (13. veebruar)

Täna tutvume Aucklandiga. Linnaekskursiooni käigus külastame Aucklandi rahvusmuuseumi, Harbour Bridge'i, Missioni lahte, Michael Joseph Savage memoriaalparki ja sõidame mööda rannikuäärset teed (Tamaki Drive). 

Auckland on põnev, elav ja kultuurne linn, mis on laotunud kitsale maaribale, kahe sadama vahele. Waitemata ja Manukau sadamad on linna peamised tunnusmärgid, lisaks arvukatele vulkaanikoonustele nagu Edeni mägi ja Rangitoto saar. Aucklandi metropol on Uus-Meremaa suurim linn, mille rahvastiku moodustavad eurooplased, maoorid ja okeaanlased, muutes Aucklandi suurimaks Polüneesia linnaks maailmas.

Aucklandi rahvusmuuseumi on pühendatud Vaikse ookeni ja Uus-Meremaa rahvaste põnevatele lugudele ning maa taimestikule ja loomastikule. Muuseum asub Uus-Meremaa ühes ajaloolises hoones linna keskel Domainis. Siin koorub lahti Vaikse ookeani rahvaste - maooride kunstiline pärimus ja kultuur puidunikerduste, kanuude ja taonga (aarded) näol. Moodsa Uus-Meremaa erinevate rasside, rahvuste ja religioonide põnev sulam joonistub välja ning ergutab mõtlema ning mõistma maailma kultuure, kunsti, teadust ning keskkonda. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Auckland Grand Millenium hotell 4*

5. päev

Auckland / Kauri muuseum / Waipoua mets (14. veebruar)

Täna hommikul sõidame üle Harbour silla Aucklandist põhja poole.

Külastame tõeliselt võimsat Kauri muuseumi, kus näeb kõike, mis on seotud kauripuudega. Seda muuseumi peetakse üheks parimaks Uus-Meremaal. Väljapanek kõneleb kauri puidu- ja kummitööstuse pioneeridest. Esimesed asunikud saabusid Matakohele ja Paparoale 1862. aastal. Siin näeme kauripuust mööblit, Uus-Meremaa esimest traktorit ning saeveskit. Siin on ka ühiselamu, kool, postkontor ning fantastiline telefonide kollektsioon.

Edasi sõidame Waipoua metsa, kus võib näha üht vähestest Uus-Meremaa säilinud kaurimetsadest. Seal kasvavad kaks teadaolevaist kõige suuremat kauripuud – Tane Mahuta ja Te Matua Ngahere. Mets kuulutati ametlikult pühapaigaks 1952. aastal. Vanad puud on maooridele pühad olnud muistsetest aegadest, neid peetakse meiesugusteks elusolevusteks, keda tuleb teretada. Maooride suhtumine puudesse on sarnane vanade eestlaste omaga.

Teeme metsas mõned lühikesed jalutuskäigud ning õhtuks tagasi Aucklandi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Auckland Grand Millenium hotell 4*

6. päev

Auckland / Hobbiton / Cambridge / majutus peredes (15. veebruar)

Alustame hommikut paaritunnise sõiduga ühe Uus-Meremaa kuulsama vaatamisväärsuse juurde, milleks on Hobbiton.

Filmide "Sõrmuste isand" ja "Kääbik" võttepaik Hobbiton on kui maaliline küla, kus on hämmastavalt detailiderohked majakesed, kaunid aiad, palju käänulisi teid, rohelised niidud ning kõrts. Saame kogeda võlumaailma ning tutvuda filmimaailma telgitagusega. Hobbitoni külastamiseks ei pea olema raamatute ja filmide fänn, paik pakub elamusi kõigile.

Seejärel võtame suuna Cambridge'i väikelinna suunas. Cambridge asub Waikato hobusearetuspiirkonna südames. Seal on kenad puudega ääristatud tänavad ja palju hästi säilinud muinsuskaitse all olevaid hooneid. Viimased 50 aastat on Cambridge'il olnud ülisuur mõju Austraalia suurimale hobuvõidusõidule – Melbourne Cupile. 13 selle võidusõidu võitjat on aretatud Cambridge'is. 

Cambridge'is kohtume oma majutust pakkuvate peredega, kelleks on enamasti farmiomanikud. Meil avaneb suurepärane võimalus heita pilk kodudesse ja õhtustada koos pererahvaga.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: ööbime uusmeremaalaste kodudes, õhtusöök koos pererahvaga

7. päev

Cambridge / Rotorua / Wai-o-Tapu termaalala (16. veebruar)

Reisime Cambridge'ist Rotoruasse. Asudes vulkaanilisel platool, on kunagine spaalinn Rotorua kõige paremini tuntud geotermaalsete harrastuste poolest. Rotorua on Uus-Meremaal peamine koht, kus võib näha erinevaid tahke maoori traditsioonidest, alates puunikerdistest ja palvemajadest kuni hangi õhtusöögi ja maoori tantsudeni. Näeme lähedalt Uus-Meremaa rahvuslindu kiivit, kuumaveegeisreid ja mudabasseine.

Seejärel sõidame Wai-o-Tapu termaalalale, kus saame jalutada ja mällu jäädvustada unikaalseid vaatamisväärsusi, sealhulgas maailmakuulsaid šampanjabasseine, kuumaveeallikaid, mullitavat muda, auravat maapinda, suurejoonelisi vaateid, hiiglaslikke vulkaanikraatreid ja mineraalastangute moodustisi.

Õhtune ekskursioon ja kultuurisündmus – teeme ringkäigu ühe Te Puia giidiga. Ekskursiooni raames külastame Uus-Meremaa rahvuslikke nikerdus- ja kudumiskoole. Külastame ka auhinnatud interaktiivseid galeriisid, kus näeme lähedalt kiivit – Uus-Meremaa rahvuslikuks sümboliks saanud lindu ja, mis kõige tähtsam, kuuleme lugusid, mida räägivad kohalikud põliselanike järeltulijad. Ringreisi lõpetuseks külastame kuumaveeallikaid ja mudabasseine ning seejärel teeme põgusa puhkuse enne õhtust elamust.

Õhtune kultuurisündmus "hangi" – toidu, kultuuri ja sõpruse pidu. Külaliste toitmist peetakse maooride seas auasjaks ja märgiks hõimu seisusest, seetõttu kostitatakse meid õhtu jooksul rikkaliku pidusöögiga. Pidusöögis põimub tänapäevane köök traditsioonilise hang’iga (maa sees küpsetatud roog).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sudima Lake Rotorua hotell 4*

8. päev

Rotorua – Christchurch (17. veebruar)

Täna lendame lõunasaarele. 

Lend NZ5785 Rotorua-Christchurch 12.00-13.55, lennuaeg 1h 55min (Air New Zealand)

Christchurch on tasandikul asuv aedlinn, kuhu kunagi asusid elama Inglise kiriku toetajad. Lõunasaare üks suurim linn on säilitanud Inglise atmosfääri – pajude ja tammedega ääristatud Avoni jõe kallastel on kobaras huvitavad keskaegsed ehitised. Esmane tutvumine Christchurchiga.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Christchurch Distinction hotell 4*

9. päev

Christchurch / Greymouth / Punakaiki / Hokitika (18. veebruar)

Täna alustame sõitu läbi Greymouthi Punakaikisse – lõunasaare idakaldalt läänekaldale. Teekond on u 200 kilomeetrit pikk. Meile avanevad vaated Canterbury tasandikele, kaunitele mäekurudele ja Waimakariri jõe orgudele; imetlusväärsetele Lõuna-Alpidele ja lopsakale lõunapöögi-vihmametsale. Esimese osa teest kuni Arthur's Pass'ini läbime kuulsa TranzAlpine rongiga. Arthur's Pass rahvuspargis teeme kerge matka. Seejärel sõidame oma bussiga edasi Punakaiki suunas.

Külastame kuulsat Pancake Rocks'i ehk pannkoogimägesid. Jalutame Punakaiki Pancake'i kaljudel ja õhuaukude juures. Pannkoogikaljud, mille poolest on Punakaiki tuntud, on lubjakivikihistused, mis hakkasid moodustuma 30 miljonit aastat tagasi. Merepõhi tõusis maavärinate tagajärjel üle merepinna, tekkisid rannikukaljud ja rannajoon. Meri, tuul ja vihm on aegadega pehmeid kihte uuristanud, tekitades ebatavalisi kivistisi, nagu neid tänapäeval näha võime. Õigete tingimuste korral paiskab suur ookean välgu kaljude all olevatesse õõnsustesse, rohkelt vett purskab õhuaukudest taeva poole, korraldades erakordse vaatepildi.

Seejärel tunnine sõit Hokitikasse, kus ka ööbime. Hokitika on maavarade poolest üks rikkamaid lääneranniku kogukondi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hokitika Beachfront hotell 3*

10. päev

Hokitika / Franz Josef (19. veebruar)

Pärast hommikusööki võtame suuna Hokitika Gorge'i suunas, kus teeme lühikese matka. Ilusa ilma korral saame imetleda kristallselget türkiissinist vett, mis loob ümbritseva rohelusega mõnusa kontrasti.

Seejärel sõidame Franz Josefisse. Teeme jalutuskäigu Franz Josefi liustiku juures. Kuna liustikud liiguvad kogu aeg, siis on liustikele minek keeruline, kuid saame seda imetleda eemalt. Näeme, kuidas liustik on aastatega taandunud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Franz Joseph Glacier Scenic hotell 4*

11. päev

Franz Josef / Haast Pass / Wanaka / Queenstown (20. veebruar)

Sõidupäev looduse vahel. Sõidame Franz Josefi liustiku äärest üle Haasti kuru piki Hawea ja Wanaka järvesid Queenstowni. Näeme võimsat Thunder Creek koske ja suurepärast vaadet Hookeri mäele, mida ääristavad kolmest küljest ulatuslikud liustikud.

Queenstown on Lõunasaare populaarseim kuurort, mis asub Wakatipu järve kaldal. Linn on tuntud erinevate ekstreemspordi võimaluste (sh benjihüppamise ja suusatamise) ning aukartust äratava maastiku poolest. Kohalikud legendid räägivad, et 19. sajandi kullaotsijad kuulutasid linna "sobivaks igale kuningannale" ja seetõttu nimetati see Queenstowniks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Queenstown Millenium hotell 4*

12. päev

Queenstown / soovijatele Milford Sound (21. veebruar)

Vaba päev Queenstownis.

Soovijatel võimalus lisatasu eest osaleda Milford Soundi ekskursioonil fly-cruise-fly. Milford Sound on üks Uus-Meremaa tuntumaid ja ilusamaid liustiku tegevuse tulemusena moodustunud fjorde, mis kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Maoori legendi järgi ei loonud fjorde mitte jääjõed, vaid Tu Te Raki Whanoa – jumalik olevus, kes kasutas selleks maagilist kirvest, lausudes loitse. Milford Sound (Piopiotahi) on kahtlemata tema geniaalseim skulptuur. Külluslik vihmamets klammerdub paljastele kiviseintele, mida uhuvad kosed. Esiplaanil on Mitre mäetipp, valitsedes taevapiiri. Milline fjordi tuju ka ei oleks, kihagu ta vihmast või päikesest, mis sillerdab sügava vee pinnal – ta annab sulle inspiratsiooni. Loodame kohata ka erinevaid mereelukaid.

Lendame hommikul Queenstowni lennuväljalt väikse lennukiga u 40 minutit üle mägede Milford Soundi, kus teeme 1.5-tunnise kruiisi. Pärastlõunaks lennukiga tagasi Queenstowni.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Queenstown Millenium hotell 4*

13. päev

Queenstown (22. veebruar)

Täna teeme ekskursiooni Queenstownis ja selle ümbruses. Heidame pilgu armsate puumajadega Arrowtownile, mis on ajalooline kullakaevandajate küla. Vaatame ka kuulsat Bungee silda, kust sooritatakse hullumeelseid hüppeid. Vaba õhtupoolik.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Queenstown Millenium hotell 4*

14. päev

Queenstown / Lindis Pass / Mt Cook (23. veebruar)

Täna sõidame läbi Lindis Passi Mt Cooki juurde. Cooki mägi, maori nimega "Aoraki", on 3724 meetri kõrgune ja seda ümbritsevad muljetavaldavalt kõrged tipud. Cooki mägi on Uus-Meremaa kõrgeim mägi ja seda võib üsna sageli ümbritseda pilv, tingitud kiiresti muutuvatest ilmastikutingimustest.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: The Hermitage hotell 4*

15. päev

Mt Cook / Hooker Valley (24. veebruar)

Täna on võimalus osaleda Hooker Valley matkal, mis on üks piirkonna kuulsamaid. Matk on u 10km pikk ja võrdlemisi laugel tasapinnal. Hooker Valley matkarada pakub kauneid panoraamvaateid lumistele mäetippudele, sealhulgas ka Aoraki / Mt Cooki mäele. Tee kulgeb mööda laia orgu ja ületab mitmeid rippsildu. Raja lõpus on Hookeri järv, kus võib näha ka väikseid jäämägesid. Julgemad saavad teha karastava supluse. 

Vaba õhtu nautimaks Mt Cooki küla rahu ning ümbritsevat loodust.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Hermitage hotell 4*

16. päev

Mt Cook / Tekapo järv / Christchurch (25. veebruar)

Hommikune vaba aeg Cooki mäe juures. Seejärel austame sõitu Christchurchi suunas. Tee peal peatume Tekapo järve ääres, mille kaunis sinine vesi pakub silmailu. Järve ümbrus on ametlikult tunnustatud pimeda taeva säilitamise ala, sest siin on minimaalselt valgusreostust. Teeme peatuse ka Gerladine'i linnakeses.

Õhtuks Christchurchi.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Christchurch Distinction hotell 4*

17. päev

Christchurch (26. veebruar)

Täna külastame suurt ja võimsat Christchurchi botaanikaaeda. Vaba pärastlõuna ja õhtu kohvikuteks, sisseostudeks ja rahulikeks jalutuskäikudeks. 

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Christchurch Distinction hotell 4*

18. päev

Christchurch – Auckland / Auckland – Doha (27. veebruar)

Hommikune vaba aeg Christchurchis. Seejärel lendame Aucklandi ja alustame teed tagasi koju.

Lend NZ542 Christchurch-Auckland 12.00-13.25, lennuaeg 1h 25min (Air New Zealand)
Lend QR921 Auckland-Doha 16.00-23.20, lennuaeg 17h 20min (Qatar Airways)

Saabume Dohasse kell 23.20, edasilend on hommikul kell 08.00. Lennujaama transiittsoonis on väga hea 5* hotell Oryx, saame seal mugavalt ennast välja magada ja hommikul värskelt lendama asuda. Toa hind 300€ kahele.

Toidukorrad: hommikusöök

19. päev

Doha – Helsingi – Tallinn (28. veebruar)

Lend QR6122 Doha-Helsingi 08.00-14.15, lennuaeg 7h 15min (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00, lennuaeg 35min (Finnair)



Reisi hind: 8495 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennupiletid
  • majutus programmis märgitud hotellides koos hommikusöögiga
  • peremajutus (1 öö) koos õhtusöögiga
  • programmis märgitud söögikorrad
  • kogu ekskursiooniprogramm koos transpordi ja sissepääsudega, nii nagu reisikirjelduses
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm
  • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • ühene majutus 1100€

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis