Tansaania safari ja Sansibari saar


15. veebruar – 28. veebruar 2025

Reisijuht: Mati Kaal

Tansaania safari ja Sansibari...

15. veebr – 28. veebr 2025  / 6986 €

Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustall. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult Dar es Salaamist paarikümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania Ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.20.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.30-17.15
Lend TK567 Istanbul-Kilimanjaro 19.25-02.40+1

2. päev

Arusha / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Saabume Kilimanjaro lennujaama varahommikul. Vormistame piiril viisad ja sõidame hotelli puhkama.

Pärast väikest puhkust sõidame (2-3 tundi) safariautodega Tarangire rahvusparki, kus teeme safari. Seejärel sõidame majutuskohta, mis on tõeline safarilaager keset rahvusparki!

Tarangire rahvuspargi rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangiret elevantide koduks. Siit leiame veel sinignuusid, savannisebrasid, aafrika pühvleid, mitmeid eri liiki antiloope. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangires elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Varahommikune puhkus Arusha Serena hotellis; õhtul Tarangire Sopa lodge 

3. päev

Tarangire / safari Tarangire lõunaosas

Täna teeme safari Tarangire rahvuspargi lõunaosas. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Tarangire Sopa lodge 

4. päev

Serengeti rahvuspark 

Täna sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kopid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enam filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Acacia Luxury Camp

5. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne

Juba päikesetõusul läheme safarile. Seejärel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Acacia Luxury Camp

6. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Acacia Luxury Camp

7. päev

Hommik Serengetis / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari, mille järel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Tänane majutus asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, kus toa rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Serena safarihotell 4*, mis asub Ngorongoro kaldeera serval - väga võimsa vaatega!
https://www.serenahotels.com/serenangorongoro/en/default.html

8. päev

Ngorongoro / Arusha 

Varahommik Ngorongoro kaldeera serval. Seejärel sõidame Arushasse. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Serena Arusha hotell 4*

9. päev

Lend Kilimanjaro - Sansibar

Sõidame lennujaama ja lendame Sansibarile. Sõidame looderannikul asuvasse hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

10. päev

Sansibar

Päev Sansibaril. Palju huvitavaid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

11. päev

Sansibar

Päev Sansibaril. Palju huvitavid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

12. päev

Sansibar

Päev Sansibaril. Palju huvitavid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

13. päev

Sansibar / Stone Town

Pärastlõunal sõidame ajaloolisesse Stown Towni, kus majutume vanalinnas ja mere kaldal asuvad Serena Sansibar luksushoitellis. Siit on hea jalgsi linna avastada.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Zanzibar Serena hotell 5*

14. päev

Sansibar – Istanbul – Tallinn

Varahommikul sõidame lennujaama.

Lend TK567 Sanibar-Istanbul 05.30-12.50, lennuaeg 7h 20min
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.10-18.05, lennuaeg 3h 55min

Vaata Kaido Haageni tehtud slaidiprogrammi meie 2019. aasta Tansaania reisist!

Tansaania


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo privaatsuseeskirjad kohalduvadReisi hind: 6986 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • siselend Kilmanjaro-Sansibar
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis