Serengeti safari
Mara jõe ületus


7. oktoober – 15. oktoober 2024
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Mati Kaal

Serengeti safari

7. okt – 15. okt 2024  / 5969 €

Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustall. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks.
 • Tansaaniasse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.30-15.50
Lend TK567 Istanbul-Kilimanjaro 19.50-05.15+1

2. päev

Arusha / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Jõuame Kilimanjaro lennujaama varahommikul. Vormistame piiri peal viisad, igaühel tuleb tasuda 50 USD.

Alustame kolmetunnist sõitu Tarangire rahvusparki, kus rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmitegijatele. Avarad puissavannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangiret ka elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangires elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde.

Toidukorrad: lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Tarangire Maramboi Tented Lodge

3. päev

Tarangire / Serengeti rahvuspark / safari

Hommikul sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas.

Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvisid, gepardeid, leoparde, tähnikhüääne. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Siin pesitseb ka üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Kesk-Serengeti Kubu Kubu Tented Lodge

4. päev

Serengeti rahvuspark / Põhja-Serengeti / safari varahommikust päikeseloojanguni

Pärast hommikusööki sõidame Serengeti põhjapoolsesse piirkonda. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Kuiva perioodi lõpus oktoobris on suured karjad tavaliselt Põhja-Serengetis, Mara jõe ümbruses. Serengeti kõige dramaatilisem sündmus on Mara jõe ületus - aeg, mil suured karjad ületavad selle krokodillidest kubiseva jõe (loodusfilmidest kindlasti nähtud kaadrid). Võib juhtuda, et satume sellele suursündmusele, kuid nagu looduses ikka, midagi ei saa garanteerida. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahelt paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. Pärast suundume oma luksuslikku majutuskohta keset metsikut loodust.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Põhja-Serengeti Mara River Tented Lodge

5. päev

Põhja-Serengeti / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Alustame tänast päeva koos päikesetõusuga - kohe loomavaatlusele. Seejärel teeme hilise hommikusöögi. Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Põhja-Serengeti Mara River Tented Lodge

6. päev

Hommik Serengetis / maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera / tihedaim loomaparadiis Aafrikas

Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin.Teel Serengetist Ngorongorosse peatume tüüpilises maasai külas.

Tänane safarihotell asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, seega rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Serena safarihotell

7. päev

Ngorongoro rahvuspark / safari varahommikust hilise pärastlõunani

Veedame päeva Ngorongoro kaldeeras loomi vaadeldes: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid, kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid. Õhtuks sõidame majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Acacia Farm Lodge 4*

8. päev

Kohalik külaelu / Arusha

Päeva esimeses pooles saame tutvuda farmi- ja külaeluga. Hilisel pärastlõunal sõidame Arushasse, kus meil on kuni lennujaama sõiduni päevatoad. Sõit lennujaama kell 03.45.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Serena Mountain Village hotell 4*

9. päev

Kilimanjaro - Istanbul - Tallinn

Lend TK567 Kilimanjaro-Istanbul 06.00-12.55
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 14.45-18.00

Vaata Kaido Haageni tehtud slaidiprogrammi meie 2019. aasta Tansaania reisist!

Tansaania


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo privaatsuseeskirjad kohalduvadReisi hind: 5969 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Turkish Airlines
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht (safari osal, mitte Sansibaril)
 • Lend Kilimanjaro-Sansibar
 • Transfeerid Sansibaril
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis