Tansaania safari Mati Kaaluga
Aastavahetus Serengetis


29. detsember – 7. jaanuar 2025

Reisijuhid: Mati Kaal, Kaido Haagen

Tansaania safari Mati Kaaluga

29. dets – 7. jaan 2025  / 5886 €

Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.20.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.30-17.15
Lend TK567 Istanbul-Kilimanjaro 19.25-02.40+1


Majutus: Varahommikune puhkus Arusha Serena 4* hotellis

2. päev

Arusha / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Saabume Kilimanjaro lennujaama varahommikul. Vormistame piiril viisad ja sõidame hotelli puhkama.

Pärast väikest puhkust sõidame (2-3 tundi) safariautodega Tarangire rahvusparki, kus teeme safari. Seejärel sõidame majutuskohta, mis on tõeline safarilaager keset rahvusparki!

Tarangire rahvuspargi rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangiret elevantide koduks. Siit leiame veel sinignuusid, savannisebrasid, aafrika pühvleid, mitmeid eri liiki antiloope. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangires elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Varahommikune puhkus Arusha Serena hotellis; õhtul Tarangire Sopa lodge 

3. päev

Tarangire / safari Tarangire lõunaosas

Täna teeme safari Tarangire rahvuspargi lõunaosas. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Tarangire Sopa lodge 

4. päev

Serengeti rahvuspark 

Täna sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kopid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enam filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Acacia Bliss Luxury Camp

5. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne

Juba päikesetõusul läheme safarile. Seejärel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Acacia Bliss Luxury Camp

6. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Acacia Bliss Luxury Camp

7. päev

Hommik Serengetis / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari, mille järel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Tänane majutus asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, kus toa rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Serena safarihotell 4*, mis asub Ngorongoro kaldeera serval - väga võimsa vaatega!
https://www.serenahotels.com/serenangorongoro/en/default.html

8. päev

Ngorongoro / Arusha 

Varahommikune safari Ngorongoro kaldeeras. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Farmhouse 4*

9. päev

Kohalik külaelu

Päev külades. Täna saame tutvuda erinevae hõimudega, farmi-ja külaeluga. Hilisel pärastlõunal sõidame Arushasse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Lake Duluti Serena lodge 4* päevatoad (kuniks lennujaama sõiduni kell 03.45)

10. päev

Kilimanjaro – Istanbul – Tallinn

Varahommikul sõidame lennujaama.

Lend TK567 Kilimanjaro-Istanbul 05.30-12.50
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.10-18.05

Vaata Kaido Haageni tehtud slaidiprogrammi meie 2019. aasta Tansaania reisist!

Tansaania


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo privaatsuseeskirjad kohalduvadReisi hind: 5886 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht 
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis