Suriname - Guyana - Guajaana ja Curacao
Lõuna-Ameerika avastamata paigad


2. detsember – 20. detsember 2024
Grupis 12 reisijat4 vaba kohta
Reisijuht: Teet Toome

Suriname - Guyana - Guajaana...

2. dets – 20. dets 2024  / 7525 €

Suriname, Guyana ja Prantsuse Guajaana peidavad ennast Lõuna-Ameerika paksu vihmametsa teki alla nii hästi, et isegi paljudel üsna kogenud reisilistel jääb see paik tahes või tahtmata kahe silma vahele. Kartmatud rännulised, kes siiski otsustavad need üsna eraldatud paigad üles otsida, saavad unustamatu kogemuse võrra rikkamaks. Siin on võimalik kohata mandri kõige haruldasemaid elukaid, hingata kopsudesse ürgse vihmametsa õhku ning puutuda kokku väga eheda ning silumata kultuuriga. Meie retkel õpime tundma kohaliku põlisrahva elu, külastades trio ja wayana indiaani põlisrahvaid ning metsaneegreid maroone. Eelkõige aga naudime puutumatut vihmametsa, olles ümbritsetud sellise bioloogilise mitmekesisusega, mille sarnast pole kusagil mujal maailmas. Ligi 80% Surinamest, Guyanast ja Prantsuse Guajaanast on kaetud Amazonase põliste vihmametsadega. Kreeka naissõdalaste järgi nime saanud ajatu Amazonas on planeedi elu algallikas. Suur osa õhust, mida me hingame, veest, mida me joome, ning kliimast, millest me sõltume, saab alguse just siit. Amazonase tõde pole võimalik edasi anda sõnades või pildis, seda on vaid võimalik kogeda - jalutades hallide puusammaste vahel, mis sirutavad oma loendamatutes rohelistes toonides kroonid otse taevasse, või võrkkiiges tukkudes, võpatades ärkvele möiraahvi ebamaise kisa peale, või maitsedes hapnikurikast, veest ning kõdulõhnast rasket, õhku. Looduse lopsakus ajab siin üle ääre - pakatab, põimub, ronib ja roomab igas suunas. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.05.2024):

  • Eesti kodanikud võivad viibida Prantsuse Guajaanas ja Curacaos viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Surinamesse sisenemiseks peavad Eesti kodanikud veebis tasuma riiki sisenemise tasu (entry fee). Guyanasse sisenemiseks vajavad Eesti kodanikud viisat (taotleme selle Surinames). Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast. 
  • Kõikidesse riikidesse sisenemiseks on vaja rahvusvahelist kollapalaviku vastast vaktsiinitõendit (yellow fever). 
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev 

Tallinn - Pariis 

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13.55.

Lend BT861 Tallinn-Pariis Charles de Gaulle 15.55-18.00, lennuaeg 3h 05min (Air Baltic)

Sõidame Orly lennujaama läheduses asuvasse hotelli.

Majutus: hotell Orly lennujaama läheduses 3*

2. päev 

Pariis - Prantsuse Guajaana 

Läheme lennujaama.

Lend AF852 Pariis Orly-Cayenne 10.00-15.10, lennuaeg 9h 10min (Air France)

Maandume Cayenne'is. Cayenne on Prantsuse Guajaana pealinn ja Prantsusmaa ülemere territoorium ning seega ka osa Euroopa Liidust. Sõidame bussiga Kourousse, kus asub ESA (European Space Agency – Euroopa Kosmose Agentuur). Õhtuks hotelli.

Majutus: Kourou Hotel des Roches 3*

3. päev

Prantsuse Guajaana. Illes du Salut saared

Pärast hommikusööki sõidame katamaraaniga Illes du Salut saartele. Vulkaanilise tekkega saared asuvad Prantsuse Guajaana rannikust 11 kilomeetri kaugusel Atlandi ookeanis. Saari kutsutakse Lunastuse saarteks, sest elanikud põgenesid sinna maismaal möllava katku eest. Saarestikus on kolm saart: Île du Diable, Île Royale ning Île Saint-Joseph. Saared on väga raskesti ligipääsetavad ning seetõttu kasutas Prantsusmaa neid alates 1852. aastast kurjategijate kolooniatena. Arvati, et saartelt on võimatu põgeneda. Île Royale ning Île Saint-Joseph saartele saadeti sunnitöölaagritesse asumisele vaid Prantsusmaa kõige hullemad kriminaalid. Saatana saarena tuntud Île du Diable oli poliitiliste vangide jaoks. Siia saadeti ka kapten Alfred Dreyfus poliitilisele asumisele. Kuuldused saartel valitsevatest troopilistest haigustest, vangide omavahelistest tapatöödest ning kohutavast brutaalsusest levisid Prantsusmaale väheste ellujäänud vangide kaudu. Sellised tõsielul põhinevad õudusjutud pidanuksid toimima ennetustööna ning hirmutama potentsiaalseid kriminaale. Tänapäeval on saared üks turistide lemmikpaiku - nüüd soovitakse just siia põgeneda. Veedame saarel terve päeva.

Pärastlõunal naaseme Kourousse. Naudime õhtuseid vaateid terrassilt.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kourou Hotel des Roches 3*

4. päev

Prantsuse Guajaana / Euroopa Kosmoseuuringute keskus / Suriname / Paramaribo

Pärast hommikusööki tutvume põgusalt Euroopa Kosmoseuuringute Organisatsioonile kuuluva kosmosekeskusega. Amazonase vihmametsa piiril asuv Euroopa kosmosejaam on Singapuri suurune (750 km²). Kosmosekeskus asub ekvaatori lähedal 5˚3’ põhja laiuskraadil ning on ideaalne paik rakettide üleslennutamiseks. Käime Jupiteri kontrollruumis, kus toimub Ariane 5 kanderakettide üleslennutamine.

Pärastlõunal sõidame Guajaana läänepiirile. Ületame kanuu või laevaga Guajaana ja Suriname piiriks oleva jõe. Jätkame teekonda Suriname pealinna Paramaribo poole. Suriname on väikseim iseseisev riik Lõuna-Ameerika kontinendil. Endist Hollandi asumaad Suriname kutsuti 1948. aastani Hollandi Guajaanaks. Pärast ligi 300 aastat kestnud Hollandi ülemvõimu saavutas Suriname 1975. aastal iseseisvuse. Surinames elab vaid veidi üle poole miljoni inimese, kellest pooled elavad pealinnas. Riigi värvikas põhielanikkond moodustub kreoolidest, hindudest ja Jaava saare indoneeslastest, kelle esivanemad olid saarele tulnud orjadena. Lisaks veel maroonid ja põlisrahvas ehk indiaanlased. Tänu sellisele keeltekompotile on ka suhtlemine kohalikega väga põnev.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jacana Resort hotell 3*

5. päev 

Suriname. Paramaribo / Danpaati Amazonase vihmamets

Hommikul alustame Paramaribost bussiga teekonda Danpaati. Jõuame Atjoni, kust astume mootoriga puidust kanuudesse, et sõita ca kolm tundi üle kärestike ja jõe Danpaati külla. Danpaati tähendab "saar Dani küla lähedal" ja asub keset troopilist vihmametsa, ümbritsetuna Amazonase vihmametsade loodusest ja väikestest Saramacca küladest. Meie majutuskoht on unikaalne ettevõtmine, parendamaks kohalike elu-olu läbi turisminduse arendamise. Meie viibimine Danpaati ökolodge'is aitab kaasa looduse ja majanduse regionaalsele arengule, mille kesksel kohal on piirkonna ulatuslik arenguprojekt, erilise fookusega vanurite ja laste heaolul. Lisaks arendatakse tänu öömajale vahetus läheduses mitmeid majandustegevusi. Saabumisel tervitavad meid sõbralikud lodge'i töötajad jahutava joogiga. Pärast keskkonnasõbralikku Danpaati River Lodge'i sisseregistreerimist tutvume kauni ümbrusega. Õhtul naudime maagilist tähistaevast keset Amazonase vihmametsa.

Kuna õhtud on suhteliselt jahedad, pole konditsioneere ja ventilaatoreid vaja. Meil on kaitseks sääsevõrgud. Toitu valmistatakse lõkkel kohalikust toorainest. Kohalik giid jutustab meile lugusid kohalikust piirkonnast ja Amazonase põlistest asukatest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Danpaati River lodge

6. päev

Suriname. Amazonase vihmamets / maroonide küla / öine kanuumatk

Varajane hommikusöök, millele järgneb paadimatk üle kärestike ja jalutuskäik džunglisse Pikin Slee külla, kus asutati Saamaka Marooni muuseum. Muuseum on pühendatud saramakkide kultuuripärandile, erilise rõhuasetusega nende kunstil. Pikin Slee on ainulaadne traditsiooniline Marooni küla.

Suriname ülemjõe piirkond on tuntud oma unikaalse marooni kultuuri ja puutumatu Amazonase poolest. Sõna maroon on pärit hispaaniakeelsest sõnast "cimarrón" ja tähendab metslooma või põgenikku. Põgenenud orjade järeltulijad maroonid on kunagi 17.-18. sajandil asunud elama läbipääsmatu vihmametsa sügavustesse ning alustanud siin uut elu. Tänu nende isoleeritusele arenes välja väga unikaalne eluviis ning kultuur, millel on tugevad Aafrika mõjutused. Naised kannavad värvikirevaid rõivaid, lapsed mängivad jõe ääres, taustaks troopiline vihmamets. Maroonid on oma kultuuri üle väga uhked ning rõõmuga tutvustavad meilegi ümberkaudsete külade eluviisi.

Saramaccani marooni külas tutvume kohaliku kultuuri ja eluviisiga. 2007. aastal saavutasid saramakid ajaloolise võidu Inter-America Inimõiguste kohtus, kus tunnistati nende ajaloolist õigust maale, kus nad on elanud paarsada aastat. Saramakid - või saamaka, nii nagu nad ise ennast kutsuvad - moodustavad koos teiste Suriname ja Prantsuse Guajaana maroonidega - Ndyuka (90000), Matawai, Paramaka, Aluku ja Kwinti (kokku umbes 25000) - maailma suurima Aafrika päritolu võsaneegrite säilinud populatsiooni.

Selle külastuse ajal on meil ainulaadne võimalus suhelda kohaliku kogukonna inimestega, õppida ja jälgida kohalike inimeste elu ja kombeid. Õhtul, pärast õhtusööki, läheme kanuudega ekskursioonile, et kaimaneid märgata või lihtsalt öiseid džunglihääli nautida.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Danpaati River lodge

7. päev 

Suriname. Tapawatra sula 

Täna teeme reisi meeldejääva Tapawatra kärestike juurde, mis on muljetavaldav kärestik Pikin Rio jõe ja Gran Rio jõe ristumiskohas. Saame siin hea veemassaaži. Tagasiteel teeme peatuse harival ekskursioonil läbi vihmametsa, mil kohalikud tutvustavad meile vihmametsade aardeid – unikaalseid ravimtaimi ja puid. Kogeme tõelist ühendust džungliga ja õpime Amazonase vihmametsade bioloogilise mitmekesisuse kohta. Peale õhtusööki toimub kohalike kultuurishow koos laulu ja tantsuga möödunud aegadest – soovi korral saame kõik kaasa lüüa.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Danpaati River lodge

8. päev 

Suriname. Amazonase vihmamets / Paramaribo

Tänane hommik on vaba formaadiga – vastavalt soovidele saab valida erinevaid tegevusi nagu matkamine, kanuusõit või lihtsalt lõõgastumine koos mõnusa jahutava suplusega kärestikus. Peale lõunat sõidame Danpaatist Paramaribosse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Jacana resort 3*

9. päev

Suriname. Paramaribo

Täna hommikul käime esmalt Guyana saatkonnas, et anda sisse Guyana viisa taotlus. Seejärel teeme päevase ekskursiooni Paramaribos. 

Suriname pealinn Paramaribo on tegelikult meie mõistes seal ainuke linna moodi linn. Paramaribos on huvitavad ostupaigad, ööelu ning võrratud restoranid. Siinne kulinaaria on vürtsikas ja rikkalik nagu maa isegi. 17. ja 18. sajandist pärit endise Hollandi koloniaallinna ajaloolise keskuse algne ja väga iseloomulik tänavavõrk on rikkumatult säilinud. Siinsed ehitised osutavad, kuidas hollandi arhitektuurimõjud on aegamööda sobitunud kohalike traditsiooniliste ehitusvõtete ja materjalidega. Suuremad avalikud hooned nagu Fort Zeelandia, presidendipalee, rahandusministeerium, reformeeritud kirik ning roomakatoliku katedraal on püstitatud kivist ja tellistest traditsioonilises hollandi stiilis, ent aegamisi leidsid rakendamist ka pärismaised ehitusviisid. Nii on presidendipalee esimene korrus kivist, kuid ülemised korrused puidust. Siselinna tänavavõrgus kulgeb peatelg Fort Zeelandia (linnplaanis kesksel kohal asuva avalike hoonete kogumi) taga loodesse ning tänavad lõikuvad sellega täisnurkselt. Fort Zeelandiast põhjas asub suur avalik park, mida nimetatakse Palmide pargiks. Laiu tänavaid ja avalikku ruumi ääristavad puud - nõnda on kujundatud rahulik ning avar linnamaastik. Taltsutamatu džungel, vaid mõne laeva- või autosõidu tunni kaugusel, on täiesti puutumata moodsa ühiskonna arengust. Ligi 80% Surinamest on kaetud põliste vihmametsadega.

Jalutame mööda Paramaribo silmapaistvatest ajaloolistest hoonetest, millel on unikaalne arhitektuur. Giid räägib meile huvitavatest faktidest ja vaatamisväärsuste ajaloost. Külastame ka Waterkanti (Suriname jõe ääres asuv rannapiirkond) ja Palmiaeda. Möödume sünagoogist, mis on ainulaadsels vaatamisväärsuseks, asudes otse mošee kõrval.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jacana resort 3*

10. päev 

Suriname. Paramaribo / Nieuw Nickerie / Bigi Pan linnuvaatlus

Täna sõidame Nieuw Nickerie'i poole. Piirkonda sisenedes näeme avatud maastikku, mis koosneb laiadest riisipõldudest. Nickerie's asuvad riisipõllud tammidega kaetud soodes või poldrites. Üle 80% Nickerie piirkonna töötavast elanikkonnast on seotud riisi tootmisega. Seejärel jõuame Longmay'sse, kust asume kanuudesse ja teeme Bigi Pan märgalal linnuvaatlemise tuuri. Loodame näha punaiibiseid.

Bigi Pan on Suriname läänerannikul asuv looduskaitseala, mille suurus on umbes 68 000 hektarit. Bigi Pan tähendab tõlkes "suur järv" ning on üks suur ala täis ojasid, mongroove ja soid. See piirkond on ligi 120 rändlinnu liigi peamiseks toitumispaigaks nende rännakul põhjast lõuna poole. Bigi Pani kuulsaimaks linnuks on punaiibis. Lisaks lindudele võib siin kohata kalu, kahepaikseid ja harilik saimiri ahve.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: GWHC hotell 

11. päev

Suriname. Nieuw Nickerie / Georgetown

Varahommikul asutame end sõitma Nieuw Nickerie'st Guyana pealinna Georgetowni.

Georgetown asub Guajaana 4. regioonis, mida tuntakse ka Demerara-Mahaica regioonina. Riigi suurimas linnas elab pisut üle 100 000 elaniku. Linn asub Atlandi ookeani kaldal Demerara jõe ääres ning linna hüüdnimeks on „Kariibi mere aedlinn“.

Õhtul vaba aeg einestamiseks ja Georgetowni ööelu kogemiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Georgetown Grand Coastal hotell 3*

12. päev 

Guyana. Georgetown / Kaieteuri juga

Pärast hommikusööki külastame anglikaani gooti stiilis Püha George'i katedraali, mis tõuseb majesteetlikule 43.5 meetri kõrgusele. Katedraal valmis 1892. aastal ja ehitati kohaliku lehtpuuga, mida nimetatakse greenheart'iks (otsetõlkes "rohesüda"). 

Seejärel suundume kohalikku lennujaama ning lendame Kaieteuri koskede juurde.

Kaieteuri juga peetakse maailma kõige ilusamate jugade hulka kuuluvaks. Kaieteuri juga asub Prantsuse Guajaana keskosas Potaro-Siparuni piirkonna põhjaosas Potaro jõel 4380 meetri kõrgusel merepinnast. Imelist vaatemängu pakkuv juga langeb esimese astanguni vabalt 226 meetrit. Esimesele astangule järgnevad mitmed teised, väiksemad astangud. Kaieteuri joa kogukõrgus üle kõikide astangute on 251 meetrit. Kõrguse poolest ei kuulu Kaieteuri juga maailma 100 kõrgema joa hulka, aga samas on Kaieteuri juga siiski oluliselt kõrgem mitmest rahvusvaheliselt väga tuntud joast - nt Victoria ja Niagara joast. Kaieteuri joa aastakeskmine veevoolu hulk on 660 m3/s. Nimetatud näitaja alusel kuulub Kaieteuri juga maailma võimsamate üksikult langevate jugade hulka.

Ühe kohaliku, patamona indiaanlaste, legendi kohaselt on Kaieteuri juga oma nime saanud indiaanlaste kunagise juhi Kai järgi. Juht ohverdas joast alla sõites oma elu, päästes niiviisi oma rahva. Teise legendi kohaselt on juga oma nime saanud ühe kohaliku vastiku vanamehe järgi, kes pandi paati ja tõugati sugulaste poolt joast alla. Selle legendi järgi võib Kaieteuri joa nime tõlkida kui „vana mehe langemist“. Kaieteuri juga on kaasajal Guyana üks olulisemaid vaatamisväärsusi. Joa juurde ei ole lihtne jõuda. Sinna saab kas lennates või mitu päeva mööda vihmametsi rännates. Juga asub keset sügavat vihmametsa 630 km2 suuruse Kaieteuri rahvuspargi territooriumil. Rahvuspark on loodud Kaieteuri joa ning piirkonna rikkaliku taimestiku ja loomastiku kaitseks.

Õhtuks naaseme Georgetowni.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Georgetown Grand Coastal hotell 3*

13. päev 

Guyana. Georgetown / Corriverton

Täna teeme linnaekskursiooni Guyana pealinnas Georgetownis. Üks linna silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Stabroeki turg. Värvikas turg pärineb 1700. aastate lõpust, kuigi praegune struktuur ehitati 1880. aastal. Külastame botaanikaaeda, mis on koduks kaunile taimestikule. Kogu ekskursiooni jooksul näeme viktoriaanlikku arhitektuuri, mis on iseloomulik paljudele linna hoonetele, nagu parlamendihooned, kus asub rahvusassamblee, raekoda, riigipea ja peaministri elukohad.

Õhtuks sõidame Corrivertoni piirilinna.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Corriverton Hotel Classic International hotell 3*

14. päev

Guyana. Corriverton / Suriname. Paramaribo

Täna sõidame Corrivertonist tagasi Suriname pealinna Paramaribosse. Ülejäänud päev vaba.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jacana resort 3*

15. päev

Guyana. Paramaribo - Curacao

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.

Lend 4J401 Paramaribo-Curacao 10.40-12.25, lennuaeg 2h 45min (Jet Air Carribean)

Curacao saar asub Kariibi meres Venezuela rannikust 65 kilomeetri kaugusel. Saar moodustas koos Klein Curacao saarega Madalmaade Kuningriigi koosseisus oleva Hollandi Antillide omavalitsusliku osa (kuni 2010. aastani), mille halduskeskus on Willemstad. 444 km² suurusel saarel elab umbes 150 000 inimest. Saar on suurim ja rahvarohkeim niinimetatud ABC saartest (Aruba, Bonaire ja Curaçao).

Curacao avastasid konkistadoor Alonso de Ojeda ja Amerigo Vespucci 1499. aastal, misjärel Hispaania koloniseeris saare. 1634. aastal okupeeris saare Hollandi Lääne-India Kompanii Johannes van Walbeecki juhtimisel. Saarest sai seejärel orjakaubanduse keskus. Napoleoni sõdade ajal kuulus saar kahel lühikesel perioodil Suurbritanniale, kuid Pariisi rahulepinguga 1815. aastal tagastati saar Hollandile.

Curacao on puhkamiseks väga mõnus - siin on tasakaalus nii kommerts, UNESCO märgistusega Willemstad, kui lopsakasse rohelusse peidetud kaunid rannad. Willemstad uhkeldab kaunite vanade ehitiste ja suurepäraste muuseumidega, maapiirkondades on endisaegsetesse istandustesse rajatud pargid, rannikul mõnusad sukeldumis- ja snorgeldamiskohad.

Pärastlõunal teeme bussiekskursiooni Curacaos. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kontiki beach resort hotell 3*

16. päev

Curacao 

Vaba päev.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kontiki beach resort hotell 3*

17. päev

Curacao 

Vaba päev.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kontiki beach resort hotell 3*

18. päev

Curacao / Curacao - Amsterdam

Vaba hommik Curacao saarel. Seejärel sõidame lennujaama.

Lend KL736 Curacao-Amsterdam 17.35-07.40+1, lennuaeg 9h 05min (KLM)

Toidukorrad: hommikusöök

19. päev

Amsterdam - Tallinn 

Lend BT858 Amsterdam-Tallinn 10.10-13.30, lennuaeg 2h 20min (Air Baltic)



Reisi hind: 7525 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik programmis märgitud lennud
  • transport vastavalt programmile
  • majutus kahestes tubades (programmis märgitud või sarnastes hotellides)
  • kõik hommikusöögid
  • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
  • programmis märgitud ekskursioonid ja sissepääsud
  • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas 745 eurot
  • Guyana viisa 40 USD - tasumine sularahas
  • Surinamesse sisenemise tasu (turistikaart) 35 EUR - tasumine sularahas
  • Guyanalt lahkumise tasu 25 USD - tasumine sularahas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis