Sri Lanka
põhjalik reis väikese grupiga


2. detsember – 16. detsember 2024
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Urmas Türk

Sri Lanka

2. dets – 16. dets 2024  / 4696 €

Sri Lanka – pisarakujuline troopiline saar keset India ookeanit, mis võlub oma mitmekesisusega. Meid ootab ees rikkalik kultuuripärand, muljetavaldav loodus ja muidugi erakordselt maitsev ja aromaatne toit. Reisiseiklus saab alguse Sri Lanka juriidilisest ja täidesaatvast pealinnast Colombost, kus keset modernseid kõrghooned käib kirgas elu. Sukeldume seejärel saare kuulsusrikkasse minevikku, ronides aukartust äratava Sigiriya kaljukindluse otsa ning külastades Dambulla budistlikku pühapaika kaljukoobastes. Kandys, Sri Lanka viimases kuninglikus pealinnas, tutvume riigi ühe oluliseima budistliku kultuuripärandiga. Ella mäenõlvad ja ümbritsevad teeistandused võluvad hingematvate vaadete ja värske õhuga. Avastame Sri Lanka metsikut külge Yala rahvuspargis, kus elavad majesteetlikud elevandid ja salapärased leopardid. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Galle linn ja kindlus viib meid ajas tagasi. Reisi lõpus ootab ees puhkus liivrandadel India ookeani ääres, kus taustamuusikaks saab lainekohin ja palmipuulehtede sahin tuules. Sri Lanka külalislahkus rikastab meie vaimu meeldejäävate elamuste ja südantsoojendavate kohtumistega.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 26.05.2024):

 • Eesti kodanikud vajavad Sri Lankale reisimiseks elektroonilist eelviisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Colombo

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-17.20
Lend TK730 Istanbul-Colombo 19.25-06.10+1

2. päev

Colombo / Sigiriya

Saabume varahommikul Colombosse, mis on Sri Lanka juriidiline ja täidesaatev pealinn. 

Teeme põgusalt tutvust Colombo keskusega. Seejärel sõidame edasi Sigiriyasse. Õhtu puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks.

Majutus: Sigiriya Jetwing Vil Uyana hotell 5*

3. päev

Sigiriya 

Täna hommikul ronime Sri Lanka ühe olulisema ajaloomälestise Sigiriya ehk “lõvikalju” otsa. Kustunud vulkaani magmast tekkinud Sigiriya kiviplatoo on ümbritsevast džunglist ligi 200 meetrit kõrgem. Sigiriya kuulub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse ning kohalikud nimetavad seda lausa kaheksandaks maailmaimeks. Kindlusekompleksi kuuluvad varemeis palee jäänused, suured aiad, tiigid, kanalid ja alleed – tegemist on ühe paremini säilinud iidse linnaplaneerimise näitega. Alates 3. sajandist eKr oli Sigiriya klooster. 5. sajandi teisel poolel ehitas kuningas Kasyapa siia kuningliku residentsi. Pärast tema surma sai Sigiriyast taas budistlik klooster kuni 14. sajandini, mil see maha jäeti. Sigiriya on kogu maailmas kuulsaks saanud oma kaljuseina freskode ja kõrgelt arendatud veesüsteemi tõttu. Sigiriya läänesein oli omal ajal peaaegu täielikult kaetud Kasyapa valitsemisajal loodud freskodega. Kaheksateist freskot on säilinud tänapäevani. Kindluse peasissepääs on kujundatud tohutu kivilõvina, mille jalad on säilinud tänapäevani. 

Pärastlõuna puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sigiriya Jetwing Vil Uyana hotell 5*

4. päev

Sigiriya / Dambulla / Kandy

Tääna hommikupoolikul külastame Dambulla kaljutemplit, mida tuntakse ka Dambulla kuldse templina ja mis on tähtsamaid pühapaiku Sri Lankal. Tegemist on kaljusse raiutud Buddha koobastemplite kompleksiga, mis kuulub UNESCO maailmapärandi hulka. Teekond templisse viib meid mööda laiadel treppidel istuvatest rahumeelsetest ahvidest kuni jõuame freskodega kaetud hiiglaslikesse koopasaalidesse. Dambulla koobastemplid on välja raiutud suure kalju alla. Budistlikud seinamaalingud laiuvad üle 2100 ruutmeetri ning koobastes üle 150 buddha kuju, millest vanimate päritolu ulatub 1. sajandisse eKr. 70 000 elanikuga Dambulla ümbruses on leitud üle 80 koopatempli.

Dambulla kui peidupaik sai kuulsaks kuningas Valagambale (tuntud ka kui Vattagamini Abhaya, võimul 103 eKr. ja 89-77 eKr.) valitsusajal, kui mungad ta India Anuradhapura vallutajate eest ära peitsid. Naastes 14 aastat hiljem troonile, lasi kunigas tänutäheks ehitada suure templi. Devaraja Viharaya ehk Jumalate Kuninga templis püüab pilku lamav buddha. Maharaja Viharaya ehk Suure Kuninga templis on üle 60 kuju. Maha Aluth Viharaya ehk Suure Uue templi lasi rajada kuningas Kirti Sri Rajasinha. Pachima Viharayast ehk Läänepoolse templi koopast leiab eriti värvikaid kujusi. Deveni Aluth Viharaya ehk Teine Uus tempel on kõige noorem ja väiksem.

Hea ilma korral avanevad siit ka imelised vaated Sigiriya kaljule ja ümbritsevale loodusele. 

Seejärel sõidame Kandysse. Teel külastame vürtsiaeda. Tutvume traditsiooniliste vürtsidega ning Ayurvedas kasutatavate taimede ning nende omadustega.

Õhtu Kandys. Kandy on väikelinn Sri Lanka sisemail, mis oli kunagi viimase sõltumatu Singali kuningriigi pealinn, kuniks langes 1815. aastal brittide kätte pärast võitluseid portugallaste ja hollandlastega. Linn ja seda ümbritsev maakoht on lopsakas ja roheline ning selle keskpunktiks on maaliline järv. Kandy on tuntud oma arhitektuuriliste ja kultuuriliste vaatamisväärsuste poolest. Enne brittide vallutusi kutsuti Kandyt Kanda uḍa raṭa ehk kuningriik mäe otsas. Linnamelu saab tunda vilgast saginat täis turul ja valgete koloniaalstiilis hoonete vahel jalutades.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kandy Jetwing Gallery hotell 5*

5. päev

Kandy

Täna külastame Kandys Sri Dalada Maligawa ehk Püha Hamba Reliikvia templit, kus asub Sri Lanka kõige olulisem budistide reliikvia. Nagu nimest võib arvata, on reliikviaks väidetav Buddha hammas. Legend räägib, et kord olevat üks India printsess oma juustesse peitnud ning salakaubana Sri Lankale toonud Buddha hamba, mis sai kogu singalesi budismi uhkuseks ning maa suurimaks reliikviaks. Püha hamba templi (Sri Dalada Maligawa) kuldne katus särab üle Kandy järve. Kolm korda päevas vajub hambatempel kõrvulukustavasse lärmi, kui muusikud annavad trummipõrinal teada, et templi peamunk on teel kõige pühama aarde ette palvetama. Püha hammast säilitatakse kaunis puitnikerdustega templitornis. Meetri suuruses kullast kastikeses on hulgaliselt väikseid kastikesi, millest kõige väiksemas lamab Buddha hammas. Keegi ei tohi seda näha. 

Tempel ise on ehitatud imeliste vaadetega Kandy järve äärde.

Pärastlõunal avastame Kandyt ning külastame 1832. aastal rajatud Peradeniya kuninglikku botaanikaaeda, mida peetakse üheks Aasia parimaks. 60 hektaril laiuvas botaanikaaias on suur valik nii troopilisest kui parasvöötme taimestikust, ravimtaimedest ja palmidest. Aedades asus Teise maailmasõja ajal Kagu-Aasia väejuhatuse peakorter. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kandy Jetwing Gallery hotell 5*

6. päev

Kandy / Ella

Pärast hommikusööki alustame sõitu Ellasse. See sõiduteekond keset mägede nõlvadel laiuvaid teeistandusi on üks maalilisemaid Sri Lankal. 

Õhtune puhkus looduskaunite vaadetega Ellas, mis asub 1041 meetri kõrgusel merepinnast, keset teeistandustega kaetud mäenõlvi. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ella 98 Acres Resort hotell 5*

7. päev

Ella

Täna külastame kuulsat Üheksa Kaare silda, tuntud ka kui “taevasild”. Tegemist on ühe parima näitega koloniaalajastu raudtee-ehitusest. Silla ehitus omistati kohalikule Tseiloni insenerile ja ehitajale, ühes Briti inseneridega. Kohalikud räägivad, et kui silla ehitustööd algasid, algas ühtlasi I maailmasõda ja silla ehituseks määratud teras jaotati ümber Suurbritannia sõjaga seotud projektidele lahingurindel. Selle tulemusena jäi töö soiku, mistõttu kohalikud ehitasid silla kivitellistest ja tsemendist, kuid ilma teraseta.

Õhtune puhkus looduskaunite vaadetega Ellas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ella 98 Acres Resort hotell 5*

8. päev

Ella / Yala rahvuspark

Pärast hommikusööki jätame Ellaga hüvasti ja sõidame Yala rahvusparki.

Teeme safari Yala rahvuspargis. Yala on suurim (1300 ruutkilomeetrit) ja kuulsaim Sri Lanka rahvuspark, mis asub saare kagunurgas. Yalas on üks maailma tihedamaid leopardi levikualasid. Samuti on siin palju elevante ning võime kohata ka laiskkarusid, sambareid, tähnilisi hirvi, metssigu, krokodille, pühvleid, mangust, šaakaleid ja ahve. Yalas on registreeritud umbes 150 linnuliiki, kelle hulka kuuluvad valgetiivalised musttiirud, kurvitsad, naaskelsabad, džunglikanad, sarviklinnud ja oriolid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jetwing Yala hotell 4*

9. päev

Yala / Galle / Bentota

Täna külastame UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvat Galle vanalinna. Portugallaste poolt 16. sajandil asutatud Galle jõudis oma arengu tippu 18. sajandiks, enne briti koloniaalvõimu saabumist. See on parim näide Lõuna- ja Kagu-Aasias eurooplaste poolt ehitatud kindluslinnast, mis peegeldab Euroopa arhitektuuristiilide ja Lõuna-Aasia traditsioonide vahelist vastastikmõju. Linna ümbritseb vall, mille ehitasid hollandlased 17. sajandi keskpaigas ning mida britid seejärel edasi arendasid. Paljud kindluse vanad hooned pärinevad Hollandi koloniaalvõimu ajast. Mitmed Galle tänavad kannavad endiselt hollandikeelseid nimesid või nende otsetõlkeid. Hollandlased ehitasid siia ka integreeritud kanalisatsioonisüsteemi, mille iga päev ookeani tõus ja mõõn välja loputas.

Galle oli tähtis mereriigi sadamalinn juba enne läänemaailma valitsusaega piirkonnas. Pärslased, araablased, kreeklased, roomlased, malaisialased, indialased ja hiinlased tegid äri Galle sadamalinnaga. 1411. aastal püstitati Galles kolmes keeles (hiina, tamil ja pärsia) kivikiri, austuseks Hiina admirali Zheng He teisele külastusele Ceylonile. 1640. aastal sundisid hollandlased portugallased – kelle valduses saar oli – Hollandi Ida-India Kompaniile alistuma. Hollandlased ehitasid praeguse Galle kindluse 1663. aastal, rajades ühtlasi kindlustatud graniitmüüri ja kolm bastioni, mis said nimeks "Päike", "Kuu" ja "Täht". 1796. aastal langes saar brittide koloniaalvõimu alla ning Galle oli kasutusel ringkonna halduskeskusena.

Õhtuks jõuame Bentotasse, kus ootab ees rannapuhkus India ookeani ääres. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cinnamon Bentota Beach hotell 5*

10.-13. päev

Bentota

Puhkus Sri Lanka läänerannikul.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cinnamon Bentota Beach hotell 5*

14. päev

Bentota / Colombo

Täna sõidame reisi viimaseks ööks pealinna Colombosse. Vaba õhtu.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Galle Face hotell 5*

15. päev

Colombo – Istanbul – Tallinn

Varahommikul sõidame lennujaama. 

Lend TK731 Colombo-Istanbul 07.40-14.15
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.15-17.50

 


Reisi hind: 4696 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • programmis märgitud toitlustus
 • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas (soovi korral)
 • reisikindlustus
 • Sri Lanka elektrooniline eelviisa ETA

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis