Socotra
Jeemeni saar Araabia meres + Abu Dhabi ja Dubai


10. november – 21. november 2024
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Kristi Ockba

Socotra

10. nov – 21. nov 2024  / 5900 €

Socotra on väike saar Adeni lahes Jeemeni ja Somaalia ranniku lähedal. Kuigi see kuulub Jeemeni vabariiki, on Socotra üsna eraldatud mandrist nii geograafiliselt, kultuuriliselt kui ka poliitiliselt. Socotral elab umbes 60 000 inimest, kes elatuvad peamiselt kalapüügist, karjakasvatusest ja datlitest. 

Socotra on tuntud oma ainulaadse looduse poolest – see on üks haruldasemaid ökosüsteeme maailmas tänu oma geograafilisele isolatsioonile ja ekstreemsetele kliimaoludele. Socotral kasvab üle 800 taimeliigi, mis on kohastunud saare kuiva kliimaga ja millest üle kolmandiku on endeemsed. Kuulsaim neist on Socotra draakonipuu, mis on väga aeglase kasvuga ja võib elada kuni 650 aastat. Puu jäme tüvi ning hargnevad oksad meenutavad draakonit. Punakas vaik ja tihedalt paiknevad lehed lisavad müstilist ilmet – sellest ka draakonipuu nimi. 

Tegu on sihtkohaga seiklushimulisele reisjale. Saarel põhimõtteliselt puuduvad levi, kaardimaksed, korralik arstiabi, restoranid ja baarid. Ööbime telklaagrites, kus on väga lihtsad tingimused ja sööme laagris valmistatud toitu. WC ja dušš on lahendatud võimalikult looduslähedaselt, vastavalt oludele. Prügi tuleb kõik endaga kaasa. Sõiduvahenditeks on 4x4 autod.

Kuna tegu on saarega, mida valitseb loodus, siis sellest tingituna võib ette tulla muudatusi programmis.

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 15.05.2024):

 • Eesti kodanikud võivad Araabia Ühendemiraatidesse siseneda viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Jeemenisse sisenemiseks vajavad Eesti kodanikud viisat (selle organiseerib meie kohalik partner).
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev 

Tallinn — Istanbul – Abu Dhabi

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-17.20, lennuaeg 3h 40min (Turkish Airlines)
Lend TK868 Istanbul-Abu Dhabi 20.30-02.00+1, lennuaeg 4h 30min (Turkish Airlines)

2. päev 

Abu Dhabi

Saabume Abu Dhabisse varahommikul. Suundume majutuskohta, puhkus ja vaba päev.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Abu Dhabis 4*

3. päev 

Abu Dhabi – Socotra / esmatutvus saarega

Hommikul lendame Abu Dhabist Socotra saarele. 

Lend 476 Abu Dhabi-Socotra 09.25-10.40

Socotra lennujaamas kohtume meie kohaliku meeskonnaga, teeme kiire infotunni ning seejärel asume teele.

Heidame esimese pilgu Socotra ainulaadsele territooriumile, kui liigume mööda põhjarannikut saare idapoolsesse otsa. Naudime maalilist sõitu, möödudes väikestest küladest, puutumatutest randadest ja kummalisest taimestikust. Vastu kaljusid toetuvad dramaatilised liivaluited loovad hingematva kontrasti erinevate elementide vahel.

Naudime esimest õhtut koos, sööme värskes õhus õhtusööki ja telgime.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

4. päev 

Socotra / Homhil / draakonipuud / Arher

Homhil on nimi, mida mäletame veel kaua. Siin kallistame oma elu esimest draakonipuud. Homhili kaitsealale viib kitsas kitserada, mis viib meid imelisse paika, kus saab ujuda looduslikus basseinis, ümbritsetuna planeedi kõige ebatavalisema taimestiku poolt, allapoole avanemas vaade türkiissinisele ookeanile. Homhil on koduks draakonipuudele ehk Dracaena Cinnabarile, viirukipuudele ja Adenium Obesumile.

Lõunasöögiks naaseme Arherisse. Pärastlõuna on meie päralt, et ümbritsevas rahus lõõgastuda või ühineda järjekordse matkaga platoo tippu. Matk mäeharjale pakub linnulennulist vaadet põhja- ja lõunakaldajoontele. Ainulaadne hetk meie reisi jaoks.

Teise võimalusena võime päikeseloojanguks külastada traditsioonilist Erisseli küla. Siin idapoolseimal tipusaarel suhtleme kohalikega, oleme tunnistajaks kalurite silmapaistvatele tegevustele ja külastame kohaliku perekonna maja Socotri chai jaoks.

Pärast seda einestame ja telgime taas vapustavas Arheri rannas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

5. päev 

Socotra / Wadi Kalissani veeparadiis / Dihamri merekaitseala

Wadi Kalissan on üks Socotra varjatud imedest. Kagusse suunduva pinnasraja ääres saame kogeda Sokotri ainulaadse välimusega maastikku oma parimal kujul. 30-minutiline matk alla Wadi äärde viib meid suurejooneliste türkiissiniste mageveebasseinide juurde, mida toidavad väiksed kosed ja mis on asetatud siledasse valgesse lubjakivisse. See on ainulaadne mänguväljak nii ujumiseks, hüppamiseks, sukeldumiseks kui ka ronimiseks.

Pärastlõunal sõidame lähedal asuvale Dihamri merekaitsealale. See on üks rikkamaid korallriffe saarestikus. Lõõgastume ja soovi korral ka snorgeldame lahe peal, naudime selle ainulaadset kombinatsiooni veealusest taimestikust ja loomastikust – papagoikala, mureen, merisiilid, barrakuudad, merikilpkonnad ja paljud teised. Kogenumatel on võimalik sukelduda ühele paljudest ümbritsevatest laevavrakkidest.

Õhtusöök ja ööbimine telkides Dihamri rannas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

6. päev

Socotra / Diksami platoo / Fermhini mets ja selle draakonipuud / Wadi Dirhur

Lahkume rannikult Diksami platoole, kus on Dracaena Cinnabari tõeline kodu. Väikese oru pragude ümber on peidetud asulad, kus asuvad rändavatest beduiinidest karjased ja võtavad meid kuru serval vastu. Siin on saare kõige suurejoonelisem paekivimaastik. Kuristik langeb 700 meetri kõrguselt oru põrandani, kust avaneb vaade, mis loob tähelepanuväärse atmosfääri eelajalukku.

Jätkame läbi ainulaadse ja veidra kujuga Fermhini metsa – siin asub Socotra ikooniline draakonipuu ja seda leidub palju! Õpime tundma draakonipuu kuulsa vaigu ja selle imeliste omaduste kohta, samal ajal kui kohalikud lapsed otsivad varju tagurpidi vihmavarjukujuliste varikatuste all.

Edasi laskub meie tee 400 meetri sügavusele Wadi Dirhurisse, kus lähme läbi graniidi sügavasse kuristikku. Siin naudime üht saare suurimat saladust – oaasi mageveebasseini ja loodusliku veeliumäega.

Õhtusöök ja ööbimine Diksami platool.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

7. päev 

Socotra / lõunarannik / Aomaki liivarannad / kohalikud külad / Zaheki liivaluited

Keskmägismaalt lahkudes laskume lõunarannikule, kus lõpeb platoo ja avaneb lõputu panoraam India ookeanile. Sihtkohaks on Aomak oma laitmatute valgete liivarandadega. Pärast lõunasööki külastame Sokotri külasid, mis on hajutatud mööda lõunatasandikku, enne kui jõuame Dagubi koopasse. Sellel grotil on väga huvitavaid kivimoodustisi ja külaelanikud on seda pikka aega kasutanud rituaalsetel eesmärkidel, samuti mussoonihooajal oma kariloomadele varjupaigana.

Pärastlõuna on pühendatud kõrbele. Zaheki pimestavate valgete liivaluidete välimus rõõmustab ka kõige kogenumaid Sahara reisija. 

Õhtusöök ja ööbimine telkides Aomaki rannas või luidete keskel, sõltuvalt hooajast.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

8. päev 

Socotra / Detwahi laguun / Qalansiya küla

Lõpuks suundume läände, et nautida viimast kahepäevast lõõgastust paradiisis. Detwahi laguun on kaitseala, mis asub Araabia mere ja selle hoovuste ühinemiskohas India ookeanis. Oma maagilise maastiku ja hulga merelindude, viiraste ja muude veidra kujuga kaladega laguun on õnnistatud ökosüsteem, mida kaunistab hingekosutav valge liivakeel. Seda ümbritseb soe türkiissinine vesi – üks planeedi ilusamaid randu.

Qalansiya küla asub saare loodetipus ja see on suuruselt teine asula saarel. Eksleme kitsastes tänavates, kohates sõbralikke inimesi ja palju uudishimulikke lapsi. Pärastlõunal saate ühineda põneva matkaga ümbruskonna kõrgeimasse tippu. Siit avaneb kindlasti üks parimaid vaateid saarel.

Õhtusöök ja ööbimine telkides Detwah laguuni juures.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

9. päev 

Socotra / Qalansiya kalasadam / läänerannik / Shoabi rand

Mis tunne on ärgata niivõrd eraldatud ja idüllilises rannas? Sellele küsimusele saame täna hommikul vastuse.

Liigume Qalansiya sadamasse, mis on täis kalapaate ja kus leiab aset elav turg. Kui olete kirglik kalur, siis on just Socotra kalapüügi paradiis.

Eelviimasel päeval Socotras ootab meid aga veel seiklusi. Teeme suurejoonelise paadikruiisi mööda läänerannikut. Shoabi rand premeerib meid suure tõenäosusega spinnerdelfiinide nägemisega. Kui oleme Shoabi kaldale jõudnud, naudime seda kauget ja puutumatut rannakeskkonda. Valmistuge taas maiustama maitsvate värskete mereandidega, mille on toonud kohalikud kalurid.

Pärastlõunal purjetame tagasi sadamasse, kus on ainulaadne võimalus delfiinidega ujuda.

Naudime viimast päikeseloojangut, kõndides lõputul liivavallil, mis kerkib välja kristallselgest madalast veest.

Õhtusöök ja ööbimine telkides Detwah laguuni juures.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

10. päev 

Socotra – Abu Dhabi – Dubai

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.

Lend 477 Socotra-Abu Dhabi 12.10-15.25
Lend Abu Dhabi-Dubai

Vaba õhtupoolik Dubais.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Dubais 4*

11. päev 

Dubai

Vaba päev Dubais. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Dubais 4*

12. päev 

Dubai — Istanbul — Tallinn

Varahommikul sõidame lennujaama.

Lend TK763 Dubai-Istanbul 08.35-12.40, lennuaeg 5h 05min (Turkish Airlines)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.15-17.50, lennuaeg 3h 35min (Turkish Airlines)
 Reisi hind: 5900 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik programmis märgitud lennud
 • majutus Abu Dhabis ja Dubais kahestes tubades (programmis märgitud hotellis või sarnases)
 • majutus telklaagris kahestes telkides
 • programmis märgitud toitlustus
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud vaatamisväärsuste sissepääsutasud
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • viisatasud
 • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud
 • majutus üheses hotellitoas Abu Dhabis ja Dubais
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis