Seišellid
Aktiivne puhkus!


18. oktoober – 27. oktoober 2024
Grupis 16 reisijat6 vaba kohta
Reisijuht: Argo Schneider

Seišellid

18. okt – 27. okt 2024  / Hinnainfo

1925€

NB! Sellel reisil on lennupilet eraldi hinnaga, hinnaklass 1650€

Seišellid on ainulaadse loodusega ja superilusate randadega!

Loodus on Seišellide loomisel olnud ülevoolavalt helde – kaunid pärlikarva liivarannad, topaas-siniselt veiklevad lahed ning tuulte ja päikese poolt lihvitud graniitkaljud justkui keskaegsed kindlusevallid lopsaka roheluse taustal. Maailma ainsad graniitsaared keset ookeani, maailma suurim tektooniliste jõudude poolt tõstetud koralliatoll ja suur hulk vaatamisväärsusi moodustavad kahtlemata maailma ühe kauneima troopilise paradiisi. 115 graniit- ja korallsaarest koosnev Seišellide saarestik India ookeanis pole suuremate maakoore laamadega kokku puutunud juba dinosauruste ajast saadik, mistõttu elab ja kasvab siin palju eriskummalisi loomi ja taimi. Suuruselt teise saare Praslini keskel asub salapära täis palmide org Vallée de Mai, kus puuvõra on kohati nii tihe, et läbi ei pääse ükski päikesekiir. Ojades elutsevad mageveekrabid ja hiiglaslikud jõevähid ning puude vahel vilksatavad haruldased linnud. Siin kasvavad erakordsed seišelli ehk coco de mer'i palmid. See puu kannab maailma suurimaid pähkelvilju, mis võivad kaaluda koguni 18 kilogrammi! Nii pähkel kui ka palmi isasõied on paljutähendusliku kujuga, andes ainet paljudel legendidele ja rahvapärimustele. Korallatollidel elab maailma ühe suurima hiidkilpkonna Aldabrachelys gigantea populatsioon. Lisaks käivad siinsetele liivarandadele oma mune poetamas rohekilpkonn ja bissa. Seišellid on paradiis kaugel eemal moodsa maailma kiirest argipäevast. Kord külastanute jaoks asub just siin Eedeni aed!

Fotod: Argo Schneider

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.01.2024):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Seišellidel viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
 • Kõik reisijad peavad enne reisi täitma Seišellide reisiloa (juhendi saadab Albion).
 • Seišellidele sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Kõigil reisijatel peab olema meditsiinikattega reisikindlustus.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Seišellid - Kaart

1. päev

Tallinn — Varssavi — Seišellid

Lendame Seišellidele Qatar Airways lendudega (lisatasu eest).

Lend LO786 Tallinn-Varssavi 14.45-15.25, lennuaeg 1h 40min (LOT)
Lend QR260 Varssavi-Doha 17.40-00.10+1, lennuaeg 5h 30min (Qatar Airways)
Lend QR678 Doha-Seišellid 02.45-08.30, lennuaeg 4h 45min (Qatar Airways)     

2. päev

Mahé saar

Jõuame Seišellide suurimale saarele Mahéle hommikul.

Seišellide saarestik koosneb 115 graniit- ja korallsaarest, mis kokku moodustavad 455 ruutkilomeetrit maismaad - vaid 1/100 Eesti pindalast! Saarestik on laiali pillutatud enam kui 1.3 miljonile ruutkilomeetrile 4. ja 10. laiuskraadi vahel ekvaatorist lõunas. Igal Seišelli saarestiku saarel on oma eripärane nägu ja veetlus. Seišellide rahvastikuarv on ligi 97000 inimest, kes elavad valdavalt kolmel peamisel saarel: Mahél, Praslinil ja La Digue'il.

Mahé on suurim (32 x 8 kilomeetrit) ning enimasustatud saar, kus elab 90% Seišellide elanikkonnast. Siin asub pealinn Victoria, peamine sadam ja rahvusvaheline lennujaam. Selle silmapaistva saare ilmes domineerivad suured mäed (Morne Seychellois kõrgus ulatub 905 meetrini) ja seda kattev lopsakas troopiline taimestik. Saart ümbritsevad seitsekümmend viis liivaranda.

Tutvume Aafrika väiksema pealinnaga Victoria ja seejärel sõidame Bel Ombre piirkonnas asuvasse 5* hotelli The Story Seychelles. Beau Valloni rand on ilus ja suur ning ujumiseks väga turvaline.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Story hotell 5* 

3. päev 

Mahé saar

Vaba päev Mahe saarel, soovi korral võimalus osaleda päevasel ekskursioonil ümber Mahé saare. Hind 140€.

Teeme ringi ümber saar, palju huvitavaid peatuseid, külastame saare vanimat vürtsaeda, kus näeb meie jaoks haurldasi ja eksootilisi puid ja taimi, näiteks oga-annoona jpt. Käime metsikul rannal Anse Intendance, sõidame läbime saare keskosa mägise tee, külastame saare ühe kuulsama kuntsniku Michael Adamsi galeriid.
Õhtul kutsume piirkonna parimasse restorani La Scala, mis asub suure granitkalju otsas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Story hotell 5* 

5. päev 

Praslin 

Hommikul sõidame sadamasse, läheme laevale ja sõidame Praslini saarele. Laevasõit on suure kiirlaevaga ja kestab 1 tund 15 minutit.  Jõudes Praslini saarele, sõidame oma majutuskohta.

Rahvaarvuga 6500 inimest on Praslin Seišellide suuruselt teine saar. See asub 45 kilomeetrit Mahést kirdes ning selle suurus on 10 x 3.7 kilomeetrit. Rahulik autosõit ümber saare võtab aega umbes kaks tundi. Praslinil asub muinasjutuline Vallée de Mai, üks kahest UNESCO maailmapärandi paikadest Seišellidel. Saarele on iseloomulikud tõeliselt kaunid rannad nagu Anse Lazio ja Anse Georgette, mis mõlemad kuuluvad viimastel aastatel maailma parimate randade top kümnesse. Enne prantslaste saareleasumist 18. sajandi keskel oli Praslini Côte d'Or piraatide lemmikpeatuspaigaks. Saar nimetati Prasliniks Prantsuse merendusministri Duc de Praslini järgi 1768. aastal, mil saarele toodi algupärane "Valduste kivi" (Stone of Possession). 

Praslin on hea lähtepunkt ekskursioonideks naabersaartele, millest mõned on olulised varjupaigad haruldastele endeemsetele taime- ja loomaliikidele. 

Meie hotell Paradise Sun asub kauni Côte d'Or ranna lõpus – parim asukoht avastamaks kahe kilomeetri pikkust valge liivaga randa või jalutamaks lähedal asuvasse väikesesse külasse.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

6. päev 

Praslin / Vallée de Mai / Anse Lazio

Võimalus osaleda ekskursioonil: Vallée de Mai ürgne palmimets + matk Anse Lazio randa. 

Kõigepealt teeme väga põhjaliku matka läbi Vallée de Mai palmimetsa (2-3 tundi). Vallée de Mai on rahvuspargi südames asuv org, mis on alates 1930. aastatest puutumatuks jäetud. Praegugi võrsuvad siin peaaegu põlises looduslikus seisundis iidsed palmimetsad. Vallée de Mais kasvab kuus palmiliiki, mida leidub vaid Seišellidel. 19. sajandil saart külastanud Briti kindral Charles George Gordon oli veendunud, et Vallée de Mai on algne Eedeni aia asukoht. Niisugune mõte tärkas tal eelkõige tänu siin kasvavale erakordsele seišelli ehk coco de mer'i palmile. Gordon leidis "tõestuse", et coco de mer on Eedeni aias kasvav hea ja kurja tundmise puu. See puu kannab legendaarseid seišellipalmi pähkelvilju, mis koosnevad kahest poolest ja on naise vaagna kujulised. Ka ogakujuline isasõis on äärmiselt paljutähendusliku kujuga. Kohalikud räägivad, et öösiti kallutavad isased puud end emaste puude vastu ja... Kuna ükski inimene pole seni veel seda pealt näinud, on tegemist kuulujutuga. Pähkel võib kaaluda kuni 18 kilogrammi ning selleks, et see saaks idanemisvalmis, võib aega minna 10 aastat. Sellele palmiliigile kuulub ka maailma suurima lehe rekord - 3.3 ruutmeetrit. Kuni Vallée de Mai avastamiseni uskusid kohalikud, et need veidrad pähklid tulevad merepõhjast - sellest ka palmi prantsuskeelne nimi, mis tähendab "mere kookospähklit". Tähelepanuväärsete linnuliikide hulka kuulub endeemne must papagoi, kes sõltub täielikult Vallée de Maist ja ümberkaudsest palmimetsast.

Siit edasi sõidame saare loodeserva ja matkame Anse Lazio randa. Matkatee viib läbi küla ja üle rannikumägede (matk on kõigile võimetekohane). Meil on ujumisvõimalus kuulsas Anse Lazio rannas, mida ääristavad graniitkaljud ning palmi- ja takamakapuud. Päikeseloojanguks jõuame tagasi oma hotelli. Selle ekskursiooniga teeme Praslini saarele ringi peale.

Ekskursiooni hind on 95 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

7. päev 

Praslin / Curieuse kilpkonnasaar

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil kilpkonnade saarele.

Sõidame paadiga Praslini saare läheduses asuvale Curieuse saarele, kus näeb vabas looduses hiidkilpkonnasid. Kilphonnad toodi saarele 1970-ndate lõpus tuhande kilomeetri kaugusel asuvalt Aldabra atollilt ning tänapäeval on neid saarel vabas looduses elamas ligikaudu paarsada isendit. Näeme ka hiidkilpkonnade "lastetuba", kus kaitstakse kõige nooremaid kilpkonni kuni viie aastaseks saamiseni. Seejärel matkame mööda laudteed läbi mangroovimetsa ja supleme saare lõunaosas asuvas imelises rannas. Loe lähemalt Seišellide hiidkilpkonnade kohta Hendrik Relve reisiloost: www.albion.ee/reisilugu/artikkel/seisellide-haruldases-palmimetsas-ja-hiid-kilpkonnade-juures

Ekskursiooni hind 95 eurot. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

8. päev 

Praslin / La Digue / Praslin

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil La Digue'i saarele. Laevasõit La Digue'ile kestab 15 minutit.

La Digue on lähinaaber Praslinile ja selle satelliitsaartele Félicitéle, Mariannele ja Grande Sœurile ning Petite Sœurile (koondnimega Sõsarsaared ehk Sisters Islands). La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar ning oma nime saanud maadeavastaja Marion Dufresne laevastiku ühe laeva järgi, mille prantslased saatsid 1768. aastal Seišellide graniitsaari uurima. La Digue'il praktiseeritakse jätkuvalt traditsioonilisi paadiehitusvõtteid ja kookose töötlemisviise nagu näiteks kopra. See sõbraliku õhkkonnaga privaatne saar oma loiu elutempo, traditsioonilise arhitektuuri ja hingematvalt ilusate randadega on külastamiseks absoluutselt kohustuslik.

Võtame jalgrattad ja teeme esmalt tutvust saare läänerannikuga. Kõigest 10 minutiga (jalgsi ligikaudu kolmveerand tunniga) jõuame Anse Source d'Argent randa, mis on väidetavalt üks enim pildistatud randadest maailmas. 

Seejärel sõidame ratastega saare kaguosas asuvale suurele rannale Grand Anse. La Digue idaosa on metsikute randade päralt! Grand Anselt matkame 15 minutit ja jõuame järgmisele super ilusale rannale Anse Petite, siit omakorda jätkame teekonda 20 minutit ja olemegi Anse Cocos metsikus rannas. Kellel veel jaksu, saab kaasa tulla 10 minuti kaugusel olevasse Anse Cayman randa. Siin ja ka Anse Cocos rannal on ehedad kohalikud rannabaarid kosutava värske mahla, rummi või millega iganes!

Hilisel pärastlõunal läheme tagasi Praslini saarele. La Digue'i päevase ekskursiooni hind on 95€.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

9. päev 

Praslin / väikesaarte tuur Cocos saar Grande Sœur ja snorgeldamine / Praslin

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: väljasõit Cocos ja Grande Sœur saartele.

Tänase päeva märksõna on väikesaared ja snorgeldmine. Tänase päeva plaan sõltub paljuski tuules ja laintest. Alustame peatusega Ave Maria saare juures, kui lainetus lubab, siis snorgeldame. Saar on ise nagu seiklusraamatu kaanelt – pisike üksik kaljusaar ühe puuga keset ookeani. Seejärel võtame suuna Väikese Õe saare juurde, mille tasasemates lahesoppides saame jälle snorgeldada. Järgmine saar on Suure Õe saar (Grande Sœur), mis on erasaar vaid ühe maja ja piknikukohaga. Sellel saarel me randume, kõnnime läbi saare ja jõuame väga ilusasse randa – üks Albioni reisijate kindel lemmik. Siin ei ole korallriffi ja ookeani võimsad klaasselged lained on kui unelmate koht vees hullamiseks.

Lahkudes Suure Õe saarelt võtame suuna Cocos saarele, mis on tõeline Robinsoni saar. Uskumatud graniitkaljud, palmid ja superilus liivarand. Siin on meil plaanis snorgeldamine. Sõltvalt tuulest ja lainetest teeme  otsuse, kas saab ka randuda. Tavaliselt jääb laev rannast 20-30m kaugusele ankrusse, soovijad saavad snorgeldada ja kaldale ujuda.

Albionil on oma snorgeldamisvarustus, mida kasutavad vaid meie reisijad. Pärast igat reisi pestake varustus korralikult puhtaks ning see jääb uut reisiseltskonda ootama.

Ekskursiooni hind 150 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

10. päev 

Praslin – Mahé

Pärastlõunase laevaga läheme Mahé saarele. Sõidame lennujaama ja alustame kojulendu.

Lend QR679 Seišellid-Doha 19.35-23.15, lennuaeg 4h 40min (Qatar Airways)

Soovitame broneerida hotelli Doha lennujaama transiidis — see on hästi mugav, hommikul jalutame 10min jätkulennu väravasse.

Toidukorrad: hommikusöök

11. päev 

Doha — Helsingi — Tallinn

Lend QR6122 Doha-Helsingi 08.05-14.20, lennuaeg 7h 15min (Finnair)
Lend QR6139 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00, lennuaeg 35min (Finnair)

Vaata videot meie 2017. aasta Seišellide reisist!

Seišellid


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo privaatsuseeskirjad kohalduvadReisi hind:

1925€

NB! Sellel reisil on lennupilet eraldi hinnaga, hinnaklass 1650€

Paketis sisaldub:

 • majutus väga heades 4* hotellides
 • programmis märgitud hommiku- ja õhtusöögid
 • laevasõidud: Mahé – Praslin – Mahe
 • transfeerid saartel (lennujaam–hotell; hotell–sadam–hotell)
 • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • lennud 
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 770 eurot
 • ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis