Seišellid
Aastavahetus ekvaatori all


26. detsember – 7. jaanuar 2025

Reisijuht: Argo Schneider

Seišellid

26. dets – 7. jaan 2025  / 5995 €

Emake loodus on Seišellide loomisel olnud ülevoolavalt helde – kaunid pärlikarva liivarannad, topaas-siniselt veiklevad lahed ning tuulte ja päikese poolt lihvitud graniitkaljud justkui keskaegsed kindlusevallid lopsaka roheluse taustal. Maailma ainsad graniitsaared keset ookeani, maailma suurim tektooniliste jõudude poolt tõstetud koralliatoll ja suur hulk vaatamisväärsusi moodustavad kahtlemata maailma ühe kauneima troopilise paradiisi. 115 graniit- ja korallsaarest koosnev Seišellide saarestik India ookeanis pole suuremate maakoore laamadega kokku puutunud juba dinosauruste ajast saadik, mistõttu elab ja kasvab siin palju eriskummalisi loomi ja taimi. Suuruselt teise saare Praslini keskel asub salapära täis palmide org Vallée de Mai, kus puuvõra on kohati nii tihe, et läbi ei pääse ükski päikesekiir. Ojades elutsevad mageveekrabid ja hiiglaslikud jõevähid ning puude vahel vilksatavad haruldased linnud. Siin kasvavad erakordsed seišelli ehk coco de mer'i palmid. See puu kannab maailma suurimaid pähkelvilju, mis võivad kaaluda koguni 18 kilogrammi! Nii pähkel kui ka palmi isasõied on paljutähendusliku kujuga, andes ainet paljudel legendidele ja rahvapärimustele. Korallatollidel elab maailma ühe suurima hiidkilpkonna Aldabrachelys gigantea populatsioon. Lisaks käivad siinsetele liivarandadele oma mune poetamas rohekilpkonn ja bissa. Seišellid on paradiis kaugel eemal moodsa maailma kiirest argipäevast. Kord külastanute jaoks asub just siin Eedeni aed!

Fotod: Argo Schneider

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.01.2024):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Seišellidel viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
 • Kõik reisijad peavad enne reisi täitma Seišellide reisiloa (juhendi saadab Albion).
 • Seišellidele sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Kõigil reisijatel peab olema meditsiinikattega reisikindlustus.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Seišellid - Kaart

1. päev

Tallinn — Istanbul — Mahé

Kohtume Tallinna lennujaamas kell 16.35.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.45-23.25 (Turkish Airlines)
Lend TK748 Istanbul-Mahé (Seišellid) 02.10-10.55 (Turkish Airlines)

2. päev

Mahé saar

Jõuame Seišellide suurimale saarele Mahéle hommikul kell 11.

Seišellide saarestik koosneb 115 graniit- ja korallsaarest, mis kokku moodustavad 455 ruutkilomeetrit maismaad — vaid 1/100 Eesti pindalast! Saarestik on laiali pillutatud enam kui 1.3 miljonile ruutkilomeetrile 4. ja 10. laiuskraadi vahel ekvaatorist lõunas. Igal Seišelli saarestiku saarel on oma eripärane nägu ja veetlus. Seišellide rahvastikuarv on ligi 97000 inimest, kes elavad valdavalt kolmel peamisel saarel: Mahél, Praslinil ja La Digue'il.

Mahé on suurim (32 x 8 kilomeetrit) ning enimasustatud saar, kus elab 90% Seišellide elanikkonnast. Siin asub pealinn Victoria, peamine sadam ja rahvusvaheline lennujaam. Selle silmapaistva saare ilmes domineerivad suured mäed (Morne Seychellois kõrgus ulatub 905 meetrini) ja seda kattev lopsakas troopiline taimestik. Saart ümbritsevad seitsekümmend viis liivaranda.

Tutvume Aafrika väiksema pealinnaga Victoria ja seejärel sõidame oma majutuskohta Beau Valloni rannal. Siin on superilus suur rand!

Majutus: Savoy 5* või Story Seychelles hotell 5* 

3. päev

Mahé saar

Päev Mahé saarel — puhkus.

Läheme soovijatega matkale: Anse Major matkarada, edasi tagasi ca 5 km. Matk on kerge, viib meid graniitplatoole, läbi metsa ja seejärel jõuame metsikule rannale. Puhkus ja sama teed tagasi. Tasuta.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Savoy 5* või Story Seychelles hotell 5* 

4. päev

Mahé saar

Päev puhkuseks, soovi korral võimalus osaleda ekskursioonil: ring ümber saare, hind 140€

Teeme tiiru ümber saare. Külastame saare kõige vanemat istandust — Jardin Du Roi Spice Garden. Heidame pilgu saladuslikele randadele. Mõned märksõnad: Edeni saar, Takamaka rummitehas, Michael Adamsi galerii, Anse Intendance superrand. Sõidame ka läbi saare mägisema siseosa, kus avanevad võimsad vaated... Alustame täna kell 9 ja lõpetame kell 16.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Savoy 5* või Story Seychelles hotell 5* 

5. päev

Mahé / Praslini saar

Hommikul sõidame sadamasse ja sealt laevaga Praslini saarele (1h 15min).

Rahvaarvuga 6500 inimest on Praslin Seišellide suuruselt teine saar. See asub 45 kilomeetrit Mahést kirdes ning selle suurus on 10 x 3.7 kilomeetrit. Rahulik autosõit ümber saare võtab aega umbes kaks tundi. Praslinil asub muinasjutuline Vallée de Mai, üks kahest UNESCO maailmapärandi paikadest Seišellidel. Saarele on iseloomulikud tõeliselt kaunid rannad nagu Anse Lazio ja Anse Georgette, mis mõlemad kuuluvad viimastel aastatel maailma parimate randade top kümnesse. Enne prantslaste saareleasumist 18. sajandi keskel oli Praslini Côte d'Or piraatide lemmikpeatuspaigaks. Saar nimetati Prasliniks Prantsuse merendusministri Duc de Praslini järgi 1768. aastal, mil saarele toodi algupärane "Valduste kivi" (Stone of Possession). 

Praslin on hea lähtepunkt ekskursioonideks naabersaartele, millest mõned on olulised varjupaigad haruldastele endeemsetele taime- ja loomaliikidele. 

Meie hotell Le Duc De Praslin asub kauni Côte d'Or ranna lõpus — parim asukoht avastamaks kahe kilomeetri pikkust valge liivaga randa või jalutamaks lähedal asuvasse väikesesse külasse.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin hotell 4*

6. päev 

Praslin / Vallée de Mai / Anse Lazio 

Täna teeme Praslini saarele tiiru peale! Ekskursioon: Vallée de Mai ürgne palmimets + matk Anse Lazio randa. Ekskursiooni hind 95€.

Kõigepealt teeme väga põhjaliku matka läbi Vallée de Mai palmimetsa (2-3 tundi). Vallée de Mai on rahvuspargi südames asuv org, mis on alates 1930. aastatest puutumatuks jäetud. Praegugi võrsuvad siin peaaegu põlises looduslikus seisundis iidsed palmimetsad. Vallée de Mais kasvab kuus palmiliiki, mida leidub vaid Seišellidel. 19. sajandil saart külastanud Briti kindral Charles George Gordon oli veendunud, et Vallée de Mai on algne Eedeni aia asukoht. Niisugune mõte tärkas tal eelkõige tänu siin kasvavale erakordsele seišelli ehk coco de mer'i palmile. Gordon leidis "tõestuse", et coco de mer on Eedeni aias kasvav hea ja kurja tundmise puu. See puu kannab legendaarseid seišellipalmi pähkelvilju, mis koosnevad kahest poolest ja on naise vaagna kujulised. Ka ogakujuline isasõis on äärmiselt paljutähendusliku kujuga. Kohalikud räägivad, et öösiti kallutavad isased puud end emaste puude vastu ja... Kuna ükski inimene pole seni veel seda pealt näinud, on tegemist kuulujutuga. Pähkel võib kaaluda kuni 18 kilogrammi ning selleks, et see saaks idanemisvalmis, võib aega minna 10 aastat. Sellele palmiliigile kuulub ka maailma suurima lehe rekord — 3.3 ruutmeetrit. Kuni Vallée de Mai avastamiseni uskusid kohalikud, et need veidrad pähklid tulevad merepõhjast — sellest ka palmi prantsuskeelne nimi, mis tähendab "mere kookospähklit". Tähelepanuväärsete linnuliikide hulka kuulub endeemne must papagoi, kes sõltub täielikult Vallée de Maist ja ümberkaudsest palmimetsast.

Siit edasi sõidame saare loodeserva ja matkame Anse Lazio randa. Matkatee viib läbi küla ja üle rannikumägede (matk on kõigile võimetekohane). Meil on ujumisvõimalus kuulsas Anse Lazio rannas, mida ääristavad graniitkaljud ning palmi- ja takamakapuud. Päikeseloojanguks jõuame tagasi oma hotelli. Selle ekskursiooniga teeme Praslini saarele ringi peale.

Õhtul koguneb rannale palju rahvast, algab aasta suurim pidustus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin hotell 4*

7. päev 

Praslin / Curieuse kilpkonnasaar

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil kilpkonnade saarele.

Sõidame paadiga Praslini saare läheduses asuvale Curieuse saarele, kus näeb vabas looduses hiidkilpkonnasid. Kilphonnad toodi saarele 1970-ndate lõpus tuhande kilomeetri kaugusel asuvalt Aldabra atollilt ning tänapäeval on neid saarel vabas looduses elamas ligikaudu paarsada isendit. Näeme ka hiidkilpkonnade "lastetuba", kus kaitstakse kõige nooremaid kilpkonni kuni viie aastaseks saamiseni. Seejärel matkame mööda laudteed läbi mangroovimetsa ja supleme saare lõunaosas asuvas imelises rannas. Loe lähemalt Seišellide hiidkilpkonnade kohta Hendrik Relve reisiloost: www.albion.ee/reisilugu/artikkel/seisellide-haruldases-palmimetsas-ja-hiid-kilpkonnade-juures

Ekskursiooni hind 95 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin hotell 4*

8. päev 

Praslin 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin hotell 4*

9. päev 

Praslin / La Digue

Täna sõidame laevaga La Digue'i saarele. Laevasõit kestab 20 minutit.

La Digue on lähinaaber Praslinile ja selle satelliitsaartele Félicitéle, Mariannele ja Grande Sœurile ning Petite Sœurile (koondnimega Sõsarsaared ehk Sisters Islands). La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar ning oma nime saanud maadeavastaja Marion Dufresne laevastiku ühe laeva järgi, mille prantslased saatsid 1768. aastal Seišellide graniitsaari uurima. La Digue'il praktiseeritakse jätkuvalt traditsioonilisi paadiehitusvõtteid ja kookose töötlemisviise nagu näiteks kopra. See sõbraliku õhkkonnaga privaatne saar oma loiu elutempo, traditsioonilise arhitektuuri ja hingematvalt ilusate randadega on külastamiseks absoluutselt kohustuslik.

Võtame soovijatega hotellist jalgrattad ja teeme esmalt tutvust saare läänerannikuga. Kõigest 15 minutiga (jalgsi ligikaudu kolmveerand tunniga) jõuame Anse Source d'Argent randa, mis on väidetavalt üks enim pildistatud randadest maailmas. 

Kõik Albioni grupid on alates 2012. aastast majutunud just Le Domaine de L'Orangeraie hotellis, sest see on üks parimatest hotellidest La Digue'i saarel ning meie aastatepikkusele kogemusele tuginedes ületab ülejäänud saarel asuvate 4* hotellide taset mäekõrguselt. Meie hotell asub otse ranna ääres ning mäeservale grantiikaljude vahele ehitatud puidust villad on harmoonias ümbritseva loodusega. Villa de Charme majakeste vannituba asub õues ning selge ilma korral saab õhtul duši all olles tähistaevast imetleda. Hotellil on olemas "infinity" bassein, päikesevarjudega diivanid, väike rannaala, mitu erinevat baari ja restorani, spa, väike suveniiripood ning raamatukogu. Le Domaine de L'Orangeraie asub vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel La Digue'i peamisest sadamakülast La Passe'ist. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

10. päev 

La Digue 

Võimalus osaleda ekskursioonil: väljasõit Cocos ja Grande Sœur saartele.

Tänase päeva märksõna on väikesaared ja snorgeldmine. Tänase päeva plaan sõltub paljuski tuules ja laintest. Alustame peatsuega Ave Maira saare juures, kui lainetus lubab siis snorgeldame. Saar on ise nagu seiklusraamatu kaanelt – pisike üksik kaljusaar ühe puuga keset ookeani. Seejärel võtame suuna Väikese Üe saare juurde, mille tasasemats lahesoppide saame jälle snorgeldada. Järgmine saar Suure Õe saar (Grande Sœur), mis on erasaar vaid ühe maja ja piknikukohaga. Sellel saarel me randume, kõnnime läbi saare ja jõuame väga ilusasse randa (üks Albioni reisijate kindel lemmik). Siin ei ole korallreefi ja ookeani võimsad klaasselged lained on kui unelmate koht vees hullamiseks

Lahkudes Suure Õe saarelt võtame suuna Cocos saarele, mis on tõeline Robinsoni saar. Uskumatud graniitkaljud, palmid ja superilus liivarand. Siin on meil plaanis snorgeldamine. Sõltvalt tuulest ja laintest saab teha otsuse, kas saab ka randuda. Tavaliselt jääb laev rannast 20-30 m ankrusse, soovijad saavad snorkeldada ja kaldale ujuda.

Albionil on oma snorgeldamisvarustus, mida vaid meie reisijad kasutavad. Pärast igat reisi pestake varustus korralikult puhtaks ja seejärel jääb see uut reisiseltskonda ootama.

Ekskursiooni hind 150 eurot.

Teistel vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks. Hotelli kaudu saab rentida jalgratta, millega saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada. Saare keskosas on aktiivne elu, rattaga on hea mööda külateid piirkonda avastada.

Saare kaguosas asub võimas Grand Anse ("Suur rand"), kuhu on mõnus just jalgrattaga sõita. Grand Anse'ilt saab omakorda edasi matkata Petite ja Coco randadesse, mis on metsikus looduses ning kaugel hotellidest — sinna on võimalik minna vaid mööda matkarada.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

11. päev 

La Digue / matk Marroni randa

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Soovijatel võimalus osaleda erakordsel matkal La Digue'i saare lõunaosas asuvasse Marroni randa.

La Digue'i saare lõunaosa rannad on erakordselt raskesti ligipääsetavad ja sinna ei vii ükski tee. Tuleb tunda rada ja selleks on meil kohalik teejuht Henry. Henry on üles kasvanud siinsete kaljude ja randade vahel ning tunneb oma kodusaare igat nurka. Kahetunnine teekond kulgeb piki metsikuid randasid, ületab graniitkaljusid, vahel tuleb pugeda läbi kitsaste avauste, siis jälle hüpata üle meetriste kaljulõhede. Füüsiliselt aktiivsele inimesele ei ole siin miskit ületamatut ning meie teejuht aitab keerulisematest kohtadest kõik rahulikult üle. Marroni rannas on matkajuhi poolt puuviljavaagen ja aega vees sulistamiseks. Pärast puhkust matk jätkub — eesmärgiga jõuda maailmakuulsasse Anse Source d'Argent randa. Selleks tuleb osa teest matkata mõõna ajal läbi vee. Alustame matka kell kaheksa ja lõpetame pärastlõunal kahe paiku.

Matka hind 55 eurot, tasumine kohapeal sularahas otse matkajuhile.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

12. päev 

La Digue / Mahé — Istanbul

Vaba päev. Hilisel pärastlõunal jalutame sadamasse ja sõidame laevaga Mahé saarele. Hilisõhtul läheme lennujaama.

Lend TK749 Mahé-Istanbul 21.00-04.10+1 (Turkish Airlines)

Toidukorrad: hommikusöök

13. päev 

Istanbul — Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 08.55-11.30 (Turkish Airlines) ja osa grupist Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.15-17.50 (Turkish Airlines)

Vaata videot meie 2017. aasta Seišellide reisist!

Seišellid


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo privaatsuseeskirjad kohalduvadReisi hind: 5995 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid 
 • majutus väga heades 4*-5* hotellides
 • programmis märgitud hommiku- ja õhtusöögid
 • laevasõidud: Mahé-Praslin-La Digue-Mahé
 • transfeerid saartel (lennujaam-hotell; hotell-sadam-hotell)
 • jalgsiekskursioon Victorias
 • tutvus Mahé saarega
 • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 900 eurot
 • Seišellide turismimaks 100 Seišellide ruupiat öö kohta
 • reisikirjelduses vastavalt märgitud ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis