Polüneesia saared Vaikses ookeanis
Tuamotu atoll — Bora Bora — Moorea — Huahine — Tahiti


27. detsember – 12. jaanuar 2025
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Polüneesia saared Vaikses...

27. dets – 12. jaan 2025  / 10950 €

Kuulsad maadeavastajad Wallis, Bougainville ja Cook kasutasid esmakordselt sõna "Polüneesia" Lõunamere saarestiku kirjeldamiseks 18. sajandi lõpus. Seiklejad otsisid palavikuliselt Lõunamandrit - kontinenti, mille eesmärgiks arvati olevat planeedi tasakaalustamine. Hiigelkontinenti otsides leidsid avastajad pelgalt väikesi saarekesi, kus ei leidunud ei kulda, hõbedat ega muid suuri rikkusi. Vaatamata sellele sai saartest peagi paradiisi maapealne kehastus. Rändajate jaoks, kes olid olnud kuid merel, oli see tõeline Eedeni aed, kus elasid Prantsuse filosoof Rousseau kirjasule abil kuulsust kogunud "üllameelsed metslased". Tänapäevalgi saartele saabudes pannakse külalistele kaela kaunitest lõhnavatest lilledest pärjad, veetlevad kaunitarid tantsivad puusanõtkutustega tantsu ning nende käte kaunid liigutused hakkavad vaikselt sulatama põhjamaa inimese karget ratsionaalset mõtlemist. Mägistel saartel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Polüneesia on naeratav ja sõbralik ning Gauguini maalidel kujutatud Eedeni aed ja fantaasia kuldne kuningriik pole kuhugi kadunud.  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks - Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõnes saarestikus, näiteks Tuamotul nagu leidub pelgalt atolle, sest iidsed vulkaanid on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili. Bora Bora on aga ideaalne mesinädalateks - romantiline ja piltilus.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 14.11.2022):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Prantsuse Polüneesias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 3 kuud.
 • Prantsuse Polüneesiasse saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 
 • USA transiidi tõttu on kõigil reisijatel vaja esitada tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14/28 päeva sõltuvalt vaktsiinist). 
 • Lisaks tuleb täita erinevad maale sisenemise deklaratsioonid (juhendid saadab Albion)

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Amsterdam - Pariis - Papeete 

Kogunemine Tallinna lennujaamas hommikul kell 05.50.

Lend BT857 Tallinn-Amsterdam 07.50-09.25, lennuaeg 2h 35min (Air Baltic)
Lend AF1741 Amsterdam-Pariis 14.50-16.10, lennuaeg 1h 20min (Air France)
Lend AF076 Pariis-Papeete 18.10-06.10+1, lennuaeg 23h (Air France), tehniline vahemaandumine Los Angeleses 21.00-23.30 2h 30min

2. päev

Tahiti saar 

Saabume hommikul Tahitile. Sõidame hotelli ja puhkame. Meil on tellitud varajased toad.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti — mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4* (Ocean View Room)

3. päev

Tahiti saar 

Vaba päev Tahitil.

Võimalus osaleda päevasel 4WD Safari ekskursioonil Tahitil. Ekskursioonil tutvutakse Tahiti kauni looduse ja vaatamisväärsustega. Hind 110 €.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4* (Ocean View Room)

4. päev

Tahiti saar / Moorea saar 

Hommikul sõidame praamiga Moorea saarele.

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Mooreal on mitu kohalikku nime: Eimeo tähendab kollast sisalikku ja Fee kaheksajalga. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000. Südamekuju tõttu nimetatakse Mooreat ka armastuse saareks. Saare kõrgeim tipp on 1207 meetrit. Moorea on kui lopsakas troopilisi lilli täis aed. Elutempo on siin aedlinnas palju rahulikum kui Tahitil. Saare süda on kaetud hõbedaste ananassi põldudega. Saare tekitanud vulkaan on osaliselt vee alla vajunud ning alles jäänud kraatrist on tekinud kaunid lahed — Opunohu ning Cooki laht. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hilton Moorea Lagoon Resort and Spa hotell 5*, Luxury Garden pool bungalow

5. päev

Moorea saar 

Vaba päev Moorea saarel. Vana-aasta pidustused.

Toidukorrad: hommikusöök, vana-aasta õhtusöök
Majutus: Hilton Moorea Lagoon Resort and Spa hotell 5*, Luxury Garden pool bungalow 

6. päev

Moorea saar / Huahine saar 

Sõidame praamiga Tahitile ning sealt edasi Tahiti lennuväljale. Tahitilt lendame läbi Bora Bora Huahinele.

Lend VT499 Papeete-Huahine 16.00-16.40, lennuaeg 40min

Huahine on tuntud oma eheduse ja looduse poolest, kuid ei ole turistide seas veel niivõrd tuntud, mis teeb saare külastuse seda erilisemaks. Saar on tuntud kui Tahiti saarte kõige paremini hoitud saladus. Lopsakad rohelised metsad, taltsutamatu maastik ning omapärased väikesed külakesed — Huahine saarel saame kogeda tõeliselt kohalikku elu. Kahte Huahine saart ümbritseb sügav kristallselgelt sinine laguun, silmailu lisavad võrratud lahesopid ja valged liivarannad.

Saarel asub vaid kaheksa väikest küla ning reisijaid ootab ees kaasaegses maailmas pea muutumatuna säilinud Polüneesia saarte rahulik ja murevaba elutempo. Huahine saare pinnas on väga toitainerikas, tagades kohalikele põllumeestele rikkaliku vanilje, melonite ja banaanide saagi.

Võimalused erinevateks tegevusteks ja saare avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitai Lapita Village Huahine hotell 3*

7. päev

Huahine saar

Päev Huahine saarel.

Võimalus erinevateks meelepärasteks tegevusteks, millest Huahine saarel puudust ei ole. Võimalus osaleda poolepäevasel Huahine Poe laguuni ekskursioonil koos Tahiti tantsu õppimisega. Hind 155 €.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitai Lapita Village Huahine hotell 3*

8. päev

Huahine saar / Bora Bora saar

Jätkame saarte avastamist — lendame Bora Bora saarele. 

Lend VT266 Huahine-Bora Bora 11.50-12.15, lennuaeg 25min 

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks, asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee — viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal 1942. aastal just Bora Bora saare oma baasiks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Bora Bora by Pearl Resort 4*, Garden Villa & Pool

9. päev

Bora Bora saar 

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Bora Bora by Pearl Resort 4*, Garden Villa & Pool

10. päev

Bora Bora saar 

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Soovijatel võimalus osaleda 2.5 tunnisel paadireisil, kus näeme snorgeldades haisid, raisid ja teisi veeloomi — saatjateks toredad kohalikud giidid. Bora Bora haide ja raide snorgeldamise ekskursiooni hind 185 €.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Bora Bora by Pearl Resort 4*, Garden Villa & Pool

11. päev

Bora Bora saar / Rangiroa saar / Tuamotu atoll 

Täna lendame Bora Boralt Rangiroale läbi Papeete.

Lend VT493 Bora Bora-Papeete 14.00-14.50, lennuaeg 50min
Lend VT505 Papeete-Rangiroa 16.20-17.20, lennuaeg 1h

„Ohtlik saarestik“, „Halvad veed“ „Labürint“ on vaid mõned Tuamotu saarestiku hüüdnimedest, millega esimesed Euroopa päritolu meresõitjad neid Lõunamere saari kutsuma hakkasid. Hüüdnimed annavad mõista kui ohtlik oli purjelaevadega atollide ja loendamatute korallriffide vahelistes vetes navigeerimine. Arvatakse, et saartele jõudis esimese eurooplasena Hispaania konkistadoor Quiros 1605. aastal. Tuamotu saarestiku 77 atolli laotuvad kagu-loode suunas 1450 km pikkuse ketina. Tuamotu on maailma suurim atollide grupp ja ühtlasi Prantsuse Polüneesia saartestike hulgas vanim. Vulkaanide kraatrid on ammu merre vajunud ja vee peal on nähtav vaid korallidest ringid ja nende sees helesinised laguunid. Atolli suurusest olenemata ei ole laguunid tavapäraselt sügavamad kui 40 või 50 meetrit. Kui korallid saavad kasvada normaaltingimustes, „kasvab“ ka atoll samas tempos kui selle basaltne vundament maakoore sügavustesse vajub. Kui korallide kasv aeglustub siis neelab ookean tasapisi ka saared. Tahitist 250 km lõunas, 500 meetri sügavusest on avastatud täiesti merre vajunud 20 saarest koosnev saarestiku kett.

Tänapäeval elab Tuamotu saarestikus umbes 16 000 elanikku, kes peamiselt tegelevad turisminduse, mustade pärlite ja kookospähklite kasvatamisega. Saarestiku suurim saar on Rangiroa, mis on ühtlasi ka maailma suuruselt teine atoll. Rangiroa tähendab kohalikus keeles "piiritu taevas". Rangiroa on umbes 70 km pikk ja laiema koha peal 20 km lai. Saarel elab umbes 3000 inimest, kes jagunevad kahe suurema küla Tiputa ja Avatoru vahel. Rangiroa on sukeldujate Meka. Siinsetes vetes on hulganisti haisid, raisid, barrakudasid, delfiine ja merekilpkonni. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Maitai Rangiroa hotell 4*

12. päev

Tuamotu atoll 

Vaba päev Rangiroa saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Maitai Rangiroa hotell 4*

13. päev

Tuamotu atoll 

Vaba päev Rangiroa saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. Võimalus osaleda 2 tunnisel Tiputa snorgeldamise ja delfiinide vaaatlemise ekskursioonil. Hind 150 €. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Maitai Rangiroa hotell 4*

14. päev

Tuamotu atoll (9. jaanuar)

Soovijatel võimalus osaleda päevasel paadireisil Blue Lagooni. Sinine laguun on väikestest laidudest ümbritsetud laguun, mis on ideaalne paik kohtamaks haisid, raisid ja teisi veeloomi. Sööme pisikesel saarel maitsvat lõunasööki, milleks on tavaliselt kohalikud grillroad. Toredad kohalikud giidid tutvustavad Rangiroa ja Paumotu kultuuri. Blue Lagoon ekskursiooni hind 140 €.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Maitai Rangiroa hotell 4*

15. päev

Rangiroa - Tahiti / Tahiti (

Vaba päev Rangiroal. Pärastlõunal lendame Tahitile.

Lend VT523 Rangiroa-Tahiti 14.10-15.10, lennuaeg 1h

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4* (Ocean View Room)

16.-17. päev

Papeete - Pariis - Tallinn

Lend AF077 Tahiti-Pariis 08.20-16.50+1, lennuaeg 21h 30min (Air France), tehniline vahemaandumine Los Angeleses 18.30-21.00
Lend LO336 Pariis-Varssavi 19.45-22.00, lennuaeg 2h 15min (LOT)
Lend LO791 Varssavi-Tallinn 22.55-01.35+1, lennuaeg 1h 40min (LOT)Reisi hind: 10950 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Tahiti-Tallinn, vt täpsemalt reisikirjeldusest
 • saartevahelised lennud Polüneesias
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides ja tubades)
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kohapealsed maksud 
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
 • majutus üheses hotellitoas 1950€
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis