Põhja-Korea
Pidustused ja võimalus osaleda rahvamaratonil


10. aprill – 20. aprill 2025
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Põhja-Korea

10. apr – 20. apr 2025  / 4973 €

Ligipääsematu Põhja-Korea tekitab ühtlasi nii hämmingut kui omamoodi imetlust. See riik on justkui üks viimaseid valgeid laike maailmakaardil. Välisele vaatlejale tundub, et Põhja-Korea on meeleheitlikult pühendunud oma parima külje näitamisele, olles ise valulikult teadlik oma isoleeritusest. Betoonist, pronksist ja marmorist Pyongyang on totalitaarse riigi ideoloogia väljendus. Maailma suurim, võimsaim, kõrgeim, avaraim, sügavaim (jne) metroo, torn, väljak, palee või monument asub kindlasti just Põhja-Koreas. Pyongyangi metroo ei ole lihtsalt transpordivahend vaid ideoloogilise hariduse andmise paik nagu ka kõik väljakud, monumendid ja paleed. Läbitungimatu saladuslooriga on kaetud põllumajandus, sõjavägi, tööstus, igapäevaelu ja sotsiaalsed probleemid. Siinsed inimesed tunduvad siiralt armastavat oma juhte. Nad räägivad ülima aupaklikusega oma juhist Kim Il Sung'ist ja Kim Yong Il'ist, kutsudes esimest "minu isaks". Nende igapäevaelu osaks on hommikul enne tööle minekut käia kummardamas Kim'ide kujudele ning kanda rinnas märke ühe või koguni kahe Kim'i portreega. Vaatamata reserveeritusele on põhjakorealased aga väga sõbralikud ja külalislahked. 

Reisi teeb kindlasti eriliseks võimalus osaleda rahvusvahelisel Pyongyangi rahvamaratonil, mis on enamat kui lihtsalt jooksuvõistlus! See toob kokku põhjakorealased ja välismaalased üle maailma, nii amatöörid kui ka professionaalid. Osaleda võivad kõik, olenemata sportlikust tasemest - distantse võib läbida ka kõndides. Valida saab nelja erineva distantsi vahel - 5 km, 10 km, poolmaraton ja täispikk maraton. Kõik jooksud algavad ja lõpevad Kim Il Sungi staadionil, kus on publikuks 40000-50000 juubeldavat põhjakorealast. Füüsilisest pingutusest isegi meeldejäävam saab kindlasti olema vahetu suhtlus kohalikega, kes jooksul osalevad või tee ääres teistele hoogsalt kaasa elavad. Rahvamaraton on tõepoolest elamus kõigile - kes isegi ka lühemat distantsi läbi kõndida ei soovi, saab soovi korral staadionil maratoni ajal aset leidvat jalgpallimängu vaadata ning finišisse saabuvatele jooksjatele koos teiste pealtvaatajatega kaasa elada.

Võimalus osaleda rahvamaratoni distantsidel 5km, 10km, 21km, 42km. Finiš staadionil 50 000 aplodeeriva põhjakorealase ees!

1. päev

Tallinn – Istanbul 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.15.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.25-16.05 (Turkish Airlines)

2. päev

Istanbul – Peking 

Lend TK0088 Istanbul-Peking 01.25-15.35 (Turkish Airlines)

Hiina transiitviisa vormistamine lennujaamas. Sõidame hotelli.

Majutus: 4* hotell Pekingis

3. päev

Peking – Pyongyang

Air Koryo lend JS152 Peking-Pyongyang väljub kell 12. 

Saabume Pyongyangi lennujaama kell 15.00 kohaliku aja järgi.

Sõidame lennujaamast Pyongyangi. 

Täna avastame Pyongyangi ajalugu. Pyongyang on Korea Rahvademokraatliku Vabariigi pealinn, mis asub Taedongi jõe kaldal. Pyongyang tähendab korea keeles "lai maa". Pyongyangi ajalugu ulatub aastasse 427 AD, kui mainitakse esimest korda Koguryo kuningriigi pealinna. See oli võimsaim kuningriik Korea kolme kuningriigi (Silla, Paekche ja Koguryo) hulgas. 932 AD Koryo dünastia esimene kuningas WangGon viis pealinna Songak’i (tänapäeva Kaesong). 14. sajandil rajas järgmine valitsev dünastia oma uue pealinna Seouli.

Korea lõhenemine Põhja- ja Lõuna-Koreaks sai alguse Teise maailmasõja lõpus, kui 1945. aastal vabastas Korea põhjaosa jaapanlastest Nõukogude Liidu ja lõunaosa Ameerika Ühendriikide väed. Maa jagati mööda 38. paralleeli. 1948. aastal kuulutati välja Korea Rahvademokraatlik Vabariik, mille de facto pealinnaks sai Pyongyang. Korea jagunes kaheks vastandliku ilmavaatega riigiks, mis päädis Korea sõjaga. Konflikt algas 1950. aastal. Korea Vabariigi poolel võitlesid USA ja veel 15 riigi sõjaväelased, kes tegutsesid ÜRO lipu all. Korea Rahvademokraatliku Vabariigi poolel võitlesid Hiina ja Nõukogude Liidu üksused. Sõja käigus (1950-1953) vallutati Pyongyang paariks kuuks Lõuna-Korea üksuste poolt ning linn hävitati 1952. aasta pommitamise ajal, millest võttis osa 1400 USA lennukit. 1953. aastal sõlmiti vaherahu. Põhja- ja Lõuna-Korea peaministrite vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt eraldab riike sõjaline demarkatsioonijoon, millest mõlemale poole jääb nelja kilomeetri laiune demilitariseeritud ala. Pärast sõda oli Pyongyang praktiliselt maa pealt minema pühitud. Siiski otsustati linn uuesti üles ehitada hävinud linna varemetele. Pyongyang kerkis tuhast tohutu kiirusega, milles oli oma otsustav osa ka NSVL-il ning Hiina RV-l. Ülesehituse käigus rajati uus linnaplaneering parkide, laiade tänavate ning grandioossete ehitistega. Selles 3.5 miljoni elanikuga linnas on kohalike ehtne elu külastajate jaoks kättesaamatus kauguses. Külastajate jaoks kindlaks määratud marsruudile jäävad monumendid ja vaatamisväärsused, mille kangelasteks on Korea RDV rajaja ja pikaaegne liider Kim Il Sung, tema poeg Kim Jong Il ning kuus aastakümmet vana kommunistliku dünastia ideoloogia.

Esmapilgul tundub Pyongyang suurlinn nagu iga teinegi oma pilvelõhkujate, tehaste, monumentide ja Lasnamägedega. Silma torkavad säravad, tuttuued kommunistlikus stiilis ehitised oma suurejooneliste fassaadidega. Need on siinse arengu ja kasvava jõukuse tähised. Monumendid on nii suured, et nende intensiivsus võtab hinge kinni. Hiiglaslikke kunstilisi propaganda plakateid pole võimalik mitte märgata, aga nähtamatuks jäävad poodide vaateaknad. See on miljonite linn, kus ei ole eriti liiklust.

Külastame Korea sõjamuuseumi, kus tutvustatakse Põhja-Korea nägemust Korea sõjast (1950-53). Korea RDV juht Kim Jong Un avas 2013. aastal suurejooneliselt renoveeritud muuseumi, kus näeme ka spioonilaeva USS Pueblo, ainukest USA laeva, mis kunagi kaaperdatud. Laeva kaaperdajaks 1968. aastal oli vaid 7 Põhja-Korea mereväelast. Väljapanekul on näha Ameerika relvad ning alla lastud lennukid.

Õhtu Mirae (eesti k. "tuleviku") tänaval, mis avati 2015. aastal ning mida iseloomustab futuristlik hoonete arhitektuur. Sellel tänaval asuvad eluhooned on Põhja-Korea valitsus rajanud kohalike ülikoolide õppejõududele. 

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4* - Taedongi jõel asuv parim kohalik hotell

4. päev

Pyongyang / linnaekskursioon

Pärast hommikusööki suundume kaunisse Mansudae purskaevude parki linna südames. 80 meetri kõrgusele purskuvate jugade vahel on tantsivate ja mängivate naiste graatsilised skulptuurid.

Pyongyangis peab kindlasti proovima ka metroosõitu. Maailma üks sügavaim metroo on suurejooneline vaatamisväärsus. See on projekteeritud toimima pommivarjendina sõjaolukorra puhul. Kõlavate nimedega metroojaamad "Võit", "Punatäht", "Seltsimees" jne on graniidist, marmorist, kaetud võimsate mosaiikidega töökatest töölistest ja sangarlikest sõduritest ning hõbedaselt küütleva valgustusega. Metroo keskmine sügavus on 110 meetrit ning sõites "ametlikult lubatud" liinil saame vaid ette kujutada, mis kõik peitub suletud uste taga veelgi sügavamal. Valvsate korrapidajate silme all saame kohalike inimestega ühte vagunit jagada. 

Teel näeme Triumfikaart. Maailma suuruselt teine triumfikaar - Mehhiko Monumento a la Revolución järel - ehitati 1982. aastal president Kim II Sungi Jaapani ülemvõimu (1925-45) vastase võitluse ülistamiseks. 25500st valgest graniitblokist laotud 60 meetri kõrgune kaar on igati Pariisi Arch de Triumphi vääriline. Morani mäe jalamile püstitati see suursugune mälestusmärk Kim Il Sungi 70. sünnipäeval. Graniitkivide sümboolne arv märgib suure armastatud juhi elupäevade arvu kuni juubelipidustusteni.

Külastame Mansudae suurt monumenti. Kim Il Sung'i 60. sünnipäevale pühendatud hiiglaslik, 20 meetri kõrgune, pronksist kuju valmis 1972. aastal. Suure juhi Kim Il Sung’i kuju kõrval avati teinegi mälestusmärk armastatud juhi Kim Yong Il'i ülistamiseks pärast tema surma 2011. aastal. See sündmus haakus ühtlasi Kim II Sungi sajanda sünnipäeva pidustustega 2012. aastal. Sündmuse olulisuse rõhutamiseks sai Kim Il Sung’i monument selga uued riided ning tema näoilmet muudeti. Mansudae monumendil kujutatud liidrid on kohalike hulgas väga austatud ning palutakse, et meiegi austame suurt juhti ja armastatud juhti lillede asetamisega mälestusmärgile. Juhtide pronksist kujude kõrval asetseb veel kaks monumenti – „Jaapani vastase revolutsioonilise võitluse" ning „Sotsialistliku ülesehituse" monumendid. 50 meetri pikkusel monumendil on kujutatud üle 200 võitleja. Monumendi tagusel seinal on mosaiikpannoo Paektu mäest, mis on revulotsiooni pühitsetud sünnipaik.

Seejärel suundume Taedongi parki, mis on vaid mõne minuti kaugusel Kim Il Sung'i väljakust. Saame jalutada Taedongi jõe kallastel Pyongyangi kellani. Pyongyangi ainulaadse kõlaga kell on kajanud siinses linnas 1714. aastast alates, hoiatades linnaelanikke vallutajate ja looduskatastroofide eest. Kell kuulutas hommikuti elanikele linnaväravate avamist ja õhtuti sulgemist. Esialgne kell hävis tulekahjus, ent tänapäeval kasutatav, 35 erinevast metallist valatud, kell valmistati 1726. aastal. Kauni ornamentika ning Bodhisattva kujutistega kaetud kell on Pyongyangi sümbol ja kohalik rahvusaare. Meie jalutuskäik jõe äärt mööda viib meid Taedongi väravani. See 6. sajandil ehitatud värav on müüriga ümbritsetud iidse linna ida-värav. Pyongyangi kindluse ajalugu ulatub Koguryo dünastia aegadesse. Teeme peatuse ka Ryonggwang paviljoni juures.

Külastame Kwangbok ostukeskust, mis on populaarne ostukeskus, kus külastajatel on võimalik vahetada raha kohaliku Won vastu ning teha sisseoste. Õhtul suundume Kaeson noorte lõbustusparki, mis on üks populaarseim lõbustuspark ja ööelu koht Pyongyangis. Siin on võimalus kohalikke näha ja nendega koos fotosid teha.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

5. päev 

Pyongyangi rahvamaraton

Pärast hommikusööki hotellis läheme Kim Il Sungi staadionile, kust algab Pyongyangi maraton! Pyongyangi maraton (tuntud ka kui Mangyondae Prize International Marathon) on iga-aastane suurim jooksuvõistlus Põhja-Koreas, mis toimus esimest korda 1981. aastal. Välismaalastele avati maraton alles 2014. aastal ning on nüüd tunnustatud ka IAAF ja AIMS poolt. Pyongyangi maraton on enamat kui lihtsalt jooksuvõistlus. See toob kokku põhjakorealased ja välismaalased üle maailma, nii amatöörid kui ka professionaalid. Osaleda võivad kõik, olenemata sportlikust tasemest - distantse võib läbida ka kõndides!

Meil on võimalik valida nelja erineva distantsi vahel - 5 km, 10 km, poolmaraton (21.1 km) ja täispikk maraton (42.195 km). Kõik jooksud algavad ja lõpevad Kim Il Sungi staadionil, kus on publikuks 40000-50000 juubeldavat põhjakorealast. Pyongyang tähendab korea keeles ‘tasast maad’ - ka maratonirada on võrdlemisi tasane. Rahvamaratoni teekond viib läbi Pyongyangi ning võimaldab näha seda müstilist suurlinna teistsuguse nurga alt. Tee peale jäävad mitmed tähelepanuväärsed hooned ja monumendid, mille juures kohalikud jooksjatele ergutussõnu hüüavad ja plaksu löövad. Seega füüsilisest pingutusest isegi meeldejäävam saab kindlasti olema vahetu suhtlus kohalikega, kes jooksul osalevad või tee ääres teistele hoogsalt kaasa elavad.

Selleks, et staadionil finišeerida, on maratoni läbimiseks aega 4 tundi, poolmaratoni jaoks 2.5 tundi ning 5 km ja 10 km jaoks 2 tundi. Staadion suletakse 4 tundi pärast starti, et alustada autasustamist, seega hilisemad lõpetajad lõpetavad staadioni kõrval. Kes kogu distantsi läbida ei jaksa, võib alati pooleli jätta ning osaleja transporditakse bussiga staadionile tagasi. Rajale on märgitud kilomeetripostid ning samuti on näha ka aega näitavate tabloodega autosid. Riietusel ei tohi olla suuri nähtavaid logosid, aga kanda võib näiteks maratoni ametlikku särki (sisaldub maratoni hinnas). Samuti on kindel valik ühevärvilised ilma suurte logode ja hüüdlauseteta spordiriided. Keelatud on igasugune rahvussümboolika - nt lipud. 

Rahvamaraton on tõepoolest elamus kõigile - kes isegi ka lühemat distantsi läbi kõndida ei soovi, saab soovi korral staadionil maratoni ajal aset leidvat jalgpallimängu vaadata ning finišisse saabuvatele jooksjatele koos teiste pealtvaatajatega kaasa elada. Pyongyangi maraton on avatud nii amatööridele kui ka professionaalsetele jooksjatele (professionaalidel tuleb eelnevalt esitada oma viimase kolme aasta parim tulemus ning CV; täidetud peavad olema World Rankings for Bronze Label Marathon tingimused jm).

Autasustatakse 10 km, poolmaratoni ja täispika maratoni kolme paremat naist ja meest nii professionaalide kui ka amatööride arvestuses. Pärast autasustamistseremooniat sõidame tagasi hotelli, kus saame käia duši all ja vahetada riided. 

Pärast lõunasööki külastame Taedongi jõe vastaskaldal asuvat Juche torni, millega ülistatakse Juche ideoloogiat. Mälestusmärk avati 1982. aastal Kim Il Sung’i 70. sünnipäeva auks. Maailma kõrgeima kivist torni (170 meetrit) kõik 25500 valgest graniidist tahtutud kivi sümboliseerivad ühte päeva Kim II Sung’i elust kuni tema 70. sünnipäevani. Kim Il Sung’i poolt väljatöötatud Juche „suurepärane, originaalne ning revulotsiooniline ideoloogia" on Põhja-Korea ametlik poliitiline ideoloogia. Rahvamasse näeb Juche subjektina, kes võib oma saatust ise vormida. Aastal 1970 võttis Kim Il Sung’i poeg, Põhja-Korea liider Kim Yong Il, kasutusele uue võrdpildi, rääkides rahvast kui kehast, mida riigi liider ühiskonna ajuna juhib. Partei on "närvisüsteem, mis rahvast esindades hoiab kontakti ajudega". 

Pärast lõunasööki jätkame jalutuskäiguga linnas. Korea Töölispartei uhkeldav monument avati Juche 84. (1995) aastal. Põllumehe, töölise ja intellektuaali käsi on haaranud sirbi, haamri ja pintsli ümmarguse ringi sees. Ümmargune ring sümboliseerib juhi, partei ja rahva ühtsust.

Võimalus külastada Munsu veeparki, mis on ainuke omalaadne Pyongyangis. Veekeskuses on sise- ja välibasseinid, saunad, ilusalong, kohvik ja õllebaar, olles kõik omaette vaatamisväärsused. Munsu veepark on haruldane paik kohalike inimestega suhtlemiseks. Seejärel põikame sisse Pyongyangi pisikesse õllepruulikotta, kus on võimalik proovida erinevat sorti kohalikku õlu.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

6. päev

Pyongyang / Kim Il Sungi sünniaastapäev / eeldatavad pidustused

Täna jalutame mööda Taedongi jõe kallast ning külastame Kimilsungia ja Kimjongilia näitsustemaja - pühendatud kahele lillele, mis on oma nimed saanud suurte juhtide Kim Il Sung'i ja Kim Jon Il'i järgi. Suundume edasi Moranbong parki, mis on Pyonyangi puhkeala, kus kohalikud tulevad nädalavahetustel pikniku pidama ja laule laulma. See on unikaalne võimalus kohalikega suhtlemiseks.  

Pärast lõunasööki saame osa Kim Il Sungi sünnipäeva auks peeatavatest massitantsudest. Masside tants on üks tuntumaid Põhja-Korea noorte tantsupidusid. Suuremate linnade väljakutele koguneb massiliselt üliõpilasi, kes kõik tantsivad rahvariietes. 

Õhtul põikame sisse Pyongyangi uudsesse Mansugyo õllebaari, kus on võimalik proovida erinevat sorti kuulsat kohalikku Taedonggang õlu.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

7. päev

Pyongyang / Sariwon / Kaesong

Täna sõidame Sariwoni, mis on Pyongyangi lõunapoolseks väravaks. Sariwoni peetakse Põhja-korea üheks tihedamini asustatud linnaks ning siin elab üle 300 000 inimese. Sariwoni Rahva Tavade tänavale on rajatud ilustatud ideaalversioon iidsest Koreast koos ajalooliste majakestega. Koos Korea traditsioonilise riisiveini Maccoliga saab tutvuda kohalike traditsioonide ning tavadega.

Teeme retke Jongbangi mäele. 481 meetri kõrgusel Jongbangil on võimalus nautida võluvaid maastikuvaateid. Siin on ka Koryo dünastia ajastust pärit iidne kindlus. 

Sõidame edasi Kaesongi linna, mis oli Korea pealinnaks kuni 15. sajandini. Kaesong on ainuke linn, mis pääses Korea- sõja hävitustööst ning on säilitanud oma ajaloolise olemuse.  Linnas on koguni 12 UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud paika. Kaesongi peetakse Koryo insami (ginsengi või ženšenni­) sünnikohaks ning siin on hea võimalus seotada endalegi  Kaug-Ida parimat insami. Insam ei ole lihtsalt juur, see on võluomadustega imeline taim. Ilmselt ei ole meie planeedil teist sellist taime, mis oleks oma kõiki haigusi ravivate omaduste poolest nii tuntud nagu ženšenn. Idamaade "Jumalate and", "Looduse ime", "Maasool", "Maahing", "Jumalik taim" annab energiat ja tugevndab immuunsüsteemi.  Kõige sagedamini nimetatakse seda taime  "elujuureks". Sõnasõnalises tõlkes hiina keelest  tähendab ženšenn "inimene-juur" (žen - inimene, šenn - juur). See nimi anti ženšenni juurele hämmastava sarnasuse tõttu inimese figuuriga.

Külastame UNESCO maailmapärandisse kantud Sonjuki silda, mille ajalugu ulatub 1216. aastasse. Jalutame Kaesongi vanadel tänavatel.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Minsok Folk hotell 

8. päev

Kaesong / Demilitariseeritud tsoon / Kaesong / Pyongyang

Hommikul jalutame Janamsani pargis, kust avaneb kaunis vaade kogu Kaesongi ajaloolisele keskusele. 

Seejärel sõidame demilitaartsooni. See maariba on puhvertsooniks Põhja- ja Lõuna-Korea vahel. See on meie planeedi kõige militaarsem paik. DMZ tähistab tegelikult Demilitarized Zone'i - ehk siis nelja kilomeetri laiust mittemilitariseeritud riba kahe Korea piiril. Ehk siis kuulus riba kurjuse telje ja demokraatia vahel (oleneb loomulikult, kust poolt vaadata). Paik, mille tsentrumis asetseb ainukene reaalne kontakt kahe Korea vahel, paljudel piltidel kujutatud sinised majad, mille vahel betoonist piirijoon ning kahel pool üksteist jõllitavat riigisüsteemi oma valvuritega. See on kummaline paik, kus aeg ja õhk justkui seisaksid paigal.

Külastame Panmunjomi küla. Panmunjom on kahe Korea vahelistes suhetes traditsiooniline läbirääkimiste paik. 1953. aasta 27. juulil sõlmiti Panmunjomi külas Korea sõja relvarahu. Meiegi saame külastada täpselt kahe riigi piirile ehitatud siniseid telgilaadseid maju ning hüpata ja karata Põhjast Lõunasse ja vastupidi. See on üks väheseid paiku, kus on võimalik pildistada Põhja-Korea sõjaväelasi.

Sõidame tagasi Kaesongi. Lõunasöök Tongili restoranis. Tongil tähendab tõlkes korea keelest "taasühendamine". Tongil on Kaesongi tuntuim restoran, kus on võimalik nautida kuninglikult hõrki roogi koos mitmete lisanditega. Eriti avatud meeltega külastajatel on siin võimalik juurde tellida kohalikku ženšenni kanasuppi.

Tagasiteel Pyongyangi peatume Rahvusliku Taasühinemise Kolme Põhikirja monumendi juures. Monumendil hoiavad kaks Korea naist käes Korea poolsaart, väljendades nii Korea rahva tahet taasühineda.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

9. päev

Pyongyang / Pyongsong / Pyongyang

Külastame Kumsusan’i paleed, mida tuntakse ka President Kim Il Sung ja juhi Kim Jong II mausoleumina. Kõhedusttekitav, kinnimüüritud akendega hiiglaslik palee ehitati 1976. aastal Kim Il Sung’i ametlikuks residentsiks. Pärast 1994. aasta ümberehitusi sai paleest maailma suurim mausoleum, kus Korea RDV igavese presidendi ning suurest juhist poja palsameeritud kehad lebavad klaasist sarkofaagides. Nende pead puhkavad korea stiilis patjadel ning kehad on kaetud Korea DRV lipuga. Mausoleumis asub ka muuseum suurte juhtide saavutuste ülistamiseks. Rohked medalid, diplomid, pildid, rongivagun ja autod kõnelevad juhtide pärandist. Põhja-Korea liidrite andunud kummardajate  hordid käivad siin oma juhtidele austust avaldamas. Mausoleumi külastavatel turistidel on keelatud kanda lühikesi pükse, T-särke, sandaale, siniseid teksasid ning miniseelikuid. Külastajatel palutakse ka läbi minna turvaskännerist ning puhurist, kus riietelt eemaldatakse tolmukübemed. Seejärel puhastatakse ka teie kingad.

Seejärel sõidame Pyongsongi, mida peetakse Põhja-Korea Silicon Valley’ks. Pyongsongis ollakse keskendunud kosmoseuuringutele. Keskus avati väliskülalistele alles 2014. aastal.

Külastame Kim Jong Suk’i Põhikooli. Kool on saanud nime Kim Jong Il’i ema järgi ning seda kooli peetakse üheks parimaks andekate laste kooliks riigis. Inglise keelt õppivate õpilaste jaoks võib see kohtumine  olla esimene võimalus suhelda väliskülalisega.

Seejärel sõidame tagasi Pyongyangi ning külastame Koolilaste Paleed, mis on üks kahest koolivälise tegevuse keskustest Pyongyangi kommunistliku nooruse tarvis. Võimalusel näeme ka kohalike laste etendust.

Viimane ühine õhtu Põhja-Koreas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

10. päev

Pyongyang – Peking

Pärast hommikusööki suundume lennujaama ning lendame Pekingisse.

Lend JS151 Pyongyang-Peking 9.00-10.00

Saabume Hiina Rahvavabariigi pealinna Pekingisse kell 10 hommikul. Transiitviisa vormistamine ja transfeer hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök

11. päev

Peking – Istanbul – Tallinn

Eelneva päeva hilisõhtul sõidame lennujaama ja alustame teekonda tagasi koju.

Lend TK089 Peking-Istanbul 00.10-05.25 (Turkish Airlines)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.30-19.05 (Turkish Airlines)Reisi hind: 4973 € 

Paketis sisaldub:

 • Kõik lennupiletid
 • Pyongangi maratoni registreerimistasu
 • Transport vastavalt programmile
 • Majutus programmis märgitud hotellides (kahesed toad)
 • Kõik hommikusöögid
 • Lõuna- ja õhtusöögid Põhja-Koreas
 • Programmis märgitud ekskursiooniprogamm koos sissepääsudega
 • Eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • Pyongyangi maratoni distantsitasu: 50 USD 5 km, 70 USD 10 km, 100 USD 21 km ja 150 USD 42 km distantsil. Osalemistasu makstakse kohapeal enne jooksu US dollarites, kupüürid peavad olema korralikud. Osalemistasu sisaldab ka maratoni ametlikku särki, medalit ning diplomit.
 • Jalgpallivõistluse pilet 20 eurot - neile, kes ei soovi osaleda maratonil. Makstakse Pyongyangis kohapeal sularahas.
 • Põhja-Korea viisa 85 eurot
 • Majutus üheses hotellitoas 730 eurot
 • Reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis