Patagoonia suurejooneline loodusreis Argentiinas ja Tšiilis


27. detsember – 18. jaanuar 2025
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Patagoonia suurejooneline...

27. dets – 18. jaan 2025  / 9893 €

Patagoonia puutumatus, metsikus ja karmus on piiritud ning ehedad. Kogedes kõikide meeltega Iguazu koskede eepilisust, troopiliste metsade lopsakust, igavesti edasipürgiva Perito Moreno liustiku silmipimestavat sära või vaala sabauimede plaksatusi ääretul ookeanil hakkab mingi magneetline vägi loodusesõpru siia igavesti tagasi tõmbama.  

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

  • Eesti kodanikud võivad viibida nii Argentinas kui ka Tšiilis viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Frankfurt – Buenos Aires (26. detsember)

Kogunemine Tallinna lennujaamas 11.50.

Lend LH881 Tallinn-Frankfurt 13.55-15.25 (Lufthansa)
Lend LH510 Frankfurt-Buenos Aires 22.15-08.05+1 (Lufthansa)

2. päev  

Buenos Aires (27. detsember)

Saabume Buenos Airesesse kell 8 hommikul. Transfeer hotelli. Aeg puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks.

Majutus: Buenos Aires Intersur Recoleta hotell 4*

3. päev

Buenos Aires (28. detsember)

Poolepäevane ekskursioon Buenos Aireses. Laiutav metropol, mis särab Río de la Platalt peegelduvates päikesekiirtes, on koduks enam kui kolmandikule Argentiina elanikkonnast. Argentiina pealinnas elab ligi 3 miljonit inimest, ent koos ümbritseva metropoliitse piirkonnaga 13 miljonit. 1580. aastal rajatud Buenos Aires on tänaseks üks suurimaid linnu Lõuna-Ameerikas. See on linn, mis kunagi ei maga. Siinsed ööpäevaringsed vaatamisväärsused suudavad alati esmakülastajaid üllatada ning õhku ahmima panna. Siinsed naudingud meelitavad ikka ja üha uuesti linna naasma.

Linna nimi bueno (hea) ja aire (õhk) viitab heale kliimale. Linnaelanikud porteños (nii kutsuvad ennast kohalikud) segavad ilma suurema pingutuseta Lõuna-Ameerika värve, rütme ja vürtse euroopaliku elegantsi, stiili ja väljapeetuse ning Põhja-Ameerika majanduse ja kaubanduslike ambitsioonidega. Samas hoiavad porteños alles oma ehtsat Argentiina kultuuri, keelt, muusikat ja tantsu. Tango on siin kõikjal. Tango ei ela mitte üksnes tantsuetendustes nähtavate elukutseliste tantsijate keerukates liigutustes või populaarsel San Telmo antiigiturul, vaid ka väga erinevatest eluvaldkondadest pärit paarikeste sensuaalsetes õõtsutustes linna paljudes milongades. Kõiki ühendab kirg muusika vastu.

Nädalavahetusel kajavad linna tänavatel erinevad meloodiad: San Telmo kuulsatel lettidel antiik ja pudi-padi, La Boca’s ja Caminito’s erksavärviliste seinte äärde kogunevad kunstnikud, Recoleta väljak täitub kästitöölettidest, Matadero turul esitavad kohalikud grupid oma kodukandi laule ja gauchod oma ratsutamisoskusi. Kunstisõprade jaoks on Buenos Aireses 57 muuseumi, kus on peidus nii mandri parimad erakogud kui ka kohalikku pärimust ja traditsioone kajastavad esemed, alates hõbenikerdistega mate pottidest kuni 19. sajandi moeröögatusteni. Suursugust Colón’i teatrit hinnatakse üle kogu maailma üheks tasakaalustatuima akustikaga ooperimajaks, mis on just eriti oluline klassikalise muusika mängimiseks. Siinsetes teatrites, kirikutes ja kontserdisaalides on väga lai valik erinevaid koori-, orkestri- ja kammermuusika kontserte.

Reipate jalutajate jaoks on Buenos Aires ideaalne paik. Meie kolmetunnise ekskursiooni jooksul näeme Lõuna-Ameerika Pariisi parimaid paiku. Ajaloolise Plaza de Mayo väljakul domineerib lõhekarva Casa Rosada valitsushoone, mille rõdult kõneles Eva Perón sütitavalt oma rahvale. Väljakul püüavad pilku veel Nación Bank, Katedraal ja ajalooline Parlamendi hoone. Avenida de Mayo’d mööda jalutades möödume art-nouveau Café Tortoni’st, kus siiani koguneb linna intellektuaalne eliit kohvi jooma. 9-nda juuli avenüüd mööda jõuame monumentaalse Kongressi Paleeni. Santa Fe glamuurne ostlemise tänav viib ajaloolise Recoleta kalmistu piirkonnani.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Buenos Aires Intersur Recoleta hotell 4

4. päev

Buenos Aires (29. detsember)

Vaba päev ühes ilusamas linnas Lõuna-Aameerikas

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Buenos Aires Intersur Recoleta hotell 4*

5. päev

Buenos Aires / maailma lõpp Ushuaia (30. detsember)

Täna lendame Ushuaiasse.

Lend AR1786T Buenos Aires-Ushuaia 08.40-12.15

Siit lõunasse jäävad sügavsinise veega lahesopid, mille taga vaid väheasustatud saared Tsiili sõjaväebaasidega, seejärel aga hiiglaslik tormine ookean, millest kahe merepäeva kaugusel üle Drake'i väina asub juba Antarktika. Pole ime, et seda paika tuntakse maailma lõpuna - Fin del Mundo. Ushuaiast enam eriti kaugemale minna ei saa. 

Teeme poolepäevase tutvumise Ushuaias, mida peetakse maailma kõige lõunapoolsemaks linnaks. Ta paikneb Beagle'i kanali kallastel, linna elanikkond elatab end peamiselt kalapüügist, rasketööstusest ja turismindusest. Linn, mis asutati 19. sajandi lõpus, on lageda, hõredalt asustatud, mägise ja tuulise Magalhãesi väinast lõunas asuva Tulemaa (Tierra del Fuego) pealinn. Ushuaia oli üks viimaseid piirkondi, mis immigrantide poolt asustati. Algselt oli see koduks ona ja patagoni indiaanlastele, kes küttisid hülgeid, püüdsid kala ning kaitseks miinuskraadide eest määrisid end hülgerasvaga. Esimesed sisserändajad olid misjonärid, kes ehitasid oma peredele puust elumajad, mis ei erinenud oluliselt skandinaavia-tüüpi majadest, mis ääristavad Ushuaia peatänavat tänasel päeval. Jalutame mööda Ranniku Avenüüd (Maipu) ja La Missioni piirkonda, mille valisid esimesed sisserändajad oma elupaigaks. Käime ka Browni ja Solieri piirkondades, kus näeme Bebans, Pastorizas, Cangas, Fiques ja Salomoni maju. Bebani maja näiteks on tellitud Rootsi ehituskataloogi järgi. Edasi sõidame tõstukliftiga La Martial liustikule nautimaks kauneid vaateid ümbrusele. Seejärel siirdume mööda Alem avenüüd Meremuuseumini ja Ushuaia vana vanglani. Meie retke osaks on ka põgus Maailmalõpu muuseumi külastus.

Linn on suurepärane lähtepunkt avastamaks Lapataia rahvusparki või alustamaks üht pakutavatest paadisõitudest mööda Beagle'i kanalit, et näha ümbritsevat imekaunist elusloodust - merilõvidest kuni pingviinide ja kormoranideni.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ushuaia Los Yamanas hotell 4*

6. päev 

Beagle'i kanal / Tulemaa rahvuspark / aastavahetus Tulemaal (31. detsember)

Pärastlõunane laevasõit piki Beagle'i kanalit. Ushuaia sadama kesklinna kailt astume kiire ja mugava katamaraani pardale, mis sõidutab meid piki Beagle'i kanalit "maailma lõunapoolseimate vete" erakordse geograafia ja eluslooduse lähedale! Linn jääb kiiresti seljataha ja nähtavale ilmuvad eespool kõrguva mäestiku, mis tipneb Martiali liustikuga, madalamad nõlvad. Katamaraan eemaldub kanalit mööda Ushuaia lahest, jättes seljataha esimestele asunikele kuulunud elamud, mis paistavad miniatuursed taamal kõrguvate hallide mäeahelike taustal. Suundume Les Eclaireursi saarestiku piirkonda. Siin külastame Hüljeste saart, et tutvuda kahe piirkonnale tüüpilise merilõviliigiga. Sõidame edasi ida suunas Almanza sadamasse (Argentiina) ja sadamasse Williamsi sadama ees (Tšiili), et siseneda seejärel Mackinlay piirkonda ja minna Martillo saarele elegantseid magellaani pingviine vaatama. Martillo saar on piklik kauge saar Beagle'i kanali keskel, mis on suvekoduks väikestele Magellaani pingviinidele.

Ilma laevalt lahkumata avaneb suurepärane vaade kolooniatele ja siis alustame teekonda tagasi Ushuaiasse. Tagasiteel Ushuaiasse möödub katamaraan tuule poolt kokku kantud kivistest laidudest, mis on koduks lärmakatele hüljeste, merilõvide, kormoranide, tormipääsude ja paljude teiste merelindude kolooniatele.

Tähistame aastavahetust Ushuaias.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ushuaia Los Yamanas hotell 4*

7. päev 

Tulemaa rahvuspark (1. jaanuar)

Lühike sõit Ushuaiast läände Tulemaa (Tierra del Fuego) rahvusparki, mis piirneb Beagle'i kanaliga. Rahvuspark säilitab looduse külluslikkust ja on omamoodi elav ausammas saare ajaloole. Pargis näeb karusnahaküttide ja jahimeeste põhjustatud metsatulekahjudes kannatada saanud mäekülgi ning tänu lakkamatule kobraste populatsiooni kasvule soisteks muutunud jõgesid. Jõed on risti-rästi täis mädanevaid palke ning kobraste ehitatud paise. Ilves ja karu, kes kopraid jahivad, on selles piirkonnas tundmatud. Karusnahakütid, kes arvasid kobrastest suurt tulu tõusvat, tõid 20. sajandi alguses saarele kakskümmend viis koprapaari. Nüüd, sada aastat hiljem, on kobraste populatsioon kasvanud sadade tuhandeteni ja on segi paisanud loomuliku liikide tasakaalu saarel. Karusnahakütid pole kobraste vastu rohkem huvi tundnud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ushuaia Los Yamanas hotell 4*

8. päev

Läbi Tulemaa Argentiinast Tšiilisse / Magalhãesi väin (2. jaanuar)

Täna võtame ette ääretult huvitava teekonna – läbi Tulemaa Tšiilisse. Lõuna-Ameerika lõunapoolseimas tipus Tulemaal valitseb karm ja metsik tühjus. Argentiina ja Tšiili piirile - San Sebastianisse - jõuame pärast 5-6 tunnist sõitu. Peatselt ületame maailmakuulsa Magalhãesi väina ja jätkame sõitu oma majutuskoha suunas, milleks on Puerto Natalese asula.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Puerto Natales Costautralis hotell 4* 

9. päev

Puerto Natales / Torres del Paine rahvuspark (3. jaanuar)

Jätkame teekonda Tšiilis asuvasse Lõuna-Patagoonia tuntuimasse rahvusparki. Teel külastame Milodoni koobast. Koopa avastas üks Saksa kapten 1895. aastal, kes leidis ühe 10000 aastat tagasi elanud eelajaloolise looma "Milodoni" naha tüki.

Pärast koopa külastust jätkame Cerro Castillo küla poole. See küla on siinse paikkonna lambakasvatuse keskus. Meie teel möödume suursugusest Paine Massif mäestikust. Torres del Paine Rahvusparki jõudes naudime vaateid Nördenskjoldi ja Pehoe järvedele ja Salto Grande kosele. Teeme jalgsimatka Grey järve juures, kus näeme mitmeid jäämägesid. Need on tunnistus kunagi Patagoonias valitsenud jääajast. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Lago Grey hotell 3+* 

10. päev

Grey järv / liustik Torres del Paine rahvuspark (4. jaanuar)

Sõidame laevaga vaatama tohutult suurt Grey liustikku, mis on tõeline loodusime. Aeg-ajalt liustik murdub ja nii võime järves näha erineva suurusega jäämägesid. Pärastlõunal jätkame tutvust Torres del Paine rahvuspargi loodusega. Siin on tehtud lugematu arv pilte, mis kaunistavad raamatuid ja ajakirju üle maailma. Mäed, liustikud, metsad, järved...

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Patagonia Del Paine hotell 4*

11. päev

Torres del Paine rahvuspark (5. jaanuar)

Täna võtame ette päevapikkuse matka, mida võib julgelt nimetada Lõuna-Ameerika üheks elamusterohkemaks. Matk algab Hosteria Las Torres Ascencio orust, jätkub Nothofaguse metsas ning lõpuks tuleb meil kohati ronida graniitkaljudel ja võidelda kõva tuulega. Neil, kes eesmärgini jõuavad – kolme roosa tornikujulise graniitmäe juurde, ei unune see vaade iialgi! Siin pesitsevad kondorid ja avaneb vaade Mount Almirante Nieto mäele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Patagonia Del Paine hotell 4*

12. päev

Argentiina piir / El Calafate (6. jaanuar)

Sõidame Argentiina piirile ja sealt viib tee läbi Patagoonia pampa Argentiina järve kaldal asuvasse El Calafate linnakesse. Piiril on busside vahetus. Lõputuna näivates lainjates steppides rändab ringi tuul, sasides pruuniks põlenud rohukõrsi ja painutades küüru üksikuid kiduraid puid. Rohumaadel uitavad lambad, alpacad ja lennuvõimetud nandud. Kaugel eemal lõikavad horisondi sakiliseks sinavad mäeahelikud.

Suurem osa liustike külastajatest peatub lähedalasuvas El Calafate linnakeses, nagu meiegi. Nimi El Calafate tuleb sõnast calafate, mis tähendab väikest Lõuna-Patagooniale tüüpilist marjapõõsast. Calafate (pukspuulehine kukerpuu) marjadest tehakse moosi. Legendi järgi tuleb see, kes kunagi on calafate-moosi maitsnud, linnakesse igal juhul tagasi. Tegelikult on see lugu Koonexist, vanast tehuelche naisest, kes oli liiga nõrk, et koos oma hõimuga talve eest põhja rännata. Nagu sellele hõimule kombeks, jäi Koonex oma telgiga maha. Ent siis tundis ta end niivõrd üksildasena, et palus lindudelt seltsi. Linnud kostsid Koonexile, et neil pole midagi süüa, mille peale naine näitas tiivulistele calafatepõõsast, mille küljest linnud toitu said ja mis neile lumistel kuudel külma eest kaitset pakkus. Kui tehuelched kevadel tagasi tulid, avastasid nemadki uue taime ja otsustasid igal aastal sinnasamasse tagasi pöörduda, et calafatemarju korjata.  

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: El Calafete Kosten Aike hotell 4*  

13. päev

El Calafate / Perito Moreno liustik (7. jaanuar)

Sõit läbi rahvuspargi Perito Moreno liustikule. Sõit kauni looduse keskel kestab umbes kaks ja pool tundi, mille sisse mahuvad peatused vaadete nautimiseks. Sõidu vältel võite vilksamisi näha eelpoolkirjeldatud looma- ja linnuliike: puna- ja hallrebast, patagoonia jänest, kaneelikarva guanakot, teeäärtes väikeseid vöölasi ning hea õnne korral põgenevat puumat, samuti flamingosid, kulle ning kondorit. 

Perito Moreno liustik on 30 kilomeetri pikkune. See muljetavaldav jääsein troonib oma 70 meetri kõrgusel teede kohal, pakkudes Magalhãesi poolsaare tipust (Peninsula de Magallanes) erinevaid vaateid. Kui seisate ja silmitsete jäämassi altpoolt, saate aru, et liustik on omamoodi elav ja arenev, selle raksud ja raginad mõjuvad nagu püssilasud, mis on eelmänguks jääpanga eraldumisele (“desprendimientosele”), pangast murduvad lahti majasuurused kamakad, mis läbi õhu justkui aegluubis mustavasse vette langevad. Kamakad kukuvad vette tohutu jõuga, sukelduvad ja tõusevad jäämägedena jälle pinnale. Suurim ning võimsaim “desprendimientos” sünnib siis, kui liustik on kasvanud sillaks, mis lõikab ära ühenduse Brazo Rico ja Canal de los Témpanose vahel. Vee ja jää kogunemisel Brazo Rico poolele tekib surve ning vesi hakkab endale maapinna ja jää vahele läbipääsuteed õõnestama. Tekib tunnel, mis kasvab üha laiemaks ja laiemaks kuni suurenev surve liustikule tähendab seda, et jääsild murdub. See lahtimurdumine, “desprendimientos”, on tohutult võimas vaatemäng. Väidetakse, et sündmus leiab aset iga nelja aasta tagant. Viimati murdus jääsild aastal 2004 ja see meelitas kohale fotograafe, filmigruppe ning huvilisi kogu maailmast. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: El Calafete Kosten Aike hotell 4*

14. päev 

El Calafate / Bariloche / San Martin de los Andes (8. jaanuar)

Hommikupoolikul on vaba aeg. Seejärel sõidame lennujaama, et lennata Põhja-Patagoonia järvistu piirkonda Barilochesse.

Lend AR1873K El Calafate-Bariloche 11.55-13.40

Bariloche linnast suundume kolmetunnise sõidu kaugusel olevasse San Martin de los Andese linnakesse. Siinset piirkonda ilmestavad lumised Andide tipud, maalilised sinised ja smaragdrohelised järved, suured metsad.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: San Martin Loi Suites Chapelco 4*

15. päev

Lanini rahvuspark / mapuche indiaanlased / araukaaria metsad (9. jaanuar)

San Martin de los Andese linnakesest sõidame põlisrahva, mapuche indiaanlaste, iidsele maale. Mapuched on üks võimsamaid põlisameerika rahvaid. Praegu elavad nad Tšiilis ja Argentiinas. Omal ajal suutsid nad vastu panna isegi kõikvõimsale inkade armeele ning ei alistunud ka pikki sajandeid hispaanlastele. Meie eesmärgiks on vaadata, kuidas see põlisrahavas tänapäeval elab. Selleks on meil spetsiaalne kokkulepe kohaliku kommuuniga. Tutvume mapuchede kommete ja igapäeva eluga, saame ringi vaadata nende külades. Meie teejuhtideks on kohalikud mapuched.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: San Martin Loi Suites Chapelco 4*

16. päev 

Lanini rahvuspark / araukaaria metsad (10. jaanuar)

Kui me eilse päeva veetsime külastades mapuche indiaanlaste küla, siis täna matkame Lanini rahvuspargi metsades. Alustame varakult sõitu (ligi 2h) San Martín de los Andesest Laguna Verdesse Lanini rahvusparki. Siin näeme midagi väga eriskummalist – araukaaria metsa. Araukaaria on maailma ürgsemaid puuliike ja oli olemas juba sauruste ajastul. Mapuche indiaanlastele on tema söödavad seemned olnud tähtsaks toiduks. Praegu peab Tšiili araukaariat oma rahvuspuuks. Matkame haruldases araukaaria metsas, vaatleme kütkestavat loodust.

Pärast tunnist matkamist lahkume metsast ja jõuame musta liiva maale, mis seejärel muutub aeglaselt maastikuks, mis sarnaneb kõrgel asuva kõrbega – tegemist on tõeliselt ebatüüpilise maastikuga keset ümbritsevat rohelisust. Teele jäävad ka Portezuelo kosk ja Achen Ñiyeu vulkaan, mille mäeküljelt algab kaunis Escoriali tahkunud laavajõgi. Mäenõlv on võrdlemisi järsk, kuid jõukohane kõigile ja põhjast kraatri servani jõudmiseks kulub umbes 45 minutit. Kohale jõudes avaneb meile hämmastav vaade Lanini vulkaani lõunaküljele ja selle tohutule liustikule. See on ideaalne koht põgusaks puhkuseks. Seejärel laskume läbi liivase nõlva tagasi baasi ja edasi Laguna Verde juurde, kust sõidame tagasi San Martin de los Andesesse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: San Martin Loi Suites Chapelco 4*

17. päev 

Lanin / Bariloche / kondorilennu vaatlus koos dr Lorenzo Simpsoniga (11. jaanuar)

Sõidame tagasi Bariloche linna. Algul sõidame ilma kõvakatteta teed läbi Seitsme Järve piirkonna. Läbime uhkeid metsi ja möödume kaunitest järvedest. Käänuline tee on aeglane ja jätab aega looduse imetlemiseks.

Puhkame Villa La Angostura külas. Patagoonia järvede piirkonna südames, 81 kilomeetrit Barilochest põhja suunas, asub lummav Villa La Angostura mägilinnake. La Angostura paikneb Nahuel Huapi rahvuspargi alal Andide eelmäestikus. La Angosturas saab nautida võrratut vaadet lumistele mäetippudele, arvukatele järvedele ning paksudele metsadele. La Angostura on taevalik paik igal aastaajal. Villa La Angostura on oma nime saanud maakitsuse, angostura (hispaania keeles - kitsus) järgi, mis ühendab väikelinna südant Quetrihué poolsaarega Bayo (1782 meetrit), Incayali (1849 meetrit) ja Belvedere'i (1992 meetrit) mäetippude lähedal. 

Avastame koos Patagoonia tuntuimate ornitoloogidega linnuriigi ja looduse saladusi!

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Bariloche Villa Huinid Bustillo hotell 4* 

18. päev 

Bariloche / Iguazu joad (12. jaanuar)

Varahommikul sõidame lennujaama, et lennata Iguazusse.

Lend AR1699H Bariloche-Buenos Aires 07.50-09.50
Lend AR1732V Buenos Aires-Iguazu 11.20-13.10

Saabudes Iguazu lennuväljale sõidame Iguazu jugade juurde oma majutuskohta. 

Üks populaarsemaid reisisihte Argentiinas, Iguazú joastik või kohalikus indiaanidialektis guaraní võimsad veed (Great Waters in Guaraní), asub kolme riigipiiri, Brasiilia, Paraguay ja Argentiina, kohtumise alal. 90 meetri kõrguselt Garganta del Diablost (Kuradikurgust) allatuiskava vee igast suunast vastukajav müha ja pöörased vahutavad veemassid panevad pea pööritama. Hingematvaid vaateid jugadele näeb siin nii alt- kui ülaltpoolt.

Kuradikurk (Garganta del Diablo) on 275-st Iguazu joast võimsaim. Joad moodustavad Iguazú jõel nelja kilomeetri laiuse hobuserauakujulise jugade kaskaadi. Iguazú jõgi saab alguse Serra do Mari mäestikust Paraná osariigis Brasiilias. Jõe terava ja sügava languse põhjustas maakoore lõhe, mis tekkis tõenäoliselt 200 000 aastat varasemate vulkaanipursete tulemusena. Geoloogid on välja arvutanud, et tänu erosioonile on joastiku serv oma algsest kohast 23 kilomeetrit taandunud ning serva nihkumine jätkub praegugi.

Esimese eurooplasena nägi jugasid 1541. aastal hispaania konkistadoor Alvar Nuñez Cabeza de Vaca, keda tuntakse kroonikalaadse laevahuku kirjelduse „Naufragios” (tõlkes - merehädalised) autorina. De Vaca alustas Hispaaniast teekonda plaaniga vallutada Río de la Plata ümbrus, kuid kaldus kursilt kõrvale. Pärast laevahukku Brasiilia rannikul rändas de Vaca Santa Catalinast Asuncióni linna Paraguays (praegune Paraguay pealinn). Sel reisil kohtus de Vaca guaraní suguharu indiaanlastega, kes ta kanuudega jugade juurde toimetasid.

Maailmakuulus Niagara jääb Iguazú jugadele suuruselt alla neljakordselt! Maailmas on nad võrreldavad vaid Victoria jugadega Zimbabwes. Iguazú jugadest sööstab sekundis alla keskmiselt 5000 kuupmeetrit vett, neid ümbritsevad lopsakad ja elurikkad vihmametsad.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mercure Iguazu Iru hotell 4*  

19. päev 

Iguazu joad (13. jaanuar)

Tänase päeva veedame Iguazu jugade juures ja ümbruskonna vihmametsas. Meie tänane programm algab 4WD sõiduga vihmametsas mööda Yacaratia rada. Pärast autosõitu metsikus looduses ronime 100 meetrit mööda treppe, istume paatidesse ning seejärel teeme põneva paadisõidu Iguassu jõe kanjonis. Paadiretk viib meid Kuradikurgu kanjoni, San Martini saare ja Kolme Musketäri, San Martini ja Bosetti jugade juurde. Jugade juurest kõnnime mööda sildteid läbi troopilise taimestiku. Sellel matkal pritsib vesi igast kaarest!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mercure Iguazu Iru hotell 4*

20. päev 

Buenos Aires (14. jaanuar)

Täna lendame Iguazust Buenos Airesesse.

Lend AR1721N Iguazu-Buenos Aires 15.40-17.35

Vaba aeg Buenos Airese kesklinnas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Buenos Aires Intersur Recoleta hotell 4*

21. päev 

Buenos Aires (15. jaanuar)

Vaba päev Buenos Aireses.

Õhtul vaatame tangoetendust kuulsas "Cafe de los Angles" tangoklubis. Etendusele eelneb õhtusöök koos veiniga.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Buenos Aires Intersur Recoleta hotell 4*

22. päev 

Buenos Aires – Frankfurt (16. jaanuar)

Vaba hommikupoolik Buenos Aireses. Seejärel sõidame lennujaama.

Lend LH511 Buenos Aires-Frankfurt 18.00-11.10+1 (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

23. päev 

Frankfurt – Tallinn (17. jaanuar)

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.55-17.15 (Lufthansa)



Reisi hind: 9893 € 

Paketis sisaldub:

  • lennud Tallinn – Buenos Aires – Tallinn (Lufthansa)
  • siselennud Argentiinas
  • majutus programmis märgitud hotellides, kahestes tubades 
  • programmis märgitud söögikorrad
  • kogu programm koos programmis märgitud piletite, sissepääsude ja lubadega
  • transport vastavalt programmile
  • eestikeelne reisijuht
  • jootrahad

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas
  • programmis vastavalt märgitud ekskursioonid või lisatasud
  • ​​​​​​​reisikindlustus

Reisiprogramm:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.​​​​​​​

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis