New York
Majutus 4* Manhattanil Central Parki läheduses


24. oktoober – 31. oktoober 2024
4 vaba kohta
Reisijuht: Reigo Ahven

New York

24. okt – 31. okt 2024  / 3445 €

Reigo Ahven soovib teile New Yorki näidata nagu oma sõpradele. Märksõnad on Vabadussammas, Wall Street, New Yorgi börs, uus Maailmakaubanduskeskus, Greenwich Village, Hiinalinn, Väike Itaalia, Empire State Building, Broadway, Times Square, Central Park, Harlem, Brooklyn. Ja loomulikult — meid ootavad ees meeleolukad õhtud, sest Reigo teab ja tunneb New Yorgi parimaid džässiklubisid — neid me koos ka avastame!

Reigo Ahven tutvustab New Yorki igal reisipäeval. Neid kohti, mida näidata, muuseume kus käia, nurgataguseid mida avastada, on tõesti palju! Hommikusöögi võimalusi on hotelli ümbruses kümneid. Sellel reisil anname võimaluse kogeda neid erinevaid võimalusi, mida Manhattan pakub. New Yorgis on palju maailmakuulsaid muuseume, näituseid, kontserte. Selleks kõigeks avaneb nüüd võimalus! Käime hästi palju jalgsi. Aga samas on ka ühistranspordikaart meil hinna sees.

New York on linn, kus sinust möödub kogu maailm oma värvikuses ja seda kirevust sinna otsima lähmegi. See reis ei ole New Yorgi tuur tavamõttes - et siirdume bussiga paigast paika ja reisijuht esitab lugematul hulgal arve, kuupäevi jne. Reigo lemmikkohtadesse liigume metrooga ja jala ning jalutame iga päev kilomeetreid. See peaks kõigile meeldima, sest Eestis selliseid jalutuskäike eriti teha ei saa ja New Yorgis ei märka distantsi, kuna ümberringi on pidevalt midagi vaadata — linn elab oma vilgast elu.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.05.2024):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.
 • USAsse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – New York 

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13.15.

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 15.15-15.50, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY015 Helsingi-New York 17.20-19.05, lennuaeg 8h 45min (Finnair)

Sõit lennujaamast Manhattanile Hyatt Centric Midtown hotelli, mis asub Bryant pargi kõrval viienda ning Madisoni avenüü vahel. Koguneme hotelli fuajees ja teeme lühikese jalutuskäigu, tutvume ümbrusega ning jagame praktilist infot – näiteks kus hommikust süüa jne. Imetleme uhkeid linnavaateid ja jalutame läbi õhtuse Times Square'i.

Õhtusöök omal käel.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

2. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Kes soovib päeva väga sportlikult alustada, võib mõelda hommikujooksule – käimisele Central Pargis. Ring ümber pargi on 10 kilomeetrit, aga teha saab muidugi ka väiksemaid tiire. Reede õhtust kuni esmaspäeva hommikuni on park liikluseks suletud, ainult rahva päralt! Et meil on jala käimist reisi ajal palju, siis ennast hommikul liialt väsitada muidugi ei tasuks, kuigi hommikujooks, koos sadade new yorklastega, kes seda teevad, annab hea süsti kogu päevaks.

Esimene täispikk päev kujuneb arvatavasti pikemaks, tagasi hotelli jõuame õhtuks. See ongi hea, sest siis saame kõik koos uude ajarütmi ning edasised päevad kujunevad mõnusamaks. Alustame väikese jalgsimatkaga üle Times Square’i – ja see ei ole "Aja väljak" nagu osa eestlasi on tõlkinud, vaid saanud oma nime seal asunud „New York Timesi“ toimetuse järgi. Päeval on Times Square igavalt hall, elama puhkeb ta pimeduse saabudes, kui süttivad sajad reklaamid. Meie liigume sealt edasi 34. tänavale ja vaatame kõigepealt Manhattanile nii-öelda katuselt – kuulsa Empire State Buildingu vaateplatvormilt. Pilet Empire State Buildingusse on umbes 45$ (koos 102. korrusele pääsuga 75$); kui juhtub, et piletijärjekord EBS hoones on hiigelpikk, siis vaatame sealt ehk vaadet öisele Manhattanile. New Yorgile kõrgelt vaadates seletame lahti Manhattani tänavate võrgu „malelaua“ printsiibi ja linna ning tänavate jagunemise ida- ja lääne-poolseteks.

Edasi ostame metroopiletid ja sõidame all-linna, Manhattani saare lõunatippu, kust linna ajalugu algas. Sõidame praamiga Liberty Islandile, kus näeme ära Vabadussamba ja muidugi võimsad linna panoraamid. Lisaks on saarel võimalus külastada muusuemi, mis annab väga hea ülevaate New Yorgi Vabadussamba ajaloost (pilet Statue of Liberty saare külastuseks on u 25$). Tagasi Mahattanile jõudes siirdume Wall Street'ile, maailma finantssüdamesse. Börsile küll ei pääse, aga näeme börsihoonet ja ka kuulsat börsipulli skulptuuri.

Edasi lühike jalutuskäik uude Maailmakaubanduskeskusesse, 11.09.2001 terroriohvrite (neid oli ligi 3000) memoriaali vaatamine – seal endiste kaksiktornide asukohtades sügavikku langev vesi on võimas. Arhitekt Santiago Calatrava uus transpordi-luksuskaubanduse keskus "Ground Zeros" on üks Manhattani arhitektuuriimesid. Edasi siirdume Hiinalinna, kus ka sööme. Kui veel jaksu on, jalutame läbi Little Italy. 

Näpunäiteid:

 • Keda huvitab, siis teeme õhtusöögi New Yorgi Eesti majas www.estonianhousenewyork.com
 • Metropolitan Operas mõni menulavastus, piletid tuleb ilmselt ette osta interneti kaudu, kuigi ka samal päeval tuleb teatud arv müüki. www.metopera.org
 • Moodsa Kunsti Muuseum asub lühikese jalutuskäigu kaugusel www.moma.org

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

3. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Sõidame metrooga 125. tänavale, kuulsa mustanahaliste linnaosa Harlemi peatänavale. Harlemist – ärge kartke, seal on ohutu. Matkame Columbia ülikoolilinnakusse. Vaatame maailma üht suurimat gooti-stiilis rajatist St. Johni katedraali. Jalutame mööda Broadwayd Upper West Side linnaosas – see on New Yorgi nii-öelda Pariisi järgi tehtud bulvari-rajoon. Põikame 72. tänaval korraks ka Central Parki, et käia ära Yoko Ono poolt abikaasa John Lennoni mälestuseks rajatud „Maasikavälul.“ Just seal pargi ja 72. tänava nurgal, oma kodumaja ees Lennon 1980. aastal tapeti. Jalutame ka mõnel kõrvaltänaval, mille townhouse'id on paljudele kindlasti filmidest tuttavad. Vaatame ära NY kõrgkultuurikeskuse Lincoln Centeri, kus asuvad Metropolitan Opera, NY ballett ja filharmoonia.

Lõuna mõnes kohalikus restoranis.

Pärastlõunal vabad valikud.

Soovitused: 

 • Kuulus Guggenheimi muuseum www.guggenheim.org
 • Kõrval asub väga hea juudi-kunsti muuseum thejewishmuseum.org
 • Samas kandis – mida nimetataksegi „muuseumide miiliks“ – asub ka hiiglaslik Metropolitan Museum www.metmuseum.org 
 • Seal samas on ka muljetavaldav Austria kunsti eramuuseum (kollektsioonis Klimpt, Schiele ja teised) www.neuegalerie.org
 • Alates kella 15st võib Broadway'le osta Times Square’il asuvast kassast poole hinnaga pileteid. Et Broadway piletid on kallid, siis poole hinnaga pilet on ka kindlasti umbes 70 dollari kandis.
 • Õhtul võib minna näiteks mõnda džassiklubisse.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

4. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Sõidame metrooga 34. tänavale ja teeme jalutuskäigu New Yorgi viimaste aastate üheks kuumemaks kohaks saanud endisele raudtee sillale rajatud High Line'i pargis (www.thehighline.org) ning selle naabrusesse kerkivas täiesti uues pilvelõhkujate rajoonis Hudson Yards. Kogu piirkond meenutab natuke ulmefilmi, sest veel 5-6 aastat tagasi oli see praktiliselt tühermaa-suur rongidepoo. Jalutame mööda High Line’i, külastame Chelsea Marketit ning sealt edasi kõnnime Greenwich Village'isse ja vaatame selle kuulsa naabruskonna ja ta legendid üle. Village'is on tore valida endale mõni restoran, kus ka lõunat süüa. 

Et New Yorgi kaubandusvõrk on õhtuni avatud, siis võib õhtupoolikul natuke ka poodidesse piiluda. Õhtusöök omal käel.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

5. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Kõnnime Grand Central Terminali juurde, mis on rohkemat kui lihtsalt raudteejaam. Kui ilm on ilus, sõidame õhutrammiga (kehtib tavaline metroopilet) Roosevelt Islandile, kus asub vana rõugehaigetele mõeldud haigla varemed ning kust avaneb suurepärane vaade Manhattanile. Leiame tee tagasi linnasüdamesse ning uudistame Rockefeller Center’is ringi.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

6. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Sõidame metrooga Madison Square parki, kus vaatame üle kuulsa Flatiron Buildingu. Edasi sõidame kuulsa Brooklyni silla juurde ja sammume üle selle Brooklyni linnaossa, mis on praegu ülikuum koht elamiseks. Jõeäärsed vaated Manhattanile. 

Loodetavasti saame seal lõunaks süüa ka väidetavalt New Yorgi parimat pizzat (pizza, mitte hamburgerid, on ilmselt New Yorgi kõige populaarsem kiirtoit).

Õhtupoolik kõigil vaba.

Soovitused:

 • Kui kellelgi soovi, võib ette võtta sõidu (metrooga nii 45 minutit) Brighton Beachile.
 • Kunstihuvilistel on võimalik külastada New Museum’i.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

7. päev

New York / New York – Helsingi

Hommikusöök omal käel. Vaba aeg veel viimase New Yorgi õhu hingamiseks ning soovi korral ka ostlemiseks.

Lõuna omal käel. Pärastlõunal ärasõit hotellist lennujaama – varume selleks piisavalt aega, et mitte ummikute ja õhtuse tipptunni rahvahulga pärast lennule hilineda.

Lend AY016 New York-Helsingi 22.55-14.00+1, lennuaeg 8h 5min (Finnair)

8. päev

Helsingi – Tallinn

Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00, lennuaeg 35min (Finnair)Reisi hind: 3445 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Finnair)
 • majutus Manhattanil 4* hotellis, kahesed toad (ilma hommikusöögita)
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • reisiprogramm Reigo Ahvena juhtimisel

Lisatasu eest:

 • ühistranspordi ja tasuliste muuseumide külastused, eeldatav kulu ligikaudu 200 dollarit
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 1000 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis