New York – New Orleans
Tallinna Vanalinn Rotary Klubi reis


25. aprill – 6. mai 2024
 / välja müüdud
Reisijuht: Reigo Ahven

New York – New Orleans

25. apr – 6. mai 2024  / Hinnainfo

Hind 4275€,  kui grupi suurus on 22+ reisijat

Kui reisijaid on 16-21, on hinnaks 4475€

Kui reisijad on 10-15, on hinnaks 4675€

See reis on eriline – Reigo ja Anu Ahven teevad klubi liikmetele "a la carte" reisi New Yorki ja New Orelansi.

New Yorgis on märksõnad Vabadussammas, Wall Street, New Yorgi börs, uus Maailmakaubanduskeskus, Greenwich Village, Hiinalinn, Väike Itaalia, Empire State Building, Broadway, Times Square, Central Park, Harlem, Brooklyn. Ja loomulikult — meid ootavad ees meeleolukad õhtud, sest Reigo teab ja tunneb New Yorgi parimaid džässiklubisid — neid me koos ka avastame!

Neid kohti, mida näidata, muuseume, kus käia, nurgataguseid, mida avastada, on tõesti palju! Hommikusöögi võimalusi on hotelli ümbruses kümneid. Sellel reisil anname võimaluse kogeda neid erinevaid võimalusi, mida Manhattan pakub. New Yorgis on palju maailmakuulsaid muuseume, näituseid, kontserte. Selleks kõigeks avaneb nüüd võimalus! 

New York on linn, kus sinust möödub kogu maailm oma värvikuses ja seda kirevust sinna otsima lähmegi, liigume metrooga ja jala ning jalutame iga päev kilomeetreid. New Yorgis ei märka distantsi, kuna ümberringi on pidevalt midagi vaadata — linn elab oma vilgast elu.

New Yorgist lendame otse Ameerika jazzipealinna, New Orleansi, kus maandume – sümboolselt! – Louis Armstrongi nimelisel lennuväljal. Õhtud selles linnas, mille prantsuse minevikku meenutab ta moto – Laissez les bons temps rouler! (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi muusika jazzi ja swingi päralt. Muidugi teeme tutvust ka kohaliku köögiga – New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (väidetavalt on kõik cajun, mis on pruuni kastmega) ning creoli köögiga, mis jõudis siia Kariibimere saartelt. Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle meretasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid ning lasid orkaan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleansis maa peal, neid vaatame samuti! Muidugi möödub üks päev legendaarsel Old Man Riveril, maailma pikkuselt neljandal jõel, Mississippil endal aurulaevaga seilates. New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast – on seal seni olemas). Õhtud on aga muusikalised pärlid.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.01.2024):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.
 • USAsse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Helsingi – New York

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 12.55.

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.55-15.25, lennuaeg 30min (Finnair)
Lend AY015 Helsingi-New York 17.20-19.05, lennuaeg 8h 45min (Finnair)

Saabume New Yorki 25. aprilli õhtupoolikul. Võimalus esmaseks Manhattaniga tutvuseks, ajavahega kohanemiseks ning puhkuseks hotellis.

Majutus: New Yorgis Manhattanil, Hyatt Centric Midtown 5th Avenue hotell 4*

2.–5. päev

New York

Reisijuhid Reigo ja Anu Ahven pakuvad iga päev a la carte reisipäeva, viies reisijaid New Yorgi erinevatesse piirkondadesse ja õhtuti erinevatesse muusikaklubidesse.

Meie reisi üheks eesmärgiks ongi õhtuti süüvida erinevatesse Ameerika muusikastiilidesse ja seda aitab meil teha Reigo Ahven, kelle sõnul on üks õhtu kindlasti bluusi pärast ja teine Ameerika koduse R&B ehk rhythm and blues'i muusika päralt. Igal õhtul on meil muusikaprogramm.

Majutus: New Yorgis Manhattanil, Hyatt Centric Midtown 5th Avenue hotell 4*

6. päev

New York – New Orleans

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama. New Yorgist lendame otse Ameerika jazzipealinna, New Orleansi, kus maandume – sümboolselt! – Louis Armstrongi nimelisel lennuväljal.

Lend UA2468 New York EWR-New Orleans 12.29-14.46, lennuaeg 3h 17min (United Airlines)

Saabudes New Orleansi, sõidame kesklinnas asuvasse hotelli. Õhtu New Orleansi muusikaklubides.

Majutus: New Orleansi kesklinnas, The Westin hotell 4*

7.–10. päev

New Orleans / džässifestival 

New Orleans on linn, mil on eriline lummus ja tõmme oma prantsuse mineviku, vanalinna ning jazziklubidega. Õhtud selles linnas, mille prantsuse minevikku meenutab ta moto – Laissez les bons temps rouler! (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi jazzi ja swingi päralt. Muidugi teeme tutvust ka kohaliku köögiga – New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (väidetavalt on kõik cajun, mis on pruuni kastmega) ning creoli köögiga, mis jõudis siia Kariibimere saartelt.

Reigo ja Anu Ahven pakuvad igal päeval a la carte tegevusi.

Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle meretasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid lasid orkaan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleanis maa peal, neid vaatame samuti. New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast – on seal seni olemas.) Õhtud on aga muusikalised pärlid.

New Orleansis on iga-aastane džässifestival!

Majutus: New Orleansi kesklinnas, The Westin hotell 4*

11. päev

New Orleans – Dallas – Helsingi

Hommikul sõidame lennujaama ning alustame teekonda tagasi Eestisse.

Lend AA2157 New Orleans-Dallas 09.36-11.24, lennuaeg 1h 48min (American Airlines)
Lend AY020 Dallas-Helsingi 16.50-10.45+1, lennuaeg 8h 55min (Finnair)

12. päev

Helsingi – Tallinn

Lend AY1017 Helsingi-Tallinn 12.00-12.30, lennuaeg 35min (Finnair)Reisi hind:

Hind 4275€,  kui grupi suurus on 22+ reisijat

Kui reisijaid on 16-21, on hinnaks 4475€

Kui reisijad on 10-15, on hinnaks 4675€

Paketis sisaldub:

 • lennud Finnairiga Tallinn-New York / Dallas-Tallinn (koos pagasiga)
 • lend United Airlines'ga New York-New Orleans (koos pagasiga)
 • lend American Airlines'iga New Orleans-Dallas (koos pagasiga)
 • majutus programmis märgitud hotellides-koht kaheses toas: 5 ööd New Yorgis Manhattanil + 5 ööd New Orleansis kesklinnas
 • transfeerid New Yorgis ja New Orleansis: lennujaam-hotell-lennujaam
 • reisijuhid Reigo ja Anu Ahven, kes pakuvad "a la carte" programmi igal päeval (sissepääsud ei ole hinna sees)

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • hommikusöögid (Ameerikale omaselt on hommikusöögid eraldi tasu eest – meie hotellid asuvad superheades piirkondades, mille ümbruses on palju häid söögikohti, kus on huvitavam, parem ja sageli ka soodsam menüü kui hotelli hommikusöögil) 
 • ekskursioonide läbiviimiseks kasutame jalgu ja linnatransporti – ühiskondliku transpordi pilet ei ole hinnas, need kaardid ostame kohapeal
 • sissepääsud muuseumidesse ja teistesse vaatamisväärsustesse, mis ei ole märgitud "hinna sees"
 • õhtused üritused, klubide külastused, sisspääsud jne
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 1730 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis