Mikroneesia
Filipiinid, Belau arhipelaag ja Guam


15. oktoober – 27. oktoober 2024
Grupis 12 reisijat4 vaba kohta
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Mikroneesia

15. okt – 27. okt 2024  / 6992 €

Filipiinid on enam kui 7000 saarega maa, kus leidub mitmekesisust ja vaheldusrikkust igale maitsele. Lisaks helesinistele lahtedele ja rikkalikule mereelule on igati vaatamist väärt Filipiinide smaragdrohelised terrasspõllud, mida kutsutakse ka "kaheksandaks maailmaimeks". Hiiglaslikes looduse amfiteatrites hakati riisikasvatusega tegelema üle 2000 aasta tagasi. Kihav hiidlinn Manila, igal nurgal pakitsevad seiklused ja võimalused, suitsevad vulkaanid, hiigelsuurte silmadega tontkandlane Tarsius (pisikene primaat) ning alati naeratavad ja sõbralikud filipiinod teevad Filipiinidest imelise reisisihtkoha.

Filipiinidest vaid 500 kilomeetri kaugusel idas asub pisike vabariik nimega Belau. Belau maaliline meremaastik on üks kauneimaid kogu Mikroneesias ning väga väikese maa kohta leidub siin hulgaliselt imekspandavaid loodusimesid. Belau saarestikus on ürgsed lubjakivisaared, korallatollid ning oliivroheliste metsadega kaetud vulkaanilised saared. Tänu saarestiku ümber olevale korallriffide süsteemile ümbritsevad saari sillerdavad türkiissinised laguunid. Siin on sukeldujate paradiis ning põnevat avastamist on nii allvee arheoloogia huvilistele – II maailmasõja laevavrakkide näol – kui ka loodushuviliste. Tänu riigi poliitikale on Belaul ökoturismi pelgupaiga maine. Belau rannikut peetakse liigirohkeimateks veteks maailmas ning väga vaheldusrikas vee-elu on teeninud paigale hüüdnime "Veealune Serengeti".  

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 15.05.2024):

 • Filipiinidel võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 3 kuud. 
 • Belaus võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.
 • Guami (USAsse) reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.
 • Lõuna-Koreas võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul elektroonilise sissesõiduloa K-ETA alusel. Sissesõiduluba tuleb taotleda enne reisi ning kehtib seejärel viisavabaks reisimiseks kolm aastat. Ajavahemikus 18. detsember 2023 kuni 31. detsember 2024 ei pea erandkorras Eesti kodanikud elektroonilist reisiluba (K-ETA) taotlema.
 • Vajaminevad juhendid saadab Albion.
 • Eelpool nimetatud riikidesse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Manila

Lendame läbi Istanbuli Manilasse.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 19.40-23.20
Lend TK84 Istanbul-Manila 02.30-19.10+1

2. päev

Manila

Saabume õhtul Manilasse ning sõidame oma majutuskohta.

Majutus: Manila Diamond hotell 5*

3. päev

Manila

Filipiinide pealinn Manila asub Luzoni saarel Manila lahe kaldal. Linna peetakse üheks vanimaks pidevalt asustatud linnaks ning tänapäeval on ta üks tihedaima asustusega linnu maailmas (üle 41 000 inimese ruutkilomeetri kohta). Manila asutati 1571. aastal Hispaania konkistadoor Miguel Lopez de Legazpi poolt ning linn sai enamike riigi koloniaalvalitsejate võimukeskmeks. Manila nimi pärineb filipiinikeelsest terminist "Maynilà", mis tõlkes tähendab "indigo paika".

Fort Santiago on Hispaania konkistadoor Miguel Lopezde Legazpi poolt rajatud tsitadell vastrajatud Manila linna kaitseks. Kaitsekindlus on oluline osa müüriga ümbritsetud Manila ehk Intramuros ajaloolistest ehitistest. 

San Agustin Patuta Eostamise kirik Manilas on üks neljast barokk-kirikust Filipiinidel, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse kui vastastikuste väärtuste vahetamise kultuuripaik. Kirik ilmestab suurepäraselt, kuidas Filipiinidel on tõlgendatud barokk-stiili ja missugust olulist mõju on see hiljem avaldanud regioonis ehitatud kirikutele. Euroopa kirikute kujundamis- ja ehitusviisid on sulandunud kohalike materjalide ja kaunistavate motiividega, luues nõnda uue kirikute ehitamise traditsioonid. Kirikud ehitasid hispaanlased Manilasse, Santa Mariasse, Paoaysse ja Miag-aosse 16. sajandi lõpul.

Pärast lõunasööki teeme Manila linnaekskursiooni ja sõidame õhtul lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Manila Diamond hotell 5*

4. päev

Manila - Belau

Täna tutvume Manila ümbrusega ja saame ülevaate nii luksusest kui slummist.

Õhtul sõidame lennujaama ja lendame Mikroneesiasse.

Lend UA192 Manila-Palau 22.25-02.15+1

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Belau Pacific Resort hotell 5* või sarnane. Meil on Garden View toad. Ocean View tuba – lisatasu 250€ reisija kohta 5x öö eest. Ocean Front toad – lisatasu 350€ reisija kohta 5x öö eest.

5.-7. päev

Belau arhipelaag

Puhkus Belau arhipelaagis.

Belau maaliline meremaastik on üks kauneimaid kogu Mikroneesias ning väga väikese maa kohta leidub siin hulgaliselt imekspandavaid loodusimesid. Belau saarestikus on ürgsed lubjakivisaared, korallatollid ning oliivroheliste metsadega kaetud vulkaanilised saared. Tänu saarestiku ümber olevale korallriffide süsteemile ümbritsevad saari sillerdavad türkiissinised laguunid. Siin on sukeldujate paradiis ning põnevat avastamist on nii allvee arheoloogia huvilistele – II maailmasõja laevavrakkide näol – kui ka loodushuviliste. Tänu riigi poliitikale on Belaul ökoturismi pelgupaiga maine. Belau rannikut peetakse liigirohkeimateks veteks maailmas ning väga vaheldusrikas vee-elu on teeninud paigale hüüdnime "Veealune Serengeti".  

Lisatasu eest võimalik valida erinevate tegevuste vahel nagu näiteks:

1. Millimallika järv

Snorgeldamine Belau troopiliselt soojades vetes, ümbritsetuna tuhandetest rahumeelsetest millimallikatest, on unustamatu ja maagiline veealune kogemus. Millimallika järv (Jellyfish Lake ehk Ongeim'l Tketau) on üks 70st  järvest Belaus. Ainulaadse elukeskkonnaga soolase veega järv on tekkinud paekivi lohkudesse. Kunagi olid sellised järved ühendatud lähedal asuvate laguunidega, ent nüüd on need merest ära lõigatud. Enamik liike ei suutnud järve piiratud elutingimustes ellu jääda, ent mõned neist on suutnud väga hästi soolase järve erilaadsete tingimustega kohaneda. Kohanemise tulemusena on Millimallika järv koduks miljonitele meriristidele ehk millimallikatele. Järves elab rida liike, mida leidub vaid Belaus. Siinsed meriristid ei kõrveta ja on inimesele ohutud. 

Millimallika järv asub Kororist umbes 30 kilomeetrit lõuna pool Eil Malk saarel, mis on üks Rock Islandi saartest. Sõidame kiirpaatidega saarele 30-45 minutiga. Seejärel matkame läbi metsa umbes 15 minutit. Saame jääda saarele terveks päevaks, sealhulgas nautida kerget lõunasööki. Kuigi millimallikad ei kõrveta, kanname siiski kaitseriietust. Lestadega snorgeldamine ei ole soovitav, sest nii võime kahjustada järve hapraid elanikke.

Saame läbi uurida terve järve, mis ulatub 150 meetrit põhjast lõunasse ning 400 meetrit idast läände. Peamiseks tõmbenumbriks on loomulikult meriristid. Siin elutseb peamiselt kaks meriristi liiki – Kuu meririst ja Kuld meririst. Neid meriristi liike leidub vaid Millimallika järves ning nad on arenenud lähedal asuvates laguunides elutsevatest liigikaaslastest suhteliselt erinevaks. Huvitavaid selgrootuid on kerge märgata ning kõige rohkem on neid koos järve päikesepaistelistes paikades. Kuld meririst liigub päeva jooksul koos päikesekiirtega.

2. Saksa majaka matk

Selle matka fookuses on Rock Islandi kaunis loodus ja II maailmasõja ajalugu. Kerge matk üles Saksa majaka juurde, mille ümbruses leidub siin-seal vanu kahureid. Jalutame läbi imelise looduse ning teel võime silmata mitmeid Belau endeemilisi linnuliike. Sajandivanune majakas istub Rock Islandi kõige kõrgemas tipus. Kuigi suur osa Rock Islandist koosneb püstloodsetest kaljudest ja varisevatest rahnudest, on Majaka rada ligipääsetav tänu II maailmasõja Jaapani inseneridele. Tänaseks metsastunud rada oli sõja ajal Jaapani sõjaväe jaoks peamine magistraal, mida mööda veeti kahureid ja laskemoona. Kahurikõmin on nüüdseks asendunud ritsiklindude lauluga ning rada on kindlasti üks mõnusamaid matkaradasid paekivist Rock Islandi saarestikus. Matkal on parim võimalus tutvuda Belau taimestiku ja linnuriigiga ning ka ajalooliste paikadega. Valgete sabasulgedega troopilised linnud tantsivad meie pea kohal ning kakaduud ja papagoid sukelduvad puude lopsakatesse võradesse. Tuuri lõpetuseks on meil suurepärane võimalus snorgedamiseks. Meie ümber vees sagivad kroomkala kirjud parved, haprad sinikollased keerubkalad ja uudishimulikud pikaninalised tsapateerod.

3. Ulongi saare arheoloogiline retk

Õpime tundma Belau saare looduse lugu, tänu millele on Belaule omistatud UNESCO maailmapärandi staatus. Retk räägib inimese kestmajäämise ja rändamise eepilist lugu. Külastame piktogramme, Yapese kiviraha ja iidset küla Ulongi saare võrratus looduses. Tuuri käigus on ka paus snorgeldamiseks välimise korallrifi juures. Rock Islandi saarestiku suurim arheoloogiline varakamber on just Ulongi saar, kus inimkonna ajalugu on vanem kui 4000 aastat. Rock Islandi Ulongi saare elanike poolt püstitatud kaitsemüüride ja terrasspõldude varemeid leidub mitmes paigus troopilise metsa varjus. Varaste mikroneeslaste idüllilisest elust pajatavad savipottide killud ja merekarbist tehtud esemed. Iidsed Belau saare elanikud jätsid jälje oma kunstimeisterlikkusest kaljudele. Pärast püstloodsest kaljust üles ronimist näeme antiiksete piktogrammide mõjuvat väljanäitust - piktogrammide tõlgendamine on aga siiani lahtine. Ulong peidab veel ühtede Mikroneesia naabrite säilmeid - yapesed olid meresõitjad, kes ei löönud põnnama ka Vaikse ookeani avaruste ees, otsides Belau kristallkaltsiiti. Yapesed nikerdasid sellest sätendavast kivist hiiglaslikku kiviraha ning viisid selle Yap'i tagasi. Kiviraha on ajaloo sügavamatesse unustuse kihtidesse vajunud, ent Ulongi saarel on yapese kivirahad, kivimurrud ja tööriistad veel näha. Ulongi saar oli Belaus esimene paik, millel oli omamoodi side Inglismaaga. Nimelt tegi kapten Henry Wilsoni laev Antelope läänepoolsel rifil läbi laevahuku. Pealik Ibeduli kaasabil ehitasid kapten Wilson ja tema meeskond laeva uuesti valmis ning sõitsid tagasi Inglismaale. Ulongi saarel on imeilusad troopilised rannad, kaitstud sinised laguunid ja kirikutorni sarnased paekivimoodustised. Lisaks on võimalus snorgedalda Jurassic järves ning otsida noori krokodille.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Belau Pacific Resort hotell 5* või sarnane

8. päev

Belau – Guam

Meil on toad kuni hilise õhtutunnini, sõidame lennujaama ja ees ootab öine lend UA158 United Airlines Belau-Guam 02.35-05.10

Hafa Adai! kõlab Guami põlisrahva tšamorrode sõbralik ja külalislahke tervitus. Vaikse ookeani lääneosas asuva saare avastas eurooplaste jaoks Fernão de Magalhães 1521. aastal. Arvatakse, et saare põnev inimajalugu ulatub koguni 4000 aasta tagusesse aega. Guam on suurim saar Mikroneesias ja Mariana saarestikus ning tänapäeval kuulub Ameerika Ühendriikide koosseisu. Saarele laiali pillutatud 131 rahvuslikku ajaloomälestist kõnelevad paeluvalt saarerahva võitlustest, vastupidavusest ja võitudest tuhandete aastate jooksul. Saarel on olnud Hispaania, Ameerika ja Jaapani periood. Tänapäeval tuntakse uhkust põlisasukate tšamorrode kultuuri üle. Guam pakub seiklusi nii maal kui merel. Siinsetes imekaunistes liivarandades, varjupakkuvate palmivõrade all või pahisevate koskede juures on lihtsalt mõnus aeg maha võtta. Guami mahedaid päikseloojanguid peetakse maailma kaunimaks.

Majutus: Dusit Thani Guam Resort 5* või sarnane

9.-10. päev

Guam

Vaba aeg Guamil. Reisijuhi abil on võimalik osaleda mitemetel huvitavatel ekskursioonidel üle saare. Saare suurus on pool Hiiumast.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Dusit Thani Guam Resort 5* või sarnane

11. päev

Guam – Seoul

Päev Guamil. Õhtul sõidame lennujaama.

Lend KE427 Guam–Seoul 16.00-20.45

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Seouli kesklinnas Fraser Place hotell 4*

12. päev

Seoul – Tallinn

Päev Seoulis. Tutvume kesklinna huviväärsustega.

Õhtune lend TK191 Seoul–Istanbul 23.20-04.55+1

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

13. päev

Istanbul – Tallinn

Lend TK1421 Seoul–Istanbul 08.45-11.25Reisi hind: 6992 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Manila/Seoul-Istanbul-Tallinn
 • Lennupiletid Manila-Belau
 • Lennupiletid Belau-Guam
 • Lennupiletid Guam-Seoul
 • Kõik lennuajaama transfeerid
 • Majutus programmis märgitud majutuskohtades. Suurepärased 5* hotellid Belaul ja Guamis.
 • Programmis märgitud söögikorrad
 • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Majutus üheses toas 1630 €
 • Belau Pacific Resort hotell 5*- Meil on broneeritud Garden View toad. Ocean View tuba - lisatasu 250€ reisija kohta 5 öö eest. Ocean Front toad - lisatasu 350€ reisija kohta 5 öö eest.

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis