Maroko
Ehe kultuuri- ja gurmeereis!


7. mai – 21. mai 2025
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Urmas Türk

Maroko

7. mai – 21. mai 2025  / 4995 €

Maroko reis on justkui mõne iidse üriku lehitsemine - igal leheküljel on üha kaunimad ja värvikamad kujundid ning peenemad jooned, mille autoriks on vapustav kultuuride ja religioonide segu. Kohas, kus Atlandi ookeani lained puudutavad Vahemere omi ning Atlase mäestik kompab Sahara kõrbe, põimuvad iidne ja moodne, Aafrika, Araabia ning Euroopa. Tolerantsuse ja külalislahkuse võrdkuju Maroko on pärinud igast vaid parima - Araabia suursugususe, Andaluusia keerukuse, juutide leidlikkuse ning berberite visaduse. Maroko värvilised mustrid on joonistatud siginat-saginat täis souk’idel heljuvatest vürtside lõhnadest, kindluslinnade medina’de tänava labürintidest, peenelt kaunistatud mošeedest, dekadentlikest paleedest, lumemütsiga kaetud Atlase mäestikust, rohelistest oaasidest ning Atlandi ookeani soojade tuulte paitusest. Mõnes maailma nurgas lihtsalt on rohkem maagiat kui teises. Üks selline maagiat täis paik on Maroko.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

  • Eesti kodanikud võivad viibida Marokos viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Marrakesh

Koguneme Tallinna lennujaamas.

Lendame Tallinnast Marrakeshi. Saabumisel sõidame hotelli.

Lumiste Atlase mägede jalamitest põhja pool asuv ja kuulsa Sahara ääres asuv UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud linn Marrakesh on lummav reisisihtkoht. Marrakeshis asub ka Maroko suurim traditsiooniline berberi turg ja üks maailma aktiivsemaid väljakuid, tuntud kui Djemaa el Fna. Õhtuti muutub see väljak tohutuks vabaõhurestoraniks, kus müüakse ka vaipu, vürtse ja paljusid muid esemeid. Kunsti-, disaini- ja arhitektuurihuvilised kogunevad Marrakeshi, et näha selle uskumatuid käsitööliste saavutusi, mis on nii kaunilt väljendunud kuulsusrikkas Bahia palees, Dar Si Saidi ja mitmetes muuseumides. 

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Marrakesh Riad Dar Baraka & Karam hotell 4*

2. päev

Marrakeshi linnekskursioon

Alustame oma päeva maitsva hommikusöögiga hotellis.

Täna tutvume Marrakeshiga. Külastame Bahia paleed, Medrsa Ben Youssefi kolledžit, Koutoubia mošeed, Menara aeda ning naudime melu linna peaväljakul Djemaa el-Fna ja selle ümber asuvatel souk’idel. 

Riigi kuulsaim linn on Marokole tema nime andnud. Marrakesh on vanuselt teine kuninglike linnade hulgas. Linna rajas Almoravides 11. sajandil. Viis korda päevas kõlavad Koutoubia mošee tipust palvusele kutsed üle linna peaväljaku Djemaa el-Fna. Koutoubia mošee on valvanud iidset linna juba 12. sajandist saadik, mil Almohads selle sinna püstitas. Mošee ehteks on Maroko kuulsaim maamärk 77 meetri kõrgune minarett elegantselt kaunistatud võlvide ja kaarjate akendega. Koutoubia nimi on pärit araabiakeelsest sõnast, mis viitab raamatumüüjale – nimelt kauplesid Almohadi aegadel mošee juures sajad raamatumüüjad. Mošee ümber on hästi hooldatud aiad ja purskkaevud. 

Meie esimene peatus on Bahia palee, mis on kahtlemata üks Marrakeshi imposantsemaid ehitisi. Suurvisiirid ehitasid Bahia palee 19. sajandil, eesmärgiga rajada tolle aja kõige suurejoonelisem ehitis. Järgnevatel aastatel rüüstasid paleed sultanid ja hiljem võtsid selle üle prantslased. Tänapäeval võõrustab Maroko kuningapere palees tähtsaid riiklikke külalisi, ent ka tavakülastajatel on võimalus imetleda palee elegantset arhitektuuri ja maitsekaid kaunistusi. Vaatamata sellele, et rüüstajad viisid kaasa kogu mööbli ja lahtised esemed, on palee siseõued, aiad ning 150 toatäit andaluusia-mauri stiilis kaunistusi imeline vaatepilt. Bahia ehteks on naiste ja konkubiinide tubade nikerdatud seedripuust laed, salongide värvilisest klaasist aknad, zellige mosaiigid, peened stukk-kaunistused seintel ning siseõue marmorpinnad.

Ekskursioon jätkub lummavasse Medrsa Ben Youssefi, iidsesse islami kolledžisse, mis tutvustab vapustavat Maroko käsitööd. Seejärel võtame hetke, et lõõgastuda ja nautida Menara aedade rahulikku ilu, kus on suur oliivisaludega ümbritsetud peegelduv bassein ja maalilised vaated kauguses asuvatele Atlase mägedele. Menara aed rajati 12. sajandil Almohadi kalifaadi ajal. Tol ajal rajati järve kaldale puuvilja ja aedvilja aiad ning järvevett kasutati kastmiseks. Tänagi on aia kõige idüllilisem paik järve rohelised kaldapealsed, paviljon ning tuhanded väikesed oliivipuud. 

Ükski Marrakeshi külastus pole täielik ilma kogemata Jamaa El Fna väljaku elavat atmosfääri. Sukeldume siin värvikirevatesse turgudesse, tänavaetendustesse ja elavasse õhkkonda. Naudime maitsvat lõunasööki (ei sisaldu hinnas) Midase restoranis, kogedes traditsioonilise Maroko köögi maitseid.

Pärastlõunal asume Jamaa El Fna toidutuurile, mille käigus kogeme väljaku kulinaarseid naudinguid. Kui päev läheneb lõpule, suundume õhtusöögile Jardins du Lotus restorani. Pärast avastamist täis päeva naaseme hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Marrakesh Riad Dar Baraka & Karam hotell 4*

3. päev

Marrakesh

Täna hommikul sukeldume moe- ja kunstimaailma, külastades Yves Saint Laurenti (YSL) muuseumi ja Majorelle'i aeda.

Lõunasöök (ei sisaldu hinnas) restoranis Bo Zin, mis on tuntud oma elegantsete roogade ja atmosfääri poolest. Pärastlõunal süveneme Marrakeshi rikkalikku kultuuripärandisse, külastades orientalistikamuuseumi. Seejärel suundume MACMA kunsti- ja kultuurimuuseumisse, kus tutvume Marrakechi kaasaegse kunstiga.

Õhtusöök l'O a la Bouche'i restoranis. 

Pärast õhtusööki võimalus minna La Pergolasse (ei sisaldu hinnas), mis on ideaalne koht värskendava joogi nautimiseks ja lõõgastumiseks. Marrakechi südames asuv La Pergola võlub oma atmosfääriga. Sisse astudes tervitab meid sooja valgustuse pehme kuma ja lõhnavate lillede meeldiv aroom. Õhkkond on pingevaba, pakkudes ideaalset keskkonda oma õhtu stiilseks jätkamiseks. La Pergola võõrustab sageli andekaid muusikuid, kes lisavad niigi maagilisele õhkkonnale lummuse. Istuge, lõdvestuge ja laske kütkestavatel lugudel viia teid õndsa rahu maailma.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Marrakesh Riad Dar Baraka & Karam hotell 4*

4. päev

Marrakesh 

Pärast hommikusööki on soovijatel võimalus tegeleda mõne põneva valikulise tegevusega (lisatasu eest).

Seiklushimulised hinged võivad valida näiteks veespordi wakeboardingu või hüpata vanaaegsele mootorratta külgkorvile, et saada kordumatu ja nostalgiline kogemus. Teiseks variandiks on varahommikune kuumaõhupallilend, mis võimaldab nautida hingekosutavaid kõrgeid vaateid ümbruskonnale.

Seejärel alustame ekskursiooniga majesteetliku iluga Atlase mägedes. Lõunasöögiks on võimalus külastada võluvat Domaine de la Roseraie't, kus saate nautida maitsvat einet (ei sisaldu hinnas). Pärastlõunal taaskord valikulised tegevused (lisatasu eest): need, kes otsivad aktiivset ja seikluslikku kogemust, saavad matkata Atlase mägedes. Kõndige mööda maalilisi radu, hingake sisse värsket mägiõhku ja imetlege hingematvaid vaateid, mis teie silme ees avanevad. Need, kes eelistavad lõdvestunud ja rahulikumat tegevust, saavad mängida golfi Assoufidi golfiklubis. 

Õhtusöök Dar Rhizlane'is, kus meid kostitatakse Maroko maitsete ja rahvusvahelise köögi seguga.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Marrakesh Riad Dar Baraka & Karam hotell 4*

5. päev

Marrakesh / Casablanca / Rabat

Pärast hommikusööki sõidame Casablancasse, mis on tuntud oma elava atmosfääri ja ikooniliste vaatamisväärsuste poolest. Casablancasse saabumisel läheme lõunasöögile (ei sisaldu hinnas) La Pergolas võluvasse restorani. 

Tutvume tänapäeva Maroko suurima linna ja finantskeskuse Casablanca vaatamisväärsustega. Külastame Hassan II mošeed ja käime Habous kvartalis. 

Casablanca Hassan II pühakoda on üks uue aja Maroko sümboleid ja üks maailma suurim mošee. Pühapaiga 210 meetri kõrgune minarett on Casablanca tunnuseks. Mošee dramaatiline asukoht ookeani lainete kohal kajab vastu koraani värssides, mille kohaselt Jumala troon ehitati vee peale. Hiigelsuur mošee sirutub otse ookeanisse. 1993. aastal valminud ilmatu pühakoda ja selle siseõued mahutavad koguni 105 000 usukummardajat. Mošee koondab endasse Maroko käsitöö kauneimaid palad - kivist ja puidust käsitsi tahutud nikerdused, marmorpõrandad, seedripuust kullatud laed ning geomeetrilised mosaiikplaadid. 

Casablanca Habous kvartal või Nouvelle Medina (müüriga ümbritsetud vanalinn) ehitati prantslaste poolt 1930-ndatel lahendamaks elamukriisi, kui elanikkonna kasvades ei mahutud enam vanasse linna ära. Uus medina on kaunis segu Euroopa ja Maroko arhitektuuri stiilidest.

Jätkame teekonda Maroko praeguse ametliku pealinna Rabati – või "tulede pealinna" nagu kohalikud eelistavad nimetada – suunas. Rabat on ühtlasi üks neljast kuninglikust linnast, mis on Maroko põneva ajaloo jooksul väärinud pealinna tiitlit. 

Õhtusöök (ei sisaldu hinnas) restoranis Golden Fish Rabatis, maaililise merevaatega gurmeerestoranis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Rabat STORY hotell 5*

6. päev

Rabati linnaekskursioon

Täna teeme ekskursiooni Rabatis. Rikka ajalooga Rabat on tänapäeval suur kosmopoliitne linn. Linna ehedus on hästi säilinud ja avastamist ootab hulk 1800-ndatest pärit vaatamisväärsust. Maroko pealinna üks ainulaadsemaid paiku Oudayas Kasbah kindluslinn asub Bou Regregi jõe suudmes. 12. sajandil rajatud linn on olnud koduks nii Araabia hõimudele, Andaluusia sisserändajatele kui ka Maroko kõige võimsamatele sultanitele. Kasbah’i käänulised teed viivad Rabati vanima mošee, kaunimate aedade, hipimate kohvikute, põnevate muuseumide ja ka võimsa Bab Oudaya väravani.

Alustame ikoonilise Hassani torni külastusega. Rabati Hassani torniks kutsutakse minaretti mošee juures, mis kunagi valmis ei saanud. Minareti ehituse tellis 12. sajandi lõpus Almohadide kalifaadi kolmas valitseja Abu Yusuf Yaqub al-Mansur. Liivakivist ehitatud neljakandilisest tornist pidi saama maailma kõrgeim minarett ning mošeest suurim kogu lääneislami maailmas. Pärast al-Mansuri surma mošee ehitus jäi toppama. Minareti kõrguseks jäi 44 meetrit ja uhkeldava mošee asemel jäi maha pelgalt 348 sammast ja mõned poolikud seinad.

Seejärel külastame El Mechouar Essaid paleed ehk Õnne paleed, mis on Maroko kuningapere ametlik residents. Alates Maroko iseseisvumisest 1955. aastal on siin toimunud mitmeid riikliku tähtsusega sündmusi. Palee asub mechouar’i ehk paraadväljaku ääres. Selle huvitava ajaloolise kompleksi juures asub ka Mohammed V ja tema poegade mausoleum. Lõpetame oma ekskursiooni Oudaase kindluse ja muuseumi külastusega.

Lõunasöök Salé jahisadamas asuvas restoranis Al Marsa, kus saame maitsta kohalikku kala parima võimaliku vaatega linnale. Pärast lõunasööki külastame Salé keraamikatöökoda, kus kohalik käsitööline tutvustab nende tegevusi. 

Õhtusöök (ei sisaldu hinnas) traditsioonilises restoranis Dinar Jat, mis on spetsialiseerunud kohalikele roogadele. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Rabat STORY hotell 5*

7. päev

Rabat / Meknes

Täna võtame suuna Maroko Versaille’ks kutsutud Meknesi. Kokku on sõita umbes 250 kilomeetrit.

Lõunasöök Relais de Paris Meknees restoranis, mis pakub segu Prantsuse ja Maroko köögist.

Meknesis imetleme Bab Mansouri ja El Hedimi väljakut. Alaouite dünastia rajaja sultan Moulay Ismaïl (1672–1727) rajas oma pealinna Meknesi. Võimuka sultani karmikäelise juhtimise all ehitati 11. sajandi Almoravide tagasihoidlikust sõjalisest tugipunktist uhke hispaania-mauri stiilis kuninglik tsitadell kasbah, mida ümbritsesid ligi 40 km pikkused kõrged müürid. Linna sissepääsudeks olid külluslikult kaunistatud väravad. Bab Mansour on hiiglaslik värav el-Hedimi väljaku lõunaservas. 17. ja 18. sajandil ehitatud värav oli sultan Moulay Isma'ili tseremoniaalne värav kasbahi. Tänapäeval on Bab Mansouri üks Meknesi imetletumaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi linnas on tänaseni näha 17. sajandi euroopa ja islami stiilide harmooniline kooslus. Meknesi suurejoonelisust ja ilu võrreldi Versailles'ga. Kahjuks suur osa sultani uhkest paleest hävis 1755. aasta maavärinas, ent üsna hästi säilisid kuninglikud tallid. Legendid jutustavad, kuidas sultan fanaatiliselt imetles ja armastas oma hobuseid. 12 000 kuningliku hobuse jaoks rajati võimsad tallid, kus igal hobusel oli oma hooldaja ja ori. Orjad hoolitsesid hobuste kõikide vajaduste eest. Hobuseid koheldi palju paremini kui sultani haaremit.

Õhtu lähenedes valmistume meeldejäävaks gurmee-elamuseks Roslane'i lossis, kus saame osa ka veinide degusteerimisest. Chateau Roslane on ühtlasi meie tänaseks öömajaks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Château Roslane Boutique hotell 

8. päev

Meknes / Fes

Täna sõidame Maroko spirituaalsesse pealinnas Fèsi. Jalutame UNESCO maailmapärandi medinas (müüridega ümbritsetud vanalinnas) Fez el-Balis ja uuemas linnaosas Fez Jdidis.

Teel Fesi teeme peatuse Volubilis, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas Vana-Rooma linnas. Fesi saabudes suundume Palais Amani – peenesse restorani, mis on tuntud oma kulinaarse tipptaseme poolest. Lõunasöök (ei sisaldu hinnas), mis on segu traditsioonilistest Maroko maitsetest ja kaasaegsetest kulinaarsetest tehnikatest.

Päeva edenedes sukeldume Fesi kultuuriruumi. Avastame linna elavat medinat, kus on kitsad käänulised tänavad ja värvikirevad aardeid täis turud. Islami religiooni ja kunstide keskus Fès on vanim kuninglike linnade hulgas. Läbi kuulsa sinise värava Bab Boujeloudi müüridega ümbritsetud linna sisenedes astume justkui 1000 aastat ajas tagasi. Bab Bou Jeloud väravad olid kunagi Fezi vanalinna peasissepääsuks. Vahemerd ja Atlandi ookeani ühendavale kaubateele rajatud linna siginat-saginat täis turgudel käib tänaseni vilgas kauplemine, mošeedest kõlavad palvusele kutsed, kitsastel ning käänulistel tänavatel kilkavad mänguhoos lapsed ja longivad kaupadega koormatud eeslid. Tänavate labürindis on kerge eksida. See on Fezi kõige vanem linnaosa Fez el-Bali. 

Õhtusöök medina südames asuvas Dar Roumana restoranis. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Fes Marriott Jnan Palace hotell 5*

9. päev

Fes 

Päev Fesi ajalooliste ja kultuuriliste aaretega tutvumiseks. Esimene peatus on Medersa Attarine, mis on suurepärane näide Maroko arhitektuurist.

Kuigi mitte-mosleme mošeedesse ei lubata, on külaliste jaoks avatud islami arhitektuuri parimad pärlid - 14. sajandi medersad ehk usuhariduse koolid Medersa Bou Anania ja Medersa el-Attarine. Bou Ananias saame imetleda koraani kirjeid stukist seinakaunistustel. Al-Attarine medersa ehitajaks oli Marinidide sultan Uthman II Abu Said 1320ndatel aastatel. Medersa nimi Al Attarine (tõlkes Parfümeerijate kool) on pärit lähedalt asuvalt turult, kus kaubeldi vürtside ja parfüümidega. Kooli peetakse Marinide arhitektuuri üheks kõrgeimaks saavutuseks tänu harmoonilistele kaunistustele ning efektiivsele ruumikasutusele. Medersa asub Karaouine mošee lähedal. Karaouine mošee on olnud al Karaouine ülikooli asupaigaks alates 9. sajandist. Paik on jõudnud Guinessi rekordite raamatusse kui vanim hariduskeskus kogu maailmas.

Ükski Fesi külastus ei ole täielik ilma ikooniliste parkimistöökodade külastuseta. Oleme tunnistajaks erksatele värvidele ja iidsetele nahavärvimistehnikatele, mida nendes töökodades kasutatakse. 

Lõunasöök (ei sisaldu hinnas) l'Amandier Palais Faraj's, mis pakub segu Maroko ja rahvusvahelisest köögist. 

Õhtul saame nautida meeldejäävat õhtusööki restoranis Lounge MB, mis on tuntud oma kaasaegse atmosfääri ja uuendusliku köögi poolest.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Fes Marriott Jnan Palace hotell 5*

10. päev

Fes

Vaba päev Fesis. Võimalus avastada elavat Fesi linna, sukelduda selle rikkalikku kultuuri ja ajalukku või lihtsalt lõõgastuda. Valikuid on palju!

Õhtul suurepärane õhtusöök (ei sisaldu hinnas) prestiižses Marriott Fesis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fes Marriott Jnan Palace hotell 5*

11. päev

Fes / Chefchaouen

Pärast hommikusööki sõidame Fesist Chefchaoueni. 

Maroko kirdeosas Rifi mägedes kõrgel peidus olev Chefchaouen on suhteliselt suur ajalooline linn, mis on tuntud oma maalilise Medina silmatorkavate, erinevat tooni sinakasvärviliste hoonete poolest. Külastajaid ootavad ees kitsad munakivitänavad, mis on ääristatud naha- ja kudumistöökodadega ning paljude ajalooliste monumentidega. Vaatamisväärsuste hulka kuulub linna peen juga, selle taga künkal asuvad vana mošee varemed ja Uta el Hammami varjuline peaväljak, kus asub punaste seintega casbah – 15. sajandi kindlus ja koobas, kus eksponeeritakse etnograafia- ja kunstinäitusi.

Lõunasöök (ei sisaldu hinnas) Le Coini restoranis, kus ootab ees traditsiooniliste ja kaasaegsete maitsete segu, mis on valmistatud parimatest kohalikest koostisosadest.

Seejärel teeme linnatuuri Chefchaouenis. Ekskursioon viib meid läbi linna lummavate tänavate, mida kaunistavad erksad siniseks pestud hooned, mis annavad Chefchaouenile ainulaadse iseloomu.

Õhtusöök restoranis Lina Ryad, mis on tuntud oma sooja õhkkonna ja veetleva Maroko köögi poolest.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök 
Majutus: Chefchaouen Lina Ryad & Spa hotell

12. päev

Chefchaouen / Tangier

Täna sõidame Tangieri. 

Maroko mereäärne linn Tangier, tuntud ka kui Tangier või Aafrika värav, on elav ja atmosfääriline, uhkete randade, looklevate turgudega, rikkaliku kultuuri ja elava ööeluga. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Medina (vanalinn) ja selle maalilised väljakud, Grand Socco ja Petit Socco ning Kasbah (endine sultani palee ja muuseum). Rannad ja lahed on populaarsed ujumiseks, purjesõiduks, jet-suusatamiseks ja lohesurfamiseks. Tangeri kultuurisumin muutub üha tugevamaks, uhkeldades kaunite ja elavate kõrtsidega, paljude uute ettevõtetega, jahisadama ja TGV liiniga Casablancasse. Hotellipidajad, restoranipidajad ja butiikide omanikud on toonud piirkonda värske tunde, samas kui ajaloolised raamatukogud ja huvitavad baarid hoiavad linna boheemlaslikku vana maailma võlu puutumata.

Pärastlõunal teeme poolepäevase ekskursiooni Tangieris, alustades Kasbahi külastusega. Avastame selle iidse kindluse kitsaid käänulisi tänavaid, imetledes linnale ja merele avanevaid lummavaid vaateid.

Õhtusöök tuntud restoranis Saveur de Poisson.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök 
Majutus: Tangier Royal Tulip hotell 5*

13. päev

Tangier

Pärast hommikusööki teeme Tangeri bussiekskursiooni, mille käigus tutvume linna kõige kuulsamate vaatamisväärsustega.

Ekskursioon viib meid Merkala turuplatsi elavasse atmosfääri. Seejärel suunduge Cap Spartelile – neemele, kus Atlandi ookean kohtub Vahemerega, pakkudes panoraamvaateid, mis jätavad meid aukartusse. Järgmisena külastame rahulikku Perdicarise parki, vaikset oaasi keset linna, kus saate rahulikult aega veeta. Jalutage ja naudime kaunist taimestikku ja loomastikku. Lõpuks külastame kütkestavat Heraklese koobast, mis on tuntud oma mütoloogiliste lugude ja muljetavaldavate kivimoodustiste poolest. Lõunasöök Anna E Paolos.

Õhtusöök (ei sisaldu hinnas) tuntud asutuses El Morocco Club, mis on tuntud oma erakordse Maroko köögi poolest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Tangier Royal Tulip hotell 5*

14. päev

Tangier

Vaba päev Tangieris. Aeg omal käel avastada kohalikke turge, butiike ja kaubanduskeskusi. 

Soovi korral lõunasöök (ei sisaldu hinnas) tuntud restoranis Rif Kadban. Õhtusöök restoranis O'Saveur, kus naudime hoolikalt koostatud menüüd, mis sisaldab rahvusvahelisi ja kohalikke roogasid, mille valmistamisel on pööratud suurt tähelepanu detailidele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tangier Royal Tulip hotell 5*

15. päev

Tangier – Tallinn

Pärast hommikusööki on aeg Marokoga hüvasti jätta. Lendame tagasi Tallinnasse.

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 4995 € 

Paketis sisaldub:

  • lennud
  • majutus programmis märgitud majutuskohtades
  • programmis märgitud toitlustus
  • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
  • transport vastavalt programmile

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas (soovi korral)
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis