Markiisaared Polüneesias
Hiva Oa ja Nuku Hiva ning elegantsed Tahiti, Moorea ja Bora Bora


10. veebruar – 28. veebruar 2026
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Markiisaared Polüneesias

10. veebr – 28. veebr 2026  / 12696 €

Kuulsad maadeavastajad Wallis, Bougainville ja Cook kasutasid esmakordselt sõna "Polüneesia" Lõunamere saarestiku kirjeldamiseks 18. sajandi lõpus. Seiklejad otsisid palavikuliselt Lõunamandrit – kontinenti, mille eesmärgiks arvati olevat planeedi tasakaalustamine. Hiigelkontinenti otsides leidsid avastajad pelgalt väikesi saarekesi, kus ei leidunud ei kulda, hõbedat ega muid suuri rikkusi. Vaatamata sellele sai saartest peagi paradiisi maapealne kehastus. Rändajate jaoks, kes olid olnud kuid merel, oli see tõeline Eedeni aed, kus elasid Prantsuse filosoof Rousseau kirjasule abil kuulsust kogunud "üllameelsed metslased". Tänapäevalgi saartele saabudes pannakse külalistele kaela kaunitest lõhnavatest lilledest pärjad, veetlevad kaunitarid tantsivad puusanõtkutustega tantsu ning nende käte kaunid liigutused hakkavad vaikselt sulatama põhjamaa inimese karget ratsionaalset mõtlemist. Mägistel saartel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Polüneesia on naeratav ja sõbralik ning Gauguini maalidel kujutatud Eedeni aed ja fantaasia kuldne kuningriik pole kuhugi kadunud.  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks – Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõned saared nagu Rangiroa on pelgalt atollid, sest iidne vulkaan on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili. Bora Bora on aga ideaalne mesinädalateks – romantiline ja piltilus.

Tahitist rohkem kui 1300 kilomeetri kaugusel keset ookeani asuvad Markiisaared – ühed eraldatuimad saared maailmas. 12-st vulkaanilisest saarest on asustatud kuus. Vaatamata väiksele külastajate ja elanike arvule - saartel elab veidi alla 10000 inimese – on seal teha ja näha aga palju. Saared on tuntud oma kõrgete mäeahelike poolest, mis kukuvad järsult ookeanisse. Kosed on kõrgemad kui pilvelõhkujad, rannad on ääristatud salapäraste merekoobastega ning rikkalike arheoloogiliste meenutustega täidetud matkad annavad aimu ajast, mil eurooplased veel saari avastanud polnud. Kohalikud hindavad kõrgelt enda kultuurilisi eripärasid – alustades hobustega ratsutamisest kuni rikkust ja tugevust sümboliseerivate tätoveeringuteni välja. Kui Moorea ja Bora Bora türkiissinised laguunid annavad võimaluse rahulikuks rannapuhkuseks, siis Markiisaared on just seiklusliku reisija unistus. Markiisaarte elanikke on jäädvustanud ka kuulus fotograaf Jimmy Nelson, kelle piltidega on võimalik tutvuda siin: www.jimmynelson.com/people/marquesans

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.
 • Prantsuse Polüneesias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 3 kuud. 
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

Markiisaared Polüneesias - Kaart

1. päev 

Tallinn — Riia — Pariis — Tahiti (16. veebruar)

Koguneme Tallinna lennujaamas hommikul kell 03.30.

Lend BT362 Tallinn-Riia 05.30-06.20, lennuaeg 50min (Air Baltic)
Lend BT691 Riia-Pariis 07.00-08.50, lennuaeg 2h 50min (Air Baltic)
Lend AF076 Pariis-Los Angeles-Papeete (Tahiti) 18.15-06.10+1, lennuaeg 22h 55min (Air France) — tehnilise vahemaandumisega Los Angeleses 2h 30min

2. päev

Tahiti saar (17. veebruar)

Saabume Tahitile hommikul kell 06.10. Sõidame hotelli ja puhkame. Meil on tellitud varajased toad.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti - mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske.

Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4*, Ocean View Deluxe toad

3. päev

Tahiti — Hiva Oa / Hiva Oa saar (18. veebruar)

Varahommikul sõidame lennujaama, et lennata Markiisaartele, mille teine nimetus on Te Henua Enata (tõlkes "Meeste maa").

Lend VT826 Tahiti-Hiva Oa 06.10-10.00

Legendi kohaselt lõi jumal Markiisaared endale elukohaks ning Hiva Oa on selle "maja" talaks. Tänapäeval kutsutakse Hiva Oa saart Markiisaarte aiaks, sest siin on viljakas ja lopsakas loodus. Saare karm maastik pakub avastamisrõõmu puutumatus looduses. Maju ja teid on vähe - inimesi elab siin veidi üle 2000. Musta liivaga rannad ja järsud kaljud kujundavad saare ilmet, iidsed tiki kujud on Prantsuse Polüneesia suurimad. Hiva Oa saarel veetsid oma viimased eluaastad Prantsuse maalikunstnik Paul Gauguin ning Belgia luuletaja Jacques Brel.

Vaba õhtupoolik Hiva Oa saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

4. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Atuona külla ja Gauguini keskusesse (19. veebruar)

Täna teeme lühikese ekskursiooni Atuona külasse. Külastame Atuona kirikut ja käime rannas. Seejärel läheme Espace Culturel muuseumisse, kus tutvume maalikunstnik Paul Gauguini töödega ning näeme koopiat tema majast (La Maison du Jouir). Samuti on seal väljapanek ka kuulsa Belgia luuletaja ja laulja Jacques Breli elust ja tema lennukist nimega Jojo. Gauguin ja Brel on surnuaial maetud teineteise kõrvale.

Vaba pärastlõuna.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

5. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Puamau orgu (20. veebruar)

Täna teeme ekskursiooni Puamua orgu. 4x4 autodega sõidame esmalt Hiva Oa saare kõige põhjapoolsemasse punkti Puamau. Rannikuäärsel teel avanevad meile imelised vaated mitmetele orgudele. Käime Te Lipona arheoloogilises paigas, mis on tuntud oma Prantsuse Polüneesia suurima tiki kuju tõttu - kõrgust on kujul 2.43 meetrit! Teine tuntud tiki kuju on Makaii Taua Pepe, mis on erakordne seetõttu, et on horisontaalses asendis. Sööme pikniklõunat ja veedame pärastlõuna looduses. Tagasiteel hotelli teeme peatuse Punaei vihmametsas, kus asub suure naeratusega Ututka ehk naeratav tiki. 

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

6. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Tahuata saarele (21. veebruar)

Täna teeme ekskursiooni Tahuata saarele. Tahuata saar on pisike saar, kuhu jõudmiseks ületame paadiga Bordelais kanali. Hea õnne korral võime tee peal kohata ka delfiine ja mantaraisid. Vaitahu külas käime kirikus, muuseumis ja kunstikeskuses. Seejärel jalutame ringi Hapatonis. Lõunaks on meil BBQ piknik. Seejärel vaba aeg rannas. Teel tagasi Hiva Oa saarele võime näha metsikuid hobuseid.

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

7. päev

Markiisaared / Hiva Oa — Nuku Hiva / Nuku Hiva saar (22. veebruar)

Täna lendame Nuku Hiva saarele. 

Lend VT832 Hiva Oa-Nuku Hiva 10.05-10.45

Nuku Hiva on Prantsuse Polüneesia suuruselt teine saar pärast Tahitit. Tegu on siiski hõredalt asustatud saarega - kui Tahitil elab pea 200000 inimest, siis Nuku Hival vaid 3000. Nuku Hiva on 330 ruutkilomeetri suurune ning on tekkinud kahest vulkaanist. Nuku Hiva  keskmise vulkaani  suur kraater on ühest küljest kokku varisenud ning kulunud. Kraatri põhja on tekkinud Toovii platoo. Toovii platool on karjamaad ja põllulapid. Saare lõunaküljel on Nuku Hiva tekitanud teise vulkaaani kraatri serv merre varisenud. Varingu tagajärjel on tekkinud Taiohae laht, mis on Nuku Hivat külastavate jahtide lemmiksadamaks. Poolkuu kujulise Taiohae lahe ääres asub ka saarestiku suurim keskus Taiohae. 

Järgmistel päevadel avaneb meil võimalus avastada saare mägesid, üksikuid randu, orgusid ja koskesid (Hakaui oru kosk on suuruselt kolmas maailmas!) ning tutvuda omapärase kultuuriga. Pühasid kujusid (tiki) ja vabas õhus olevaid tseremooniate läbiviimise kohti (tohua) on saarel rohkem kui kuskil mujal. 

Vaba pärastlõuna Nuku Hiva saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toad

8. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar / ekskursioon Hatiheu orgu  (23. veebruar)

Täna teeme ekskursiooni Nuku Hiva saare põhjaosas asuvasse Hatiheu orgu. Sõidame 4x4 autodega mööda Taiohae lahest ja Taipivai orust, mis on tuntud oma kookoseistanduste poolest. Hatiheu orus käime Kamuihei arheoloogilises paigas, kus näeme kivist ehitisi (paepae), tseremooniate läbiviimise kohti (tohua), pidustuste pidamiseks mõeldud alasid (me'ae) ja petroglüüfe. Pärast pikniklõunat külastame Markiisaarte kunstimuuseumi. Ilusa ilma puhul teeme ujumispeatuse. Tagasiteel hotelli näeme ka Hikokua arheoloogilist paika.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toa

9. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar /  ekskursioon Taiohaes (24. veebruar)

Täna teeme poolepäevase ekskursiooni Taiohaes, mis on Nuku Hiva saare kõige olulisem küla. Seejärel teeme kerge matka Koueva arheoloogilisse paika, mis oli ammustel aegadel suure sõjapealiku Pakoko püha tseremooniate pidamise koht. Käime ka 1973. aastal valminud Notre Dame'i katedraalis ning vaatame kivisse tehtud graveeringuid Tohua Temehas.

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toa

10. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar/ Teehatiki tippude matk (25. veebruar)

Vaba päev Nuku Hiva saarel. Soovijatel võimalus osaleda jalgsimatkal Teehatiki mäe tippudele.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toa

11. päev

Markiisaared — Tahiti / Tahiti saar (26. veebruar)

Täna lendame Markiisaartelt Tahitile.

Lend VT820 Nuku Hiva-Tahiti 11.45-14.30

Jätkame teeknoda laevaga Moorea saarele.

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Moorea kohalik nimi Eimeo tähendab kollast sisalikku. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden Bungalow toad

12. päev

Moorea saar (27. veebruar)

Vaba päev Moorea saarel.

Täna on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Aito 4 Wheel Drive Safari Tour". Sõidame ringi Moorea saare kaunimates paikades. Edasi sõidame Belvedere'i, mis tähendabki kaunist vaatekohta. Koha nimetuse vääriliselt näeme kauneid vaateid Cooki ja Opunohu lahtedele, mägedele, lopsakale taimestikule mäenõlvadel. Saludes kasvavad mangod, avokaadod, kookospähklid jms. Saarel uitab ringi tuhandeid kanu, kes on kunagi ammu toodud siia esimeste sisserändajate poolt. Belvedere asub niinimetatud Hai Hamba ehk Bali Hai kõrval. Mõistame, et oleme iidse vulkaani kraatris. Meie ees on püha mägi Rotui (886 meetrit, mis oligi vulkaani peamine avaus), mis vajub iga 10 aastaga neli sentimeetrit. Sõidame läbi ananassitee, kus mäenõlvadel on erinevate suurustega ananassipõllud. Ananass on kaktuseline taim ja ananassipõllule tasuks minna korraliku kaitseriietuse ning matšeetega varustatult. Ananassi "lehe" okkad on lõikavalt teravad. Kasutame neljarattaveolisi kastiga maastikuautosid (kuus inimest ühes kastis), ekskursiooni pikkus 3h 30min. Ekskursiooni hind 85€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden Bungalow toad

13. päev

Moorea saar (28. veebruar)

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks tegevusteks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden Bungalow toad

14. päev

Moorea — Bora Bora / Bora Bora saar (1. märts)

Jätkame saarte avastamist - läheme Bora Bora saarele. 

Lend VT213 Moorea-Bora Bora 10.50-11.40

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks, asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee - viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal, 1942. aastal, just Bora Bora saare oma baasiks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hotel Le Bora Bora by Pearl Resorts 4* / soovi korral võimalus upgrade hotelli Conrad Nui hotell 5*, Garden Villa toad (lisatasu eest)

15. päev

Bora Bora saar (2. märts)

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Soovijatel võimalus osaleda päevasel paadireisil, kus näeme haisid, raisid ja teisi veeloomi. Sööme pisikesel saarel maitsvat lõunasööki, milleks on tavaliselt kohalikud grillroad. Ekskursiooni hind 155€

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hotel Le Bora Bora by Pearl Resorts 4* / soovi korral võimalus upgrade hotelli Conrad Nui hotell 5*, Garden Villa toad (lisatasu eest)

16. päev

Bora Bora saar (3. märts)

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hotel Le Bora Bora by Pearl Resorts 4* / soovi korral võimalus upgrade hotelli Conrad Nui hotell 5*, Garden Villa toad (lisatasu eest)

17. päev

Bora Bora saar / Bora Bora — Tahiti (4. märts)

Vaba hommikupoolik Bora Boral. Pärastlõunal lendame Bora Boralt Tahitile.

Lend VT407 Bora Bora-Tahiti 14.40-15.30

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4*, Ocean View Deluxe toad

19.-20. päev 

Tahiti — Los Angeles — Pariis — Tallinn (5.-6. märts)

Lend AF079 Papeete (Tahiti)-Los Angeles-Pariis 08.20-16.50+1, lennuaeg 21h 30min (Air France) — tehnilise vahemaandumisega Los Angeleses 2h 30min
Lend LO336 Pariis-Varssavi 19.45-22.00, lennuaeg 2h 15min (LOT)
Lend LO791 Varssavi-Tallinn 22.55-01.35+1, lennuaeg 1h 40min (LOT)Reisi hind: 12696 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Tahiti-Tallinn, vt täpsemalt reisikirjeldusest
 • programmis märgitud saartevahelised lennud Polüneesias
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides ja tubades):
  Tahitil, Mooreal ja Bora Boral 4* 
  Markiisaartel 3*
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kohapealsed maksud
 • programmis märgitud ekskursioonid Markiisaartel
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms
 • ühese toa lisatasu 1300€

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis