Malaisia-Singapur põhjalik ringreis
Aastavahetus Singapuris


28. detsember – 12. jaanuar 2025
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Malaisia-Singapur põhjalik...

28. dets – 12. jaan 2025  / 4915 €

Malai poolsaar on ajaloos alati olnud paik maailma kauba- ja kultuuri teede ristmikul. Siitkaudu seilati juba muiste Hiina siidi, tee ja portselani järele, ning Indiasse tooma vürtse ja liikuma edasi Araabia, Aafrika ja Euroopa suunas. Sestap on Malai poolsaare tsivilisatsioon segu kõigist neist mõjuteguritest. Rahvaste paabel, ja värvide karneval. Singapur, Malacca ja Penang on tõelised kultuuride sulatusahjud. Kuigi rajatud euroopa meresõitjate poolt, kohtuvad neis islami usk, India köök, ja Hiina tavad. Siin on rahvaid ja religioone pea kogu Aasiast, kõik kunagiste kaupmeeste ja seiklejate järeltulijad, kel igaühel oma lugu rääkida. Kuala Lumpur ja Singapur on tõelised metropolid, moodsad ja nutikad linnad, üks malai ja teine hiina mõjudega. Malai poolsaarel ootab meid lisaks veel kaunis ja puutumatu troopiline loodus, ning hea kliima. Poolsaare loomi on lootus silmata Singapuri saarel ja Camerooni mägismaal, merd nautida Penangi saarel. Sõidame lennuki, laeva, bussi ja triksaga. Maitseme ja hingame sisse erinevaid maitseid ja lõhnu, õgime silmadega värve. Käesolev reis sisaldab seega mitut väiksemat ja ainulaadset maailma, millest igaüks on põnevat avastamist väärt.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud võivad viibida nii Singapuris kui ka Malaisias viisavabalt kuni 90 päeva korraga, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast. Singapuri sisenemiseks tuleb täita SGAC deklaratsioon, mida on võimalik teha elektroonselt.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.35-17.15

2. päev

Istanbul – Singapur

Lend TK54 Istanbul-Singapur 01.55-17.20.

Saabume Singapuri 29. detsembri õhtul. Õhtu puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks.

Majutus: Singapore The Paradox Merchant Court hotell 4*

3. päev 

Singapur / linnaekskursioon 

Täna teeme põhjaliku linnaekskursiooni Singapuris. Avastame linna ajaloolist, kultuurilist ja arhitektuurilist südant (the Civic District), möödume Padang väljakust, parlamendihoonest, raekojast ning ülemkohtust. Teeme peatuse Merlioni pargis, kust avanevad võimsad vaated Marina Bay'le. Suundume ajaloolisse Hiinalinna, mis on kirev segu vanast ja uuest, kus traditsioonilised poed ning turud tegutsevad kõrvuti modernsete kohvikute ning kauplustega. Seejärel külastame Singapuri linnagaleriid, kus üle 50 audiovisuaalse ning interaktiivse näituse kajastavad linna planeerimise minevikku, oleviku ja tulevikku. 

Pärast lõunasööki autentses Hiina restoranis suundume Singapuri jõe kruiisile, mis on üks parim viis linna ajaloogapärandiga tutvumiseks. Laeva teekond viib meid mööda nii vanadest poehoonetest, mis nüüd mahajäetuna seisavad kui vaid ajaloo mälestusmärgid, ning valitsushoonetest, mille arhitektuuris kajastub nii koloniaalajalugu kui ka modernsed ehitusvormid. Jõesuudmes kohtame majesteetlikku vettpurskavat Merlioni (pool lõvi, pool kala) kuju, mis sümboliseerib Singapuri turismisektorit. Linnatuur viib meid edasi võimsate Singapuri linna panoraamvaadetega The Sands Sky Park'i, mis on tuntud kui maailmas unikaalne inseneride meistriteos, mis hõljub kolme Marina Bay Sands hotelli torni kohal 200 meetri kõrgusel. Tuntud ka kui "paradiis taevas", The Sands Sky Park on koduks ka idüllilistele aedadele 250 puuliigi ning 650 taimeliigiga.

Külastame suurlinna südames asuvat 101 hektari suurust Gardens by the Bay aedade kompleksi ning Flower Dome'i, mis on maailma suurim klaasist kasvuhoone. Flower Dome'is on üheksa erinevat "aeda", kus on esindatud eksootilised taimed ja puud - oliivipuudest baobabideni - viielt eri kontinendilt ümber maakera. Seejärel jalutame müstilises pilvemetsas ning õpime tundma haruldaste taimede eluolu ning kiirelt hävineva looduskeskkonna tõttu tulenevaid raskusi nende liikide püsimiseks. Troopilises mägialade piirkonnas näeme ka maailma kõrgeimat (35 meetrit) siseruumides asuvat mägikoske. 

Hilisel pärastlõunal jõuame tagasi hotelli. Õhtu puhkuseks või omal käel avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Singapore The Paradox Merchant Court hotell 4*

4. päev

Singapur / vana-aastaõhtu

Vaba päev Singapuri avastamiseks. 

Vana-aastaõhtusöök Singapuris ja 2025. aasta tervitamine. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Singapore The Paradox Merchant Court hotell 4*

5. päev 

Singapur / poolepäevane ekskursioon / malai kultuur / värvikirevad piirkonnad

Täna teeme poolepäevase ekskursiooni Singapuris, õppides lähemalt tundma malai kultuuri ja tavasid.

Alustame ekskursiooniga Kampong Glamis, mis on ajalooliselt üks Singapuri vanimaid linnakvartaleid. Kampong Glamis segunevad igivanad traditsioonid ja trendikas elustiil. Piirkonna ajalugu ulatub tagasi Singapuri koloniaalajastusse, mil Sir Stamford Raffles määras piirkonna malai, araablaste ja bugide kogukondadele. Sellest ajast alates on piirkond muutunud nii populaarsete reisijate kui ka kultuuritundjate jaoks.

Kampong Glami tuntuimaks osaks on Araabia tänav, mis viitab ühe tee asemel laiemale piirkonnale. Tegemist on Singapuri moslemite kvartaliga, mis on osa kultuuriliselt rikkast Kampong Glami pärandirajast, mis tärkab silma erksavärviliste kangaste ja tekstiilide, käsitsi sõlmitud Pärsia vaipade ja aromaatsete Araabia teede poolest. Araabia tänava südameks on muljetavaldav Masjid Sultani mošee, mille ajalugu ulatub enam kui 200 aasta tagasi. Meie meeli rikastavad eksootiliste vürtside lõhnad ja kirevad värvid, mis piirkonna tänavaid iseloomustavad.

Pärastlõunal vaba aeg omal käel Singapuriga tutvumiseks. Huvitavaid võimalusi on palju ja neid tutvustab reisijuht.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Singapore The Paradox Merchant Court hotell 4*

6. päev

Singapur / Melaka / Kuala Lumpur 

Pärast hommikusööki alustame sõitu Kuala Lumpuri poole (sõiduteekond ligi 5.5h). Tee viib meid läbi Johor Bahru, mis on regiooni peamine transpordi- ja tööstuskeskus, ja Melaka linna, kus teeme lõunapeatuse.

Tänu oma unikaalsele asukohale Malaka väina ääres on linn ajalooliselt omanud olulist tähtsust poolsaare peamise meresadama ning kaubateede keskpunktina. Enne Briti ülemvõimu kuulus Melaka 16.-19. sajandil Portugali ning seejärel Hollandi valdusesse, mistõttu on tänapäevani tuntav vastavate riikide mõju piirkonnas ning linn on kogunud tuntust kui kirev kultuuride segunemise tulipunkt. 2008. aastal kanti Melaka ka UNESCO Maailmapärandi nimistusse.

Lõunaks proovime kohalikke delikatesse Peranakan stiilis restoranis, mida iseloomustavad segu Kantoni, Portugali ja Malay koostisainetest ning valmistusmeetoditest. Pärast lõunasööki jätkame sõitu Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse. 

Kuala Lumpur on Malaisia pealinna ning ühtlasi riigi rahvarohkeim linn, mis oma 21. sajandi pilvelõhkujate ja moodsate ostukeskuste, koloniaalstiilis majade ja kohalike tänavaturgude, ning lopsakate rohealadega, on kui pidusöök kõigile meie meeltele. Malai, Hiina ja India kogukondade religioosne mitmekesisus on täheldatav Kuala Lumpuri värvikate mošeede ja templite rohkuses. 

Saabumisel Kuala Lumpuri või "KL"i, nagu linnale sageli viidatakse, kohtume kohaliku giidiga ja külastame föderaalset territooriumi – KLi 44. mošeed, mille ainulaadne disain on mõjutatud Ottomani impeeriumist. Mošee toimib ka kogukonnakeskusena ja sisaldab kooli. Nagu igas pühapaigas, tuleb ka siin järgida teatavat riietumisstandardit – külastajatele antakse kanda rüüd ja pearätid. Giidi juhtimisel tutvume mošee erinevate osade ja elementidega, saades rikkaliku ülevaate Malaisia peamisest religioonist. 

Külastame Malaisia rahvusmonumenti ja teeme pildipeatuse ka uue Kuningapalee värava juures. Suundume hotelli. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kuala Lumpur Traders hotell 4*

7. päev

Kuala Lumpur / Putrajaya

Kogeme Kuala Lumpuri multukultuurset modernsust ja saame aimu linna omapärasest arhitektuurist, kultuurist, ajaloost, pärimusest, käsitööst ja elustiilist. 

Tänase päeva veedame Putrajayas, mis on Malaisia föderaalvalitsuse uus halduskeskus, tuntud väga eripärase infrastruktuuri poolest – ainulaadne modernne arhitektuur on ühendatud ümbritseva lopsaka roheluse, hooldatud botaanikaaedade, parkide ja märgaladega. Põllumajanduspärandi park Taman Warisan on meie järgmine peatus. Seejärel ootavad ees Dataran Putra väljak, justiitspalee, peaministri kantselei kompleks ja eeterliku Putrajaya mošee.

Järgmisena suundume kruiisile Putrajaya järvele.

Pärastlõunal vaba aeg.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kuala Lumpur Traders hotell 4*

8. päev

Kuala Lumpur / Taman Negara

Pärast hommikusööki sõidame Labu Sentrali, kust asume paadiga mööda jõge tänaõhtuse džunglikuurorti poole teele. Pärastlõunal jõuame kohale ning naudime paar tundi vaba aega. Sööme õhtusööki Seri Mutiara restorani ning seejärel teeme giidi juhtimisel öise loodusmatka – avastame ja kogeme kirevat ööelu džunglis. Soovituslikud on pikad riided, taskulamp ja kinnised, tugevad jalanõud, kuna rajad võivad märjana olla libedad.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Mutiara Taman Negara hotell 4*

9. päev 

Taman Negara

Hommikusöök džunglis. Seejärel reisime paadiga aborigeenide asulasse (täpne külastuse toimumine on sõltuv kogukonna paiknemisest meie reisi ajal – tegemist on nomaadidega), millele järgneb adrenaliinirohke kiirlaevasõit Trenggani jõel valges lainevahus. Lõunasöögiks naaseme kuurorti.

Pärastlõunal sõidame mööda Tahani jõge ülesvoolu Lata Berkohi ja naudime jõeäärset taimestikku, loomastikku ning mõnda kärestikku teel. Teeme lühikese jalutuskäigu, et jõuda astmelise kose juurde, kus on võimalus ujuda looduslikus basseinis või lihtsalt veeta aega lõõgastudes ja vihmametsa nautides.

Õhtusöök majutuskoha Seri Mutiara restoranis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Mutiara Taman Negara hotell 4*

10. päev 

Taman Negara / Camerooni mägismaa

Hommikune retk viib meid tiheda vihmametsa võrade alt Bukit Teresekise mäe otsa. Haripunkti jõudmiseks kulub kuni 45 minutit (335 m), et nautida suurepärast panoraamvaadet Gunung Tahanile (näha selge ilmaga). (NB! halva ilma korral võib kõnnitee ohutuse huvides olla suletud.)

Seejärel kõnnime maapinnast 40 meetri kõrgusele ehitatud teerajal, vihmametsa võrade kohal. Imetleme meile avanevat panoraamvaadet taimestikule ja loomastikule. Suundume tagasi kuurorti ning sõidame paadiga Kuala Tahani, jätkates maismaareisi Malaisia ​​suurimasse teekasvatuspiirkonda – Camerooni mägismaale.

Saabume hotelli ja veedame pärastlõuna mägismaa jahedat värskendavat õhku nautides. Õhtul vaba aeg.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cameron Highlands resort hotell 4*

11. päev 

Camerooni mägismaa

Tänast päeva tasub alustada varakult – karge hommikuõhk ja kirgas valgus, mis voogab üle samblase metsa, tagab erksa alguse eesootavale tegusale päevale.

Alustame poolepäevast Camerooni mägismaa avastamist kohaliku loodusgiidi juhtimisel. Sõidame esmalt Cameron Highlandsi teeistandusse, et teha istanduses lühike ringkäik. Edasi sõidame Camerooni mägismaa Montane'i vihmametsa, et teha lühike (ca 1h 30min) matk kahel erineva mikrokliimaga rajal. Siinset vihmametsa iseloomustab suur sademete hulk, minimaalselt 1750–2000 mm. Vihmametsas kõndimine on üsna lihtne, kuna metsaalust taimekasvu takistab päikesevalguse nõrk läbitungimine. Sellegi poolest on tegemist puuteede rägastiku tüüpi džunglipõrandaga, milleks peame matkal valmis olema.

Sõidame tagasi hotelli. Vaba pärastlõuna puhkuseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cameron Highlands resort hotell 4*

12. päev

Camerooni mägismaa / Penang

Pärast mägismaa võlu kogemist laskume mööda käänulist mäeahelikku alla madalikule ja suundume edasi Penangi. Teekond kestab umbes neli tundi. Teel peatume ajaloolises kaevanduslinnas Ipohis ja Perak Tongi koopatemplis. See kaunis tempel, mille lõi 1926. aastal kohalik Hiina abielupaar, on tuntud erksavärviliste seinamaalingute ja suure seisva Buddha poolest.

Sõidame veel kaks tundi Penangi Georgetowni, jõudes kohale varaõhtul.

Penangil on pikk ajalugu India ja Hiina vahelist pikka marsruuti läbivate kaupmeeste peatuspaigana. Loodusliku sadama ja rikkaliku mageveega õnnistatud paigana võeti Penang 1700. aastate keskel Briti kontrolli alla ja sai peagi ülemaailmselt tuntud kaubasadamaks. Tänapäeval kutsub UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Penang endiselt oma kallastele külastajaid, paeludes külastajaid omanäolise toidukultuuri ja ainulaadse koloniaalvõluga.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Penang Shangri La Rasa Sayang hotell 5*

13. päev

Penang 

Päevane jalgsiekskursioon Penangis. Erinevatest Hiina etnilistest klannimajadest kuni Bollywoodi muusikat ja sarisid täis tänavateni – Penangi mitmekesine kultuuriruum ei valmista kunagi pettumust. 

Alustage Georgetownist, mis on rikas ajaloo, kultuuri ja toidu poolest. Tutvume linna minevikuga, uurides, kuidas kaupmehed kogu maailmast kasutasid Penangi varjupaigana kahe piirkondliku mussoonse kliimasüsteemi vahel ja tõid seeläbi kohalikku kultuuri mitmesugused rahvusvahelised mõjud. Peatume kohalikus pagariäris, kus meil on aega juua tassike kohalikku kohvi ja proovida Bengali leiba, samal ajal kui giid selgitab selle populaarse Penangi hommikusöögi päritolu.

Jätkame Penangi jalutuskäiku läbi vanalinna, peatudes, et imetleda mõningaid arhitektuurilisi imesid, mis tõid linnale UNESCO maailmapärandi staatuse. Imetleme tänavate segu vanast ja uuest, kuuldes põnevaid lugusid mõne ajaloolise ehitise kohta ja nähes kaasaegset ja veidrat tänavakunsti. Pöörame erilist tähelepanu väikestele töökodadele, kus käsitöölised valmistavad erinevaid esemeid, nööpidest kudumiteni.

Järgmisena külastatame Khoo Kongsi, et õppida esivanemate austamise tavade kohta, mis on niivõrd sügavalt kohalikku kultuuri sisse juurdunud. Jätkame mööda niinimetatud "harmoonia tänavat", kus leidub erinevaid pühamuid ja palvemajasid. Teeme peatuse elavas "Väike-Indias". Suhtleme kohalikega, kes ostavad värvilisi lillepärgasid ja naudivad tänavakaupluste kioskitest levivaid lõhnu. Külastame ka 150 aasta vanust märga turgu, mis on endiselt kohalikust elust kihav.

Olles kogenud Penangi vaatamisväärsusi, helisid, maitseid ja lõhnu, suundume hilisel pärastlõunal tagasi hotelli puhkama.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Penang Shangri La Rasa Sayang hotell 5*

14. päev 

Penang 

Vaba päev Penangis! Aeg puhkuseks, omal käel linna avastamiseks või rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Penang Shangri La Rasa Sayang hotell 5*

15. päev

Penang – Kuala Lumpur – Istanbul

Lend MH1149 Penang-Kuala Lumpur 15.30-16.30  
Lend TK61 Kuala Lumpur-Istanbul 23.50-06.05+1

Toidukorrad: hommikusöök 

16. päev

Istanbul – Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.15-11.50Reisi hind: 4915 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid Tallinn-Singapur / Penang-Tallinn 
 • Majutus programmis märgitud majutuskohtades (kahesed toad)
 • Hommikusöögid
 • Programmis märgitud lõuna- või õhtusöögid
 • Transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Ekskursioonideks vajalik transport
 • Programmis kirjeldatud ekskursiooniprogramm 
 • Eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Sissepääsud muuseumidesse jne. mis ei ole märgitud "hinna sees"
 • Soovi korral majutus üheses hotellitoas 725 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis