Tai looduses
Rahvuspargid ja rannad


22. jaanuar – 6. veebruar 2026
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Tai looduses

22. jaan – 6. veebr 2026  / 5945 €

Tai on paljude reisimesilaste jaoks vastupandamatu meepott, mis meelitab oma meelespealille-siniste lahtede, kookospalmidega ääristatud puuderpeenikese liivaga randade, ajalooliste templite ja hõrkude roogadega. Lisaks on Tai ka loodussõprade jaoks paradiis maapeal – hunnitud vihmametsad, kaunid kosed, jõed ja kanalid, korallrifid ja rikkalik veealune maailm. Tais on umbes viiskümmend rahvusparki ja kaitseala, need on ainulaadse iluga alad. Tuhandepalgeline Tai on täiuslik paik, kuhu päikest ja suve püüdma minna. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 15.11.2023):

 • Eesti kodanikud võivad Tai Kuningriigis viibida viisavabalt kuni 30 päeva.
 • Taisse saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi Covid-19 tõendit.
 • Reisikindlustus on tungivalt soovituslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Helsingi – Bangkok    

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 08.35.

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 10.35-11.10, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY141 Helsingi-Bangkok 13.55-06.25, lennuaeg 11h 30min (Finnair)

2. päev

Bangkok          

Saabume Bangkoki lennujaama varahommikul kell 06.25. 

Sõidame ligi tund aega hotelli Bangkoki kesklinnas, seejärel puhkus.

Majutus: Bangkok Pullman G hotell 4*

3. päev

Bangkok / Hua Hin         

Hommikune tutvus Bangkokiga ja pärastlõunal sõidame Hua Hin'i. Sõiduteekond ligi 3 tundi (200 km).

Bangkokil on vastuoludest pakatav iseloom – ultramoodsad konditsioneeritud ostukeskused seisavad külg külje kõrval 200-aastaste külamajadega, kuldselt sätendavad templid ja nõelteravate tippudega pühamud võistlevad neoontuledes helkivate majaseintega, tagasihoidlikes sarides Buddha mungad hoiavad käes moodsaimaid nutitelefone, toidukärudega ääristatud tänavatele ja räämas moega turgudele vaatavad ülevalt pilvelõhkujate ülemistelt korrustelt alla elegantsed restoranid. Bangkok on värvikas segu armetusest ja luksusest. Nime "Bangkok" kasutavad üksnes välismaalased. "Krung Thep" (Inglite linn) on lühend linna täielikust tseremoniaalsest nimest, mis on ühtlasi maailma pikim kohanimi. Kunagisest väikesest kaubanduslinnast hakkas arenema suurlinn 1782. aastal. Tänases õitsvas metropolis elab üle 8 miljoni inimese. Linnas peidab end Smaragd Buddha, mida hinnatakse kui maailma üht suurimat aaret, ning veel peaaegu 400 erinevat vaatamisväärsust.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hua Hin Amari hotell 4*

4. päev

Hua Hin / Sam Roi Yot rahvuspark    

Tänase päeva veedame Sam Roi Yot rahvuspargis avastades Lõuna-Tai eripalgelist metsikut loodust. Sõiduteekond Hua Hin – Sam Roi Yot 1 tund (43 km).

Sam Roi Yot tähendab tõlkes "Kolmesaja tipu mägi". Sam Roi Yot oli Tai esimene mereline rahvuspark. 98 km² suurune rahvuspark annab ülevaate Lõuna-Taile iseloomulikest loodusmaastikest, mille lahutamatuks osaks on soised alad, paekivi mäed ja maalilised rannad. Rahvuspargi kõrgeim tipp on 605 meetrit. Ligi 37% rahvuspargist on soine, olles ühtlasi Tai kõige suurem magevee märgala.

Suundume Hua Hinist lõunasse. Rahvuspargi väravas külastame ananassikasvatust ning paneme kõrva taha nende maitsvate viljade kasvatamise ning saagikorjamise olulisemad nipid. Jätkame teekonda Bang-Pu kalurikülla. Pärast põgusat kalurite igapäevaste toimetustega tutvumist asutame end mootorpaatidesse ja sõidame merele. Meresõit sõltub nagu alati ilmastikutingimustest. Ookeanilt avanevad suurepärased vaated rannikule. Pärast 20-minutilist sõitu randume kaunis rannas.

Jalutame rahvuspargi juveeli Phraya Nakhon koopa juurde. Koobas on pigem maa-alune õõs, mida valgustab laeaugust tulvav soe troopiline päike. Phraya Nakhon koobas on tekkinud kahest karstilehtrist. Koopa keskmesse jalutame maasügavustes läbi ebamaise maastiku. Koopa kuningakoda on ehitud maaliliste stalaktiitide vahelt nõrguvate päiksekiirtega.

Pärast koopakülastust on aeg lõunat süüa. Seejärel vaba aeg nautimaks kaunist randa ja soojas vees ujumist. Õhtuks tagasi Hua Hini.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hua Hin Amari hotell 4*                                           

5. päev 

Hua Hin / Kui Buri rahvuspark      

Pärast hommikusööki sõidame Kui Buri rahvusparki. Sõiduteekond 1.5 tundi (80 km).

1999. aastal asutatud Kui Buri rahvuspargis on kõik ehe ja tõeline. Kui Buri rahvusparki tullakse metsikute elevantide pärast. Kui Buri rahvuspark on koduks sajale metsikule elevandile. Kui Buri maastik on kõige sobilikum piirkond Tais nende suurejooneliste loomade jaoks. Rahvuspargis on ka mitmeid teisi põnevaid imetajaid – gaurid (India piison), india taapirid, leopardid, seraud, kaeluskarud, hirved, metsikud lehmad ning mitmeid ahviliike. Inimesed ja loodus on leidnud viisi harmoonias kooseksisteerimiseks. Rahvuspargis kasvab üle 200 000 sandlipuu, mille hulgast valitakse hoolikalt mõned välja kuninglike matuseriituste tarbeks. 

Teeme peatuse rahvuspargi ääremail ühes külas. Küla peamiseks elatusallikaks on ananasside kasvatamine ja kummi tootmine. Naudime ilusat vaadet orule ja loodetavasti silmame ka metsikuid loomi. Sööme lõunat Kui Buri külas ja saame nii vahetult tutvuda siinse eluviisi ja kommetega.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök 
Majutus: Kui Buri Tolani Resort hotell 4*                                                            

6. päev

Kui Buri / Mu Ko Chumpon'i rahvuspark

Täna jätkame teekonda lõuna suunas Chumphoni. Sõiduteekond 3 tundi (225 km).

Chumphonis külastame Chumphoni saarte rahvusparki, kus saame jalutada mööda laudteed läbi mangroovimetsa. Seejärel sõidame Khao Matsri punkti ning naudime 360° vaadet alla orgu ja linnale. Edasi suundume Hat Sai Ri randa ja Chumphoni printsi pühamusse, kes oli moodsa Tai kuningliku mereväe rajaja.     

Mu Ko Chumphoni rahvuspark rajati 1999. aastal Tai loodusrikkuste hoidmiseks. 317 km2 suuruses rahvuspargis on üle 40 paekivisaare, kauneid liivarandu, korallriffe, koski, koopaid, 70 kilomeetrit rannikut, mangroovitihnikuid ning ka troopilist vihmametsa. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Nouveau Chumphon Beach Resort hotell 3*

7. päev 

Chumpon / Ranongi provints

Täna sõidame Ranongi provintsi. Sõiduteekond 2 tundi (125 km).

Meie sihiks on Gongi org ning selle Kraburi piirkonna kogukonna ettevõtmised. Vaba aeg Ranongis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ranong The Hidden Resort hotell 3*

8. päev

Ranong

Täna veedame päeva merel. Käime kolmel saarel – Koh Gum, Koh Yee Pun ja Koh Khang Khaw. Saame ujuda, snorgeldada ning soovi korral ronida ka Koh Gumi vaatepunkti. 

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Ranong The Hidden Resort hotell 3*

9. päev

Ranong / kohalik elu

Sõidame hotellist Klong Lad Nod kaile, kus veedame päeva kohaliku kogukonna tegemistega tutvudes. Asutame end paadile ja uudistame mangroovimetsa ning Ka Per lahte. Pärast kohalikku hõrku mereandidest lõunasööki oleme valmis märjaks saama – istume bambusparvedele ja parvetame Klongi jõel. Külastame kohalikku kaluriküla, näeme veeloomi ranniku veekeskuses ning tutvume veepealse kogukonnaga.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Ranong The Hidden Resort hotell 3*

10. päev 

Ranong / Khao Lak

Vaba hommikupoolik. Lõuna paiku ootab meid ees teekond Ranongist Khao Laki (200 km / 3.5 tundi).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Khao Lak The Sands by Kathathani hotell 4*

11. päev

Khao Lak / Khao Soki rahvuspark / karstimäed ja korallkoobas / Khao Lak

Pärast varast hommikusööki alustame u kahetunnnist sõitu Khao Sok rahvuspargi suunas. Jõuame esmalt Ratchaprapa tammi juurde, mis on osa Khao Sok rahvuspargist. Teeme paadisõidu Cheow Lan järvel. Piirkond on maagiline oma karstimägede poolest, tuntud ka kui "Guilin of Tahiland".

Khao Sok rahvuspark on koduks sadadele loomaliikidele, sh malai karu, indohiina pantrik ja metsikud elevandid. Pargi keskel on Cheow Lan tehisjärv ümbritsetud dramaatilise ilmega paekivi kaljude ja iidse vihmametsaga. 739 km2 pargis sirutub järv end laiali ligi 165 km2 suurusel alal.Järve smaragdikarva vesi võimendub vihmametsa tuhandetes erkrohelistes toonides. Tasasest järveveest sirutavad välja paekivi karstid, mis kunagi olid mäetipud. Veest tõusvad paekivi kaljud meenutavad Halongi lahte Vietnamis. Tehisjärv rajati 1987. aastal, ent vaid paari aastakümnega on paigast saanud oluline loodushoiukoht. Siin elab hulgalist mageveekalu ning 311 linnuliiki. Kohalike elanike jaoks on järv elatusallikaks, nii kalapüügi kui ka ökoturismi näol. 1980ndatel Pasaengi jõele hüdroenergia tammi rajamine oli julge ja vastuolusid täis otsus. Tehisjärve rajamiseks tuli viiel külal mujale kolida. Tänapäeval on kauni järve sügavustes alles majad, koolimajad ning templid – Tai oma Atlantis. Kahjuks tõi järve rajamine Khao Soki metsikule loodusele suuri kahjusid. Kuigi järv ise on väga noor, on ümbritsev ala väga iidne. Khao Soki vihmametsa peetakse Amazonasest vanemaks. Teadlased pakuvad, et siinne vihmamets tekkis 160 miljonit aastat tagasi ning paekivikaljud tekkisid Himaalaja mäestiku kerkimisega ühel ajal, kui 50 miljonit aastat tagasi Euraasia ja India tektoonilised plaadid kokku said.

Seikleme stalaktiitide ja stalagmiitidega täidetud Pra Kie Phet koopas. Meid ümbritseb vihmamets oma loomade ja haruldaste taimedega.

Õhtuks tagasi Khao Laki.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Khao Lak The Sands by Kathathani hotell 4*

12. päev 

Khao Lak / Phuket / pärastlõuna rannamõnudeks

Täna ootab meid ees kolmetunnine sõit (155 km) Phuketisse, kuhu jääme järgmiseks neljaks ööks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Phuket Karon Beach Pullman hotell 4*

13. päev

Phang Nga rahvuspark / James Bondi saar

Täna teeme päevase väljasõidu Phang Nga rahvusparki. Sõiduteekond 1.5 tundi (100 km).

Teeme avastusretke traditsiooniliste "long-tail" paatidega Phang Nga lahes ning mangroovimetsades. Külastame kuulsat Lordi koobast, kust väljudes näeme Khao Ma Ju, Khao Nom Sao ning Khao Changi kivikujusid. Seejärel jõuame Ping-Kani saarele, mis on ühtlasi tuntud kui James Bondi saar. Pärast kohalikku lõunasööki suundume tagasi Phuketisse. 

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Phuket Karon Beach Pullman hotell 4*

14. päev

Phuket / vaba päev rannamõnudeks

Päev iseseisvaks avastusretkeks. Kohalik elu, rannad, soovi korral rolleriga sõitma ja palju muud. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Phuket Karon Beach Pullman hotell 4*

15. päev

Phuket / vaba päev 

Vaba päev.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Phuket Karon Beach Pullman hotell 4*

16. päev

Phuket / Phuket – Helsingi – Tallinn

Hommikul sõidame Phuketi lennujaama, kust alustame kojulendu.

Lend AY152 Phuket-Helsingi 11.45-19.45, lennuaeg 13h (Finnair)
Lend AY1031 Helsingi-Tallinn 21.05-21.40, lennuaeg 35min (Finnair)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 5945 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (tavaklassis): Tallinn-Helsingi-Bangkok / Phuket-Helsingi-Tallinn
 • majutus programmis märgitud hotellides või sarnastes
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • eestikeelne reisijuht
 • jootraha

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis