Bahrein-Kuveit-Katar
Pärsia lahe rikkad naftariigid


23. oktoober – 31. oktoober 2024
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kristi Ockba

Bahrein-Kuveit-Katar

23. okt – 31. okt 2024  / 4582 €

Araabia poolsaare ainulaadne kõrbemaastik on justkui tühi lõuend, millele on võõbatud imetabane kujutis kultuurist, religioonist, kaubandusest ja tehnoloogiast. Nii nagu otsatu tulikuuma kõrbemaastiku ilu ja karmus on voolinud kohalikke elanikke ning nende eluviisi, on ta ka sajandeid ahvatlenud kuulsaid maadeavastajaid. Marco Polo, Aleksander Suure, Vasco da Gama, Araabia Lawrence'i jt jaoks oli kõrbe kutse nii tugev, et nad olid valmis oma elu sinna jätma. On öeldud, et kord läbi kõrbe rännanule jätab kõrb igaveseks oma jälje. Kõrbega kohtumine ei ole tänapäeval enam eluga riskimine tänu sinna rajatud teedele ja laagritele. Kõrberännakult on mõnus jõuda moodsatesse linnadesse, mis on ehitatud naftatööstusest ja pangadusest voolavatest tuludest. Suured, tulevikku vaatavad linnad on ehitatud liivale või merelt võidetud maale. 

Araabia poolsaare olemus peitub eelkõige sealsetes inimestes. Elanikke ühendab islam, eluviis, sisemaalt puhuva tuulega kaasa kanduv palvusekutse ja sõbralik külalislahkus ka täiesti võõraste inimeste vastu nii moodsates linnades kui üksikutes kõrbekülades. Iidsed tavad on võtnud küll moodsama vormi, ent elavad jõudsalt edasi. Araabiast mõeldes kangastuvad silme ette müütiline Seeba kuninganna, viirukite raske koorma alla lookas kaamelite karavanid või pärlilasti vedavad uhked puidust rannasõidulaevad - dhow’d - lahkumas sadamast merele. Soukil kaubeldes, iidseid kindlusi külastades või vanalinnade tänava labürintides ekseldes ärkab Šeherezade „Tuhande ühe öö“ muinasjuttude mõistatuslik Araabia ellu. Kõrbeöös on vilkuvad taevatähed lähemal kui kunagi unistadagi oskame. Muinasjutt ei ole kuhugi kadunud.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.05.2024):

 • Bahreini ja Kuveiti reisimiseks vajavad Eesti kodanikud viisat, mida on võimalik taotleda elektrooniliselt enne reisi. Katari saabumisel saavad (sõltuvalt tingimustele vastavusest) Eesti kodanikud mitmekordse turismiviisa kehtivusajaga 180 ja viibimisajaga kuni 90 päeva.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Bahrein

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.15.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.25-17.05, lennuaeg 3h 40min (Turkish Airlines)
Lend TK778 Istanbul-Bahrein 20.10-00.15+1, lennuaeg 4h 05min (Turkish Airlines)

Saabume Bahreini pärast südaööd ning suundume hotelli.

Majutus: Manama Park Regis Lotus hotell 4*

2. päev

Bahrein / Manama

Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Bahreini pealinnas Manamas. Külastame Barbari templit, ajaloolist Saari asustust, Al Fateh mošeed, Bahreini kindlust ja Bahreini muuseumit. 

Pärsia lahe pärliks hüütud Bahreini pindala on praegu kokku vaid 765 km2, seega veelgi väiksem kui Hiiumaa, kuid seda pindala suurendatakse pidevalt tehislikult merre uut maad juurde luues. Saareriiki kutsutakse pärliks, sest juba 2000 eKr tegeleti siin pärlipüügiga. Bahrein oli Pärsia lahe riikidest esimene, kus leiti naftat, mis andis suure tõuke riigi edasisele arengule. Tänapäeval sõltub majandus aga juba rohkem pangandusest ja finantsteenustest. Riigi elanikest on umbes 46% põliselanikud, ülejäänud on võõrtöölisest sisserändajad Aasiast.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Manama Park Regis Lotus hotell 4*

3. päev

Bahrein

Hommikul jätkame tuuri Manamas. Ekskursioon viib meid Araad kindluse, Shaikh Ebrahimi kultuurikeskuse, Abdulla Al Zayedi maja, Pärsia lahe esimese naftapuuraugu ning Bahreini iidse pealinna Muharraqi restaureeritud hoonete juurde. Pärast sisukat päeva suundume tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Manama Park Regis Lotus hotell 4*

4. päev

Bahrein – Kuveit 

Vaba hommikupoolik Bahreinis. Lõunal suundume lennujaama ning lendame Kuveiti. 

Lend GF215 Bahrein-Kuveit 16.25-17.30

Jõuame Kuveiti ja sõidame hotelli – ülejäänud päev on puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kuwait Radisson Blu hotell 5*

5. päev

Kuveit

Täna teeme päevase ekskursiooni Kuveidis. Tutvume Al Shaheed pargi, Kuveidi tornide ja teaduskeskuse ning Souq Al Mubarakeya turuga. Õhtuks tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kuwait Radisson Blu hotell 5*

6. päev

Kuveit

Hommikupoolikul jätkame tuuri Kuveidis.

Külastame Suurt mošeed, rahvusmuusemit, Sadu maja, vaatame väljast Alseifi paleed ning lõunatame autentses Kuveidi söögikohas. Pärastlõuna veedame Sheikh Jaber Al-Ahmadi kultuurikeskuses, mis on tuntud ka kui Kuveidi ooperimaja. See on Lähis-Ida suurim kultuurikeskus / ooperimaja.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kuwait Radisson Blu hotell 5*

7. päev

Kuveit – Katar 

Täna sõidame lennujaama ning lendame Katari pealinna Dohasse.

Lend KU619 Kuveit-Katar 15.25-16.52

Pärsia lahes asuval poolsaarel paikneb väike liivase näpujälje sarnane riik Katar, mille pindala on vaevalt neljandik Eesti territooriumist. Riigi elanike arv on jõudsalt kasvanud (2017. aastal 2.6 miljonit elanikku), kuid põliselanikud ehk Katari araablased moodustavad ainult 20% rahvastikust. Suurem osa elanikkonnast on teistelt Araabia maadelt saabunud ning indialased ja nepaallased. Varem tegeleti kõrberiigis pärli- ning kalapüügiga, kuid 1940. aastal hakati kasutama suuri nafta- ja maagaasimaardlaid, millele on järgnenud erakordne majanduslik areng. Katar istub maailmas suuruselt kolmanda maagaasireservi otsas.

Pärast Katari saabumist läheme traditsioonilisele turule Souq Waqif. Souq Wakifil leiame vürtse, käsitööd, lemmikloomi, kunstigalerii jne. Siin on mitmeid Araabia ja ka läänelikke kohvikuid ning restorane.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Doha Golden Tulip hotell 4*

8. päev

Katar / Doha linnaekskursioon

Täna teeme päevase ekskursiooni Dohas. Alustame Katari rahvusmuuseumi külastusega.

Prantsuse arhitekti Jean Nouveli kujundatud muuseum oma kumerate ketaste, ristmike ja konsoolsete nurkadega – inspireeritud kohalikust kõrberoosist – lisab Doha maastikule dramaatilisust. See ainulaadne hoone hõlmab äsja taastatud Sheikh Abdullah bin Jassim Al-Thani paleed, mis ise esindab Katari rahvusliku identiteedi südant. Kõigile avatud muuseum pakub külastajatele laialdasi võimalusi osalemiseks, õppimiseks või lõõgastumiseks. 220-kohaline auditoorium ja erinevad üritused tagavad, et iga külastus pakub uue vaatenurga. Tudengitele ja teadlastele on loodud spetsiaalne uurimiskeskus ja laborid. Neile, kes soovivad lõõgastuda ja aega maha võtta, on uued söögikohad, sh vapustav katuserestoran ja äsja haljastatud park, mis pakub peresõbralikke interaktiivseid õppekeskkondi ja tähistab ka Katari põlisrahvaste taimi.

Seejärel teeme tuuri kaamelite võidusõidurajal. Traditsiooniliselt šeikide spordina tuntud kaamelite võidusõit jätkub tänaseni väikeses Al Shahaniya külakeses, kus asub Katari kuulus kaameli hipodroom, kus kaamelitega harjutamine käib nii varahommikul kui hilisõhtul. Al-Shahaniya võidusõidurajal, Dohast tunnise autosõidu kaugusel läikivas kõrbes, leiab aset Katari üks kõige kallim spordisündmus – kaamelite võidusõit. Al-Shahaniya võidusõidurajal korraldatakse kaamelite kodumaiseid ja rahvusvahelisi turniire. Jätkame oma ekskursiooniga Sheikh Faisali eramuuseumisse, kus on väljapanek tuhandetest esemetest nagu vanad autod, maalid, rahvusvaheline kunst jne.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Doha Golden Tulip hotell 4*

9. päev 

Katar / Katara kultuuriküla / kruiis Doha lahes

Jätkame Doha linnaekskursiooniga – külastame Katara kultuuriküla ning Doha promenaadi. 

Katara kultuuriküla ehitati traditsioonilise Katari arhitektuuri kehastamiseks. Katara disain muudab selle sobivaks keskkonnaks kultuuriliseks, loominguliseks, intellektuaalseks ja kunstiliseks tegevuseks karnevalide, seltskondlike ürituste, sümpoosionide, näituste, kontsertide ja igasuguste kunstiliste väljenduste kaudu. Kogu Katara kompleks on ehitatud idamaise arhitektuuri ja retroromantilise stiili sulandumises, mis erineb enamikust Doha võluvatest uutest kultuurihoonetest mujal linnas. Katara amfiteater, kust avaneb vaade säravale sinisele merele, on arhitektuuriline ilu, mis on loodud islami igikestvate tunnuste ja klassikalise Kreeka teatrikontseptsiooni sulandumisena. Ooperimaja pakub luksuslikku kultuurielamust koos idamaade ja hilise viktoriaanliku arhitektuuristiilide seguga, mis tulenevad Euroopa 19. sajandi mudelitest ja tavapärasest islami disainist. 

Katara küla on mitmete kultuuriürituste toimumise koht. Siin toimuvad kunstinäitused, filmid, ooperid, festivalid jne. Küla on ehitatud traditsioonilise Katari küla põhimõtete järgi. Katara uhkuseks on suur Rooma amfiteater, mille akustika on unustamatu.

Pärast lõunasööki külastame Islami kunstide muuseumi. Islami kunstide muuseumi nimetatakse Katari uhkuseks ja rõõmuks. Selle ainulaadne arhitektuur ja asukoht saarel on teinud sellest muljetavaldava maamärgi ja ikoonilise lisandi Doha siluetile. Kogu islami kunsti valdkonda esindav kollektsioon sisaldab käsikirju, keraamikat, metalli, klaasi, elevandiluu, tekstiili, puitu ja vääriskive. Muuseumi kunstiteosed, mis on kogutud kolmelt kontinendilt, sealhulgas Lähis-Ida riikidest, ulatuvad kuni Hispaania ja Indiani, ning pärinevad 7. kuni 19. sajandini.

Õhtul teeme Doha lahes kruiisi dhow'ga - traditsioonilise Katari purjepaadiga, mida omal ajal kasutati kauplejate ja kalameeste poolt.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Doha Golden Tulip hotell 4*

10. päev

Katar / kõrbesafari

Vaba hommikupoolik.

Pärastlõunal teeme kõrbesafari. Sõidame Dohast mööda rannikuäärt lõunasse Sealine Beach Resorti, kus meie sõiduk valmistatakse ette põnevaks kõrbeteekonnaks. Teeme kõrbesafari üle suurepäraste pehmete liivaluidete.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Doha Golden Tulip hotell 4* kuniks öise lennujaama sõiduni

11. päev

Doha – Istanbul – Tallinn

Öine sõit lennujaama.

Lend TK783 Doha-Istanbul 06.50-11.35, lennuaeg 4h 45min (Turkish Airlines)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.15-17.50, lennuaeg 3h 35min (Turkish Airlines)    Reisi hind: 4582 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid 
 • majutus programmis märgitud 4* hotellides  
 • kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
 • sissepääsud
 • programmis märgitud hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 600 eurot
 • reisikindlustus 
 • Kuiveidi E-viisa

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis