Colombia - retk "Kadunud Linna"
Iidse Teyuna tsivilisatsiooni lätetele
5. november – 19. november 2024
Grupis 14 reisijat
/ 1 vaba koht (naiskoht kaheses toas)
Reisijuht:
Urmas Hõbepappel
Colombia on kontrastide ja intriigide maa, mis jääb välja nende inimeste reisiplaanidest, kes peavad seda liiga ohtlikuks ning ebakindlaks. Ent minge ja tehke mõnele maailma näinud reisisellile baaris üks jook välja ning tõenäoliselt on nad üksmeelsed oma Lõuna-Ameerika lemmikriigi osas - see on Colombia, kus Gabriel Garcia Marquezi maagiline realism elab oma täies hiilguses. Sügav kiindumus, mida paljud Colombia vastu tunnevad, ei pane imestama, kui mõelda neile tohutule hulgale imedele, mis mahuvad ära ühe Lõuna-Ameerika riigi piiridesse. Jäine Andide mäestik, Amazonase vihmametsad, Atlandi ja Vaikse ookeani suurejoonelised kaldad, inkade arheoloogilised mälestised, koloniaalajalugu ning jõudsalt kosuvad Kolumbuse-eelsed põliskultuurid - kõik see pakitud ümbritsevasse kirglikku salsamuusikasse. Rääkimata ühest kõige sõbralikumast ning külalislahkemast rahvast kogu meie planeedil - rahvast, kes on uhke, et saab oma maa võlusid külalistega jagada ning sel viisil stereotüüpe kummutada. Meie tiheda programmiga reisi mahub palju põnevat loodust ning mitmeid selle kireva maa vaatamisväärsusi: kõrgkultuuri ja moe metropol Bogota, koloniaallinnad, ajaloohõnguline Kadunud Linn ning Kariibi mere ahvatlev hällilaul Cartagenas. Mõelge sellest reisist kui sissejuhatusest Colombia võludesse, mis kahtlemata veenab teid, et suurim risk Colombia külastamise juures on soov sealt mitte enam lahkuda. "Pole tõsi, et inimesed lakkavad unistamast sellepärast, et nad jäävad vanaks, vaid nad jäävad vanaks sellepärast, et nad lakkavad unistamast." - Gabriel Garcia Marquez.
Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.05.2024):
- Eesti kodanikud võivad viibida Colombias viisavabalt kuni 90 päeva aasta jooksul.
- Reisikindlustus on kohustuslik.
NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.
Fotod: Vaido Otsar, Albioni reisile 2022. aasta jaanauris.
1. päev
Tallinn – Frankfurt – Bogota
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.00 hommikul.
Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 05.55-07.30
Lend LH542 Frankfurt-Bogota 13.55-19.25
Saabume Colombia pealinna Bogotasse ning suundume hotelli puhkama.
Bogota paikneb mägedest ümbritsetud platool 2500 meetri kõrgusel üle merepinna, vaid neli laiuskraadi ekvaatorist põhja pool. Selline kombinatsioon kõrgusest ja ligidusest ekvaatorile annab Bogotale suurepärase kevadise kliima aastaringselt. Pehme kliima muudab Bogota üheks maailma roosikasvatuse keskuseks - rahvusvahelist lennujaama ümbritseb ridade kaupa kasvuhooneid.
Majutus: Bogota Grand Hyatt 4*
2. päev
Bogota linnaekskursioon
Hommikut alustame Bogota linna tutvustava ekskursiooniga. Kõigepealt suundume Bogota parki, õppimaks tundma Colombia territooriumi ääretut mitmekesisust ning mõistmaks riigi erinevate regioonide komplekssust, mida kirjeldavad mäed ning mitmekülgsed ökosüsteemid. Seejärel külastame kohalikku Distrito Chocolate šokolaadivabrikut, mis on eriline oma ajaloolise tausta ja suurema ühiskondliku eesmärgi poolest. Nimelt tarnitakse šokolaadi jaoks kakaooad Bogotast põhjas asuvast väikesest Puna külast, kus farmerid varasemalt Colombia relvastatud konflikti mõjul kultiveerisid koka taimi (millest toodeti illegaalselt kokaiini) ning illegaalse narkokaubanduse tõttu olid vägivald ja surm külaelanike jaoks igapäevane reaalsus. Ühel hetkel aga otsustasid farmerid teha muutuse ning tohutu tahtejõu abil alustati koka asemel kakao kasvatamisega. Seeläbi on kohalikul kakaokasvandusel ka suurem eesmärk kogukonnas rahu loojatena. Puna kakaokasvatajad müüvad oma toodangut lisaks kohalikele poodidele ja kohvikutele ka rahvusvahelisele turule.
Tutvume ajaloolise linna keskusega La Candelaria, kus kohaliku giidi selgitused aitavad mõista keerukaid poliitilise ja relvastatud konflikti algeid Colombias. Külastame sõjaohvritele loodud memoriaali, mis asutati pärast rahu sõlmimist Colombia valitsuse ja endise FARC (Colombia Revolutsioonilised Relvajõud) liidri vahel. Seejärel sööme lõunat kohalikus restoranis.
Tänase linnaekskursiooniga oleme õppinud tundma Colombia ajalugu ja kultuuri, samal ajal toetades kohalikke kogukondi ja initsiatiive, mis loovad riigis rahumeelsemat ühiskonda.
Suundume tagasi hotelli.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bogota Grand Hyatt 4*
3. päev
Bogota
Vaba päeva Bogotas.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bogota Grand Hyatt 4*
4. päev
Bogota / Santa Marta
Sõidame Bogota lennujaama, et lennata Santa Martasse.
Siselend Bogota-Santa Marta.
Santa Marta oli esimene Hispaania koloniaalvaldus Colombias, asutatud 1525. aastal Hispaania konkistadoori Rodrigo de Bastidase poolt. Ühtlasi on Santa Maria vanim linn Colombias ning teine vanim terves Lõuna-Ameerikas. Asudes unikaalselt mere ja Sierra Nevada de Santa Marta mäestiku vahel, ütlevad kõik samariod (kohalikud elanikud), et elavad terve Ameerika kontinendi kõige kaunimas lahes. Kahtlemata tõuseb Santa Marta esile kui üks ainulaadsemaid sihtkohti Colombias - autentne rannikuäärne koloniaallinn ümbritsetuna tõelise loodusliku mitmekesisusega.
Täna teeme Santa Marta linnaekskursiooni, mis algab külastusega La Quinta de San Pedro Alejandrinosse - ajaloolise tähtsusega paika, kus Ladina-Ameerika revolutsiooni juht Simon Bolivar suri 1830. aasta detsembris. Venezuelas sündinud Simon Bolivari juhtimisel saavutasid Hispaania võimu alt iseseisvuse Venezuela, Boliivia, Colombia, Ecuador, Peruu ja Panama. Bolivar teenis seega nime El Libertador (eesti k Vabastaja).
Ekskursioon viib meid läbi Don Joaquin de Mieri suhkrurooistanduse, kus õpime tundma kõike Simon Bolivari ning Colombia ajaloo kohta. Nimelt oli Don Joaquin de Mier Colombia iseseisvuse toetaja ning kutsus Simon Bolivari enda juurde puhkama. Bolivar suri samal kuul tuberkuloosi ning de Mieri majas on nähtaval isegi voodi, kus Colobia 'Vabastaja' oma viimsed päevad veetis. Suundume Santa Marta linna keskmesse, kus asub Colombia vanim katedraal. Jalutame läbi linna vana koloniaalkeskuse, kus lausa õhus on tunda ajalooliste sündmuste tähendusrikkust - piraadirünnakud, 1928. aastal aset leidnud United Fruit Company (USA puuviljade exportfirma) banaaniistanduste töötajate streigile järgnenud massimõrv, Tayrona kullamuuseum, San Fransisco kirik, Simon Bolivari park, mereäärne promenaad, rand ning sadam.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Santa Marta Mercure Emile hotell
5. päev
Kadunud Linna matk
Santa Marta on alguspunktiks meie reisi ühte eriliseimasse sihtpunkti, milleks on Kadunud Linn (Ciudad Perdida) - teisisõnu Teyuna. Matk viib meid läbi Sierra Nevada de Santa Marta mägede ning põlisrahvaste maa-alade. Võtame kaasa vaid esmatarbed kolmeks ööks (sh mugavad matkajalanõud ja -riided, päikesekreem, veepudel) - soovitatavalt mugava seljakotiga, mida ise kanda jaksame. Temperatuur piirkonnas on keskmiselt 30C, sademete tõenäosus on suur ning õhuniiskus kõrge. Õhtud võivad olla jahedad, ligi 18-22C. Meiega on matkal kaasas kokk ning kohalikud teejuhid.
Retke esimest päeva alustame seiklusliku sõiduga väiksesse külla Mamey'sse (4x4 sõidukitega; ligi 2h 30min). Pärast lõunasööki alustame ligi 3-tunnise matkaga meie esimesse ööbimispaika. Matkateekonnal kogume kõrgust kokku 520 meetrit. Teeme lühikesi puhke- ja snäkipeatusi, imetledes ümbritsevat loodust. Laagrisse jõudes naudime küünlavalgel õhtusööki.
Teyuna Kadunud Linn usutakse olevat asutatud juba 800. aastal eKr Tairuna põlisrahva poolt. Arvatakse, et linn oli regiooni poliitiliseks ja tööstuskeskuseks ning seal võis elada ligi 2000-8000 inimest. Tõenäoliselt jäeti paik maha Hispaania vallutuste ajal. Teyuna on kohalike põliselanike jaoks püha paik ning seetõttu järgmine me oma giidi juhtnööre, et austada kohalike privaatsust ning kombeid.
Majutus järgneval kolmel ööl saab olema parimates kohalikule kogukonnale kuuluvates välilaagrites - sõltuvalt asukohale on nendeks metsaonnid või võrkkiiged. Olemas on lihtsad pesemisvõimalused (külm vesi) ning sääsevõrgud.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager
6. päev
Retk läbi Sierra Nevada de Santa Marta mägede
Täna ärkame vara ning alustame oma teekonda ligi kell 6 hommikul. Ees ootab ligi 15 kilomeetrit (8-9 tundi) lopsakat elusloodust ning võrratuid maastikke. Pärast värskendust Buritaca jõe jahutavas vees jätkame matkaga. Möödume mitmetest Kogui pärismaalaste küladest ning kuulame giidi jutustusi kohalikest uskumustest, traditsioonidest ning Sierra Nevada ajaloost. Matkapäeva lõpuks jõuame Kadunud Linnast vaid ligi 1 tunni kaugusel asuvasse Paraiso Teyuna telklaagrisse, kus veedame džunglihäälte keskel oma teise öö.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager
7. päev
Kadunud Linn
Saabunud on meie matka tipphetk - täna jõuame Teyunasse ehk Kadunud Linna. Selleks ronime 1200 iidset trepiastet ning üles jõudes avanevad meile imelised vaated Tairona kultuuripärandile - enam kui tuhat aastat tagasi ehitatud ringikujulised platvormid ja terrassid, mille arheoloogilistest varemetest õhkub iidne müstilisus. Terve retke vältel tutvustab giid meile Kadunud Linna ajalugu ning paigaga seotud legende. Soovijatel on võimalus supelda 'nooruse kaevus' - looduslikus veekogus, millel on legendide kohaselt tervendav mõju. Tuuri lõpus suundume tagasi Paraiso Teyuna laagrisse, kus sööme lõunat ning seejärel alustame teekonda oma kolmandasse ööbimispaika - Wiwa metsamajasse. Wiwa hõim on üks neljast kohalikust rahvast, kes jätkuvalt rahvuspargis elavad ning keda peetakse Taironade järeltulijateks.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager
8. päev
Kadunud Linn / Santa Marta / Palomino
Täna on meie maagilise loodusretke viimane päev. Varahommikul ärkame koos loodusega ning alustame kõndimist (ligi 8-9 tundi) tagasi Mamey külla, kust me oma matka alustasime. Saabudes ootavad meid 4x4 džiibid, millega sõidame tagasi Santa Martasse ja sealt edasi Palominosse.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ecohotel Playa la Roca
9. päev
Santa Marta / Tayrona rahvuspark / lõõgastus rannas
Päev Sierra Nevada de Santa Marta mäestiku jalamil Tayrona rahvuspargis. Asudes vaid 42 kilomeetri kaugusel Kariibi mere rannikust on Sierra Nevada on üks maailma kõrgeim rannikul asuv mäestik, mille jalamil paiknevad ookeaniäärsed valged liivarannad. Troopiline mets ning kristallsinine Kariibi meri loovad Tayrona rahvuspargist ühe kauneima Colombias. Mitmed jalgrajad viivad pargis läbi nii vihmametsa kui ka troopilise põlismetsa. Teele jäävad mitmed arheoloogilised paigad.
Santa Martast sõidame (ligi 1 tund) mööda piltilusat rannikuteed kuni jõuame rahvuspargi idapoolse sissepääsuni. Kõnnime tund aega läbi põlismetsa kuni jõuame Arrecifes rannani, tehes puhkuse ja värskendades end jahutavas vees. Jätkame teekonda läbi Arenilla ja Piscina ranna, jõudes lõpuks Cabo San Juan randa, kus jääb meil taas aega türkiissinises vees lõõgastumiseks. Pärastlõunal suundume (ligi 2 tundi) tagasi matka alguspunkti ning sõidame tagasi Palominosse.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ecohotel Playa la Roca
10. päev
Santa Marta / Katanzama küla
Täna sõidame mööda rannikuteed Perico Aguao linna Magdalena maakonnas. Siin võtab meid vastu kohalik kogukonnajuht ning pärast lühikest tutvustust alustame kõndimist (2.5km, ligi 45 minutit) läbi troopilise metsa, suunaga mererannikul asuvasse Katanazama põliskülla, kus elab Kogi rahvas. Kohale jõudes tutvustatakse meile külaelu, traditsioonilisi ehitisi ning samuti Kogide toidukultuuri ja pärimust. Suundume istandustesse, tutvudes kohaliku põllumajanduse ning töövahenditega.
Kogi põlisrahvas - keda arvatakse olevat enam kui 10 000 - elab Sierra Nevada de Santa Marta mäestiku jalamil Palomino, Don Diego, San Miguel ning Ancho jõe orus. Neid peetakse iidse Tayrona tsivilisatsiooni järeltulijateks ning kutsutakse teiste kohalike poolt "vanemateks vendadeks", kes kannavad hoolt Sierra mäe ning maailma kosmilise tasakaalu eest. Sierra mäge peetakse kohalikus kultuuris maailma südameks ning kogu elu aluseks. Kogid on seetõttu austatud kui kõige hindamatud esivanemad meie planeedil.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ecohotel Playa la Roca
11. päev
Palomino / Barranquilla / Cartagena
Täna lahkume Santa Martast ja sõidame Barranquillasse. Barranquilla on elust kihav sadamalinn Kariibi mere ääres, mis on riigi kaubandusele strateegiliselt tähtsa asukoha tõttu saanud hüüdnimeks Colombia Kuldne Värav.
Pärast Barranquillaga tutvumist sõidame Cartagenasse. Cartagena paikneb laia Magdalena jõe suudmel, kus jõgi suubub Kariibi merre. Esimesed märgid selle piirkonna inimasustusest ulatuvad Puerto Hormiga kultuuri aega, umbes 7000 a eKr. Praeguse Cartagena asutas 1533. aastal Pedro de Heredia. Linn muutus hispaanlaste jaoks kiiresti suurima tähtsusega Kariibi mere sadamaks ning suurimaks põhjapoolseks väravaks Lõuna-Ameerikasse. Sedamööda, kuidas inkade kultuuripärandit hakati välja vedama, et seda Vanasse Maailma suunduvatele hispaania laevadele laadida, algasid linna jaoks probleemid ning Cartagena lahendused nendele probleemidele muutsid ta selliseks unikaalseks linnaks nagu me teda tänapäeval näeme. Kõigepealt sundis 1552. aasta suur tulekahju linnajuhte looma seadust, et ehitusmaterjalidena on lubatud vaid kivi, tellis ning kiviplaadid. Tänu sellele määrusele on linnasüda säilinud uskumatult hästi ning terviklikuna. Teine ja tõsiseim probleem, mis Cartagenas kaost põhjustas, oli linnas pidevalt kasvav varakambrite hulk, mis muutis linna äärmiselt ahvatlevaks sihtmärgiks ringiluusivatele Kariibi mere piraatidele. Kasvav piraatlus ja rünnakud linnale (kõige tähelepanuväärsem oli rünnak Sir Frances Drake'i poolt 1586. aastal) sundis hispaanlasi otsima Euroopa militaararhitektide abi linna kindlustamiseks. Töö algas 1588. aastal ning linna kaitserajatiste rajamisel rügas hinnanguliselt 8000 orja. Ametlikult lõpetati kindlustamine alles 1796. aastal, saatuse irooniana vaid 25 aastat enne seda, kui Simon Bolivar kuulutas välja Colombia vabariigi sõltumatuse Hispaaniast.
Cartagena asub Bocachica väina juures, mille ühel kaldal asub San Fernando kindlus ning teisel kaldal San Jose kindlus. Need kaldakaitsekindlustused Cartagena sadamasse sissesõidul on ehitatud aastatel 1753 kuni 1760 hispaanlaste poolt ning kindluste juurde kuuluvad oma sadamad, kasarmud, raviasutused, kabel ning isegi vangla. Cartagena lahes on Canal de Dique'i, mis on 115 kilomeetrit pikk orjade ehitatud kanal, mis ühendab Magdalena jõge Cartagenaga.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cartagena Bantu hotell 4*
12. päev
Cartagena / La Boquilla kaluriküla / mangroovimets
Täna hommikul sõidame (30 minutit) Cartagena lähistel asuvasse La Boquilla kalurikülla. La Boquilla rannast avaneb kontrastne vaade Cartagena linnale - ühte vaeseimasse linnaossa ehitatakse 5-tärni hotelle ning luksuskortereid.
Teeme kanuumatka mangroovimetsade vahel, ületades Cienaga de Juan Polo laguuni. Läbime looduslikke mangroovimetsa "tunneleid" ning näeme kohalikke kalureid nende tööpostil. Parim sõna nende vaadete kirjeldamiseks on "rahu". Mangroovimets pakatab imelisest floorast ja faunast. Nende hulgas võime näha näiteks erinevaid linde ja krabisid, ning hea õnne korral ka pesukaru või rohelist papagoid jõekaldal toimetamas. Pärast kanuumatka jalutame mööda randa läbi kohaliku küla ning kohaliku teejuhi abil saame teada, kuidas näeb välja peamiselt kaluritööst elatuvate kohalike igapäevaelu.
Sõidame tagasi Cartagenasse ning ees ootab maitsemeeli ergastav elamus - ligi 2-tunnine kulinaarne jalutuskäik linnas. Parim viis Cartagenat tundma õppida on seda teha nii nagu kohalikud ise teevad - maiustades magusate ja soolaste hõrgutistega otse tänaval. Jalutame mööda Cartagena tänavaid peatudes lettide ees. Meie kõhtu täidavad cartagenalaste külalislahkus koos kohalike delikatessidega.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cartagena Bantu hotell 4*
13. päev
San Bernardo saarestik / Tintipan / Santa Cruz del Islote - maailma tihedama asustusega saar / Isla Mucura
Tänase päeva veedame San Bernardo saarestikuga tutvudes. Kariibi mere Morrosquillo lahes asuvad saarestiku moodustavad üheksa korallsaart ning üks tehissaar, kattes kokku ligi 213 ruutkilomeetrise pindala. San Bernardo rahvusparki kuuluv saarestik on ühtlasi looduskaitse all. Tuur algab Cartagena sadamast, kust asume kiirpaadiga teele San Bernardo saarestiku suunas. Sõit kestab ligi 1 tund 45 minutit.
Esimene peatuse teeme Tintipan korallsaarel, mis on vaid ligi 2.7 kilomeetrise läbimõõduga. Seejärel sõidame Santa Cruz del Islote tehissaarele, mis on üks tihedamini asustatud saari kogu maailmas. Santa Cruz del Islote pindala on vaid 12 140 ruutmeetrit (ligi 200m pikk ning 120m lai), ehk ligi 0.012 ruutkilomeetrit. See-eest elab sel kahe jalgpalli väljaku suurusel saarel umbes 1200 inimest. Kui kirjeldada elu Santa Cruz del Islote saarel kahe sõnaga, oleks nendeks "maagiline realism". Saarel on ligi 97 maja, üks kool, sadam ja restoran. Majandus tugineb kalandusel ning teenustel nagu koristamine ja turism. Mitmed elanikud käivad tööl ümbritsevatel asuvatel saartel. Samas on Santa Cruz del Islotel tugev kogukonnavaim, vägivaldseid juhtumeid või konflikte ei ole raporteeritud, ning abivajajad saavad alati tugineda oma naabritele ja kogukonna toetusele. Saarel moodustavad 65% elanikkonnast noored ning värvikirev elu käib oma rütmi järgi. Kitsad tänavad, värvilised majad ning elurõõmsad elanikud loovad Santa Cruz del Islotest ainulaadse saare maailmas. Samas on üha enam probleeme jäätmekäitluse, kanalisatsiooni ja puhta joogiveega. Üha suuremaks ohuks on ka mereveetõusust ja kliimamuutustest mõjutatud üleujutused.
Seejärel suundume Mucura korallsaarele, kus saame nautida valget liivaranda ja Kariibi mere kristallsinist vett.
Hilisel pärastlõunal suundume tagasi Cartagenasse ning sõidame majutuskohta puhkama.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cartagena Bantu hotell 4*
14. päev
Cartagena – Bogota – Frankfurt
Lõunane lend Cartagenast Bogotasse ja siit tagasi Euroopasse.
Lend LH543 Bogota-Frankfurt 23.30-15.55+1
Toidukorrad: hommikusöök
15. päev
Frankfurt – Tallinn
Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 20.30-23.55
Reisi hind: 5540 €
Paketis sisaldub:
- lennupiletid
- siselennud Colombias
- majutus 3-4* hotellide kahestes tubades
- matka ajal majutus laagris (3 ööd) - väga lihtne majutus ühiste pesemisvõimalustega
- hommikusöögid
- matk Kadunud Linna
- programmis märgitud toitlustus
- transport vastavalt programmile
- programmis märgitud ekskursioonid kohaliku ja eestikeelse giidiga
- programmis märgitud külastuskohtade sissepääsud
- meie reisijuht
Lisatasu eest:
- majutus üheses hotellitoas 745 EUR
- reisikindlustus
Colombia on Eesti passi omanikule viisavaba.
Reisiprogramm
Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.
Reisikindlustus
Albion teeb koostööd Salvaga.
Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.
Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.
Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)