Kirsiõites Korea


30. märts – 9. mai 2025
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Kirsiõites Korea

30. märts – 9. mai 2025  / 4453 €

Koreas saame teada, kuidas 1960. aastal Sudaanist ja Afganistanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; ning kuidas Korea popkultuur on täielikult vallutanud muud Aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "Korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust - sealhulgas rohkelt kevadõites kirsipuid - ja väga paljusid kultuuri- ning ajaloomälestisi, õppida tundma hõrgutavat Korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

Dünaamiline maa rajab kartmatult teed tulevikku, samas hoiab vankumatult ja uhkelt oma ajaloolist pärandit. Kuigi Korea elukorraldust mõjutavad enim konfutsianistlikud standardid, hariduskultus, suurkorporatsioonid Hyundai, LG, Lotte, K-popi iidolid ja loomulikult Korea köögi sümbol kimchi, kummardatakse suurlinnast kaugemal siiani Draakoni kuningat ja Taeva vanaema. Suurlinna ulmefilmilaadset maastikku ilmestavad sajakorruselised pilvelõhkujate metsad, mille kõrval tunnevad end mõnusalt ka tuhandeaastased templid ja iidsete dünastiate kuningapaleed. Tuleviku arheolooge ootavad kümned ja kümned Silla dünastia (4.-6. sajand) hauakääpad Gyeongjus. Võimsad mäed peidavad enda rüpes muistseid budistlikke templeid. Budistlik tempel kui Korea külalislahkuse võrdkuju, on ka välismaa külalise jaoks sisemised uksed avanud. Templisse võib jääda pikemaks või lühemaks ajaks, just nii nagu igale sobib. Tõelise minani teed otsides kummardatakse maani 108 korda ning ärgatakse ja uinutakse koos templikellade helinaga. Koiduajal mägedest vastu kajav helin äratab kõik elava taevas ja maal ning inimese loodu ei sega looduse kulgu, vaid pigem võimendab looduse ilu.

Kui üldjuhul seostuvad kirsiõied enamustele Jaapaniga, asub regioonis teinegi riik, mis kirsipuude õitsemist suursuguselt tähistab - Lõuna-Korea. Reisiteekond viib meid imetlema lugematuid kirsipuid meeleolukaimatel kirsiõitefestivalidel regioonis, andes aimu nende kauniõieliste puude tähtsusest riigi ühiskonnale. NB! Festivalide toimumine ning täpsed ajad sõltuva kirsiõite õitsemise ajast, mis võib iga aasta mõnevõrra erinev olla. Seetõttu võib ka reisiprogramm osaliselt muutuda.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud saavad Lõuna-Koreasse reisida viisavabalt elektroonilise sissesõiduloa K-ETA alusel. Sissesõiduluba tuleb taotleda enne reisi ning kehtib seejärel viisavabaks reisimiseks kaks aastat. Ajavahemikus 18. detsember 2023 kuni 31. detsember 2024 ei pea erandkorras Eesti kodanikud elektroonilist reisiluba (K-ETA) taotlema.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 17.15.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 19.15-22.30 (Turkish Airlines)

2. päev

Istanbul – Seoul

Lend TK90 Istanbul-Seoul 01.50-18.10 (Turkish Airlines)

Saabumine Incheoni rahvusvahelisse lennujaama, mis on IATA hinnangul maailma parim, olles koos Hong Kongi ja Singapuriga ainus 5-tärniga hinnatud lennujaam.

Sõidame hotelli. Esimene õhtu on puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks.

Majutus: Seouli kesklinnas asuv Splaisir Seoul Myeongdong hotell 4*

3. päev

Seoul / Gyeongbokgung palee / kimchi valmistamine / N-torn

Teeme Seouli linnaekskursiooni ning külastame Tšosoni dünastiaaegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi, kus näeme ka vahtide vahetust. Peale ekskursiooni jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest. Külastame Korea Rahvusmuuseumit. 

Seejärel osaleme kimchi valmistamise töötoas kohaliku pere juures. 

Pärast lõunasööki külastame Seouli kesklinnas asuvat N-torni, kust avaneb võrratu panoraamvaade ümbritsevale piirkonnale.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Splaisir Seoul Myeongdong hotell 4*

4. päev

Päev looduses / Seoraksani rahvuspark 

Täna sõidame Seoraksani rahvusparki, kus matkame ja tutvume loodusega. Seoraksani tähendab "lumiseid mäetippe." Meie reisi ajal on mägede loodus end värvikirjusse kuube rüütamas ja maastik imekaunis. Lähitutvus Koreale ainuomaste mägedega peaks tegema mõistetavamaks Korea maalikunsti ja orientaalse esteetika. UNESCO märgistusega rahvuspark on tuntuim Koreas ning on alates 1982. aastast biosfääri kaitseala, kus leidub mitmeid haruldasi liike. Matkame Soraki mäele, kus asub ka Shingeungsa tempel. Ajaloolilise tähtsusega templi rajajaks oli suur munk Jajangylsa (590-658 AD).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sokcho Sea Cruise hotell 3*+

5. päev

Andong / Hahoe küla

Täna suundume Andongi, mis on tuntud kui Korea ajaloo, kultuuri ja traditsioonide keskpunkt. Linnas näeme ja õpime tundma enam kui 600 aasta taguse Joseoni dünastia stiilis ehitatud hoonete arhitektuuri ja struktuuri, mis on tänapäevani Andongis säilinud. Külastame Hahoe küla, kus on säilinud Joseoni dünastia stiilis arhitektuur, traditsioonid ja ka vanad raamatud, omades seega kohalike jaoks tähendusrikast rolli Korea kultuuri edasi kandmisel. 2010. aastast kuulub Hahoe ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Hahoe külale on üleilmset tuntust toonud Briti kuningapere külastused alates kuninganna Elizabeth II visiidist aastal 1999.

Seejärel tutvume muistse Silla riigi pealinna Gyeongjuga, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikus mõttes tuntud "kuldse" riigina. Gyeongju linn on tuntud ka kui "seinteta muuseum".

Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone. Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Golgulsa templit ja Seokgurami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Seokgurami raidkoobas on kunstlikult rajatud graniidist tempel Tohami mäe idatipus. Ümara kujuga peasaalis on Bononi kuju, Bodhi-Sattava ja tema õpilased. Tempel rajati nende kujude säilitamiseks. Külastame ka Gyeongju rahvusmuuseumi ja Cheomseongdae iidset astronoomilist observatooriumit.

Seejärel sõidame edasi Daegusse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Daegu Inter-Burgo EXCO hotell

6. päev

Daegu / Haeinsa tempel

Täna hommikul külastame Daegu Yangyoungsi ida meditsiini muuseumit ning seejärel sõidame Gayasani Rahvusparki, UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevasse 802. aastal rajatud Haeinsa templisse. Suure osa oma kuulsusest võlgneb Haeinsa 81259 puust trükiplaadile, millele 13. sajandil graveeriti kogu korea budismi pühakiri (Korea Tripitaka). Haeinsa asub väidetavalt Korea poolsaare ühes kõige võimsamas geomantilises punktis. Võib-olla fengshui ja budistliku hiigelprojekti koostoimel on Haeinsa üks väheseid kohti tervel poolsaarel, mis jäi maha põletamata seitsmeaastases sõjas Jaapaniga (1592-1598) Jaapani okupatsiooni ajal 20. sajandil, ja kõige lõpuks Korea Sõja ajal, mil pilved selle alati enne pommituslende kinni katsid. 

Ööbimine Haeinsa templis pakub haruldase võimaluse jälgida - ja saada osa - templielust seestpoolt. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Haeinsa tempel

7. päev

Haeinsa / Busan

Täna hommikul sõidame Busani.

Busan on Lõuna-Korea suuruselt teine linn, mida iseloomustavad majesteetlikud mäed, kaunid rannad, tervendavad kuumaveeallikad ja erilised mereannid. Sadamalinn Busanis leidub midagi igale maitsele - kohalikud kalaturud ja tänavatoidutelgid eksisteerivad kõrvuti moodsate disainerpoodide ja luksuslike restoranidega - ning linnas käib kirev elu ööpäev läbi. Nimelt asub Busanis Lõuna-Korea kõige tihedama liiklusega sadam. Linnast on seetõttu saanud ka Lõuna-Korea kaguosa kultuuriline ja majanduslik keskus.

Teeme poolepäevase ekskursiooni Busanis. Käime Haedong Yonggungsa templis, Haeundae rannas ja Igidae pargis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4*

8. päev

Busan

Vaba päev Busanis. Reisijuhil on palju soovitusi tänaseks päevaks ja koos ühisteks ettevõtmisteks

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4* 

9. päev

Busan / kirsiõitefestival / Seoul 

Tänane päevaplaan sõltub suuresti kirsiõite õitsemisest ja Jinhae kirsiõitefestivali toimumisest – juhul kui festival toimub, siis sõidame täna Jinhaesse, kus võtame osa Lõuna-Korea suurimast kirsiõitefestivalist, mida külastab iga aasta üle kahe miljoni inimese. Jinhae festival sai esmalt alguse 1952. aastal olles pühendatud ajaloolise Joseon perioodi mereadmiraalile Yi Sun-sin’ile, kuid nüüdseks on üritusest saanud rahvusvaheliselt tuntud kevadine suurfestival imeilusate kirsiõite, meeleolukate etteastete ja mõnusa atmosfääri nautimiseks.

Kui peaks juhtuma, et Jinhae kirsiõitefestival ei toimu, alustame päeva jalutuskäiguga Oryukdo "taevateel" – 35 meetri kõrgusele rannikukaljule raudsammastele püstitatud klaassillal, mille läbipaistva põranda alla vaadates avanevad vapustavad vaated alla lainetele. Taevatee ees laiub meri, mis sobib suurepäraselt fotode jäädvustamiseks. Seejärel jätkame jalutuskäiku Igidae rannikuäärsel rajal. Külastame ka Gukje traditsioonilist turgu.

Õhtuks sõidame kiirrongiga Busanist Seouli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Splaisir Seoul Myeongdong hotell 4*

10. päev

Seoul / kirsiõitefestival / Seoul – Istanbul

Hommikune puhkus. Kell 11 registreerime hotellist välja ning teeme linnaeskskursiooni Seoulis. Kirsiõite õitsemise korral saame osa Yeoido kirsiõitefestivalist.

Seejärel teeme laevakruiisi Han'i jõel, mis võimaldab meil näha linna vaatamisväärsuseid hoopis uuest perspektiivist. Han on terve Korea poolsaare pikkuselt neljas jõgi ning oli ajalooliselt tähtis kaubatee Hiinasse. Jõgi lookleb läbi Seouli ning tänapäeval on selle ümbrus kohalike jaoks tuntud kui meeldiv ajaveetmiskoht parkide, restoranide ning jalgradadega. Soovijatel jääb vaba aega ka viimaste sisseostude tegemiseks.

Õhtul sõidame lennuväljale ja oleme valmis koju lendama. 

Lend TK91 Seoul-Istanbul 23.45-05.10 (Turkish Airlines)

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

11. päev

Istanbul – Tallinn

Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.10-18.25 (Turkish Airlines)Reisi hind: 4453 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Seoul ja Seoul-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines)
 • majutus 3-4* hotellides
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud lõunasöögid
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 450 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik Korea kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Korea reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +15 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Koreas sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis