Kanada idaranniku parimad palad
Ehe kultuuri- ja gurmeereis


4. september – 16. september 2024

Reisijuht: Urmas Türk

Kanada idaranniku parimad...

4. sept – 16. sept 2024  /  €

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 24.10.2023):

 • Eesti kodanikud võivad Kanadas viisavabalt viibida kuni 180 päeva.
 • Viisavaba reisimise korral on kohustuslik ennast registreerida elektroonilises reisi eelregistreerimise süsteemis eTA. Väljastatud eTA kehtib 5 aastat või kuni passi kehtivusaja lõpuni.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Albion korraldab Kanada reise alates 2010. aastast.

1. päev

Tallinn — Frankfurt — Montreal (04. september)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.55.

Lend LH2405 Tallinn-Munich 12.55-14.20, lennnuaeg 2h 25min (Lufthansa)
Lend LH474 Munich-Montreal 16.40-18.50, lennuaeg 11h 10min (Lufthansa)

Saabume Montreali, transfeer hotelli.

Õhtul ühine õhtusöök restoranis Vargas, mille keskmeks on värskus ja kvaliteet. Vargas on linnas unikaalne, pakkudes nii sushit kui ka steiki. Tegu on elegantse restoraniga, millel on ka väga laia valikuga veinikelder.

Majutus: Montreal Fairmont The Queen Elizabeth hotell 4*

2. päev

Montreal (05. september)

Pärast hommikusööki läheme Montreali linnaekskursioonile. Sõidame läbi kesklinna ning selle peamiste ostlemispiirkondade, Underground City maa-aluse kompleksi, Old Montreali ja Place Jacques Cartieri väljaku, sealhulgas teeme peatuse vaatamaks Notre Dame'i kirikut, trendikat St. Denis tänavat ja Mt. Royali koos selle eksklusiivsete elamupiirkondadega. 

Külastame ka Montreal Museum of Fine Arts'i — aastal 1860. asutatud MMFA on Kanada vanim kunstimuuseum. Selle kogu esitleb Quebeci ja Kanada pärandit ning rahvusvahelist kunsti ning hõlmab endast üle 45 000 maali, skulptuuri, graafilise kunstiteose, fotode, multimeedia installatsioonide ja dekoratiivesemete alates antiigist kuni tänapäevani.

Ühine õhtusöök restoranis Auberge Saint Gabriel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Montreal Fairmont The Queen Elizabeth hotell 4*

3. päev

Montreal / Quebec City (262 km) (06. september)

Hommikul alustame sõitu Quebec City suunas. Sinna jõudes teeme paaritunnise ekskursiooni, mille jooksul näeme Place d'Armesi väljakut, Dufferin Terrace'i promenaadi, Grande Alleed, Plains of Abrahami lahinguplatsi, tsitadelli, parlamendimäge, Chateau Frontenaci hotelli ning Place Royale'i, samuti Cote de la Montagne'i ning rue du Petit-Champlaini tänavaid, Eglise Notre-Dame-des-Victoires kirikut (Our Lady of Victory Church).

Ühine õhtusöök Quebec'i Rahvusassamblee restoranis Le Parlementaire. Le Parlementaire asub Quebec'i parlamendihoone südames. Algselt ainult parlamendiliikmetele reserveeritud olnud restoran on nüüd avatud kõigile.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Quebec City Hôtel Château Laurier hotell 4*

4. päev

Quebec City / Montmorency juga / St Anne de Beaupre basiilika ja kanjon (07. september)

Vaba hommikupoolik.

Pärastlõunal sõidame Quebeci lähistel asuva 83 meetri kõrguse Montmorency joa juurde, mis on isegi 30 meetrit kõrgem kui Niagara. Juga asub Montmorency Joa pargis, mis on tuntud nii oma loodusliku ilu, kuid ka põneva ajaloo poolest. Seejärel suundume St Anne de Beaupre basiilika juurde, mida külastab iga-aastaselt ligi miljon inimest. Saint Anne'i (Püha Annat) peetakse Jeesuse vanaemaks ning tema austuseks ehitatud basiilika on pühapaigana tuntud juba enam kui 350 aastat. Meeleoluka päeva lõpetame Saint Anne'i kanjoni külastusega, kus asuvatelt rippsildadelt avanevad meile järjekordsed muljetavaldavad loodusvaated, sh ligi 74 meetri kõrgusele Saint Anne'i joale.

Ühine õhtu Érablière le Chemin du Roy's, kus toodetakse vahtrasiirupit. Quebec on Põhja-Ameerika üks peamisi vahtrasiirupi tootjaid. Teeme ringkäigu ning näeme lähemalt, kuidas vahtrasiirupit valmistatakse. Seejärel saame traditsioonilises palkonnis nautida tüüpilist Quebeci toitu ja muusikat.

Toidkorrad: hommikusöök
Majutus: Quebec City Hôtel Château Laurier hotell 4*

5. päev

Quebec City / Ottawa (444km) (08. september)

Pärast hommikusööki suundume rongijaama, et sõita Kanada pealinna Ottawasse. Lõunasöök rongis.

Kanada pealinn Ottawa on muuseumide linn, siinsed vaatemängud ja kultuur peegeldavad põliselanike ning brittidest riigirajajate päritolu. Linnaekskursiooni käigus külastame muu hulgas parlamendimäge, Sparksi tänavat, Rideau Halli ning Rideau kanalit. Käime ByWard Marketil, mis on üks Ottawa põhilistest atraktsioonidest — siin on sadu võimalusi einestamiseks, ostlemiseks või niisama ringi uitamiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ottawa The Metcalfe hotell 4*

6. päev

Ottawa (09. september)

Vaba päev Ottawas. Täna on võimalus külastada erinevaid muuseume või käia päevasel raftingutuuril (lisatasu eest).

Ühine õhtusöök Beckta Dining & Wine Bar'is. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ottawa The Metcalfe hotell 4*

7. päev

Ottawa / Algonquini pargi värvilised vahtrametsad / Huntsville (10. september)

Pärast hommikusööki alustame teekonda Huntsville'i suunas. Teel teeme peatuse Algonquini pargis, mis on vanim ja kuulsaim provintsipark Ontarios ning üks suurimaid kogu Kanadas. 

Algonquini pargi ligi 7725 ruutkilomeetrit on kaetud metsikute ja tõeliselt kaunite metsade ja järvedega, soode ja jõgedega, kaljude ja randadega. Pargis on lisaks Kanada unikaalsetele okas- ja lehtpuumetsadele ka sood, kivised kaljuseinad ning üle 2456 järve. Pargis enim kohatud loomaliikide hulka kuuluvad näiteks põder, valge-sabahirv, kobras, punane rebane, jänes, räätsajänes, saarmas, must karu, mutt, siga, kährik, pruun nahkhiir, vöötorav, punane orav, lendorav, triibuline skunk, ondatra, metsümiseja ja palju teisi. Teadaolevalt on pargis kokku ligi 53 liiki imetajaid, 272 linnuliiki, 31 liiki roomajaid ja kahepaikseid, 54 liiki kalu, 7000 liiki putukaid, üle 1000 taimeliigi ning üle 1000 seeneliigi.  

Matkame ja avastame loodust, mis on sügisesel hooajal eriliselt värvikirev. Seejärel sõidame Huntsville'i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Huntsville Deerhurst Resort 3*

8. päev

Huntsville (11. september)

Vaba päev Deerhurst Resort'is. Võimalus nautida majutuskoha mugavusi või minna matkama. Golfihuviliste jaoks on avatud kaks erinevat golfiväljakut (lisatasu eest).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Huntsville Deerhurst Resort 3*

9. päev

Huntsville / Midland / Toronto (12. september)

Täna alustame teekonda Toronto suunas. Tee peal külastame Lõuna-Georgia lahe ääres asuvat Midlandi.

Torontosse jõudes teeme esmatutvuse linnaga — külastame massiivset Rogers staadioni (varasema nimega Skydome), Toronto rahandus- ja moepiirkondi, Harbourfronti ja Queens Quay'd, Hiinalinna, St. Lawrence'i turgu, vana ja uut linnavalitsuse hoonet, Eatoni keskust, parlamendihoonet ning ülikoolihooneid.

Ühine õhtusöök Black + Blue's.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Toronto Kimpton Saint George hotell 4*

10. päev

Toronto / Niagara juga / Toronto (256 km) (13. september)

Täna teeme väljasõidu Niagara joale. Kõmin, udu, 155 miljoni liitri vee vaatemäng, mille päästab valla enam kui 54-meetrine langus — pole ime, et Niagara juga (täpsemalt on jugade ja kärestike süsteemiga) on üks looduslikke maailmaimesid. Lisaks looduslikule ilule on joa võimas vooluhulk oluliseks hüdroenergia allikaks. Teeme ka elamusliku laevasõidu Niagara jõel, mille käigus näeme, kuidas vesi võimsa seinana alla langeb. 

Ühine lõunasöök Triuse veinimajas. Trius Winery on Niagara-on-the-Lake'is juba 40 aastat veini valmistanud. Külastame Kanada suurimat maa-alust vahuveinikeldrit. Lõunasöögiks saame nautida peakokk Frank Doddi poolt oskuslikult kombineeritud kohalikku kööki.

Õhtuks tagasi Torontosse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Toronto Kimpton Saint George hotell 4*

11. päev

Toronto (14. september)

Vaba päev Torontos. Võimalus osaleda linnaekskursioonil elektritõukerattal (lisatasu eest).

Ühine õhtusöök Sassafraz restoranis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Toronto Kimpton Saint George hotell 4*

12. päev

Toronto — Frankfurt (15. september)

Vaba päev Torontos. Pärastlõunal suundume lennujaama.

Lend LH471 Toronto-Frankfurt 18.20-08.00+1, lennuaeg 7h 40min (Lufthansa)

13. päev

Frankfurt — Tallinn (16. september)

Lend LH880 Frankfurt-Tallinn 09.40-13.00, lennuaeg 2h 20min (Lufthansa)Reisi hind:

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid: Tallinn-Munich-Montreal-Toronto-Frankfurt-Tallinn
 • transport vastavalt programmile
 • majutus programmis märgitud või sarnase tasemega hotellides
 • programmis märgitud toidukorrad
 • eestikeelne reisijuht
 • eestikeelne reisiprogramm
 • sissepääs programmis mainitud vaatamisväärsustele 
 • jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 501€
 • reisikindlustus
 • jootraha söögikohtades (vastavalt Põhja-Ameerikas väljakujunenud tavadele)

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis