Jordaania


22. märts – 31. märts 2025
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Jordaania

22. märts – 31. märts 2025  / 3923 €

Jordaania maailmapärandi paigad, sõbralikud linnad ning imelised kõrbemaastikud on külastajaid juba sajandeid köitnud. Kõiki uudistajaid on alati vastu võetud siira külalislahkusega. Jordaaniat peetakse rahusadamaks konfliktiderohkes piirkonnas. Kord sõudsid mööda Kuninga maanteed viiruki ja vürtsidega lastitud kaamelikaravanid, Nabatea kaupmehed, Rooma leegionärid, moslemi väed ning ristisõdalased, kes kõik jätsid riiki oma kultuurilise jalajälje suursuguste mälestusmärkide näol. Rooma amfiteatrid, ristisõdalaste kindlused ning kristlikud mosaiigid hämmastavad jätkuvalt antiikse maailma ning religiooni päritolu uurijaid. Paljude antiikmaailma juveelide seas särab iidne liivakivisse tahutud Nabatea linn Petra eriti säravalt. Kaameli turjal Wadi Rumi’s päikeseloojangusse ratsutades saab selgeks, mis muutis selle maa paljude jaoks vastupandamatuks: päikese ja tuulte vormitud liivakivid ja -düünid, maakera madalaim soolane meri — Surnumeri, varjuliste palmidega kaetud oaasid, kanjonid ning kohalike inimeste piiritu külalislahkus.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad Jordaaniasse reisimiseks viisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riigist lahkumise kuupäevast ning passis peab olema kaks tühja lehte.
 • Kõigil reisijatel on vaja täita Jordaania ametlik tervisedeklaratsioon enne reisi algust.
 • Lapsed: alla 5-aastased lapsed deklaratsiooni täitma ei pea.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Amman

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-17.25 (Turkish Airlines)
Lend TK812 Istanbul-Amman 21.40-23.55 (Turkish Airlines)

Saabume Ammani lennuväljale. Pärast immigratsiooniprotseduure sõidame hotelli Ammanis.

Majutus: Amman International hotell 4* 

2. päev

Amman

Täna tutvume Ammaniga ja teeme linnaekskursiooni. Külastame Rooma amfiteatrit, Tsitadelli ja vana turgu, kust kohalikud endale puu- ja juurvilju ning vürtse ostavad. Kuna tegu on Ramadaniga, siis lõunatame hotellis. Õhtune jalutuskäik Ammanis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Amman International hotell 4* 

3. päev

Amman / Jerash / Ajloun kaitseala (Seebi maantee) / Amman

Pärast hommikusööki alustame sõitu Jerashi suunas. Jerash'i kutsutakse tihti "Ida Pompeiks". Linn on hästi säilinud mälestis Rooma impeeriumi aegadest.

Seejärel suundume Ajlouni kaitsealale. Meie sihtkohaks on Seebimeistrite maantee. Saame matkata läbi igihalja tammiku, kus avanevad imelised vaated ümbritsevale maastikule. Külastame Seebimaja, et näha, kuidas kohalikud naised valmistavad oliivõlist looduslikku seepi.

Sööme lõunat ühe kohaliku perekonna juures ning siis naaseme Ammanisse, kus meil on vaba õhtupoolik.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Amman International hotell 4* 

4. päev

Amman / Nebo mägi / Madaba / Shobaki loss / Petra

Pärast hommikusööki asume teele Nebo mäe suunas, mis asub kohas, kus Mooses vaatas üle Tõotatud Maa. Usutakse, et Moosese haud asub just siin.  Külastame mosaiikide kirikut, kus mosaiikidel on kujutatud Piibli lugusid ning Püha Maa kaarti.

Seejärel uudistame Madaba huvitavamaid paiku. Külastame mosaiikide kirikut, kus mosaiikidel on kujutatud Piibli lugusid ning Püha Maa kaarti. Tänase lõuna veedame kohalikus peres, kus toitu valmistatakse meie silme all. Ehe elamus!

Enne Petra lähedale jõudmist näeme ka Shobaki lossi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Petra Old Village Resort hotell

5. päev

Väike Petra / Wadi Rum / kõrbelaager

Tänase päeva veedame Väikest Petrat avastades.

Petra väravate juurest viib kruusatee mööda kuumaastikku, paralleelselt Wadi Mousa (Moosese oruga) paika, mida kutsutakse Bab as-Siq või Väikeseks Petraks. Siinne atmosfäär on pisut tasasem, aga siingi on iga mäenõlva sisse süvistatud pühamud ning kõrvaltänavad on täis iidseid hauakamberid, nišše, kanaleid ja pühakodasid. 

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra on maailma üks kuulsamaid ja imepärasemaid arheoloogilisi paiku, kus muistse idamaa traditsioonid sulanduvad hellenistliku arhitektuuriga. Punase mere ja Surnumere vahel paiknev, poolenisti ehitatud, poolenisti kaljusse raiutud Petra oli tähtis paik Araabiat, Egiptust, Süüriat ning Foiniikiat ühendavate teede ristmikul. 

Petra rajasid umbes 6. sajandil nabatea araablased, semiidi rahvas, kes rajas Süüriani ulatuva kaubandusimpeeriumi aluse. 106. aastal annekteeris Rooma keiser Traianus Nabatea kuningriigi ja liitis selle Araabia provintsiga. Petrat tabanud paljud maavärinad põhjustasid linna aeglase allakäigu, mida ei pidurdanud isegi selle peapiiskopi residentsiks määramine. Moslemitest araablased vallutasid linna 636. aastal, kuid see jäi Meka palverännakuteedest kaugele. 12. sajandil ehitasid ristisõdijad sinna fordi ning Petra sai tagasi oma kunagise hiilguse, kuid ristisõdijad lahkusid peagi, jättes Petra kohaliku rahva hooleks kuni 19. sajandi algul külastas seda paika Šveitsi-Inglise maadeuurija Burckhardt.

Petra paikneb praegusest Ammanist lõuna pool mägise Wadi Araba serval, seda piiravad kõrged liivakivikünkad, mis linna kuigivõrd sissetungijate eest kaitsesid. Sajandeid oli see Vahemere ja Lähis-Ida, Aafrika ja India vahelistel peamistel kaubateedel vürtse vedavate kaamelikaravanide kohtumispaik. 

Khazneh el Faroun ehk vaarao aardelaegas on üks Petra kuulsamaid vaatamisväärsusi: umbes 40 meetri kõrgune kaljusse raiutud mõjukas fassaad on nagu poolelijäetud skulptuur. Khazneh on Petra ainus kaljusse süvistatud ehitis, millel puuduvad Nabatea elemendid ning mis on eranditult seotud Aleksandria maailma ja hellenistlike kunstitraditsioonidega. Selle suursuguse fassaadi taga on järsaku kaljusse raiutud ruudukujulise põhiplaaniga ruum. Petra hauakambritele tüüpilisel viisil on selle välimus samavõrd lihtne kui sisemus keerukalt viimistletud.

Khaznehist põhja pool asub Jebel Khubtha massiiv. Kaljupalgesse, mida nimetatakse Kuninga müüriks, on raiutud kolm suurt õõnsust (kuninglikud hauakambrid): Urni hauakamber, Korintose hauakamber ja Palee (Siidi) hauakamber, mis on saanud nime kalju erakordse värvimängu järgi. Petras on tähelepanuväärseid Rooma reliikviaid, sealhulgas 1. sajandist pärit peaaegu täielikult kaljusse raiutud teater, kuhu mahtus üle 8000 vaataja.

Õhtuks sõidame Wadi Rumi, kus meil avaneb võimalus seda avastada natuke teisel viisil — saame ratsutada kaamlite seljas läbi kõrbe. Majutume ja sööme õhtust kõrbelaagris.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Wadi Rum Hasan Zawaideh Camp

6. päev

Wadi Rum / Aqaba paadisõit / Amman

Hommikupoolikul sõidame maasturitega kõrbelisel kuumaastikul. Külastame beduiinilaagrit, et maitsta kohalikku kohvi. Seejärel sõidame Aqabasse, kus teeme paaritunnise paadisõidu. Õhtuks tagasi Ammanisse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Amman International hotell 4*

7. päev

Amman / Beit Sitti / Surnumeri

Vaba hommik Ammanis. Lõunapoolikul läheme Beit Sittisse (tõlkes 'vanaema maja'), kus kohalikud naised tutvustavad toite, mille jaoks on inspiratsioon tulnud nende enda vanaemadelt. Saame ise valmistada nii pearoa kui ka magustoidu.

Pärast lõunasööki alustame sõitu Surnumere äärde, kus oleme ära teeninud mõnusa puhkuse. Jõuame Surnumere äärde ja lõõgastume mõnusalt spa-hotellis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Surnumere ääres Hilton Dead Sea Resort and Spa hotell 5*

8. päev

Surnumeri / Jordan Eco Park

Pärast hommikupoolikut Surnumere ääres asume teele Jordan Eco Park poole. Tegu on ökopargiga, kus saame matkata ning nautida kohalikke delikatesse. Üheks oluliseks osaks Jordaania köögist on Sajiyyeh ehk roog, mis valmistatakse elaval tulel. Tegu on kas kana- või loomalihaga, mis küpsetatakse wokipannil ning maitsetatakse parasjagu hooajas olevaga. Magame väikestes puitmajades.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jordan Eco Park hotell 4*

9. päev

Jordan Eco Park / Amman

Hommikupoolik ökopargis. Seejärel alustame sõitu Ammani poole, kus meil on vaba aeg. Viimane ühine õhtusöök kohalikus restoranis enne hilisõhtust sõitu lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök

10. päev

Amman - Istanbul - Tallinn

Lend TK813 Amman-Istanbul 02.15-04.45 (Turkish Airlines)
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 07.50-11.30 (Turkish Airlines)Reisi hind: 3923 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Turkish Airlines)
 • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 450 EUR
 • viisa 50€, tasumine piiril ja sularahas
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis