Jamaica ringreis


19. november – 30. november 2024
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Hendrik Relve

Jamaica ringreis

19. nov – 30. nov 2024  / 5844 €

"Miks Jamaica mind tõmbab? Sest jamaicalaste kultuuri nurgakiviks on rastafari usk. Seda omapärast usku peegeldavad reggae rütmid ja rasta patsid. Rastafari usku on vorminud Jamaica ajalugu ja loodus. Rastafari ideoloogiale tugineb jamaicalaste identiteet. Läheme üheskoos seda väga põnevat maailmavaadet avastama!"  Hendrik Relve

Jamaica on Kariibi mere tuntuim kroonjuveel, ent lisaks imelisetele randadele on Jamaical palju enam pakkuda. Jamaica maastik on üks kauneimaid kogu Kariibi mere saarestikus. Pehmeid liivarandu uhavad kristalsed lained, laintest kerkib kallas muutudes kord lopsakateks banaanisaludeks kord püstloodseteks mäenõlvadeks. Jamaical on palju avastada nii maal kui vees ning kuulsatele Sinimägedele ronimiseks ei pea tingimata olema sama vormis kui Usain Bolt. Lääne-Aafrika rahvaviisidest alguse saanud muusikalistele juurtele sai võrseid hakata ajama maailma esimene arengumaa superstaar Bob Marley. Värvikal saarel on elu keskmeks muusika – kõik käib siin reggae rütmis. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.05.2024):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Jamaical viisavabalt kuni 30 päeva turismi eesmärgil tingimusel, et on olemas tõend, mis kinnitab vaktsineerimist leetrite, lastehalvatuse ja punetiste vastu. Tõendi puudumisel saab viisat taotleda piiril, kohustusega läbida ülevaatus ja tervisekontroll.
 • Soovitame täita enne reisi veebis Jamaica immigratsiooni- ja tollikaardi (juhendi saadame meiliga).
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Frankfurt – Jamaica

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 04.40.

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.40-08.10, lennuaeg 2h 30min (Lufthansa)
Lend DE2162 Frankfurt-Jamaica(Montego Bay) 11.55-17.25, lennuaeg 11h 30min (Condor)

Saabume Montego Bay lennujaama ja sõidame hotelli puhkama. 

Majutus: Ocho Rios 3*+ hotellis

2. päev

Ocho Rios

Vaba päev puhkuseks

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ocho Rios 3*+ hotellis

3. päev

Ocho Rios / Nine Mile / Bob Marley kodukoht / Dunni jõe juga

Tänast päeva alustame Ocho Riose linnaekskursiooniga. Sõidame läbi Fern Gully – linna ühe kaunima osa. Peatume kohalikel turgudel, kus saame oma kauplemisoskused proovile panna. Seejärel sõidame piki rannikut, enne kui pöörame Nine Mile'ini viivale mägiteele. Nine Mile on omapärane küla kaunite mägede keskel Saint Ann'is. Just siin sündis 6. veebruaril legendaarne reggaekuningas Bob Marley ning siinsamas sängitati ta ka mulda. Nine Mile'i ekskursioonide korraldus on perekonnaäri, paljud Bobi lähisugulased elavad siin. Ekskursiooni jooksul käime majas, kus Bob noore poisina elas, saame teada fakte Bob Marley lapsepõlvest ja muusikukarjäärist.

Päeva lõpetame saare peamise vaatamisväärsusega – külastusega Dunni jõe joa juurde. Pange selga ujumisriided, võtke kaasa rätik ning veekindel fotoaparaat – alustame tõusuga kuulsa ligi 180m Dunni jõe joa kohale. Kogenud matkajuhi abiga ronime otse joa tippu. Ujume jahedas kaljubasseinis ja laseme langevatel veejugadel end masseerida... see on meeliülendav kogemus. Kes märjaks ei soovi saada, sel on võimalus lihtsalt lõõgastuda ja nautida juga ümbritsevat lopsakat loodust. Õhtuks sõidame tagasi oma hotelli Ocho Rioses. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus:  Ocho Rios 3*+ hotellis

4.-5. päev

Portland / Sinine laguun / Port Antonio 

Pärast hommikusööki suundume Portlandi – kihelkonda, mis on kuulus oma kauni puutumatu looduse ja fantastiliste maastike poolest. Teeme linnaekskursiooni ja peatuse Port Antonio kuulsas jahisadamas, kus näitleja Errol Flynn 1940ndatel sealset vaadet imetledes jooki rüüpas. Järgmisena läheme Sinise laguuni juurde, tuntud erakordselt sinise vee ja ümbritseva lopsaka taimestiku poolest. Ujume ja teeme paadisõidu laguunil. Seejärel sõidame ühte Jamaica parimasse randa – Frenchman’s Cove'i, kus teeme mõnusa puhkepeatuse, et lõõgastuda ja Kariibi mere kristallselges vees ujuda.

Õhtu Port Antonios.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Great Huts butiikhotell

6.-7. päev

Jamaica idaosa / Sinimäed / Culture Yard / Bob Marley muuseum / Kingston 

Täna avastame saare idaosa. Reisides Port Antoniost Kingstoni, lummab meid maastike loodus ja ilus. Liigume Sinimägede mäestiku jalamil, mis on peaaegu alaliselt udusse mähitud ja annab mäestikule sinaka tooni. Tutvume pealinna Kingstoniga – Jamaica "südamega". Teeme ekskursiooni Bob Marley muuseumis ja Culture Yard Trench Towni kogukonnas, kus Bob Marley elas suurema osa oma elust ja tegi muusikat. Ka teiste kuulsate reggae-muusikute, sh Tata Ford, Peter Tosh ja Bunny Wailer, endised kodud asuvad Culture Yard'is, mida peetakse Jamaica kultuuripärandiks. Bob Marley ja Tata Ford kirjutasid oma seal elamise kogemusest loos “No Woman No Cry”.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kingstonis 3*+ hotellis

8. päev

Jamaica lõunarannik / Treasure Beach / Negril

Täna jätame Kingstoni selja taha, liikudes saare lääneosa poole. Sõidame läbi Mandeville'i, jõudes Jamaica lõunarannikule. See saare osa on veidi tagasihoidlikum ja maalähedasem. Rannik on täis väikseid baare ja butiikhotelle. Aeg möödub siin rannikul veidi aeglasemalt. 

Õhtuks jõuame Jamaica läänerannikul asuvasse Negrili linna, mis on tuntud kilomeetripikkuste liivarandade ja madalate lahtede poolest, kus on rahulik ja türkiissinine vesi. Õhtul võimalus nautida päikeseloojangut West End Negrili populaarses Ricki kohvikus, mis kuulub maailma populaarseimate baaride hulka.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Country County butiikhotell

9. päev

Negril

Lõpetame reisi mõnusa puhkusega Negrilis. Vaba aja veetmise võimalusi on mitmeid – rannas lõõgastumisest veesporditegevusteni. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Country County butiikhotell

10. päev

Negril

Vaba päev Negrili rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Country County butiikhotell

11. päev

Negril / Montego Bay – Frankfurt

Hommikune puhkus Negrili rannas. Seejärel suundume Montego Bay lennujaama ning alustame teed tagasi koju.

Lend DE2163 Jamaica(Montego Bay)-Frankfurt 18.20-10.25+1, lennuaeg 10h 05min (Condor)

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev

Frankfurt – Tallinn 

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.30-16.50, lennuaeg 2h 20min (Lufthansa)Reisi hind: 5844 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid 
 • Majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • Toitlustus vastaval programmile 
 • Transport vastavalt programmile
 • Kõik programmis märgitud paadisõidud, matkad ja sissepääsud
 • Kohalik giid
 • Eestikeelne reisijuht-giid

Lisatasu eest:

 • Resisikindlustus
 • Majutus üheses hotellitoas
 • Viisa, tasumine kohapeal

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis