Istanbul Hille Hansoga


21. aprill – 27. aprill 2025
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Istanbul Hille Hansoga

21. apr – 27. apr 2025  / 1879 €

Istanbuli parimaid palasid jagab teiega Hille Hanso, tunnustatud Lähis-Ida spetsialist ja Türgi asjatundja, kes elanud Istanbulis juba kuus aastat. Kuulete tema kommentaare Türgis ja Lähis-Idas toimuva kohta peamiselt Vikerraadio eetris, kuid samuti on ta regiooni kohta palju kirjutanud näiteks tema esimestest aastatest Türgi kihavas metropolis saab lugeda raamatust Minu Istanbul. Lisaks vabakutselise ajakirjaniku ning poliitikavaatleja tööle tegeleb ta Süüria põgenike abistamisega Türgis ning Liibanonis. Ta teeb teist magistrikraadi Istanbuli Bilgi Ülikooli rahvusvaheliste suhete teaduskonnas, kus keskendub Türgi välispoliitikale ja Lähis-Ida riikidevahelistele suhetele. Lisaks kõigele muule on tal käsil uus raamat Türgi kohta.

Hille ise ütleb nii: „Istanbul on nagu hiiglaslik käsn, mis on aastatuhandeid erinevaid inimesi oma rüppe vastu võtnud ja neid endi järgi kujundanud. Kuid ta on ka ise nende järgi kujunenud, sestap on tal tuhandeid erinevaid palgeid. See on tohutu, kaasahaarava energiaga virr-varr, kuhu mahub palju saladusi ja üllatusi. Iga ukse tagant avaneb uus uks ja ta on lõputuid vastuolusid ja avastusi täis. Mina ja Istanbul, meie vahel on kirglik suhe.“

Hille tahab näidata Istanbuli teile kui oma pereliikmetele - tutvustada igapäeva elulist poolt ja ühendada huvitavaid ajaloolisi vaatamisväärsusi tundmatute nurgataguste ja huvitavate inimestega. Ta laseb maitsta Istanbuli tuhandeid maitseid, peenest halvaast ja türgi maiustustest aniisiviina rakı, meze ja krõbedaks praetud Musta mere räimeni välja, õpetab kuulama Istanbuli intensiivseid helisid minarettidest kõlava muezzini kutse, tuututavate autode, tänavamüüjate hõigete ja kasside nurrumiseni välja. Sel reisil käite palju jala ning liigute Istanbuli linnatranspordiga, mille sisse kuuluvad ka köisraudtee ja laevad. Ükski jalutuskäik Istanbulis pole igav - iga nurga peal on palju vaadata ja kogeda lisaks meie programmis ette nähtud kohtadele. Kuid ka sellel reisil on hetki, et aeg maha võtta ning tulbikujulise teeklaasi taga Bosporuse lahte kaeda ning igast maailma otsast pärit inimesi jälgida.

See reis on ideaalne neile, kes on varem Istanbulis käinud, kuid jäid selle unikaalse linna energia järele igatsema. Suurepärane ka seikluslikele reisijatele, kes tahavad Istanbuli tutvumisega algust teha unikaalsel moel!

Fotod: Hille Hanso

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 150 päeva riiki saabumise kuupäevast.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn-Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.15.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.25-16.05, lennuaeg 3h 40min (Turkish Airlines)

Transfeer kesklinnas asuvasse hotelli.

Majutus: Galata's Hotel 4*

2. päev

Istanbul / Hagia Sophia / tutvus kohaliku eluga

Islam ja kristlus käsikäes: Hagia Sophia, akvedukt, Sultan Fatihi hauakamber ja mošee, Çarşamba tänavaturu melu ja maitsed. Istanbuli konservatiivseim sunniitlik linnaosa ning kreeka, armeenia ning juudi pärand hipsterlinnaosas Balat/Fener, kus põikame Raudkirikusse ja Oikumeenilisse Patriarhaati, mis on ühtlasi Konstantinoopoli Patriarh Bartolomeose residentsi ning mitmesse muusse Bütsantsi ajastuga seotud ootamatusse kohta.

Käime reisijuhi koduümbruses, ajaloolises kreeka naabruskonnas Feneris, imetleme kuulsat kreeka poistelütseumi ning värvikirevaid tänavaid unikaalse ahrhitektuuriga, kolame boheemlaslikes kunstigaleriides, vanakraami oksjonitel ja kohvikutes. Hille türklastest, kurdidest, kreeklastest, bosnialastest, süürlastest, lazidest ja armeenlastest naabrite ja tuttavatega lobisemine ja tutvumine võtab terve pealelõuna. Samuti tutvustab Hille teile oma kolme kassi - Härrat, (end paksuks söönud) Kribu ja jutukat Minikut.  

Õhtusöök omal kulul ajaloolises Karaköy kõrtsus koos lõvipiima ehk rakı ja meze lauaga ning traditsiooniliste kalatoitudega. Reisijuht on kambas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Galata's Hotel 4*

3. päev

Istanbuli kontrastid / modernne ja ajalooline Istanbul 

Kõigepealt sõidame Istanbuli „Manhattanile,“ et näha Türgi modernset majandusmootori tuksuvat südant, Istanbuli üht paljudest võimsatest pilvelõhkujate sektoritest. Istanbuli kõrgeima hoone katuselt on kogu linn kui peo peal. Sealt algab meie tuur koos vaate ja lennusimulatsiooniga.

Liigume Kuldsarve lahe äärde ajaloolisele poolsaarele Konstantinoopoli kaldale, kust edasi läbi kitsukeste kaubatänavate ja põnevate käsitööpoodide Vürtsituru ja selle tagatänavate suunas. Põikame kangialustesse ja peatume siin-seal, et juua värsket granaatõunamahla ja puhuda mõni sõna juttu kohalike kaupmeeste ja käsitöölistega. Sööme kuulsat oarooga Ali Baba Kanaat Lokantasıs, Süleymaniye mošee kompleksis ja puhume juttu islamist, islami teadusest ja arhitektuurist Mimar Sinani tööde näitel. Sultan Süleymani ja tema armastatu, Hürrem Sultani hauakambrite ees räägime Osmani ajastu hiilgeajast.

Õhtul valik - kas puhkus hotellis või (lisatasu) maagiline dervišite tseremoonia väikeses peidetud koguduses iidsete Rooma ajast pärit linna kaitsemüüride all. Tegu pole demonstratsiooni ega šõuga, vaid unustamatu ja intiimse kogemusega toimivas sufi koguduses, mida ei näe just paljude võõraste silmad - meditatiivse muusika rütmis keerlemine, külaliste austamine ja õnnistamine käib Sufi maagilise islamifilosoofia juurde.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Galata's Hotel 4*

4. päev

Bosporuse laht ja tulbifestival

Bosporus on maailma kõige laevatatam maakitsus. Sõidame linnaliinilaevaga Bosporuse Euroopa kalalst pidi Musta mere poole ning läheme kuulsasse Emirgani parki, milles sultanite külaliste jahilossid ja kus leiab aset iga-aastane maailmakuulus tulbifestival. Kas teadsite, et kuulsad tulbimaad Holland ja Belgia said enda tulbid just Osmanitelt, Tulbimeri, mis teid Emirgasni ees ootab, on võimas!

Seejärel sõidame võimsasse Rumeli Hisari merekindlusse, mille abil osmanid Bütsantsi vallutasid. Sealt avanevad võrratud Bosporuse vaated. 

Õhtul omapäi linna peale sööma ja reedeõhtust melu nautima. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Galata's Hotel 4*

5. päev

Elu Istanbuli Aasias: ajalugu, hea söök ja lõõgastus

Hüppame jälle laeva, et ületada Bosporus ja kaeda elu Aasia mandril. Üsküdar ehk kreeka nimega Scuteria on üks vaimaid asulaid Istanbulis. Läheme vaatame lähedalt kuulsat Neitsitorni ja seejärel sõidame laevaga Istanbuli ilmalikkuse kantsi, Beşiktaşi, mille kuulsat jalgpallikoondist teab iga jalgpallisõber. Beşiktaşi on kerge armuda, vabameelne ja nooruslik melu, mis sellele linnaosale omane on, teeb meele rõõmsaks.

Jalutame läbi Meremuuseumi ja põikame kalaturule, seejärel Taksimi, kust tutvume kuulsa jalakäiatetänava Istiklal Caddesi. See on poodleja paradiis ning mitmete põnevate nurgataguste kohtadega rahvarohke keskus. 

Õhtusöögiks soovijatele (omal kulul) parimad lihapalad Anatoolia grillimeistritelt: Kenan usta õhtusööming ümber kolde, kus grillmeister ise töötab, on lisasõbrale unustamatu kogemus. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Galata's Hotel 4*

6. päev

Istanbul

Vaba päev Istanbulis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Galata's Hotel 4*

7. päev

Viimane hommik Istanbulis

Enne tagasilendu on hea jalgu sirutada ja uurida põnevat hotelli ümbrust - Galata ja Pankurite tänav, Osmani pank ja Salt galerii, Araabia mošee, tihedad kauplemistänavad, kalaturg ja hüvastijätt Kuldsarve lahega.

Sõidame lennujaama.

Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.30-19.05, lennuaeg 3h 35min (Turkish Airlines)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 1879 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Turkish Airlines)
 • majutus Istanbuli kesklinnas 4* hotellis, kahesed toad 
 • hommikusöögid
 • privaatne transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
 • ühiskondliku transpordi piletid programmi läbiviimiseks
 • reisiprogramm Hille Hanso juhtimisel

Lisatasu eest:

 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 450 eurot
 • erinevad sissepääsud, tasulised ettevõtmised - kokku ca 150 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis