Island
Põhjalik ringreis ümber saare


11. august – 21. august 2025
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Island

11. aug – 21. aug 2025  / 4396 €

Island on salapärane saar keset Atlandi ookeani üksildust. Geoloogiliselt asub ta Põhja-Ameerika ja Euraasia laama piiril ning seetõttu on seal palju vulkaane. Suurejooneline loodus on täis laavavälju, liustikke ja uhkeid jugasid. Islandi elanikud, kes on aastasadu neil maastikel elanud, usuvad tihti tänaseni trolle, haldjaid ja muid üleloomulike olendeid. Sellist põlise inimkultuuri ja looduse läbipõimumist nagu Islandil, pole võimalik näha mitte kusagil mujal maailmas.

Fotod: Hendrik Relve, Kadri Schneider jt

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

  • Eesti kodanikele on Islandile reisimine viisavaba.
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Reykjavik

Koguneme lennujaamas kell 12.55.

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.55-15.30 (Finnair)
Lend AY0993 Helsingi-Reykjavik 16.05-16.55 (Finnair)

Õhtu Reykjavikis.

Reykjavik on maailma põhjapoolseim pealinn. Siin elab ligikaudu 130 000 inimest, mis moodustab kogu Islandi elanikkonnast 36% (64% islandlastest elab Reykjaviki lähiümbruses). Reykjavik on värvikas kultuuri- ja disainikeskus, siit võib leida maailmatasemel muuseume, restorane, galeriisid, poode jpm. Kesklinn on mõnusalt kompaktne ning kõik on vaid jalutuskäigu kaugusel.

Majutus: Reykjavik Fosshotel hotell 4*

2. päev

Borgarfjörður fjord / Viðgelmir koobas / Hraunfossar

Täna alustame põhjalikku ringreisi ümber Islandi. Sõidame Reykjavikist põhja suunas Viðgelmir koopa juurde. Viðgelmir asub Hallmundarhauni laavaväljal, mis tekkis ligi 900. aastal. Vulkaanipurske käigus tekkinud Viðgelmiri laavatunnel (purske avausest väljuva laavavoolu pind on tardunud, kuid seespool on vedel laava edasi voolanud ning tekitanud tunneli) on Islandi suurim koobas ning üks suurimaid laavatunneleid (ligi 1.6 km pikk) kogu maailmas.

Jätkame teekonda läbi Borgarfjörduri piirkonna imeliste orgude, kus ligi 10 000 aastat tagasi maad katnud jääaja liustikud on jätnud maastikule oma märkimisväärse ja müstilise jälje. 

Külastame Snorrastofa muuseumi ning piltilusat Barnafossi ja Hraunfossar juga. Õhtuks jõuame hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Borgarnes Hamar hotell 3*

3. päev

Loode-Islandi metsik loodus / Akureyri

Täna sõidame veel põhja poole Skagafjördurisse, teisisõnu - hobuste orgu. Külastame Glaumbæri rahvamuuseumit, kus näeme traditsioonilisi muruga kaetud maju (ingl k turf house) ja saame ehtsa ülevaate elust Islandil 18.-19. sajandil. Seejärel jätkame teekonda mööda Öxnadalsheidi mägismaad Islandi põhjaosa "pealinna" Akureyri suunas. Akureyr asub ookeani kaldal kõrgete mägede vahel Eyjafjörður fjordis ning on piirkonnas oluline sadamalinn. Islandi ringreisil on meie teekonnad sama elamuslikud kui sihtpunktid – loodus on siin müstiliselt ilus. Ööbime Akureyrise lähistel Svalbarðsstrandarhreppuris.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sveinbjarnargerði hotell 3*

4. päev

Teemantring 1 - Goðafoss kosk / Akureyr

Tänane päev on Islandi kirdeosa loodusimedega tutvumiseks. „Teemantring“ viitab Islandi kirdeosas ligi 250 km pikkusele ringsõidule, mille teele jäävad mõned kõige looduskaunimad, piltilusamad ja ebamaisemad Islandi maastikud ning vaatamisväärsused. Tänaseks peamiseks sihtpunktiks on ajalooline ja piltilus Goðafoss (Jumalate kosk). Pärastlõunal jõuame Akureyrisse. Jalutame Akureyri botaanikaaias. Seejärel sõidame Husaviki piirkonnas Fljótsbakki farmis asuvasse hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fljótsbakki hotell

5. päev

Teemantring 2 - Mývatni järv / Námaskarð geotermiliselt aktiivne ala / Mývatn looduslik spaa

Jätkame teekonda mööda Teemantringi marsruuti. Sõidame Mývatni järve piirkonda. Mývatn (eesti k kärbsejärv) on võrdlemisi madal (keskmine sügavus 2.5 m) eutroofne järv, millel asub umbes 50 saart. Järve ümbritsevad muljetavaldavad vulkaanilised maastikuvormid, sh pseudokraatrid ning Dimmuborgiri laavasambad. Järve ümbruse märgalal elab palju erinevaid veelinde. Vähem kui poole tunni kaugusel Mývatni järvest asub Námafjalli mäel Námaskarð geotermiliselt aktiivne ala, mida iseloomustavad pulbitsevad väävlised mudamülkad ja auravad maasisesed avad. Maasisese kuumuse, mulla happelisuse ja erituvate aurudest tulenevalt puudub Námaskarð alal igasugune vegetatsioon. Kes on unistanud planeet Marsi punasel maastikul jalutamisest, siis Námaskarð on oma ebamaisusega tõenäoliselt üks lähedaisem maapealne alternatiiv. Teel teeme peatused ka Skutustadagigar kraatri, Dimmuborgir laavaväljade ja Viti kraatri juures. 

Tänase päeva lõpetame lõõgastusega Mývatni loodusliku spaa kuumades vetes.

Seejärel sõidame Mývatn järve ääres asuvasse majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fosshotel Mývatn 4*

6. päev

Islandi idaosa / Dettifoss / VÖK kuumaveeallikad

Hommikul läheme Islandi vaala-pealinna Húsavíki, kus läheme vaalasid otsima ja hea õnne korral vaatlema. Seejärel viib teekond meid läbi Mödrudalsöræfi mägiplatoo ja Egilsstaðir väikelinna Idafjordide (Eastfjords) suunas. Idafjordid moodustavad ligi 120 km pikkuse hõredalt asustatud (ligi 3.2% kogu Islandi elanikkonnast) rannikuääre Islandi idaosas, mida iseloomustavad muljetavaldavad mäed, fjordid ning väikesed kalurikülad. Teeme peatuse Euroopa kõige võimsam joa - Dettifossi – juures. Kui aeg võimaldab, käime ära ka Stuðlagil kanjoni juures.

Enne majutuskohta suundumist lõõgastume VÖK "hõljuvates" kuumaveeallikates. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Staðarborg hotell

7. päev

Idarannik / Petra kivimuuseum / Gleðivíki munad

Täna rändame mööda Islandi idarannikut. Meie teele jäävad mitmed fjordid ning kohalikud külad nagu näiteks Djúpivogur ja Höfn. Teeme peatuse Petra kivimuuseumis. Tegemist on Islandi elaniku Petra erakoguga - sadade tuhandete kivide ja mineraalide näol on tõenäoliselt tegu ühe suurima omalaadse erakoguga maailmas.

Teeme kerge jalutuskäigu Stokknes Vikingi piirkonnas. Seejärel sõidame Djúpivoguri. Djúpivoguri külast 900 meetri kaugusel Gleðivíki lahe ääres asub omalaadne kunstiteos välisõhus - Gleðivíki munad (Eggs of Gleðivík). Tegemist on 34 hiiglasliku graniidist munaga, mis esindavad piirkonnas pesitsevate lindude (mitmed nendest rändlinnud) mune. Kõige suurem graniitmuna tähistab Djúpivoguri sümboliks oleva veelinnu punkakurk-kauri muna. Kunstitöö autoriks on rahvusvaheliselt kuulus Islandi kunstnik Sigurður Guðmundsson. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Brunnhóll külalistemaja

8. päev

Fjordid / Vatnajökull liustik / Jökulsarlón liustikulaguun / Skaftafelli rahvuspark

Täna sõidame Jökulsarlóni liustikulaguuni juurde. Teeme paadituuri laguunis asuvate jäämägede vahel. Vatnajökull on Islandi suurim liustik, kattes ligi 8100 km² ehk ligi 8% kogu Islandi pindalast. Jääkihi paksus liustiku keskosas võib ulatuda kuni 1000 meetrini. Liustiku all asuvad ühtlasi mitmed tegevvulkaanid, millest Grimsvötn purskas viimati 2011. aastal. Islandi kõrgeim tipp - Hvannadalshnúkur - asub Vatnajökulli liustiku lõunaserval. 

Pärast muljetavaldavaid hetki keset laguuni jäämägesid sõidame Skaftafelli rahvusparki, kus meie jäisele kogemusele pakub kontrasti kütkestavalt roheline oaas, mis kasvab ümbritsevate liustike vahel. 

Sõidame Islandi lõunarannikul, kus näeme piltilusaid Skógafossi ning Seljalandsfossi jugasid. Seejärel suundume Reynisfjara randa, mis on tuntud musta liiva, basaltsammastega koobaste, ebamaiste kivikujude ja rannikukaljudel pesitsevate lunnide kolooniate poolest. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kverna külalistemaja

9. päev

Kuldse Ringi marsruut: Gullfoss, Geysir, Þingvelliri rahvuspark / Reykjavik

Täna alustame sõitu mööda Islandi "Kuldset ringi" tagasi Reykjaviki. Kuldse ringi marsruudil jäävad meie teele tuntud Islandi vaatamisväärsused nagu Gullfossi juga, Geysiri kuumaveeallika piirkond ning UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Þingvelliri rahvuspark, mis asub Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrite ühenduskohas. 

Pärast meeleolukat ringreisi jõuame tagasi Reykjaviki. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykjavik Lights hotell 3*

10. päev

Reykjavik / Sky Lagoon

Vaba päev Islandi pealinna Reykjaviki avastamiseks. Võimalusi on palju, soovitusi jagab reisijuht. 

Soovijatel võimalus lisatasu eest minna vastavatud Sky Lagooni - http://skylagoon.com (60€). Tegu on Reykjaviki kesklinnast kuue kilomeetri kaugusel asuva kuumaveeallikatest ja saunadest koosneva kompleksiga, mis asub Atlandi ookeani kaldal. Mõnus lõõgastus reisi lõpetuseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykjavik Lights hotell 3*

11. päev

Reykjavik –  Tallinn

Suundume lennujaama.

Lend AY0992 Reykjavik-Helsingi 08.45-15.10
Lend AY1021  Helsingi-Tallinn 15.50-16.20

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 4396 € 

Paketis sisaldub

  • majutus programmis märgitud või sarnase tasemega hotellides
  • programmis märgitud toidukorrad
  • programmis märgitud transport Islandil
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
  • programmis märgitud ekskursioonid

Lisatasu eest

  • soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga ja kontrollida, et teie kindlustus kataks kõik Covid-19 seotud juhtumid
  • majutus üheses hotellitoas
  • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud

Reisi ärajäämine 

Kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Palun tutvuge meie pakettreisitingimustega ja Covid -19 infolehega

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis