Filipiinid
Ringreis Luzonil ja puhkus Boholi saarel


14. jaanuar – 31. jaanuar 2025
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Filipiinid

14. jaan – 31. jaan 2025  / 4558 €

Filipiinid on enam kui 7000 saarega maa, kus leidub mitmekesisust ja vaheldusrikkust igale maitsele. Lisaks helesinistele lahtedele ja rikkalikule mereelule on igati vaatamist väärt Filipiinide smaragdrohelised terrasspõllud, mida hellitlevalt kutsutakse ka "kaheksandaks maailmaimeks". Hiiglaslikes looduse amfiteatrites hakati riisikasvatusega tegelema üle 2000 aasta tagasi. Kihav hiidlinn Manila, igal nurgal pakitsevad seiklused ja võimalused, suitsevad vulkaanid, hiigelsuurte silmadega tontkandlane Tarsius (pisikene primaat) ning alati naeratavad ja sõbralikud filipiinod teevad Filipiinidest imelise reisisihtkoha.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Filipiinidel viisavabalt kuni 30 päeva. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest.
 • Filipiinidele sisenemiseks on vaja täita eTravel deklaratsioon (juhendi saadab Albion).
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Manila

Koguneme Tallinna lennujaamas 18. jaanuaril kell 10.20.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.30-17.15, lennuaeg 3h 45min (Turkish Airlines)
Lend TK084 Istanbul-Manila 02.15-18.10+1, lennuaeg 10h 55min (Turkish Airlines)

2. päev

Manila

Saabume Manilasse õhtul kell 18.10 ning sõidame oma majutuskohta. Vaba õhtupoolik puhkuseks pärast lendu.

Majutus: The Manila hotell 5*

3. päev

Manila / Angeles City

Täna teeme Manila linnaekskursiooni. Alustame Intramurosest ning külastame Fort Santiagot, Manila katedraali ja Casa Manilat.

Filipiinide pealinn ning riigi suuruselt teine linn Manila asub Luzoni saarel Manila lahe kaldal. Linna peetakse üheks vanimaks pidevalt asustatud linnaks ning tänapäeval on ta üks tihedaima asustusega linnu maailmas (üle 41 000 inimese ruutkilomeetri kohta). Manila asutati 1571. aastal Hispaania konkistadoor Miguel Lopez de Legazpi poolt ning linn sai enamike riigi koloniaalvalitsejate võimukeskmeks. Manila nimi pärineb filipiinikeelsest terminist "Maynilà", mis tõlkes tähendab "indigo paika".

Fort Santiago on Hispaania konkistadoor Miguel Lopezde Legazpi poolt rajatud tsitadell vastrajatud Manila linna kaitseks. Kaitsekindlus on oluline osa müüriga ümbritsetud Manila ehk Intramuros ajaloolistest ehitistest.

Pärast lõunasööki asume teele põhja suunas. Õhtuks jõuame Angeles City'sse (sõiduaeg 1.5-2 tundi).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Angeles City Quest Plus Clark hotell 4*

4. päev

Matk Pinatubo vulkaani juurde / Baguio

Varahommikul sõidame tund aega Sta Julianasse Pinatubo mäe juurde. Sõidame 4x4 maastikuautodega risti-rästi üle jõgede, jõeorgude ja liiva, kuni jõuame matka alguspunkti. Siit alustame jalgsimatka ülesmäge. Meie pürgimused saavad hästi tasustatud imeliste vaadetega vulkaani kraatrile. Pärast matka teeme lõunapausi.

Pinatubo 1991. aasta vulkaanipurske ajal purskus tuhka ja kive umbes 40 kilomeetri kõrgusele taevasse. Tuhapilv kattis ligi 125 000 km2 ning purskega kaasnes kõmisev äikesetorm ja hirmutavad maavärinad. Pinatubo purse mõjutas terve maailma kliimat ning selle tagajärjel tekkis kummituslik maastik, millest nüüd on saanud turistide jaoks tõmbenumber. Enne 1991. aasta vulkaanipurset oli vulkaan vaikinud üle 500 aasta.

Õhtul sõidame Baguiosse (ligi 4.5 tundi).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Baguio Burnham Suites hotell 3*

5. päev

Baguio / Sagada

Hommikul teeme Baguio linnaekskursiooni. Külastame katedraali ja turgu, kus maitseme värskeid puu- ja juurvilju, vaatame hõbeseppade meisterlikkust ja kudujate moemeelt ning suhtleme sõbralike kohalikega.

Jätkame teekonda Sagadasse (5-6 tundi).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sagada St Joseph Inn hotell 3*

6. päev

Sagada / Banaue

Täna külastame Sagadas rippuvaid kirste, Sumaging koobast ja Echo orgu. Seejärel suundume Bontaci, külastamaks Belgia nunna poolt rajatud muuseumi, kus on välja pandud kollektsioon autentseid esemeid ja fotosid.

Sumaguing koobas, tuntud ka kui Suur koobas, on Sagada koobaste hulgas üks tuntumaid. Koopa suursugustes kambrites asuvad kivimoodustised, millel on huvitavad nimed - nagu näiteks Kuninga Kardinad ja Lillkapsas. Sumaguing koobast peetakse üheks sügavaimaks koopaks siinkandis. Laes rippuvad stalahiidid annavad koopale keskaegse võlvkambri välimuse. Koopad on seotud ka esivanemate matmistavadega. Nimelt jäeti puidust nikerdatud kirstud esivanemate säilmetega koopasuus asuva pilu ette, kuna pilust immitsev valgus pidavat lahkunut kaitsma.

Sagada rippuvate kirstude traditsioon on ilmselt aastatuhandete vanune ning pärit ajastust ammu enne Hispaania koloniaalaega. Mägise provintsi Igoroti hõimu liikmed uskusid, et lahkunute säilmeid kõrgele kaljusele mäenõlvale naelutades on lahkunud lähemal oma esivanemate hingedele. Maapinda matmist peeti liiga vesiseks ja ohtlikuks matmistavaks. Maapinnas oleks lahkunu säilmed liiga kergesti kättesaadavad vaenlase peaküttidele ja koertele. Tänapäeval on Sagadas asuv hõim veel üks väheseid, kes seda iidset matmistava au sees peab.

Õhtuks sõidame Sagadast Banauesse (ligikaudu 2.5 tundi).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Banaue hotell 3*

7. päev

Matk Batadi külas

Varahommikul sõidame kohaliku jeepney tüüpi sõidukiga Batadi kõrgeimasse paika. Batadi terrasspõllud on üks viiest põllupiirkonnast Banaue lähistel, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Batadi enklaav on täis hingematvalt kauneid vaateid, lopsakat rohelust ja huvitavaid kultuure. Pärast terrasspõldude külastust sõidame tagasi hotelli ja naudime põlisrahvaste etendust - saame aimu, kuidas siinsed põlisrahvad tõlgendavad läbi laulu ja tantsu oma kombeid ja tavasid. 

Banaue riisiterrassid on elav kultuurmaastik, kus kasvatatakse maailma üht tähtsamat toiduteravilja - riisi. Siin säilinud sajanditevanused traditsioonilised töövõtted ja -viisid on tänapäevalgi täies jõus. Ühteaegu ilmutavad need suure esteetilise veetlusega looduskeskkonna ja inimeste tähelepanuväärset harmooniat ning näitavad mägimaastiku jätkukindlat põllundussüsteemi. Riisiterrassid on Filipiinide ainsad mälestised, mida koloniaalkultuurid ei ole ilmselt mõjutanud. Raske maastiku tõttu on kohalikud hõimud üks neid väheseid Filipiinide rahvaid, kes on edukalt vastu pannud võõraste ülemvõimule ning säilitanud autentse hõimukultuuri. Nende terrasside ajalugu on põimunud rahva, selle kultuuri ja traditsiooniliste tegevusaladega. Kagu-Aasia kultuuride hulgas tugineb ainult filipiinlaste oma täielikult puidule ning nende terrassid on ainsad koloniaalperioodieelsed kivirajatised. Terrasside ehitamine algas Kordiljeerides umbes 2000 aastat tagasi, ehkki teadlased alles vaidlevad nende rajamise algpõhjuse üle. Terrassiehitajad tundsid hästi ehitamist ja hüdrotehnikat. Terrasside hooldamise teadmisi ja praktilisi töövõtteid edastati suuliselt ühest sugupõlvest teise, kirjalikke tekste polnud, kuid olulist süvendati rituaalidega. 

Terrasside rajamine nõuab suurt hoolt ja täpsust. Läbi täitematerjali kulgevad maa-alused dreenitorud. Terrasskogumid katavad mäekontuure järgides nõlvu ning kuni mäetippudeni nende kohal kerkib erametsade (muyong) vöönd, mida kooskõlas traditsioonidega intensiivselt majandatakse. Metsad tagavad terrasside üleujutamiseks vajaliku veehulga. Vett jagatakse võrdselt ja ükski terrass ei takista selle voolamist allpool asuvale terrassile. Seda paisude, lüüside, kanalite ja bambustorude keerukat süsteemi hoitakse käigus ühisel jõul ning lõpuks jõuab vesi orupõhjas voolavasse ojja. Terrassidega on seotud külad, kus asuvad hõimu ühepereelamud. Filipiinide terrasspõllud asuvad pisut kõrgemal kui Aasias tavaliselt põllud - nimelt ligi 700-1500 meetri kõrgusel. Nii kõrgel kasvatatakse erilist riisisorti, mis idaneb ka külmas ning kasvab rinnakõrguseks. Viljalõikuseks ei kasutata siin ei masinaid ega loomi. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Banaue hotell 3*

8. päev

Banaue / Cabanatuan

Alustame teekonda Banauest Manila suunas (5-6 tundi). Sõidame läbi maapiirkondade, riisipõldude, väikeste linnade ja külade, nähes lihtsat igapäevaelu. Teeme peatuse Dalton Pass mäekuru juures, mis on ajaloolise tähtsusega paik. Kuru asub 910 meetri kõrgusel üle merepinna ning on osa Pan-Filipiinide maanteest. Siin asub pühamu sõjas langenute mälestamiseks. Sõidame Cabanatuan Citysse Nueva Ecija provintsis, kus ka majutume. Teel teeme ka lõunapausi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Cabanatuan Microtel Inn and Suites hotell 3*

9. päev

Cabanatuan / Manila

Pärast hommikusööki asume teele Manila suunas (4 tundi). Läbime Pampanga provintsi ja San Fernando linna. Seejärel tutvume Bacolori San Guillermo kirikuga.

Pärastlõunal jõuame Manilasse. Vaba õhtupoolik.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Manila hotell 5*

10. päev

Manila-Bohol / Boholi saar

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama ning lendame Boholi väikesaarele.

Lend Z2358 Manila-Bohol 11.30-13.05, lennuaeg 1h 35min (Air Asia)

Transfeer hotelli ja ookeani-äärse puhkuse algus!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bohol Beach Club hotell 3* 

11.-12. päev

Boholi saar 

Puhkus ookeani ääres. Lisategevuste võimalusi tutvustab reisijuht.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bohol Beach Club hotell 3*

13. päev

Boholi saar 

Puhkus ookeani ääres.

Võimalus lisatasu eest osaleda valikulisel väljasõidul Boholi "maailmaime" juurde: Šokolaadi mägedesse!

Viimaseks ööks sõidame saare teisele küljele Modala Beach Resorti.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bohol Modala Beach Resort hotell 4*

14. päev

Bohol - Manila - Istanbul

Hommik Boholi saarel. Seejärel lendame Manilasse.

Lend Z2359 Bohol-Manila 13.35-15.05, lennuaeg 1h 30min (Air Asia)

Manilast alustame tagasilendu koju.

Lend TK085 Manila-Istanbul 22.20-06.10+1, lennuaeg 12h 50min (Turkish Airlines)

Toidukorrad: hommikusöök

15. päev

Istanbul - Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 08.35-11.40, lennuaeg 4h 05min (Turkish Airlines)Reisi hind: 4558 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Manila-Istanbul-Tallinn
 • lennupiletid Manila-Bohol-Manila
 • transport vastavalt reisikirjeldusele
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kogu ekskursiooniprogramm vastavalt reisikirjeldusele
 • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses toas 745 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis