Fiji ja Samoa saared okeaanias


15. november – 29. november 2024
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Fiji ja Samoa saared okeaanias

15. nov – 29. nov 2024  / 6973 €

Vaikse ookeani Lõunamere südames on maailma õnnelikemate inimeste maa Fiji. Fijit on õnnistatud 333 troopilise saare ja ligi 500 laiuga, mille pärlendavad liivarannad, päikseline taevas ja koobaltsiniselt sillerdavad laguunid on argipäeva hallusest põgenejate jaoks ülim nirvaana. Uus-Meremaast umbes 2000 km põhja pool asuvat saarestikku läbib 180. pikkuskraad enam-vähem keskel, mistõttu osad saared leiab maailmakaardi vasakust servast ja teise osa paremast. Lisaks rannamõnudele on siin palju silmailu ja avastamist loodusesõpradele, gurmaanidele ja seiklushuvilistele. Tänu suhtelisele eraldatusele on Fijil säilinud mitmed endeemsed linnu- ja loomaliigid. Fiji hingematvalt kaunis veealune maailm paneb ka kogenud kalamehed, snorgeldajad ja sukeldujad elevusest kilkama. Laguunides värviliste korallriffide vahel ujub ringi 1500 troopilist kalaliiki. Fiji õnnelike inimeste elu keerleb kiriku, küla, ragbiväljaku ja aia ümber. Fiji kultuur ja rahvas on see, mis on saared teinud külalislahkuse võrdkujuks.

Fijist umbes 1000 km kaugusel kirde suunas asub Polüneesia geograafiline ja kultuuriline süda - Samoa. Pisikestest saarekestest koosnev troopiline paradiisiriik on ühteaegu rahulik ent elavaloomuline, ürgselt metsik ent hästi hoolitsetud, tasane ent samas jõulistest vulkaanidest sündinud. Saareriigi pealetükkimatu olemus on pöördvõrdes pimestavalt kauni loodusega. Samoale astudes pannakse kaela hurmavad lillepärjad lei’d, mille lõhn kannab endas küütleva mere, nefriidikarva džunglite, kristalsete koskede ja õõtsuvate palmipuude hingust. Siin ei ole hiigelkuurorte ja kriiskavaid huviväärsusi. Kuigi 1800. aastatel oli Samoal misjonäride tegevus väga mõjukas, on riik jäänud püsima Samoa tavade ehk Fa’a Samoa juurde. Just sellise paiga valis oma isiklikuks aarete saareks välja maailmakuulus kirjanik Robert Louis Stevenson. Samoasse ülepeakaela armununa kirjeldas sulesepp selle rahvast kui "jumala kõige jumalikumat loomingut". Saare elanikud kiirgavad oma olemisega sära ja soojust ning valgustavad nii ka külastajate südameid.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Fidžil viisavabalt 4 kuud. Samoa Iseseisvusriigis võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Fidžile ja Samoale saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest ning esitada ei ole vaja ühtegi COVID-19 tõendit.
 • Kõigil reisijatel peab olema reisikindlustus.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Helsingi – Singapur 

Lend AY1032 Tallinn-Helsingi 22.05-22.40 (Finnair)
Lend AY131 Helsingi-Singapur 23.40-18.15+1 (Finnair)

2. päev

Singapur – Fiji

Lend FJ360 Singapur-Fiji 20.55-11.10+1

3. päev

Fiji saar

Saabume kell 11.10 Fiji Nadi lennuväljale Viti Levu saarel. Fiji saarestiku kaks suuremat saart on Viti Levu ja Vanua Levu. Fiji saarestiku 333 saarest on 110 saart asustatud. Umbes 10 000 km² suurusel Viti Levu saarel elab 70% Fiji vabariigi 900 tuhandest elanikust. Siin saarel asub ka pealinn Suva, mis on ühtlasi riigi suurim linn. Maavärisemised ja vulkaanipursked on muutnud saare pinna väga künklikus - saare keskosa on mägine ning kõrgeim tipp Tomanivi kerkib 1343 meetri kõrgusele. Saare keskosas, põhja-lõuna suunal, kulgeb mäeahelik, mis jagab saare ida- ja läänepoolseks osaks. Idapoolne külg on vihmasem ja läänepoolne kuivem. Läänepoolne osa on sobilik suhkruroo kasvatuseks ning idapoolsel õitseb karjakasvatus. Saarel elavad ka ühed maailma suurimad putukad - Fiji pikasarvelised põrnikad.

Sõidame majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Viti Levu saarel, Sofitel Fiji Resort & Spa 5*

4. päev

Fiji / Viti Levu saar / Navala küla

Päevane ekskursioon Viti Levu saarel. Navala küla asub Ba kõrgustikul Viti Levu saare põhjaosas. Navala külas on ligi 200 rookatusega traditsioonilist maja. Navalas asub tegelikult lausa kolm asulat, mis on läbi pika ajaloo olnud üsna isoleeritud ja kaitstud tänu ümbritsevatele mägedele ja jõele. Navala küla erakordsus seisneb omanäoliste majade sarnastes mõõtudes. Kõikides rookatusega hüttides on metallist post ehk Bou, mida tüüpiliselt leidub vaid pealiku majas. Navala külamajade Bou’de olemasolu viitab võrdsusele. Külas tervitatakse külalisi traditsioonilise Kawa rituaaliga, mille järel saab külas ringi jalutada, külastada külakooli, suhelda kohalikega ning kuulda vanu legende sellest kaunist ja erakordsest paigast.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Viti Levu saarel, Sofitel Fiji Resort & Spa 5*

5. päev

Fiji / Malamala erasaar / Fiji – Samoa

Hommikul registreerime hotellist välja ning seejärel veedame päeva Fiji ilu imetledes. Teeme poolepäevase ekskursiooni väikesele Malamala erasaarele, mis on tundub oma võrratu ranna poolest. Malamala on väike saar Fiji lääneosas asuvas Mamanuca saarestikus. 
Väljume Port Denaraust, nautides lühikest parvlaevasõitu üle kristallselge vee. Meile avanevad majesteetlikud vaated ümbritsevatele saartele, sädelev meri ja põlised valge liivaga rannad. Teel võime kohata merikilpkonni, värvilisi kalu ja võib-olla isegi vaala või kahte! 

Õhtusöök Port Denaraus. Hilisõhtune lend Samoale.

Lend FJ253 Fiji-Samoa 22.00-00.55+1

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

6. päev

Samoa

Samoa koosneb kahest suuremast ja seitsmest väiksemast vulkaanilisest saarest. Riigi suurima saare Savai’i pindala on 1694 km². Savai'i ja riigi suuruselt teise saare Upolu vahel on 13 kilomeetri laiune Apolima väin. Savai’i on geoloogiliselt noorem, mille tunnistuseks on riigi kõrgeim mägi Silisili (1857m). Samoa asub seismiliselt aktiivses piirkonnas. Saartel on mitu tegevvulkaani, neist Matavanu vulkaan purskas viimati 1911. aastal. Samoal uhke kollektsioon korpulentsetest kirikutest ja hoole ning armastusega korrastatud aedadest.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

7. päev

Samoa / ekskursioon Savaii saarel

Täna teeme ringreisi Savaii saarel. Alustame pärast päikesetõusu, mil sõidame laevaga Upolu saarelt Savaii saarele, kus teeme põhjaliku ringreisi. 

Samoa „Suur saar“ Savai’i on nagu maastiku Rootsi laud - taltsutamatud vihmametsad, laintest uhutud kaljud, karged kosed ja vulkaanitippudest (üle 450 tipu) sikk-sakiliseks rebitud pinnavorm. Kuigi  Savai’i on Lõunamere suurim kilpvulkaan ja kogu Polüneesia suuruselt neljas saar on saare elu vaikne ja rahvast üsna vähe. Vulkaani püsimatut loomust on näha tontlikel laavaväljadel, külade varemetes, saare põhjaosa vulkaanikraatrites ja lõunaosa veepurskeavades.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

8. päev 

Samoa / Upolu saar

Vaba päev Samoal.

Soovijatel võimalik ühineda poolepäevase ekskursiooniga (lisatasu eest) Upolo saarel, mille käigus külastatakse ka Robert Louise Stevensoni majamuuseumi.

1889. aastal saabus selleks ajaks juba tuntud Šoti kirjanik ja poeet Robert Louis Stevenson koos oma naise Fannyiga Apiasse. Stevenson lahkus vihmasest Euroopast otsides leevendust tervist räsivale tuberkuloosile. Samoa võlus teda jäägitult ning ta ostis Apia mäenõlvale maad, kuhu rajas Vailima. Vailima oli uhkeim häärber, mis kunagi Samoal ehitatud. Stevenson lasi mööbli tuua Šotimaalt ja riietas majateenijad šoti tartani mustriga lava-lava’desse. Stevenson oli aktiivne Samoa õiguste eest võitleja ja kohalikud armastasid teda väga. Kohalikud kutsusid teda hellitlevalt Tusitala (Lugude vestja). Tänutäheks ja sõpruse märgiks lasid Samoa pealikud  ehitada tee Vailimast Apiasse, millele pandi nimeks O Le Ala Ole Alofa ( Armastava südame tee). Stevensoni põrm maeti tema enda viimase soovi kohaselt Vailimasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

9. päev

Samoa – Fiji

Varahommikune lend tagasi Fijile.

Lend FJ854 Samoa-Fiji 05.10-06.15

Saabudes Fijile sõidame Sofiteli hotelli hommikust sööma. Seejärel sõidame Port Denarau sadamast parvlaegvaga Maololo saarele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

10. päev

Fiji / Malolo saar

Vaba päev Malolo saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

11. päev

Fiji / Malolo saar

Vaba päev Malolo saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

12. päev

Fiji / Malolo saar

Vaba päev Malolo saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

13. päev

Fiji / Malolo saar / Viti Levu saar

Täna sõidame laevaga tagasi Viti Levu saarele. Puhkus Sofitel Fiji 5* hotellis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Viti Levu saarel, Sofitel Fiji Resort & Spa 5*

14. päev

Fiji – Hong Kong – Helsingi

Lahkumine! Varahommikune transfeer lennujaama.

Lend FJ391 Fiji-Hong Kong 08.20-14.50
Lend AY100 Hong Kong-Helsingi 22.05-06.00+1

15. päev

Helsingi – Tallinn

Lend AY1011 Helsingi-Tallinn 07.25-07.55 Reisi hind: 6973 € 

Paketis sisaldub:

 • Kõik lennud Finnair + Fiji Air
 • Majutus 4* hotellides
 • hommikusöögid
 • Programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • Transfeerid lennujaama-hotelli vahel ja laevasõidud saarte vahel
 • Programmis vastavalt märgitud ekskursioonid
 • Eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
 • Ekskursioonid, mis ei sisaldu reisiprogrammis

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis