Egiptuse parim osa
Aleksandria-Kairo-Aswan-Niiluse kruiis-Luxor


17. jaanuar – 30. jaanuar 2025
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kristi Ockba

Egiptuse parim osa

17. jaan – 30. jaan 2025  / 3770 €

Selle reisiga kutsume Sind avastama Egiptuse iidset ajalugu ja kultuuri oma täies hiilguses. Reisiteekond viib meid paikadesse, kuhu tavapäraselt Egiptusesse reisija jalg ei satu. Alustame Egiptuse põhjaosas Vahemere ääres asuvast kosmopoliitsest sadamalinnast Aleksandriast, kus Kreeka arhitektuur kohtub Egiptuse kultuuriga. Seejärel suundume Kairosse, kus meid ootavad vürtsiturud, muljetavaldavad mošeed ja muidugi kuulsad Giza püramiidid. Edasi lendame Niiluse jõe kaldal asuvasse Aswanisse, kust alustame oma reisi ühe erilisema seiklusega, milleks on laevasõit Niiluse jõel. Veedame laeval kaks ööd, nähes hingematvaid maastikke ja peatudes meid ajas tagasi viivates paikades. Reisi lõpuks jõuame Luxorisse, kus templid ja hauakambrid räägivad Egiptuse rikkalikust ajaloost. Tule ja lase Egiptusel end üllatada!

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 19.03.2024):

 • Egiptuse viisat saab taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektroonselt. E-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv 8 kuud.
 • Egiptusesse sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 tõendit. 
 • Reisikindlustus on tungivalt soovituslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Istanbul

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.40

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-17.20

2. päev

Istanbul – Aleksandria 

Lend TK696 Istanbul-Aleksandria 01.30-02.45 

Maandume varahommikul Borg El Arabi rahvusvahelises lennujaamas. Seejärel sõidame bussiga Aleksandriasse ja majutume ajaloolisse Steigenberger Cecil hotellis.

Pärast mõnusat puhkust ja hommikusööki hotellis teeme poolepäevase linnaekskursiooni Aleksandrias. Vaatame mereäärset Quaiti lahe kindlust, mis ehitati 15. sajandil mamelukkide sultanite poolt kaitseks rüüstavate ristisõdijate eest. Seejärel külastame Aleksandria katakombe, mis on maa-alused matmispaigad 2.-4. sajandist. Järgmisena imetleme rooma keisri Pompei hiiglaslikku graniitsammast, mis on 27 meetrit kõrge. Lõpetame päeva Rooma amfiteatri varemete juures, kus 2. sajandil korraldati gladiaatorite võitlusi.

Pärast põnevat esimest päeva Egiptuses naaseme hotelli puhkama.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Alex Steigenberger Cecil hotell 5*

3. päev

Aleksandria / Kairo

Hommikusöök hotellis. Seejärel alustame päeva Aleksandria raamatukogu külastamisega. See suurejooneline hoone valmis 2002. aastal algse Aleksandria raamatukogu kohale, mis oli vanal ajal üks suurimaid ja tähtsamaid raamatukogusid maailmas.

Seejärel sõidame Egiptuse pealinna Kairosse. Teel peatume Wadi El Natrouni kloostri juures. See kopti õigeusu klooster rajati 4. sajandil ja on tänaseni tegutsev.

Õhtuks jõuame Kairosse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cairo Intercontinental Semiramis hotell 5*

4. päev

Kairo

Varajane hommikusöök, pärast mida alustame täispäevast väljasõitu Giza püramiidide ja Sfinksi juurde. Need on ainsad, mis on säilinud seitsmest antiikaja maailmaimest.

Lõunasöök Sakkara Palm Clubi restoranis. Pärastlõunal külastame Sakkarat, kus vaatame vaarao Zoseri astmikpüramiidi, mis valitseb kogu ümbruskonda. Seejärel liigume edasi Memfisesse, vana riigi pealinna, kus asuvad 5100-4000 aastate vanused monumentaalsed ehitised.

Õhtul naaseme hotelli ja puhkame enne uut põnevat päeva.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cairo Intercontinental Semiramis hotell 5*

5. päev

Kairo

Tänast päeva alustame Egiptuse Muuseumi külastusega. Siin leidub maailma kõige suurem kollektsioon vanaaegseid Egiptuse leide.

Lõunasöök Naguib Mahfouzi restoranis. Pärastlõunal külastame kindlust, mille rajas sultan Salah el-Din aastatel 1176-1207. Järgneb lõhnavabriku külastus ning peatume Khan el-Khalili turul, kus saame osta käsitööd ja vürtse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cairo Intercontinental Semiramis hotell 5*

6. päev

Kairo – Aswan

Pärast hommikusööki sõidame Kairo lennujaama, et lennata Aswanisse. Lend Kairo-Aswan.

Peale Aswanisse saabumist külastame vürtsiturgu, kus müüakse kohalikke maitseaineid. Seejärel registreerime hotelli. Õhtul vaba aeg linnaga tutvumiseks ja puhkamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Aswan Movenpick Resort hotell 5*

7. päev

Aswan

Täna ootab meid ees sisutihe päev. Külastame Assuani paisu, Philae templit ning sööme lõunat kohalikus restoranis. Seejärel tutvume puuvillatootmisega ja külastame obeliski. Vaba õhtupoolik Aswanis.

Valikuline tegevus: nuubia küla külastus – sõidame paadiga Niiluse kaldal asuvasse külla Aswani paisust ülesvoolu. Saame aimu kohalike elanike lihtsast elustiilist, kultuurist ja traditsioonidest.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Aswan Movenpick Resort hotell 5*

8. päev

Aswan / kruiis Niiluse jõel

Tänast päeva alustame varahommikul kell 4. Meid ootab ees ligi 3-tunnine sõit Abu Simbeli templite juurde, mis asuvad 274km Aswanist lõuna pool. Siin näeme vaarao Ramses II ja tema naise kuninganna Nefertari templit. Seejärel sõidame tagasi Aswanisse, kus registreerime end Niiluse kruiisilaevale MS Hamees, et alustada oma seiklust mööda Niilust ülesvoolu. 

Lõunasöök pardal. Pärastlõunal vaba aeg. Õhtusöök ja ööbimine laeval.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: MS Hamees Movenpick Nile Cruise kruiisilaeva kajut

9. päev

Kruiis Niiluse jõel

Kell 5 hommikul sõidame Kom Ombosse. Pärast hommikusööki külastame Kom Ombu templit ning sõidame laevaga edasi Edfusse. Pärastlõunal vaatame Edfu templit. Õhtusöök ja ööbimine laeval Luxoris.

Täna õhtul on meil laeval Galabeya pidu – tegemist on traditsioonilise egiptuse stiilis peoõhtuga, kus kantakse galabeya'd ehk traditsioonilist egiptuse riietust.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: MS Hamees Movenpick Nile Cruise kruiisilaeva kajut

10. päev

Kruiis Niiluse jõel

Pärast hommikusööki külastame Karnaki templit – muljetavaldavat tempikompleksi, mis oli Egiptuse usukeskus Uues Riigis. Seejärel külastame papüürusevabrikut, kus saab tutvuda selle traditsioonilise Egiptuse materjali valmistamisega.

Pärastlõunal läheme Luxori templisse, mida valgustavad päikeseloojangu kullakarva kiired. See templikompleks oli pühendatud jumal Amun-Rale. Õhtul naaseme laevale, kus meid ootab maitsev õhtusöök. Pärast õhtusööki nautime traditsioonilist kõhutantsu etendust. Ööbimine Luxoris laeva pardal.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: MS Hamees Movenpick Nile Cruise kruiisilaeva kajut

11. päev

Viimane hommik laeval / Niiluse läänekallas / Luxor

Pärast varajast hommikusööki jätame laevaga hüvasti ja sõidame tutvuma Niiluse läänekalda vaatamisväärsustega. Külastame Kuningate orgu, kus asuvad Vana Egiptuse valitsejate hauakambrid. Siis peatume alabastrivabrikus, kus saame näha, kuidas seda kaunist kipsi töödeldakse.

Järgneb peatus Hatšepsuti templi juures – seda ümbritsevad osaliselt säilinud uhked terrassid ja kolonadid. Teel hotelli teeme peatuse ka Memnoni kolosside juures – need 18 meetri kõrgused kujud valvavad sissekäiku Kuningate orgu.

Jõuame Luxoris asuvasse hotelli. Õhtu puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Luxor Sonesta Saint George hotell 5*

12. päev

Luxor / vaba päev

Vaba päev Luxoris, võimalus veeta päev linnaga tutvudes ja puhates.

Valikuline tegevus lisatasu eest: lend kuumaõhupalliga päikesetõusu nautimiseks. See on suurepärane võimalus nautida vaadet Luxorile ja Niiluse orule varahommikustes kullakarva kiirtes. Lend toimub enne päikesetõusu, et näha maastikku just sellel maagilisel ajal.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Luxor Sonesta Saint George hotell 5*

13. päev

Luxor – Kairo

Hommikusöök hotellis. Seejärel transfeer Luxori lennujaama, et lennata tagasi Kairosse. Peale saabumist Kairosse sõidame hotelli. Südaöösel sõidame lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cairo Le Meridien Airport hotell 5*

14. päev

Kairo – Istanbul – Tallinn

Hommikul sõidame lennujaama ja lendame tagasi Eestisse.

Lend TK0691 Kairo-Istanbul 10.00-13.30   
Lend TK1431 Istanbul-Tallinn 15.15-17.50Reisi hind: 3770 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • programmis märgitud toitlustus
 • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas (soovi korral), hind 950€
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis