Costa Rica
Avastusretk Costa Rica liigirikkas looduses


2. detsember – 17. detsember 2025
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Costa Rica

2. dets – 17. dets 2025  / 5312 €

Viis sajandit tagasi astusid hispaanlased esimest korda Costa Rica pinnale ning nimetasid siinse maa Costa Ricaks ("rikas rannik"), mõeldes, et leiavad siit rikkalikult kulda. See aga osutus tühjaks lootuseks. Tänapäeval ei teata Costa Ricat mitte kui väärismetallide leiukohta, vaid kui üht meie planeedi liigirikkaimat paika. Costa Rica isevärki loomariik on multifilmilikult värvikirev ja lärmakas - üüratu suure nokaga tuukanid jõllitavad puulatvades, erkpunased aarad teavitavad käredahäälselt oma lennuplaanidest, laiskloomad norskavad täiuslikult puuvõraga sulandudes, mangroovisoo tumedat veepiiri lõikavad kaimanite säravad silmad, sahisevad puuvõrad annavad märku valge näoga kaputsiiniahvide pere liikumisest. Vihmametsast kostavad möiraahvi kummituslikud karjed ning orhideedega kaetud puude vahel hõljuvad uskumatult erksinist värvi morfoliblikad. Kaldaäärses vees siblivad eredavärvilised troopilised kalad, raid ja delfiinid.

Costa Rica moodustab vaid 0.03% kogu maakera maismaast, aga siit võib leida lausa 5% maailma looduslikust elurikkusest. Laiskloomad, merekilpkonnad, möiraahvid, aarad, tuukanid, makaagid, jaaguarid, puumad, morfoliblikad, orhideed ja veel tuhandeid erinevaid liike. Erinevad kaitsealad moodustavad riigi territooriumist ligi 28%, millest põnevamaid külastame meiegi - Tortuguero, Monteverde ja Manuel Antonio on mõned neist. 1300-kilomeetrisele rannikule mahub sadu ilusaid randu, kus vesi on alati soe. Costa Rica elanike ehk ticode motoks on pura vida ('puhas elu' või 'lihtne elu'), mis iseloomustab nende murevaba suhtumist ja sõbralikku meelt. Seda kinnitavad ka erinevad edetabelid, kus Costa Rica liigitub sageli maailma õnnelikemate riikide hulka. Pärast sõjaväe laialisaatmist 1949. aastal, on raha suunatud hoopis haridusse ja tervishoidu. Lugemisoskus on 98%, tervishoiusüsteem üks Ladina-Ameerika parematest ning samuti on siin väga vähe kuritegevust.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 16.05.2024):

 • Eesti kodanikud võivad Costa Ricas viibida viisavabalt turismi eesmärgil kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab olema kehtiv 6 kuud pärast Costa Ricasse sisenemist.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

Fotod: Kaul Nurm, Albioni Costa Rica reisilt detsembris 2021

Costa Rica - Kaart

1. päev 

Tallinn — Frankfurt — San Jose

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.35

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.35-08.10, lennuaeg 2h 35min (Lufthansa)
Lend LH518 Frankfurt-San Jose 13.30-19.00, lennuaeg 12h 30min (Lufthansa)

Saabume Costa Rica pealinna San Josesse õhtupoolikul. Suundume majutuskohta (45-minutiline sõit) ning puhkame pikast teekonnast.

Costa Rica pealinn ja kommertskeskus San Jose on kõigi mugavustega moodne linn, mis on väga sobiv paik Costa Rica loodusseikluste alustamiseks. 1738. aastal asutatud linn on täis kaunist kunsti ja arhitektuuri. San Jose ajalooline taust, imelised rahvuspargid ja rahvuslik teater pakuvad linna külastajatele väga huvitavaid avastamisvõimalusi.

Majutus: San Jose Aurola Holiday Inn hotell 4*

2. päev 

Tortuguero rahvuspark / rohekilpkonnade paradiis 

Asume teele Tortuguero suunas. Seejärel sõidame kaks tundi mööda kruusateed La Pavona või Caño Blanco sadamasillale (sadama valik sõltub jõevee tasemest sel päeval).

Suundume paadiga (1.5 tundi) tõeliselt ainulaadsesse Tortuguero rahvusparki, mis kannab hüüdnime Kesk-Ameerika Amazon. Tortuguero metsikud rannad on paradiis rohekilpkonnadele, kes munevad siin juulist oktoobrini (tortuga tähendab kilpkonna). Kuna siia pääseb vaid paadi või lennukiga, tugineb kohalik Tortuguero küla (ligi 1200-1500 elanikku) ja looduskaitse pea täielikult ökoturismil. 

Pärastlõunal puhkus selle metsiku looduse keskel. Tortuguero küla asub meie majutuskohast 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*

3. päev 

Tortuguero rahvuspark / päev looduses

Täna uurime Tortuguero rahvuspargi džunglit avatud paadist - just siit avaneb parim vaade ühele Costa Rica võimsamale džunglile. Samuti võtame ette retke otsimaks konni, linde ning teisi loomi selles metsikus looduses. 311 km2 suurune Tortuguero rahvuspark on üks Costa Rica niiskematest kohtadest, pargi põhjaosas sajab aastas kuni 6000 mm. Lisaks maismaale on kaitse all ka 5200 hektari suurune ala Kariibi meres.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*

4. päev 

Tortuguero rahvuspark / Selva Verde

Pärast hommikusööki lahkume Tortuguero rahvuspargist paadiga, kuni jõuame esimese teeni, kus jätkame teekonda mööda maad (1.5 tundi). Jõuame Guapilesesse ning sööme lõunat. Seejärel suundume (sõiduteekond ligi üks tund) Sarapiqui piirkonnas asuvasse Selva Verde majutuskohta, mis asub keset uhket kaitseala jõe kaldal. Teeme ümbruskonnas kerge matka ning vaatleme kohalikku elusloodust.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Selva Verde Lodge 3*

5. päev 

La Selva / matk

Täna hommikul asume matkale Troopiliste Uuringute organisatsiooni (Organization for Tropical Studies - OTS) La Selva uurimisjaama ümbritsevatel aladel. Troopiliste uuringute organisatsiooni moodustavad üle 50 Ladina Ameerika, USA ja Lõuna-Aafrika ülikooli ja uuringute instituudi, mis haldavad uurimisjaamade võrgustikku Costa Ricas ja Lõuna-Aafrikas. La Selva uurimisjaam asutati 1968. aastal ning see on olnud märkimisväärse tähendusega piirkonna ökoloogilise liigirikkuse säilimisel. La Selva ala hõlmab endas 1600 hektarit madalmaa troopilist metsa, kus liigirikkusest puudust ei tule - ligi 2077 taimeliiki, 125 imetajaliiki (sh 75 erinevat nahkhiireliiki), ning tuhanded teised erinevad loomad, linnud, roomajad, kahepaiksed, kalad, artropoodid jt. 

Teeme ligi 2.5-tunnise matka kogenud naturalistist giidiga. 

Pärastlõunal on aeg puhkuseks, rahulikult looduse nautimiseks või näiteks kaunite loodusfotode pildistamiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Selva Verde Lodge 3*

6. päev

Selva Verde / Arenal

Pärast hommikusööki teeme 1.5-tunnise matka koos kohaliku giidiga, kes tutvustab meile Kariibide madalmaa džunglit. Seejärel sõidame kaks tundi Arenali vulkaani läheduses asuva majutuskoha poole. Tänaõhtuse majutuskoha ümber võime hea õnne korral kohata koolibrisid, tuukaneid, möiraahve ning mitmeid teisi erilisi kohalikke looma- ja linnuliike.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: La Fortuna Lomas del Volcán hotell 3*

7. päev 

Loodusmatk Arenal vulkaani rahvuspargi vihmametsas / kohvifarmi külastus / Arenali rippsillad

Pärast hommikusööki suundume Arenal vulkaani poole. Külastame Arenal Volcano rahvusparki, kus teeme umbes tunnise matka ning näeme laavat, mis purskas viimase purske ajal. Arenal Volcano tulemäest praegu laavat ei purska, ent ometi on see muljetavaldav vulkaan. Viimane suurem purse oli 1968. aastal ja tuhapilv näitas ennast kuni 2010. aastani. Seejärel imetleme Arenali järvele avanevat vaadet (45-minutiline jalutuskäik).

Pärastlõunal külastame kohalikku kohvifarmi, kus teeme omal käel läbi kogu protsessi, mis leiab aset enne, kui sellest saab meie igapäevajook - kohv - tassis. Tuuri lõpuks oleme õppinud hindama kohvi olulisust Costa Ricas - ning võimalusi, mida see ligi poolele miljonile kohvifarmerile maailmas pakub - ning tõenäoliselt näeme ka edaspidi oma igapäevast kohvijooki hoopis uuest perspektiivist.

Seejärel teeme 2.5-tunnise jalutusretke Arenali rippuvate sildade juurde - see on matk läbi vihmametsade ning üle mitmete rippsildade. Nii avab vihmamets end meile nii ülalt kui alt.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: La Fortuna Lomas del Volcán hotell 3*

8. päev 

Arenali järv / Rincon de la Vieja

Täna sõidame Rincon de la Vieja rahvuspargi poole (3.5-tunnine sõit). Kohale jõudes teeme ümbruskonnas matka, käime Rincon de la Vieja kose juures ja loodame näha ahve, iguaane ning ninakarusid. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hacienda Guachipelin hotell 3*

9. päev 

Rincon de la Vieja rahvuspark / La Cangreja kosk / La Pailas vulkaaniline tegevus

Täna külastame Rincon de la Vieja rahvusparki (30-minutilise sõidu kaugusel). Esmalt teeme neljatunnise matka La Cangreja koseni. Kuna rahvuspargis on seitse erinevat kliimat, siis näeme ka väga erinevat taimestikku. Lõunasöök on piknikuvormis. Matkame ligi 4.5 kilomeetrit La Pailase piirkonnas, kus on lisaks mitmekülgselt lopsakale loodusele on võimalik näha vulkaanilist tegevust.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hacienda Guachipelin hotell 3*

10. päev 

Monteverde pilvemets

Täna asume teele Monteverde pilvemetsa poole (3 tundi). Tõlkes tähendab Monteverde "rohelist metsa". Tegu on hoopis teistsuguse loodusega, kui siiani näinud oleme. Pärastlõunal teeme kahetunnise matka 1972. aastal loodud Monteverde 105 km2 suuruse looduskaitseala pilvemetsas. Pilvemets on linnusõprade paradiis - siin võib kohata kuni 400 erinevat linnuliiki, nende hulgas ka üheks kaunimaks linnuks peetavat quetzalit. Lisaks lindudele elavad pilvemetsas ka puumad, ahvid, jaaguarid ja paljud teised liigid. Taimedest on siin sadu orhidee- ja sõnajalaliike.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Valle Escondido Nature Reserve Hotel & Farm

11. päev 

Santa Elena pilvemets / Selvatura rippsillad

Täna teeme kaks matka: hommikul kahetunnine matk Santa Elena looduskaitseala pilvemetsas ja teine Selvatura pargi rippsildadel. Santa Elena looduskaitseala loodi 1989. aastal ning on 3.1 km2 suurune. Siin on kaitse all lisaks Monteverde pilvemetsa kaitsealustele liikidele ka ämmalahvid.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Valle Escondido Nature Reserve Hotel & Farm

12. päev  

Monteverde / Manuel Antonio rahvuspark

Hommikul matk Monteverde kaitsealal koos kohaliku giidiga. Seejärel alustame teekonda Manuel Antonio suunas (kolm tundi), mis on uhke troopiline rahvuspark Costa Rica Vaikse ookeani poolsel rannikul. Meie majutuskohast avaneb kaunis vaade ning algavad mitmed põnevad avastamisrõõmu täis matkarajad. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Costa Verde hotell 3*

13. päev 

Manuel Antonio rahvuspark

Täna külastame Manuel Antonio rahvusparki ning teeme paaritunnise matka lopsakas vihmametsas. 6.83 km2 suurune rahvuspark on Costa Rica väikseim, kuid siinne mets on täis linde, ahve, laiskloomi ja lopsakat taimestikku.

Meie majutupaigast vaid 5-minutilise sõidu kaugusel Vaikse ookeani kaldal asub ka kaunis Manuel Antonio rand, kus saame rannamõnusid nautida. Just Manuel Antonio rahvuspargis asuvad Costa Rica kaunimad rannad.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Costa Verde hotell 3*

14. päev

Vaba päev

Tänane päev on puhkuseks - Costa Rica päikese ja võrratu looduse nautimiseks. Hotelli ümbruses on võimalik avastada mitmeid matkaradasid, kus võib kohata ahve, iguaane, laiskloomi ning otseloomulikult veel lugematul hulgal erinvaid linde ja teisi Costa Rica looduse võlusid. Hotellil on ka kolm basseini, kus reisi lõpus on mõnus puhata. 

Soovijatel on võimalus omal käel ja lisatasu eest minna paadituurile mangroovimetsadesse või näiteks katamaraaniga ookeanile delfiinide ning vaalade otsimise tuurile. Samuti võib külastada uuesti Manuel Antonio rahvusparki. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Costa Verde hotell 3*

15. päev 

San Jose. San Jose — Frankfurt

Vaba hommikupoolik. Pärast lõunasööki sõidame kolm tundi pealinna San Josesse. Õhtul suundume lennujaama, kust alustame tagasiteed koju.

Lend LH519 San Jose-Frankfurt 20.50-15.00+1, lennuaeg 11h 10min (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev 

Frankfurt — Tallinn

Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 20.30-23.55, lennuaeg 2h 25min (Lufthansa)Reisi hind: 5312 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus hoolikalt valitud eco-lodge'ides ja hotellides
 • transport vastavalt programmile
 • toitlustus vastavalt programmile
 • kõik programmis märgitud paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
 • kogu ekskursiooniprogramm kõikide sissepääsudega
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • Costa Ricast lahkumise tasu 29 USD
 • majutus üheses hotellitoas 605€

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis