Costa Rica
Avastusretk Costa Rica liigirikkas looduses


28. detsember – 12. jaanuar 2025
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Jesper Bramanis

Costa Rica

28. dets – 12. jaan 2025  / 5885 €

Viis sajandit tagasi astusid hispaanlased esimest korda Costa Rica pinnale ning nimetasid siinse maa Costa Ricaks ("rikas rannik"), mõeldes, et leiavad siit rikkalikult kulda. See aga osutus tühjaks lootuseks. Tänapäeval ei teata Costa Ricat mitte kui väärismetallide leiukohta, vaid kui üht meie planeedi liigirikkaimat paika. Costa Rica isevärki loomariik on multifilmilikult värvikirev ja lärmakas – üüratu suure nokaga tuukanid jõllitavad puulatvades, erkpunased aarad teavitavad käredahäälselt oma lennuplaanidest, laiskloomad norskavad täiuslikult puuvõraga sulandudes, mangroovisoo tumedat veepiiri lõikavad kaimanite säravad silmad, sahisevad puuvõrad annavad märku valge näoga kaputsiiniahvide pere liikumisest. Vihmametsast kostavad möiraahvi kummituslikud karjed ning orhideedega kaetud puude vahel hõljuvad uskumatult erksinist värvi morfoliblikad. Kaldaäärses vees siblivad eredavärvilised troopilised kalad, raid ja delfiinid.

Costa Rica moodustab vaid 0.03% kogu maakera maismaast, aga siit võib leida lausa 5% maailma looduslikust elurikkusest. Laiskloomad, merekilpkonnad, möiraahvid, aarad, tuukanid, makaagid, jaaguarid, puumad, morfoliblikad, orhideed ja veel tuhandeid erinevaid liike. Erinevad kaitsealad moodustavad riigi territooriumist ligi 28%, millest põnevamaid külastame meiegi – Tortuguero, Monteverde ja Manuel Antonio on mõned neist. 1300-kilomeetrisele rannikule mahub sadu ilusaid randu, kus vesi on alati soe. Costa Rica elanike ehk ticode motoks on pura vida ('puhas elu' või 'lihtne elu'), mis iseloomustab nende murevaba suhtumist ja sõbralikku meelt. Seda kinnitavad ka erinevad edetabelid, kus Costa Rica liigitub sageli maailma õnnelikemate riikide hulka. Pärast sõjaväe laialisaatmist 1949. aastal, on raha suunatud hoopis haridusse ja tervishoidu. Lugemisoskus on 98%, tervishoiusüsteem üks Ladina-Ameerika parematest ning samuti on siin väga vähe kuritegevust.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 26.02.2024):

 • Eesti kodanikud võivad Costa Ricas viibida viisavabalt turismi eesmärgil kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab olema kehtiv 6 kuud pärast Costa Ricasse sisenemist.
 • Costa Ricasse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Fotod: Kaul Nurm, Albioni Costa Rica reisilt detsembris 2021

1. päev 

Tallinn — Frankfurt — San Jose (28. detsember)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.35

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.35-08.10, lennuaeg 2h 35min (Lufthansa)
Lend LH518 Frankfurt-San Jose 13.30-19.00, lennuaeg 12h 30min (Lufthansa)

Saabume Costa Rica pealinna San Josesse õhtupoolikul. Suundume majutuskohta (45-minutiline sõit) ning puhkame teekonnast.

Costa Rica pealinn ja kommertskeskus San Jose on kõigi mugavustega moodne linn, mis on sobiv paik Costa Rica loodusseikluste alustamiseks. 1738. aastal asutatud linn on täis kaunist kunsti ja arhitektuuri. San Jose ajalooline taust, imelised rahvuspargid ja rahvuslik teater pakuvad linna külastajatele huvitavaid avastamisvõimalusi.

Majutus: San Jose Balmoral hotell 4*

2. päev 

Tortuguero rahvuspark / rohekilpkonnade paradiis (29. detsember)

Asume teele Tortuguero suunas. Seejärel sõidame kaks tundi mööda kruusateed La Pavona või Caño Blanco sadamasillale (sadama valik sõltub jõevee tasemest sel päeval).

Suundume paadiga (1.5 tundi) tõeliselt ainulaadsesse Tortuguero rahvusparki, mis kannab hüüdnime Kesk-Ameerika Amazon. Tortuguero metsikud rannad on paradiis rohekilpkonnadele, kes munevad siin juulist oktoobrini (tortuga tähendab kilpkonna). Kuna siia pääseb vaid paadi või lennukiga, tugineb kohalik Tortuguero küla (ligi 1200-1500 elanikku) ja looduskaitse pea täielikult ökoturismil. 

Pärastlõunal puhkus selle metsiku looduse keskel. Tortuguero küla asub meie majutuskohast 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*

3. päev 

Tortuguero rahvuspark / päev looduses (30. detsember)

Täna uurime Tortuguero rahvuspargi džunglit avatud paadist – just siit avaneb parim vaade ühele Costa Rica võimsamale džunglile. Samuti võtame ette retke otsimaks konni, linde ning teisi loomi selles metsikus looduses. 311 km2 suurune Tortuguero rahvuspark on üks Costa Rica niiskematest kohtadest, pargi põhjaosas sajab aastas kuni 6000 mm. Lisaks maismaale on kaitse all ka 5200 hektari suurune ala Kariibi meres.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*

4. päev 

Tortuguero rahvuspark / Guápiles / La Fortuna (31. detsember)

Pärast hommikusööki lahkume Tortuguero rahvuspargist paadiga, kuni jõuame esimese teeni, kus jätkame teekonda mööda maad. Jõuame Guápilesesse ning sööme lõunat.

Seejärel sõidame Arenali vulkaani läheduses La Fortuna külje all asuva majutuskoha poole. Tänaõhtuse majutuskoha ümber võime hea õnne korral kohata koolibrisid, tuukaneid, möiraahve ning mitmeid teisi erilisi kohalikke looma- ja linnuliike.

Vana-aasta õhtu looduse keskel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: La Fortuna Casa Luna hotell 3*

5. päev 

Loodusmatk Arenal vulkaani rahvuspargi vihmametsas / Arenali rippsillad / Ecotermales kuumaveeallikad (01. jaanuar)

Pärast uue aasta esimest hommikusööki suundume Arenali vulkaani poole. Külastame Arenal Volcano rahvusparki, kus teeme umbes tunnise matka ning näeme viimase purske ajast alles jäänud laavat. Arenal Volcano tulemäest praegu laavat ei purska, ent ometi on see muljetavaldav vulkaan. Viimane suurem purse oli 1968. aastal ja tuhapilv näitas ennast kuni 2010. aastani. Imetleme Arenali järvele avanevat vaadet (45-minutiline jalutuskäik).

Avastame ka La Fortuna koskesid ning lõpetame päeva Ecotermales kuumaveeallikates.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: La Fortuna Casa Luna hotell 3*

6. päev

Arenal / Bijagua (02. jaanuar)

Täna suundume Tenorio vulkaani rahvuspargi külje all asuva Bijagua poole, kus veedame kaks ööd. Bijagua küla on tuntud kui peatuspaik ümbritseva rikkaliku floora ja fauna avastamiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Celeste Mountain Lodge 3*

7. päev 

Volcan Tenorio rahvuspark / Tapir Valley öötuur (03. jaanuar)

Täna tutvume lähemalt Volcan Tenorio rahvuspargiga, kus teeme u kolmetunnise matka. Volcan Tenorio rahvuspark asub Costa Rica põhjaosas Guanacaste mäeahelikus. Park rajati 1995. aastal ja selle pindala on üle 10 000 hektari. Rahvuspark on nime saanud vulkaan Tenorio järgi, mis on 1916 meetri kõrgune kustunud vulkaan.

Volcan Tenorio rahvuspark on tuntud oma muljetavaldava bioloogilise mitmekesisuse poolest. Siin leidub pilvemetsi, troopilisi vihmametsi ja mangroovisoid. Park on koduks paljudele linnuliikidele, imetajatele ja roomajatele, sealhulgas jaaguaridele, ahvidele ja krokodillidele.

Üks pargi peamisi vaatamisväärsusi on Celeste ja Roble jõed, mille türkiissinine vesi on saanud oma värvi vulkaanilistest mineraalidest. Helesiniste jõgede kontrast rohelise taimestikuga on hämmastav vaatepilt. Volcan Tenoriol on fumaroolid, mis eraldavad vulkaanilisi gaase ja veeauru. Bolsóni, Chato ja Roble mäetippudelt avanevad muljetavaldavad vaated üle terve pargi. Volcan Tenorio rahvuspark on Costa Rica üks populaarsemaid ökoturismi sihtpunkte oma ainulaadse loodusliku ilu tõttu. 

Õhtul külastame Tapir Valley looduskaitseala, kus teeme öötuuri, mis pakub haruldast võimalust kogeda piirkonda pimedal ajal ning näha loomaliike, keda on raske päeval märgata. Tuuri ajal liigume väikeste rühmadena mööda metsateid, kasutades pealampe loomade ja lindude vaatlemiseks. Siin võib näha tapireid, aguutisid, ööliblikaid ja isegi haruldasi öise eluviisiga linde. Lisaks võib siin kuulda troopiliste konnade, putukate ja lindude hääli. Just siin avastati 2022. aastal uus konnaliik Tlalocohyla Celeste!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Celeste Mountain Lodge 3*

8. päev 

Volcan Tenorio / Monteverde (04. jaanuar)

Täna asume teele Monteverde poole. Tõlkes tähendab Monteverde "rohelist metsa". Tegu on hoopis teistsuguse loodusega, kui siiani näinud oleme. 

Pärastlõunal külastame kohalikku kohvifarmi, kus teeme omal käel läbi kogu protsessi, mis leiab aset enne, kui sellest saab meie igapäevane jook tass – kohv. Tuuri lõpuks oleme õppinud hindama kohvi olulisust Costa Ricas – ning võimalusi, mida see ligi poolele miljonile kohvifarmerile maailmas pakub – ning tõenäoliselt näeme ka edaspidi oma igapäevast kohvijooki hoopis uuest perspektiivist.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Monteverde Heliconia hotell 3*

9. päev 

Monteverde pilvemets / Selvatura rippsillad (05. jaanuar)

Täna teeme kahetunnise matka 1972. aastal loodud Monteverde 105 km2 suuruse looduskaitseala pilvemetsas. Pilvemets on linnusõprade paradiis – siin võib kohata kuni 400 erinevat linnuliiki, nende hulgas ka üheks kaunimaks linnuks peetavat quetzalit. Lisaks lindudele elavad pilvemetsas ka puumad, ahvid, jaaguarid ja paljud teised liigid. Taimedest on siin sadu orhidee- ja sõnajalaliike.

Pärastlõunal külastame Selvatura pargi rippsildu. Sillad ehitati spetsiaalselt selleks, et inimesed saaksid uurida metsa ökosüsteemi võimalikult vähe seda kahjustamata. Kõndides rippsilla vankumatul pinnal saab nautida muljetavaldavaid vaateid vihmametsale. Samal ajal on hea võimalus märgata erinevaid linde, orhideesid ja muid taimi puude otsas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Monteverde Heliconia hotell 3*

10. päev 

Monteverde / Manuel Antonio (06. jaanuar)

Hommikul alustame teekonda Manuel Antonio suunas (kolm tundi), mis on uhke troopiline rahvuspark Costa Rica Vaikse ookeani poolsel rannikul.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manuel Antonio Espadilla Gardens hotell 3*

11. päev 

Manuel Antonio rahvuspark (07. jaanuar)

Täna külastame Manuel Antonio rahvusparki ning teeme paaritunnise matka lopsakas vihmametsas. 6.83 km2 suurune rahvuspark on Costa Rica väikseim, kuid siinne mets on täis linde, ahve, laiskloomi ja lopsakat taimestikku.

Meie majutupaigast vaid jalutuskäigu kaugusel Vaikse ookeani kaldal asub ka kaunis Manuel Antonio rand, kus saame rannamõnusid nautida. Just Manuel Antonio rahvuspargis asuvad Costa Rica kaunimad rannad.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manuel Antonio Espadilla Gardens hotell 3*

12. päev  

Manuel Antonio rahvuspark (08. jaanuar)

Tänase hommiku veedame kajakiga ookeanil ning soovi korral saame ka snorgeldada.

Pärastlõuna on puhkuseks – Costa Rica päikese ja võrratu looduse nautimiseks. Hotelli ümbruses on võimalik avastada mitmeid matkaradasid, kus võib kohata ahve, iguaane, laiskloomi ning otseloomulikult veel lugematul hulgal erinvaid linde ja teisi Costa Rica looduse võlusid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manuel Antonio Espadilla Gardens hotell 3*

13. päev 

Manuel Antonio / San Gerardo de Rivas (09. jaanuar)

Hommikul alustame teekonda San Gerardo de Rivase suunas. San Gerardo de Rivas on väike küla Costa Rica lõunaosas, mis on tuntud oma ilusa asukoha ja looduskauni ümbruse poolest.

Küla asub Chirripó rahvuspargi jalamil Talamanca mägedes. See piirkond on tuntud oma mägimetsade, jõgede ja jugade poolest. San Gerardo de Rivase ümbrus pakub palju võimalusi matkamiseks, ratsutamiseks, jõgedel käimiseks ja looduse nautimiseks.

Üks peamisi vaatamisväärsusi on Cloudbridge'i looduskaitseala, kus saab käia giidiga matkal läbi pilvemetsa. Samuti asub seal Chirripó mäe tipp, mis on 3820 meetriga Costa Rica kõrgeim punkt. San Gerardo de Rivas on hea sihtkoht loodushuvilistele reisijatele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: San Gerardo de Rivas El Pelícano hotell 3*

14. päev

Jalutuskäik Cloudbridge'i looduskaitsealal (10. jaanuar)

Cloudbridge'i looduskaitseala asub Costa Rica keskosas Talamanca mägedes Chirripó rahvuspargi kõrval. Tegemist on eraomandis oleva looduskaitsealaga, mis loodi 2002. aastal eesmärgiga kaitsta sealset unikaalset pilvemetsa ökosüsteemi.

Kaitseala pindala on ligikaudu 300 hektarit ja see hõlmab nii esmast vihmametsa kui ka taastuvat metsa. Tänu sellele on Cloudbridge'is väga mitmekesine floora ja fauna. Siin elab palju haruldasi taimi, orhideesid, samblikke ja samblaid. Loomadest leidub ahve, laiskloomi, koolibrilinde ja roomajaid.

Teeme siin jalutuskäigu koos kohaliku giidiga.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: San Gerardo de Rivas El Pelícano hotell 3*

15. päev 

San Gerardo de Rivas / San Jose. San Jose — Frankfurt (11. jaanuar)

Vaba hommikupoolik. Pärast lõunasööki sõidame pealinna San Josesse. Õhtul suundume lennujaama, kust alustame tagasiteed koju.

Lend LH519 San Jose-Frankfurt 20.50-15.00+1, lennuaeg 11h 10min (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev 

Frankfurt — Tallinn (12. jaanuar)

Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 20.30-23.55, lennuaeg 2h 25min (Lufthansa)Reisi hind: 5885 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus hoolikalt valitud eco-lodge'ides ja hotellides
 • transport vastavalt programmile
 • toitlustus vastavalt programmile
 • kõik programmis märgitud paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
 • kogu ekskursiooniprogramm kõikide sissepääsudega

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 905 EUR
 • äriklassi lend 2350 EUR reisija kohta

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis