Brasiilia ranniku pärlid


8. november – 24. november 2025
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Teet Toome

Brasiilia ranniku pärlid

8. nov – 24. nov 2025  / 5980 €

Hiigelsuures Brasiilias on palju eripärast ja kirjut - energiast pakatavad metropolid, veetlevad 18. sajandi koloniaallinnad, lopsakad vihmametsad, võimsad mäeahelikud, säravvalged liivarannad, lavendlisinised laguunid, karnevalid, jalgpall ning loomulikult sõbralikud kohalikud. Brasiillased väidavad vahel, et nende koduks on kontinent. Selline liialdus on täitsa andestatav, sest reis Brasiilia idapoolseimast linnast Recifest riigi läänepoolse piiri juurde on pikem kui reis Tallinnast Kazakhstani. Brasiilia põhjapiirist lõunapiirini on sama pikk maa. Kontrastiderohkes Brasiilias ei hakka kunagi igav ja siia on ikka ja jälle põhjust tagasi tulla, et seda põnevat paika uue nurga alt avastada. 

Brasiilia ranniku pärleid külastades kogeme jeito brasilheiro't ehk Brasiilia viisi ja oskust aeg maha võtta kookospalmidega ääristatud valgetes liivarandades paljajalu lonkides, pastelsetes värvides majadega ääristatud kitsaid tänavaid mööda jalutades või kauni ornamentikaga baroksete kirikute jahedusse astudes. Brasiilia ranniku afro-brasiilia tseremooniad, karnevalid, candomble religiooni spirituaalsus, berimbau pillirütmid, samba tantsusammud ning capoeira tiirlemised ja pöörlemised on täis kordumatuid kujundeid, värve, hääli ja lõhnu. Tihti peetakse just rannikut Brasiilia kuumaks südameks.

Jalgpall on Brasiilia rahvusspordiala. Jälgime võistluste kalendrit ja lisame jalgpallivõitluse jälgimise ka meie programmi, kui mängude graafik läheb kokku meie reisiga.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.09.2023):

 • Eesti kodanikud võivad Brasiilias viibida viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel.
 • Brasiiliasse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud ning ei nõuta vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõendi olemasolu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - São Paulo

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.05.

Lend LH831 Tallinn-Frankfurt 18.05-19.40, lennuaeg 2h 35min (Lufthansa)
Lend LH506 Frankfurt-São Paulo 21.55-05.50+1, lennuaeg 11h 55min (Lufthansa)

2. päev

São Paulo

Varahommikul jõuame São Paulosse. Sõidame kesklinnas asuvasse hotelli, kus teeme varajase sisseregistreerimise. Natuke puhkame ja seejärel alustame linnaga tutvumist.

Teeme lühikese jalutuskäigu läbi linna ajaloo. Ekskursioonil näeme linna asutamise paika, ajaloolist neoromaanika stiilis São Bento benediktiinide kloostrit, São Paulo esimest pilvelõhkujat- Martinelli torni, maailma suurimat raudbetoonist ehitist- Banespa torni, 18. sajandi St. Francise kirikut, São Paulo linnateatrit, linna esimest ülikooli - Õigusteaduste kooli, Tea silda, Brasiilia kõrguselt teist torni - Itaalia torni, marmorist ja travertiinist Raekoda. Jalutuskäik lõpeb maailma suuruselt neljanda neogooti stiilis Sé katedraali juures. Sõidame läbi suurima jaapanlaste kogukonna Liberdade, Ladina- Ameerika kallimate kinnisvarahindadega Paulista avenüü, Ibirapuera pargi, mis on võrreldav Central pargiga New Yorgis.
Hoomamatu São Paulo on Brasiilia ja kogu Lõuna-Ameerika suurim linn. Paljuski "kõige" suurem, rahvarohkem, multikultuursem ja kontrastiderohkem linn koos eeslinnadega on koduks ligi 20 miljonile inimesele. Tänased paulistana’d (São Paulo elanikud) on erinevat päritolu immigrandid Portugalist, Itaaliast, Saksamaalt, Hispaaniast, Aafrikast, Liibanonist ja Jaapanist. Linn on tuntud sudu, liiklusummikute, suure kopteripargi ja paljude pilvelõhkujate poolest. São Paulo üsna kaootilise ilmega linnasiluetti ilmestavad väga erinäolised ehitised alates neogooti stiilis katedraalist, 1929 Martinelli pilvelõhkujast kuni moodsa arhitekti Oscar Niemeyeri lainja Edifício Copanini. Koloniaalstiilis Pátio do Colégio kirik asub kohal, kus jesuiidi preestrid asutasid linna 1554. aastal.

Esimene Euroopa päritolu maadeuurija tänapäeva São Paulo piirkonnas oli portugallasest madrus João Ramalho, kes uhuti rannikule pärast laevahukku. Nagu paljud teised Brasiilia linnad, peetakse ka São Paulo asutajateks jesuiidi misjonäre. Linn asus strateegiliselt tähtsal kohal Tietê jõe ääres, ookeani ja läänepoolsete viljakate maade vahel. São Paulost sai karmide meeste Bandeirantes’te - maadeavastajate, orjakaupmeeste ja õnneotsijate ohjeldamatu linn Portugali impeeriumi ääremaal. Orjapidamine, põlisrahva maha nottimine, kullapalavik ning suhkruroo istanduste rajamine on kõik osa São Paulo ajaloost. Kohv toodi Brasiiliasse 1727. aastal ning pärast seda on kohvikaubandusest saanud Brasiilia majanduse lahutamatu osa. Just 1860. aasta kohvibuum meelitas São Paulosse palju Euroopa päritolu immigrante.

São Paulo oli oluline Brasiilia iseseisvumise kants. Portugali kuninglik perekond põgenes Napoleoni sõjaväe eest Brasiiliasse 1807. aastal. Pärast seda kolis kuninglik perekond tagasi Portugali, ent pere vanim poeg Pedro jäeti Brasiiliasse selle valitsejaks. Brasiillased ei olnud oma koloonia staatusega rahul ja Pedro arvamus ühtis nendega. Just São Paulos kuulutas Pedro Brasiilia iseseivaks ning ennast keisriks 7. septembril 1822. aastal. Kohvibuumi ja kaevandustest tuleva varanduse tõttu sai São Paulost rikkaim linn riigis. Tänapäeval on linn on tähtis majanduse ja poliitika keskus, siin asub ka Ladina-Ameerika suurim väärtpaberibörs Bovespa. Linn on uhke ka oma erinäolise kirjanduse ja kultuuri üle.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Blue Tree Permium Paulista hotell 4*

3. päev

São Paulo - Recife

Vaba hommik São Paulos. Pärastlõunal sõidame lennujaama ja lendame São Paulost Atlandi ookeani rannikul asuvasse kuurotlinna Recife.

Lend AD2749 São Paulo-Recife 14.45-17.40, lennuaeg 2h 55min (Azul)

Pärast maandumist Recife lennuväljal suundume hotelli. Tutvume ümbrusega ja avastame mõnusaid söögikohti.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Olinda Pousada 4 Cantos hotel 3+*

4. päev

Recife / Olinda

Täna on plaanis tutvuda Recife piirkonnaga. Piirkonna võluks on imelised vaated korallriffidele, tänu millele on siin suplemiseks sobilikud mõnusa sooja veega lahed. All-linnas on koloniaalkeskus, iidsed kirikud ning mitmed sillad. Läbi linna voolav jõgi on andnud Recifele Brasiilia Veneetsia kuulsuse. Teeme peatuse endisaegses vanglas, mis on tänapäeval Casa da Cultura kunsti- ja käsitöökeskus. 

Recife piirkonnaga tutvumist jätkame maailmapärandi linnas Olindas. Olinda asub mäe otsas ning on kuluurihuviliste jaoks tõeline võlumaa. 1537. aastal portugallaste asutatud linna ajalugu on tihedalt seotud suhkrurootööstusega. Pärast hollandlaste rüüsteretke üles ehitatud linna struktuur pärineb 18. sajandist. Hoonete, aedade, kahekümne barokkstiilis kiriku, kloostrite ja paljude väikekabelite (passos) harmooniline tasakaal annab Olindale iseäraliku veetluse. 16. sajandist on säilinud vähesed misjonäride ehitatud kirikud ja kloostrid. 18. sajandi rajatistest on tähtsamad piiskopikirik, jesuiitide ülikool ja kirik (praegu Graca kirik), frantsiskaani, karmeliitide, benediktiinlaste ja teistegi munga- ja nunnakloostrid ning kirikud. Nende barokkehitiste dekoori läbimõeldud peen viimistlus loob kontrasti erksates toonides värvitud või keraamiliste plaatidega kaetud majade veetleva lihtsusega. Viimastel aastakümnetel on paljude kunstnike lemmiklinna Olinda kaitsmiseks paljugi ette võetud. Paljud ehitised on restaureeritud. Olinda kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Olinda on kõige elavam festivalide ajal, mis peegeldavad linna Aafrika juuri. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Olinda Pousada 4 Cantos hotel 3+*

5. päev 

Olinda / Porto De Galinhas

Väljasõit Porto De Galinhase piirkonda (60 km). Paika hakati kutsuma Porto de Galinhas ehk Kana sadamaks 19. sajandi lõpul. Sadamat kasutasid orjakauplejad pärast orjakauplemise keelustamist. Porto de Galinhas oli väike kalurikülakene Recife lõuna osas suhkruroo istanduste läheduses. Külakesest on tänapäeval kasvanud üks Brasiilia vilkaim puhkusepaik. Puhkajaid võluvad siinsed kristallselged veed, korallrifid, puhtad liivarannad ja kaunis loodus.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Olinda Pousada 4 Cantos hotel 3+*

6. päev

Recife - Salvador / Salvadori linnaekskursioon

Varahommikul sõidame Recife lennujaama ja oleme valmis lendama Recifest järgmisesse Atlandi ookeani rannikulinna - Salvadori.

Lend AD2812 Recife-Salvador 08.10-09.40, lennuaeg lennuaeg 1h 30min (Azul)

Sõidame lennujaamast kesklinna ja teeme mõnusa hommikukohvi. Seejärel poolepäevane linnaekskursiooni veetlevas Salvadoris. Esmalt väisame kirikuid ja linna keskväljakut Pelourinho (Häbiposti) väljak. Väidetavalt on Salvadoris 365 kirikut – üks igaks päevaks aastas. Siiski see number ei ole kahjuks tõene, aga kirikute suur arv annab tunnistust siinse elanikkonna usulisest pühendumisest.

Pärastlõunal vaatame all-linna, kuhu 19. sajandi rikkad perekonnad ehitasid oma puhkusemajad. Endisaegne hiilgus on küll tuhmunud, ent siiski on siin mõnus rahulik õhkkond ja Itapagipe poolsaare tüüned veed. Külastame Ribeira piirkonda, kus lahes seisavad ankrus mitmed värvikad purjepaadid. Penhas näeme Suve kirikut ja piiskopi paleed. Seejärel jätkame päeva kuulsa Bonfimi juurde. Kuulus Bonfimi kirik on paljude palverändajate sihtkohaks. Tuhanded värvilised lindikesed imettegeva Bonfimi Jeesuse krutsifiksi juures annavad tunnistust paiga olulisusest palverändajate jaoks. Muuseumi väljapanek demonstreerib bahialaste sügavat pühendumist religioonile. Seejärel sõidame Monserrat kindluse juurde. Teel teeme mitmeid fotopeatusi paikades, kus avanevad kenad vaated linnale ja lahele. Siis jätkame päeva Mercado Modelo käsitööturul, mis on püsti pandud vanas tollihoones. Tuuri ajal silmame ka slumme Alagados.

Salvador de Bahia, Kirde-Brasiilia võrratu koloniaallinn on UNESCO maailmapärandi linn. Renessanss-stiilis linnaplaneerimise silmapaistva näitena on siin rohkesti suurejoonelisi monumente ja renessanssehitisi. Siin asus Uue-Maailma esimene orjaturg ning 16.-18. sajandil sai sellest Euroopa, Aafrika ja Ameerika indiaanlaste kultuuride peamine kokkupuutepunkt. Portugallaste asutatud linn oli alates 1549. aastast Brasiilia esimene koloniaalpealinn, kuni haldusvõim 1763. aastal Rio de Janeirosse ümber asus. Äritegevus arenes sadama ümber ning mägises ja maalilises Bahia de Todos los Santose ülalinnas asusid elu- ja haldushooned. Linna paiknemine Atlandi rannikuga rööbiti kulgeval mäeseljakul soodustas selle kaitsmist 16. ja 17. sajandil toimunud rünnakute eest. Peale paljude 16. ja 17. sajandist pärit oluliste ehitiste on Salvadori ajaloolises keskuses säilinud ohtralt 16. sajandi linnaruumi ja barokkpaleesid. Koloniaallinna iseloomulikke tänavaid ääristavad erksad mitmevärvilised majad, mida sageli ehivad kunstiväärtuslikud stukkfiguurid.  Selle Lõuna-Ameerika ühe vanima linna ajaloolise keskuse Pelourinho munakivi tänavad on ääristatud värvikate majadega. Pelourinho nimi peegeldab linna karmi ajalugu, mil just keskväljakul anti häbipostis orjadele ihunuhtlust. Vaatamata hirmsale ajaloole on paik tänapäeval vägagi veetlev, täis hubaseid kohvikuid, restorane, kultuurikeskusi ja poekesi. Ka siinne kultuurielu on vilgas. Paljud tuntud kirjanikud, muusikud ja kunstnikud on just siia kogunenud. 

Soovijatel võimalus külastada erinevaid muuseume. Linna tuntumad muuseumid on: Afro-Brasiilia muuseum, Arheoloogia ja etnograafia muuseum, Aberlardo Rodrigues muuseum, Casa do Benin muuseum, Karmeliitide ordu muuseum. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Villa Bahia hotell 4*

7. päev

Salvador / Praia do Forte

Täna teeme väljasõidu (1.5-2 tundi) Praia do Fortesse, mis on tuntud kui kuurortlinn. Tutvume ümbruskonna kaunimate paikade ja randadega.

Sõidame 85 km Praia do Forte piirkonda (umbes 1 tund 30 min) mööda Estrada do Coco kookospalmi maanteed. Praia do Fortes on 12 km kauneid kookospalmidega ääristatud randu. Korallriffidega kaitstud lahed on väga mõnusad ujumiseks ja snorgeldamiseks.  Bahia maakonna põhjarannik on Brasiilia peamine kookospalmide piirkond. Saame teha supluspeatuse Praia de Guarajuba rannas. Praia do Forte kaluriküla juures on looduskaitsealune piirkond Reserva de Sapiranga.  

Pärastlõunal pöördume tagasi Salvadori.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Villa Bahia hotell 4*

8. päev

Salvador - Porto Seguro

Hommikul sõidame Salvadori lennuväljale ja sealt edasi lendame Porto Segurosse. 

Lend AD4572 Salvador-Porto Seguro 10.25-14.00, lennuaeg 3h 35min (Azul)

Porto Seguro vahetus läheduses asuvad kuurordid Arraial D´Ajuda (8 km) ja Trancoso (35 km), kus on mõnusad rannad ja korallriffidega piiratud looduslikud laguunid.

Maadeavastaja Pedro Cabral maabus 1500. aastal esimese portugallasena Brasiilia territooriumil just Porto Seguros (Turvaline sadam). Eurooplaste esimene kokkupuude Brasiiliaga oli väga üürike. Madrused jäid ankrusse vaid varude täiendamise ajaks. Kolm aastat hiljem saabus Gonçalvo Coelho ekspeditsioon, mis jättis maha maamärgi kohta, kus tänapäeval asub Porto Seguro ajalooline keskus. Sama ekspeditsiooniga olid kaasas jesuiidid, kes ehitasid tänaseks varemetesse langenud kiriku Outeiro da Glórias. Saabunud kolonistid vallutasid ja orjastasid kiiresti Porto Seguro piirkonna põlisrahva Tupininquini indiaanlased. Samas Aimoré, Pataxó, Cataxó ja teised sisemaa indiaanlased hakkasid portugallastele vastu ning ründasid pidevalt Porto Segurot. Belmontesse, Vila Viçosasse, Pradosse ja Alcobaçasse ehitati sõjaväe vahipostid nii indiaanlaste rünnakute vastu sisemaalt kui ka eurooplaste rünnakute vastu merelt. Vähemalt kahel korral õnnestus indiaanlastel linn varemeteni hävitada (1612. aastal) - seega linna vanimad ehitised on pärit 17. sajandist.

Brasiilia rannik on ligi 6500 kilomeetri pikkune ja siin on mitmeid suurepäraseid randu. Brasiilia erinevate osariikide hulgas on Bahia ilmselt kõige vabam ja lihtsam. Bahia ühe parima ranna ääres on Arraial d'Ajuda mõnusa atmosfääriga võluv kuurort. Pärast taevalike randade külastamist on mõnus jalutada suurte varjuliste puude all. Värvikad häärberid ja armsad pousadad (võõrastemajad) upuvad lõhnavasse troopilisse rohelusse. Arraial d'Ajuda hüüdnimeks on "maailmaäär", sest siin ristuvad mitmed kultuurid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitei hotell 4*

9. päev

Arraial d'Ajuda / Transcoso ja piirkonna kaunimad rannad

Täna teeme väljasõidu lähiümbruse kaunimatesse paikadesse. Avastame Trancoso piirkonda.

Bahia üheks paremini peidetud saladuseks on Trancoso. Trascoso on kolmest küljest piiratud džungliga ning neljandas lainetab ookean. Endises väikeses kalurikülas Trancosos pole mõiste "aeg" oluline. Päevad on parimad, kui plaane pole, aga tavaliselt kulgevad need kolmnurgas rand-quadrado-võrkkiik. Quadrado ehk linnaväljak ärkab ellu hilisel pärastlõunal, kui värvikad poekesed ja restoranid avavad oma uksed. Ligi 500 aastat oli linnake praktiliselt unustatud, kuni 1970-ndatel avastasid paiga võlu hipid. Hipid märkasid seda, mis on väärt hoidmist ja ei hoolinud sellest, et veel 1982. aastal polnud siin elektrit. Täna on linnakese kinnisvara väga hinnas ja siia on rajanud oma puhkuse majad mitmed kuulsad brasiillased. 

Päeval jääb ka aega rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitei hotell 4*

10. päev

Porto Seguro / Pataxó da Jaqueira põlisrahvas

Täna külastame Pataxó da Jaqueira indiaaniresevaati. Pataxo da Jaqueira indiaanireservaat on saanud oma nime ühe võimsa jaka puu järgi. 830 hektari suuruse reservaadi lopsaka looduse sees on ka mõned indiaani külad. Pataxo indiaani perekonnad näitavad lahkesti kuidas käib traditsiooniline maaharimine ja küttimine. Saame osa Aue looja tänamise riitusest ja osta kohalikku käsitööd. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitei hotell 4*

11. päev

Porto Seguro - Rio de Janeiro / majutus kuulsa ranna Copacabana ääres

Vaba hommikupoolik. Pärastlõunal sõidame lennuväljale ja oleme valmis lendama Rio de Janeirosse.

Lend AD2578 Porto Seguro-Sao Paolo 17.30-19.30, lennuaeg 2h (Azul)
Lend AD4449 Sao Paolo-Rio de Janeiro 23.30-00.45+1, lennuaeg 1h 15min (Azul)

Saabudes Rio de Janeirosse, sõidame majutuskohta, mis asub kuulsa ranna Copacabana ääres.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Rio Arena Copacabana 4*

12. päev

Rio de Janeiro / Suhkrupea mägi

Pärast tutvumist Suhkrupea mäega õpime orienteeruma Rio randades. 

Suhkrupea mägi portugali keeles Pão de Açúcar on kaljumägi Rio de Janeiros. Suhkrupea mägi ja maailmakuulus Lunastaja Kristuse kuju on Rio de Janeiro külastajamagnetiteks olnud aastaid. Mägi tõuseb merepinnast 396 meetri kõrgusele. Tippu viib 1400 meetri pikkune köisraudtee, mille esimene osa viib Urca mäe otsa 220 meetri kõrgusel. Siit avanevad kaunid vaated Botafogo ja Guanabara lahele. Köisraudtee teine osa viib 396 meetri kõrgusele Suhkrupea mäe tippu, kust avaneb suurepärane vaade Atlandi ookeanile, Niteroi lahele, Rio de Janeiro linnale ja Lunastaja Kristuse kujule. Suhkrupea mägi on üks vähestest graniidist ja kvartsist kaljumägedest, mis tõuseb otse veest. Suhkrupeamägi sai oma nime suhkrukaubanduse tippajal, kui suhkruplokid pandi koonilistesse savivormidesse, mis kujult meenutasid mäetippu.

Lunastaja Kristuse kuju portugali keeles O Cristo Redentor on Brasiilia ja kogu maailma suurim Art Deco stiilis skulptuur. Kuju on 39.6 meetrit kõrge ja kaalub 635 tonni. Merepinnast on Jeesuse kuju umbes 700 meetri kõrgusel. Uute maailmaimede hulka arvatud kuju on valmistatud raudbetoonist ja voolukivist. 1931. aastal valminud Lunastaja Kristuse kuju on katoliikluse sümbol Brasiilias.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Rio Arena Copacabana 4*

13. päev

Rio de Janeiro / Ipanema rand / bossa nova

Tänasel Rio linnaekskursioonil rändame ajas tagasi koloniaalaega. Neli sajandit arhitektuuripärleid on selles hiiglaslikus linnas leidnud oma koha. Vaatame Gloria kirikut, Santa Teresa kesklinnaga ühendavat akvedukti, kus täna sõidab trammitee ja Rio südameks olevat 15. novembri väljakut. Seejärel tutvume São Bento kloostriga. Tihti märkamatuks jääv klooster on barokkstiili suurepärane näide. See on üks kaunis ja meelerahu sisendav paik Rios. Seejärel tutvume Sambadrome ja Rio Branco avenüüga.  

Pärastlõuna maailmakuulsal Ipanema rannal. Brasiilia üks tuntumaid heliloojaid Antônio Carlos Jobim on saanud siin inspiratsiooni oma maailmakuulsa laulule "The Girl from Ipanema", millele kirjutas sõnad Antônio Vinicius de Moraes. 

Brasiilia on bossa nova sünnimaa - plaanime külastada kuulsaid bossa nova klubisid Rio de Janeiros, näiteks Rio Scenarium ja teisi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Rio Arena Copacabana 4*

14. päev

Rio de Janeiro / Corcovado ja Ipanema 

Veedame pool päeva Corcovado mäel.  

Corcovado (portugali keeles "küür") on 710 meetri kõrgune mägi Rio de Janeiro keskel. Corcovado mäe on teinud maailmakuulsaks Lunastaja Kristuse kuju selle tipus. Endisaegset sarmi säilitanud Cosme Velho linnaosas asutame end ratasajamiga raudteele ja sõidame Corcovado mäenõlvast üles. Sõidame 3820 meetrit Tijuca rahvuspargis, ümbritsetuna eksootilistest lilledest ja viljapuudest. Rahvuspark on praktiliselt ainuke piirkond, kus on säilinud kunagi kogu Rio de Janeirot ümbritsenud Atlandi vihmamets. Jõuame linna ühte kõige kaunima vaatega paika, mille krooniks on Lunastaja.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Rio Arena Copacabana 4

15. päev

Rio de Janeiro / Copacabana ja Ipanema 

Vaba päev. Võimalus katsetada Rio kohvikuid, teha viimaseid sisseoste või veeta aega Copacabana rannas.

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev

Rio de Janeiro / Copacabana rand

Vaba hommik. Võimalus katsetada Rio kohvikuid, teha viimaseid sisseoste või veeta aega Copacabana rannas.

Pärastlõunal sõidame lennujaama.

Lend LH501 Rio de Janeiro-Frankfurt 14.50-06.45+1, lennuaeg 11h 55min (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev

Frankfurt - Tallinn

Lend LH880 Frankfurt-Tallinn 09.45-13.10, lennuaeg 2h 25min (Lufthansa)Reisi hind: 5980 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn - Sao Paulo / Rio de Janeiro - Tallinn (Lufthansa)
 • siselennud (4) Brasiilias: Sao Paulo-Recife / Recife-Salvador / Salvador-Porto Seguro / Porto Seguro-Rio de Janiro
 • majutus programmis märgitud hotellides, kahestes tubades 
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kogu programm koos programmis märgitud piletite, sissepääsude ja lubadega
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht
 • jootrahad

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 950€
 • programmis vastavalt märgitud ekskursioonid või lisatasud
 • reisikindlustus

Reisiprogramm:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.​​​​​​​

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis