Boliivia


10. november – 26. november 2025
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Teet Toome

Boliivia

10. nov – 26. nov 2025  / 5947 €

Vahel Lõuna-Ameerika Tiibetiks kutsutud Boliivia on erakordse looduse ja rahvastikuga maa. Sealne mägine loodus on karm, suurejooneline, kaunis ja karm. Rahvastiku koosseisust moodustavad indiaanlased üle 60%, põlisameeriklaste osakaal on siin suurem kui mistahes teises Ameerika maailmajao riigis. 

Vanad kombed ja uskumused ei ole siit kuhugi kadunud ja elavad edasi nii linnades, külades, mägedes, džunglites, eluviisis, söögikultuuris kui ka riietuses. Kohalikud elanikud kannavad igapäevaselt õlgadel värvikaid alpaka- või laamavillast pontšosid ja peas laiaservalisi vildist kübaraid. Tähtpäevade puhul tantsitakse läbi linna pikkades protsessioonides traditsiooniliste rahvaviiside saatel ja lastakse hea maitsa mama qonqachi't (juustuleib), camba't (manioki ja juustu pankook) ning rüübatakse peale cherimoya mahla või kokast valmistatud õlut.

Boliivias leidub avastamisväärset, mida pole mitte kusagil mujal maakeral. Saab imetleda eksootilisi pealinnu La Paz’i ja Sucre’i, võrratult kuninglike Andide mäestikuvaateid, nõiduslike värvidega soolajärvi ning muistsete tsivilisatsioonide vägevaid varemeid. Seda kõike lihtsalt peab oma silmaga nägema!

Fotod: Vaido Otsar.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.05.2024):

  • Eesti kodanikud võivad viibida Boliivias viisavabalt 90 päeva korraga.
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Miami - La Paz 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12.50

Lend AY108 Tallinn-Helsingi 14.50-15.25
Lend AY007 Helsingi-Miami 16.50-20.40
Lend AA922 Miami-La Paz 22.37-05.09+1

2. päev

La Paz 

Saabume varahommkul La Pazi. Seejärel suundume hotelli ja puhkame - esimene päev on aklimatiseerumiseks.

Majutus: La Paz La Casona hotell 

3. päev

La Paz 

Täna on meil plaanis bussiekskursioon (foto-tuur) La Paz'is.  La Paz on merepinnast 3650 meetri kõrgusel ning on ühtlasi ka maailma kõige kõrgemal asuv pealinn (Boliivia teine pealinn on Sucre).  Koloniaalajal moodustasid Boliivia ja Peruu ühe terviku, mis allus Lima asekuningale; praegust Boliivia kiltmaad hüüti lihtsalt Kõrg-Peruuks. Alles Lõuna-Ameerika revolutsioonide laines sai riik 1825. aastal iseseisvuse ja ka oma nime kuulsa vabadusvõitleja ja vandenõulase Simón Bolívari järgi.  La Paz asub Andide vahelises orus ning on ümbritsetud kõrgete mägedega. Tänu geograafilisele asukohale on ka La Pazi pinnamood väga vaheldusrikas, kus linnas liikumiseks tuleb pidevalt liikuda üles ja alla mööda kitsaid tänavaid ning puiesteid. La Pazis püüab pilku 6465 meetri kõrgune Illimani mägi, mille siluett on saanud linna sümboliks. Linna lõunaosa on natuke laugem ning asub ka madalamal.

Mitte üheski Lõuna-Ameerika pealinnas ei ole põlisrahvakultuur nii nähtav kui La Paz’is.   Boliivia on üks suurima põliselanike osakaaluga riike (eri andmetel 60% ringis) ja suur osa rahvast peab vanu traditsioone ja uskumusi au sees.  Natuke räämas koloniaalaegne linn on oma eheduses lummav.  

Sõidame El Alto linna, kus avaneb kaunis vaade tervele La Pazi linnale Titanicu nimeliselt vaateplatvormilt (mirador). Edasi sõidame põhja poole, kus Killi Killi vaateplatvormilt avaneb vaade La Pazi keskusele. Linna keskuseks on Murillo Plaza väljak ning tähtsad ehitised selle ümber - pilku püüavad Valitsuse Palee, Kongress, Katedraal, Tollihoone või Kullamuuseum, koloniaalaegne Jaen'i tänav ning nõiaturg  Mercado de Hechiceria, kus on müügil Boliivia käsitööd ja kõikvõimalikku muud kraami.  Ekskursioon jätkub Villa Copacabanas ja Pampahasis. Edasi liigume lõuna poole “Muela del Diablo” juurde, mis on väga huvitav kivimoodustis.

Linna lõunaosas ringi liikudes jõuame Sopocachi piirkonda, kus külastame Monticulo küngast. Edasi liigume El Altos kohta, mida kutsutakse Antenas (antenn). Teel teeme peatuse Mirador de la Cruz vaateplatvormil, kust avanevad vaated linnale kolmes suunas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: La Paz La Casona hotell

4. päev

La Paz / Toro Toro / Umajalanta koobas

Varahommikul sõidame La Pazi lennuväljale ning lendame Cochabambasse.

Kohale jõudes sõidame Toro Toro linna, mis asub 148 kilomeetri kaugusel Cochabambast. Meie teekonnal oleme kord 2500, kord 3500 meetri kõrgusel merepinnast. Teeme lühikese linnupette peatuse Taratas ning jalutame läbi ajaloolise linnaosa. Järgmise peatuse teeme Caine'i jõe sillal. Jõgi on Cochabamba ja Potosi maakonna ametlikuks piiriks.

Jõuame Toro Toro linna ning sööme lõunat. Seejärel läheme Toro Toro rahvusparki Umajalanta koobast vaatama. Linnast 10 kilomeetri kaugusel asuv koobas on 4600 meetri pikkune. Hiigelkoopa suurusest saab aimu juba pelgalt koopa majesteetlikku, 20 meetri kõrgust ja 30 meetri laiust sissepääsuava silmitsedes. Kipsist, lubja- ja liivakivist karstikoopas voolab pimedusse kaduv jõgi. See ebaharilik paik on täis huvitavaid stalagmiit ja stalaktiit sambaid. Umajalanta on ketšua keelne sõna, mida võiks tõlkida kui “vesi, mis kaob sügavaima maapinna pimedusse”. Koobas koosneb kitsamatest “koridoridest” ja avaramatest “galeriidest”. Koopa avaramad ning meeliköitvamad paigad on saanud ka vastavad nimed: kontserdisaal, neitsi ja lapse hall, leinapaju ning jõulupuu. Läbi erinevate koopaosade liikudes jõuame lõpuks suurima saalini, kus on laguun. Laguuni elanikeks on pimedad kalad.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Toro Toro Palacio Asteria hotell

5. päev

Itase

Pärast hommikusööki külastame Lithic Pachamama Wasi muuseumi, kus on suurepärane kollektsioon fossiilidest ja erinevatest kivististest. Külastame T`ika Rosas naiskäsitööliste keskust. Siin on võimalus osta unikaalset ning kaunist käsitööd.

Pärastlõunal sõidame lääne suunas Itase linna. Umbes 4000 meetri kõrgusel asuvad kivist moodustised, labürindid ja galeriid meenutavad tõelist gooti linna. Kiviseinad, sillad ja katused tekitavad päikesevalguse abil suurepäraseid visuaalseid nägemusi. Itases on võimalik näha ka koopamaalinguid, mis annavad aimu aegadest enne kolonisatsiooni. Naaseme hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Toro Toro Palacio Asteria hotell

6. päev

Toro Toro / Cochabamba 

Pärast hommikusööki külastame Cerro de Wayllas't, kus on võimalik näha sadu erinevaid dinosauruse liike. Matkame jalgsi umbes 7 kilomeetrit mööda Toro Toro kanjonit. Teel silmame dinosauruste jalajälgi ja põnevaid kivimoodustisi.

Umbes 3 kilomeetri kaugusel Toro Torost kaob järsku maapind jalge alt ning meie ees haigutab hiiglaslik ning imekaunis 250 meetri sügavune kanjon. Vaateplatvormilt on võimalik näha raisakotkaid liuglemas üle sügava oru ning kaljuste seinte sisse on endale pesitsemispaiga leidnud haruldased paraba frente roja ehk punarind aarad. Laskume alla võrratu El Vergeli kose juurde. Kanjoni juurest viib sinna 800 trepiastet. El Vergel’i kutsutakse Huacasenq’aks, mis tähendab ketšua keeles “lehma ninasõõrmed”. Koses on alati piisavalt vett ja ümbritsev maastik on täis erinevaid samblikke, vääte ning troopilisi taimi. Kanjoni põhjas voolab kristallselge veega jõgi, vahepeal muutudes pahisevateks koskedeks ning vahel tasasteks, idüllilisteks tiikideks. Siin on mõnus teha üks värskendav suplus.

Sööme maitsva lõuna ning seejärel naaseme Cochabamabasse. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Cochabamba Palacio Portales hotell  

7. päev

Cochabamba / Sucre

Pärast hommikusööki tutvume Boliivia ajaloolise pealinnaga, mida kutsutakse ka Ameerika Valgeks linnaks. Sucre koloniaalaegne hispaania arhitektuur on tunnistatud maailmapärandiks. Sucre asutati 1538. aastal ja see kandis nime La Plata. Boliivia esimese pealinna algne rikkus pärines kaevandamisest, kuid peagi sai sellest oluline kultuurikeskus, kus rajati San Fransisco Ülikool, Royal Academia Carolina ning praeguse ülemkohtu eelkäija Characas Audencia istungite hoone. Sucres ilmneb erakordsel viisil kohalike arhitektuuritraditsioonide sulandumine Euroopast pärit ehitusstiilidega. Siin leidub rohkesti hästi säilinud 16. sajandi kultusehitisi nagu San Lazaro, San Fransisco ja Santo Domingo. Mõjuka Metropolitani katedraali ehitamist alustati 1559. aastal, kuid lõpetati alles 250 aastat hiljem. 1825. aastal augustis kuulutas Boliivia end iseseisvaks ning linna nimi muudeti Hispaania ülemvõimu vastu võidelnud marssal Antonio Jose de Sucre auks. Vabaduse koda (Liberty House) on Boliivia üks tähtsamaid ajaloolisi monumente ning siin leidis aset palju võtmetähtsusega sündmusi, mis aitasid jõuda iseseisvuseni. 1621. aastal oli see algselt ehitatud jesuiitide kloostriks. Ekskursiooni käigus külastame 25 de Mayo peaväljakut, Liberty House'i, Metropolitan katedraali, ASUR tekstiilimuuseumi, Mayor Real y Pontificia San Francisco Xavier ülikooli (mida peetakse üheks vanimaks Lõuna-Ameerikas), La Recoleta väljakut ja vaateplatsi. 

Läheme Folk Peña’le õhtustama ja tutvuma kohaliku Boliivia tantsuga.  

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sucre Parador Santa Maria La Real hotell

8. päev

Sucre / Tarabuco / Jatum Yampara

Täna sõidame Sucrest Tarabuco linna, mis asub 68 kilomeetri kaugusel. Teel imetleme majesteetlikke Sica Sica ja Churuquella mägesid ning Divortium Akvaariumit. Tarabucos saame teha sisseoste ehtsal pühapäeva indiaani turul. Ümberkaudsed kogukonnad on tulnud siia näitama ja müüma parimat, mida neil on pakkuda. Kuuleme erinevaid murrakuid, imetleme kohalikke rahvarõivaid ja käsitööd. Seejärel külastame Jatun Yampara põlisasustust. Näeme ühe põlumajandusega tegeleva kogukonna elu-olu. Külastame tekstiili- ja arheoloogiamuuseumi. Lõunasöögiks sööme kohalikest toorainetest valmistatud hõrgutisi rahvamuusika saatel. Naaseme Sucresse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sucre Parador Santa Maria La Real hotell

9. päev

Chataquila / Maragua / Sucre

Täna sõidame 4WD maasturitega Chataquila linna. Chataquilasse jõudes külastame siinset pühamut. Pooleteisttunnise jalutuskäigu ajal imetleme 2500 aasta vanuseid maalinguid. Pärast jalutuskäiku teeme väikese puhkuse ning siis jätkame oma päeva Maragua kraatri külastusega. Maragua ebamaist looduse meistriteost kutsutakse vahel ka Ombligo de Chuquisaca (tõlkes Chuquisaca naba). Puna-violetse 8 kilomeetri laiuse kraatri põhjas on laiali puistatud nisupõllud, maisipeenrad ja ümbritsevad nõlvad, mis justkui rulluvad ja keerlevad ümber keskpunkti. Selline maastik on tekkinud tänu siinsetele väga võimsatele tektoonilistele liikumistele viimase miljoni aasta jooksul. Jätkame veel poolteist tundi oma rännakut, et jõuda Ñiñumayu’sse. Siin saame imetleda dinosauruste jalajälgi. See paik on Boliivia imetabase looduse üks kauneimaid kohti. Teel sööme pikniklõuna. Naaseme Maraguasse, kust suundume edasi Sucresse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sucre Parador Santa Maria La Real hotell

10. päev

Sucre / Potosi

Pärast hommikusööki asutame end teele Potosi poole. Teeme linnaekskursiooni UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Potosi linnas. Potosi võlgneb oma tähtsuse aastail 1542-1543 avastatud Uue Maailma suurimatele hõbedamaagi soontele linna kohal kõrguval Cerro de Potosi mäel lõunas. Seetõttu kujunes siin kiiresti maailma suurim tööstuskompleks, kus hõbedamaaki kaevandati vesiveskite jõul. Kaitsealal asuvad Cerro Rico tööstusmälestised, kuhu vesi juhiti keerukate akveduktide ja tehisjärvede kaudu. Potosi "keiserlik linn", milleks see sai pärast Fransisco de Toledo visiiti 1572. aastal, avaldas igikestvat mõju kogu Andide keskpiirkonna arhitektuuri ja monumentaalkunsti arengule, levitades indiaani mõjudega barokkstiili vorme. UNESCO kaitse all koloniaallinna moodustavad Casa de la Moneda, San Lorenzo kirik, mitu ülikumaja ning barrios mitayos (tööliste elupaigad). Tootmine jätkus kuni 18. sajandini ning kahanes alles pärast riigi iseseisvumist 1825. aastal. 

Meie ekskursioon algab linna peaväljakult. Näeme uusklassitsistlikus stiilis katedraali, kauni kivifassaadiga San Fransisco kirikut, Santa Teresa kloostrit, indiaani mõjudega barokkstiilis San Lorenzo kirikut, kuhu on tahutud Andide kultuuri olulised elemendid, San Bernardo kirikut ning ajaloomuuseumi. 1574. aastal rajatud  Mint House (mündikoda) peetakse Ameerika kuningakojaks ning  Boliivia arhitektuuri monumendiks. Kivist, kahhelkivist ning seedripuust ehitatud 7570 m² suuruse suursuguse hoone fassaadil on suur mask (1868) ning hoone sees on välja pandud maalikunsti, skulptuuri, vanu münte, folkloori, käsitööd, koloniaalaegseid ja kaevandamisega seonduvaid esemeid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Potosi Coloso hotell

11. päev

Uyuni / värvilised laguunid / Ojo de Perdiz

Varahommikul asutame ennast teele kohaliku lennujaama poole, et lennata Uyuni. Uyuni jõudes külastame linnast paari kilomeetri kaugusel asuvat  ajalooliste rongide "surnuaeda". Vanad rööpad viivad kuni asulani. Uyuni oli vanasti raudteesõlm, mille kaudu veeti mineraale Vaikse ookeani sadamatesse. Raudtee ehitasid 19. sajandi lõpus Uyunisse elama asunud Suurbritannia insenerid. 1940. aastatel hakkasid mineraalivarud ammenduma ning palju ronge jäi seisma ja  roostetama kaevandustegevuse soikumisel. Aegamööda kogunes mahajäetud ronge juurde ja paika hakati nimetama rongide surnuaiaks. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Colchani Luna Salada hotell

12. päev 

San Cristobal / Ojo de Perdiz

Täna külastame San Cristobali kaevanduslinna, Polques’i kuumaveeallikaid, Dali kõrbe, Rohelist laguuni, Licancaburi vulkaani vaatekohta, geisreid ja fumaroole Sol de la mañana (Hommiku päike) ning Punast laguuni. Jõuame Ojo de Perdiz’i. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Tayka of the Desert hotell

13. päev

Ojo de Perdiz / Siloli kõrb / Ollague vulkaan / Lago Colorado / San Pedro de Quemes 

Pärast hommikusööki asutame end teele San Pedro de Quemes linna poole.  Sõidame läbi Siloli kõrbe. Kõrbeliivadest kerkib äkitselt esile huvitav liivakivist Arbol de Piedra (kivipuu). Tugevad tuuled üle liivaväljade on pehmest kivimist voolinud  7 meetri kõrguse peenikese tüvega puukujulise moodustise. Külastame Lago Colorado't oma veripunase vee ja flamingoparvedega. Lisaks imelised värvilised  Cañapa, Hedionda, Honda, Charkota ja Ramaditas. Kaunis vaatekohas  saame imetleda Ollague vulkaani. Õhtuks jõuame San Pedro de Quemes’e. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Cristal Samana hotell

14. päev

San Pedro de Quemes / Soolajärv / Uyuni - La Paz

Hommikul alusatame sõitu maailma suurima soolavälja poole. Täna on meil sõiduvahendiks 4WD maasturid. Teel külastame Colchani väikelinna, kus asuvad traditsioonilised soolatöötlemise kojad. Linnas on võimalik osta soolast valmistatud käsitööd.

Salar de Uyuni ehk vahel ka Salar de Tunupa’ks kutsutud soolaväli asub merepinnast 3657 meetri kõrgusel ning on maailmas tuntud kümneid kilomeetreid laiuva valge tasandiku ja värviliste järvede poolest. Ligemale 30 000 kuni 42 000 aastat tagasi asus siin suur järv, mis hiljem kuivas ja aurustus. Nüüdseks on järel hiiglaslik Uyuni soolakõrb, mille  pindala on ligi 11 000 km² ning mille soolakihi paksus 2–8 meetrit. Hinnanguliselt koosneb Salar de Uyuni umbes 10 miljardist tonnist soolast, millest aastas kasutatakse ära vaid 25 000 tonni. Ligi neljandiku Eesti suurune Salar de Uyuni on ebamaine soolapeegel, kus taevas ja maa saavad üheks ning horisont kaob. Altiplano selge sinine taevas ja pilved peegelduvad vastu täiuslikult valgelt pinnalt. Salar de Uyuni pinnapeegeldust kasutatakse muide Maad jälgivate satelliitide kõrgusmõõdikute kalibreerimiseks. Suvevihmade ajal kattub soolajärv õhukese veekihiga, muul ajal on tavaliselt kuiv.  

Pärastlõunal jõuame Colchni'sse. Sõidame lennujaama. 

Lend Uyuni-La Paz. La Paz'i jõudes siirdume hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: La Paz La Casona hotell

15. päev 

Maailma üks võimsam mägitee "surmatee" La Pazi ja Coroico vahel

Varahommikul asutame end matkale. Täna on meie sõiduvahendiks väikebussid ja jalgrattad. Meile avanevad suurepärased lumised vaated, kui sõidame La Paz’ist Amazonase poole mööda legendaarset, maailma kõige ohtlikumaks teeks ristitud Death Road'i ehk North Yungas Road'i (Surma teed). Et sellise huvitava paigaga tekiks omamoodi tugevam kontakt on soovijatel võimalus läbida 64 kilomeetrine lõik Death Road'ist La Cumbre ja Yolosa vahel jalgratastel. Meiega liigub kogu aeg kaasa ka maastur, nii et kellel jalgratta sõidust isu täis saab, on võimalik jalgratas vahetada välja maasturi vastu. (Kelle jaoks Death Road tundub liiga adrenaliinirohke, saab valida uuema tee - nn Eco Via ehk ökoloogiline rada.) Surma tee on üks väheseid, mis ühendab pealinna La Pazi Amazoni vihmametsa, ehk Yungase regiooniga. Pärast La Pazi kulgeb tee kõigepealt 4670 meetrini (La Cumbre Pass) ning seejärel laskub 1200 meetri kõrguseni. Enamus teest on üherealine, laiusega 3.2 meetrit ja teel puuduvad äärised. Tee ohtlikkusest tingituna on Death Roadi vanal osal erandina vasakpoolne liiklus, ja kuna eesõigus on mäkketõusjal, siis peab laskuja hoiduma võimalikult vasakule. Tänu vasakpoolsele liiklusele on juhil lihtsam näha, kui kaugele vasakule teeserva on tal võimalik sõita. Tee raiuti kaljusse 1930. aastal, kui oli sõda Boliivia ja Paraguay vahel.

Meie seiklus algab La Cumbrest, kus 4670 meetri kõrgusel on õhk väga hõre. Meie ümber on hingematvalt kaunis lumiste tippudega Cordillera Real. Jalgratastel laskume mööda siledat teed, nautides Andide lumiseid tippe kõrgumas meie ümber. Läbime politseikontrolli Unduavis ning siit algab matka teine osa - kitsas muldtee. Naudime vabadust, tuuli ning imelisi vaateid. Meie kõrval on põhjatud orud täis lopsakat Yungase vihmametsa taimestikku. Silmame koski ning ületame ojasid. Meie jalgrattatee lõpeb Yolosas, kust sõidame edasi maasturitega. Laskume udustest mägedest alla orgu, läbime Cotapata Rahvuspargi ning jõuame pilvemetsades asuvasse Coroicosse. Coroico on ilus sooja kliimaga küla, kus elatakse vanade traditsioonide kohaselt.

Coroico Gloria hotellis sööme maitsva lõuna, saame end värskendada nii basseinis kui ka duši all. Õhtuks jõuame tagasi La Paz’i.  

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: La Paz La Casona hotell

16.-17. päev

La Paz - Miami - Helsingi - Tallinn

Alustame teekonda tagasi koju.

Lend AA922 La Paz-Miami 06.19-16.25
Lend AY008 Miami-Helsingi 22.30-15.30+1
Lend AY113 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00



Reisi hind: 5947 € 

Paketis sisaldub:

  • programmis märgitud lennud
  • siselennud Boliivias
  • transport vastavalt programmile
  • turvatud rattamatk Coroicosse
  • eestikeelne ekskursiooniporgramm
  • hommikusöögid
  • programmis vastavalt märgitud lõuna- ja õhtusöögid
  • programmis mainitud kohtade sissepääsud ja rahvusparkide maksud
  • Albion Reiside reisijuht alates Tallinnast
  • kohalik inglise keelt kõnelev giid 

Lisatasu eest:

  • soovi korral majutus üheses hotellitoas
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis