Bhutan - Nepal
Festivalid Bumthangis, ilusad vaated Himaalajale ja lisaks Delhi elamused


23. oktoober – 8. november 2024

Bhutan - Nepal

23. okt – 8. nov 2024  / 6493 €

Sügavalt budistlik Bhutan ei ole tavaline paik. See Himaalaja kuningriik on täis müstikat ja maagiat. Siin embab traditsiooniline budistlik kultuur ettevaatlikult globaalseid muutusi. Bhutan suudab üllatada - siin mõõdetakse SKT (sisemajanduse kogutoodang; inglise k. Gross Domestic Product) asemel üldrahvuslikku õnne (Gross National Happiness). Riigi seadused sätestavad, et vähemalt 60% maast peab jääma tulevaste põlvede jaoks metsaga kaetuks. Himaalaja mäestiku lumiseid nõlvu on poleerinud lugematute päevade raugematud tuuled. Mägedevahelised varjulised orud upuvad puutumatute põlismetsade rohelusse, millesse on pikitud majesteetlikud, kindlusesarnased budistlikud kloostrid, templid, dzongid ning võluvad külakesed. Unikaalne budistlik arhitektuur on lavaks iidsetele traditsioonidele ja tavadele, mille peategelasteks on värvikatesse kangastesse riietatud rõõmsameelsed Bhutani elanikud. Bhutan on justkui viimane Shangri-La siin maailmas.

Riikidesse (Nepal, Bhutan ja India) sisenemise tingimused (seisuga 18.09.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad nii Nepali, Bhutani kui ka Indiasse reisimiseks viisat:
  • Nepali viisa eeltaotlemine toimub elektrooniliselt ning viisa väljastamine toimub piiril (viisatasu 30 USD). 
  • Bhutani viisa jaoks vajamineva aitab ette valmistada meie kohalik partner ning viisa vormistatakse piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riigist lahkumise kuupäevast.
  • India viisa eeltaotlemine toimub elektrooniliselt. 
 • Nepali, Bhutani ja Indiasse saab siseneda sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 tõendit.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Albion Reisid korraldab reise Bhutani alates 2007. aastast.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Delhi

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 10.15.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.25-16.05 (Turkish Airlines)
Lend TK716 Istanbul-Delhi 20.15-04.40+1 (Turkish Airlines)

2. päev

India / Delhi

Saabume Delhisse varahommikul kell 04.40. Seejärel sõidame Delhis asuvasse majutuskohta. Varane hotelli registreerimine ja puhkus.

Jalutame Delhi elavatel tänavatel. Ahvatlevalt hõrk toit värskendab meie meeli, keha ja hinge. Kokakunst on parim viis saamaks aimu India kodust, kultuurist, traditsioonidest ja kulinaariast. Hämmastava Delhi põnevad vaatamisväärsused ja helid muudavad meeled teravaks. Upume linna maitsetesse, värvidesse ja vastupandamatute võlude meeletusse. Teeme jalutuskäigu Vana Delhi turul ja külastame üht havelit (ajaloolist linnamaja). 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Delhi Radisson Dwarka hotell 5*

3. päev

India – Bhutan. Paro / Ta Dzong / Rimpong Dzong / Lääne-Bhutan

Täna lendame Delhist Parosse (Bhutan).

Lend Bhutani on üks imelisemaid maailmas – selge ilmaga avaneb suurepärane vaade Himaalaja ahelikule. Igilumega on kaetud maailma kõrgeimad mäed: Everest, Kanchenjunga jt, mis koos moodustavad bhutanlaste jaoks jumalate asupaiga. Maandume Paro lennuväljal (50 kilomeetrit Bhutani pealinnast Thimphust), kus kohtume kohaliku giidiga.

Peale lõunat tutvume Paro ümbrusega, Lääne-Bhutaniga. Võluv väikelinn Paro asub Paro jõe kallastel võimsa Paro dzongi vahetus läheduses. Linna peatänav, mis ehitati välja alles 1985. aastal, on ääristatud rõõmsavärviliste poekestega. Paros asub palju kuulsaid dzonge – need Bhutani klooster-kindlused on läbi sajandite toiminud kultuuri ja võimu kantsidena.

Seejärel sõidame Bhutani pealinna Thimphusse.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Thimphu Dusit hotell 5*

4. päev

Thimphu oru vaatamisväärsused / memoriaalstuupa / Buddhakuju vaateplatvorm

Bhutani pealinn Thimpu on üks maailma põnevamaid paiku, kus väikelinna ehedus on külg-külje kõrval kommertsliku ülekeevusega. Samas proovib linn – nagu terve Bhutangi – alal hoida Shangri-La olemust. Nüüd on linnas, kus vaid paarkümmend aastat tagasi olid autod ja bussid ennekuulmatu nähtus – olemas oma tipptund. Vana ja uue vastandumine on üks huvitavamaid Thimpu veetlusi. 

Külastame kuninga memoriaalstuupat, mis on ehitatud 1974. aastal Bhutani kolmanda kuninga mälestuseks. Seejärel sõidame üle Thimphu kõrguva Sangyegangi küngastel asuvale Buddhakuju vaateplatvormile, kust avanevad suurepärased vaated alla Thimphu orgu ning üles Himaalaja lumisele mäeahelikule. Pronksist valatud ja ülekullatud Buddha kuju on üks suurimaid maailmas, 52 meetrit kõrge ja peidab endas 125 000t väiksemat buddhakuju. Selle suursuguse valgustatud Buddha rajamine algas 2006. aastal ning valmis 2015. aastal, nüüdseks olleks üks suurimaid Buddhasid maailmas. Vastavalt ajalistele võimalustele võime sisse astuda ka traditsioonilise kunsti- ja käsitöökooli, või sõita Thimphu külje all asuvasse Bhutani rahvusloomade takinite reservaati.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Thimphu Dusit hotell 5*

5. päev

Thimpu / Wangdü / sõit Punakhasse / Punakha dzong / Chimi tempel

Lahkume Thimphust Kesk-Bhutani suunas (3 tundi). Sõidame üle 3100 meetrise Dochula kuru, kust selge ilmaga avanevad vaated Himaalaja ahelikule. Teeme ringi ümber 108 stuupa. Seejärel laskume mägedest alla Punakhasse, varasemasse Bhutani talvepealinna, mis asub 1200 meetri kõrgusel ning kust suvesoojus ei lahku ka talvel. Punakhas asus Bhutani pealinn ning valitsus kuni 1955. aastani. Punakhas külastame 1637. aastal Zhabdrung Ngawang Namgyali (Bhutani ühendaja) juhtimisel ehitatud Punakha dzongi, mis on üks Bhutani kauneimaid. Punakha dzongis resideerub talviti ka Bhutani vaimne juht Dzhe Khenpo, kes on ühtlasi ka Bhutani ametlikult tunnustatud budistliku koolkonna drukpa kagjü juht. Punakha dzongi valgeks lubjatud seinad, punakad tornid ning sirelikarva õitesse mattunud Jakaranda puud selle ümber on unustamatu vaatepilt. Mõistame, miks just siin on kroonitud kõik Bhutani kuningad. Tutvume pisut ka ümbruskonnaga. Poole tunni tee kaugusel asub Chimi tempel, mis on seotud eelkõige Tiibetist pärit hullu joogi Drukpa Kuenly’ga, kes alistas paljud Bhutani kohalikud vaimud ning kellel on seetõttu bhutani folklooris väga tähtis koht. Drukpa Kuenly annab vastuse ka sellele, miks Bhutanis väga paljusid ehitisi kaunistavad tohutud fallosed.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Punakha Vara hotell

6. päev

Punakha / Trongsa / Bumthang

Täna sõidame läbi Trongsa Bumthangi (sõiduteekond ligi 8 tundi). Ületame Pelela kuru (3420 meetrit) ning möödume 18. sajandil ehitatud Chendibji stuupast, mis on siia püstitatud negatiivsete jõudude taltsutamiseks. Sõidame Bhutani endisesse pealinna Trongsasse, mis on mõnus unine väikelinn. Trongsa asub keset Bhutani Punakha, Bumthang ja Gelephu tulevate maanteede ristumiskohal. Nii idast kui läänest piiravad linna suured mäeahelikud. 1950ndatel ja -60ndatel asus siia elama mitmeid immigrante Tiibetist, kes peavad nüüd mõnusaid valgeks uhutud poekesi. Trongsas külastame Bhutani suurimat dzong-kindlust. Varem asus siin Wangchuki dünastia peakorter (hiljem said neist Bhutani kuningad), kust valitseti kogu Ida- ja Kesk-Bhutani. Samuti töötab üks osa dzongist kui klooster ning siin on ka palju templeid. Pisut kõrgemal mäeküljel asub ka vaatetorn. 

Jätkame teekonda Bumthangi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bumthang Yoezerling hotell

7. päev

Bumthang (Kesk-Bhutan) / Jampa Lhakhang Dup festival

Bumthangi peetakse Bhutani kultuuri ja vaimse elu südameks. Siin asuvad mõned Bhutani vanimad paleed ja budistlikud kloostrid. Hommikul külastame Jampa Lhakhangi templit, mis on üks iidsemaid kuningriigis ning mille ajalugu ulatub budismi algusaegadeni Bhutanis. Samuti on see tuntud kui pühapaik, kus väidetavalt 7. sajandil mediteeris budismi üks loojaid Guru Rinpoche (teise nimega Padmasambhava). Iga aasta sügisel peetakse siin Jampa Lhakhang Dup festivali, millest ka meie seekord osa saame. Pärast festivalipidustusi külastame Kurjey Lhakhang templit ning avastame Jakari küla - Bumthangi põhilist keskust. 

Seejärel külastame 16. sajandist pärinevat Jakari ehk Valge Linnu dzongi ning Tamshingi kloostrit, kus on säilinud vanad budistlikud seinamaalingud.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bumthang Yoezerling hotell

8. päev

Bumthang 

Pärast hommikusööki sõidame tund aega rahulikku Tangi orgu. Selle küla peamine elatusallikas on lamba- ja jakikasvatus. Saabumisel külastame 16. sajandil ehitatud Ugyencholingi palee muuseumi. Lõunatame kohalikus talumajas.

Seejärel sõidame Põleva Järve ehk Mebartso (mis on tegelikult kärestikulise Thangi mägijõe laiem osa) juurde. See on koht, kus 15. sajandi varanduseleidja Pema Lingpa võttis välja mitmeid varandusi. Bhutanis usutakse, et Pema Lingpa on 8. sajandi suure budismiõpetaja ja joogi guru Padmasambhava (Guru Rinpotshe) meele kehastus.

Täna saame osa ka Prakar Duchhoed festivalist. See iga-aastane pidustub, mil esitatakse peamiselt erinevaid maskitantse, leiab aset Lama Thukse Dawa auks, keda peetake üheks võimsaimaks budistlikuks mungaks, kes Bhutanis on sündinud. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bumthang Yoezerling hotell

9. päev

Bumthang – Paro

Hommikul lendame tagasi Parosse. 

Lend Bhumtang-Paro

Saabume Parosse ning käime Ta Dzongi muuseumis, mis sisaldab Bhutani religioosseid aardeid, ajaloolisi kunstiväärtuseid ja rahvalikku käsitööd ning annab hea ülevaate Bhutani kultuurist. Seejärel külastame Rimpong Dzongi, kus näeme maalinguid suurest pühakust Milarepast.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Paro Tashi Namgay Resort hotell 3*

10. päev

Paro / Taktsangi ehk Tiigrikoobas

Täna hommikul sõidame mäejalamile, kust algab matk (ligi 1.5-2 tundi) üles 3120 meetri kõrgusel asuvasse Taktsangi ehk Tiigrikoopasse, mis on Bhutani kuulsaim palverännaku sihtpunkt ja üks pühamaid paiku kogu Himaalaja mäestikus. Rada viib läbi tontlikesse samblapusadesse mähitud metsade ning püstloodis ülesronivate ja allalangevate kaljude, mille vahelt ühel hetkel tormab alla mägikosk ja jätkab teed alla tühjusse. Lõpuks jõuame pilvede piiril kaljunuki otsas kindlalt püsiva Tiigrikoopani ning seda ümbritseva templikompleksini. Legendi järgi lendas 8. sajandil õpetaja Padmasambhava siia tiigri seljas. Tiigri seljas lendavat Padmasambhavat tuntakse raevuka Dordzhe Drolö nime all. Ta alistas kohalikud deemonid ning mediteeris koopas kolm aastat. Öeldakse, et just Padmasambhava tõi budismi Bhutani ning seetõttu peetakse teda ka Bhutani kaitsjaks. Siin on mediteerinud väga paljud olulised Tiibeti õpetajad ja joogid nagu Milarepa, Matshik Labdrön jne.

Seejärel külastame 17. sajandil ehitatud Drukgyel dzongi varemeid. Drukgyel tempel ehitati tähistamaks võitu Tiibetlaste sissetungi üle 1644. aastal. Hea ilma korral avanevad meile templi taustal vaated pühale Jomolhari mäele (7314 meetrit). Õhtul külastame kohalikku farmi, kus saame proovida traditsioonilist Bhutani toitu ning nautida kuuma kivivanni, millel usutakse olevat tervendav mõju meie tervisele.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Paro Tashi Namgay Resort hotell 3*

11. päev

Paro – Kathmandu / NB! Soovijatel on võimalus lennata koju läbi Delhi – siis jõuab koju 4. novembri õhtul

Lend Paro-Kathmandu.

"Namaste" (Nepali tervitus) Nepal. Kathmandu asub 1360 meetri kõrgusel, nelja suure mäe vahel olevas kausikujulises orus. Kathmandu oruna tuntud Himaalaja eelmägedevahelises nõos, mõõtmetega umbes 25 korda 15 kilomeetrit, asub tänapäevaks peaaegu kokkukasvanud kolm kuulsat newarite linna (Kathmandu, Patan ja Bhaktapur), mis olid 13.-18. sajandil tegelikult rivaalitsevad linnriigid. Igaüks oma kuninga (kõik nad olid Mallad), kuningapalee ning selle ümber ehitatud templite väljakuga. Nepali geograafilises keskmes asuv rahvarohke Kathmandu on Nepali kultuuri, majanduse, kunsti ja vaimsuse keskus. Ajaloolise linna kitsad tolmused tänavad on täis inimesi, rikšasid, busse, lehmi, lõhnade ja helide virrvarri. Pisikesed poekesed ja värvikad turud on täis käsitööliste meisterdatud kujukesi, vaipu, viirukeid, pabereid ja palju muud. Linnaplatsid on täis templeid ja paleesid. 

Jalutuskäik Kathmandu eluküllastel tänavatel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kathmandus Hyatt Regency hotell 5*

12. päev

Pashupatinathi tempel / Kathmandu Durbari väljak 

Tutvume Pashupatinathi templiga (kantud UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse), mis on Nepali tähtsaim hinduistlik tempel. 5 kilomeetrit Kathmandust idas, Bagmati jõe kaldal asuv iidne hindu tempel pärineb aastast 1696 ning on üks pühamaid hindude palverännakute sihtkohti. Templikompleks jumal Shivale pühendatud sümboolikaga, põletusmatuste suitsevate tuleriitade ning hägusas vees rituaalset kümblust sooritavate usklikega on otsekui India püha linna Varanasi miniatuurne analoog. Kuna templisse lubatakse vaid hindusid, siis tutvume hindude igapäevatoimingutega Bagmati jõe kaldalt.

Tutvume Durbari (Palee) väljakuga, mis on samuti kantud UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse. Väljak kannab tänapäeval nime Hanuman Dhoka – väljaku sissepääsu juures asuva suure ahvjumala Hanumani kuju järgi. Linna südameks olnud väljakul asusid kahe dünastia kuningate paleed, kust valitseti tervet Nepali. Kahjuks sai Durbari väljaku ehteks olev Kuningapalee (Hanuman Dhoka) tõsiselt kannatada 2015. aasta maavärinas ning palees on hetkel käimas taastamistööd, aga isegi palee välisilme on väga imposantne. Linna südames asub hinduistlik Elava Jumalanna tempel (Kumari Bahal), mis on koduks linna puhtuse ja süütuse jumalanna Kumariks valitud tütarlapsele. Tütarlaps on linna elavaks jumalannaks kuni puberteediikka jõudmiseni, mil ta naaseb jälle tavaliste surelike hulka. Jumalanna näitab end punastest tellistest laotud kolmekorruselise hoone aknal hommikupoolikutel, ent tema pildistamine on keelatud. Kahjuks hävis maavärinas täielikult Jumalja Puitmaja (Kasthamandap), mis legendide kohaselt oli ehitatud ainult ühest puust saadud materjalist ning ilma ühegi naelata. Kasthamandapi järgi on saanud nime ka Kathmandu linn.

Õhtu Kathmandus.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kathmandus Hyatt Regency hotell 5*

13. päev

Iidne Bhaktapur / Nagarkot

Täna teeme päevase ekskursiooni Bhaktapuris, kus tutvume iidse põllumeeste linnaga ja UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse kantud Durbari väljakuga. Siin asuvad Kuldne värav, 55 Akna palee, Nyatapola ja Bhairavi templid jpm. Suursugune Kuldne värav on Durbari väljaku üheks kaunimaks ehteks. Erkpunase väravaehitise lummav kuldne portaal uhkeldab Nepali kaunima repoussé tehnikas metallehistööga. Ukse kaunistusel maadleb kuldne Garuda müütiliste madudega ning nende all on neljapealine ja kümnekäeline jumalanna Taleju Bhawani, kes oli Malla kuningate kaitsejumalanna. Kahjuks sai Kathmandu oru kolmas ajalooline linn 2015. aasta maavärinas tugevasti kannatada ning paljud templid ja elamukvartalid hävisid. Siiski on siin palju vaadata ja linn on hooga taastamistöid käivitanud. Siin on mõnus jalutada läbi suhteliselt vähese liiklusega linna ning jälgida, kuidas käsitöölised koovad kangast või nikerdavad puidust esemeid, pottsepad valmistavad potte ja kuivatavad neid päikese käes, kohalikud kogunevad sisehoovidesse vett varuma või kümblema ning päeva uudiste üle arutlema. Sügis on riisikoristuse aeg, seetõttu näeme kõikjal tänavatel ja väljakutel riisi kuivamas.

Pärastlõunal sõidame mägikuurorti Nagargkoti, mis asub 2150 meetri kõrgusel ja kust on selge ilmaga näha Himaalaja mäestiku ilu ja hiilgus. Nagarkotist avaneb lummav vaade Sagarmathale ja teistele mägedele ning ka kaunile Kathmandu orule.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Nagarkoti mägikuurort, Club Himalaya hotell 4*

14. päev

Matk läbi tamangide külade

Hommikul vara on võimalus nautida päikesetõusu Himaalaja mägede kohal. Selge ilmaga on näha ka maailma kõrgeim mägi Mount Everest (ca 150 kilomeetri kauguselt). Alustame 5 kilomeetri pikkust (ca 3 tunnist) jalutuskäiku Changu Narayan suunas. Kõnnime mööda mäenõlvasid ja terrasspõldusid läbi tamangi külade. Näeme, kuidas inimesed külades tööd teevad ja elavad. Lõpetame Changu Narayani templi juures. Changu Narayani peetakse Kathmandu oru vanimaks hinduistlikuks templiks. Siit sõidame tagasi Kathmandusse.

Matkarada on keskmiselt 1000-2000 meetri kõrgusel.

Pärastlõuna ja õhtu omal käel kulgemiseks – Kathmandu on selleks fantastiline.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kathmandus Hyatt Regency hotell 5*

15. päev

Swayambhunathi stuupat / ajalooline Patan

Hommikul külastame Kathmandu oru lääneserval asuvat Swayambhunathi stuupat (UNESCO maailmakultuuripärandi nimistus), mis on üks kergemini äratuntavaid Nepali sümboleid. Stuupad on ühed vanimad budistlikud rajatised. Stuupa vanuseks öeldakse olevat 2000 aastat. Stuupad tähistavad budistide jaoks mõnda olulist paika või sündmust, arvatavasti sisaldavad nad ka mõnda reliikviat. Kathmandu oru kauniks krooniks olev täiuslike proportsioonidega stuupa kasvab välja valgest kuplist. Selle neli nägu vaatavad eri ilmakaarte poole. Stuupale joonistatud kõikjaloleva jumala silmad on templi olulisim kese. Kuigi Nepaali 2015. aasta maavärin raputas piirkonda kõvasti olid stuupa kahjustused minimaalsed. Oma ahvipärdikutest elanike tõttu teatakse seda paika ka Ahvitempli nime järgi.

Tutvume Patani linnaga, mille Durbari väljak on oma erakordse arhitektuuri poolest samuti kantud UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse. Patan on tuntud nii oma käsitööliste kui ka lummava newari arhitektuuri poolest. Paljud kohalikud kutsuvad linna sanskriti-keelse algse nimega Lalitpur (tõlkes "Ilu linn") või newari keelse nimega Yala. See 17. sajandil ehitatud linn võlub oma kaunite templite, sisehoovide ja paleedega. Patan on ka parim koht Nepalis, kust osta siidist käsitsi tehtud sarisid ja muud käsitööd. 

Pärastlõunal vaba aeg. Õhtul ühine ja pidulik õhtusöök.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Kathmandus Hyatt Regency hotell 5*

16. päev

Kathmandu – Istanbul

Lend TK727 Kathmandu-Istanbul 12.30-18.30, lennuaeg 9h 00min

Sõit hotelli ja puhkus.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Istanbulis 4*

17. päev

Istanbul – Tallinn

Hommikul sõit lennujaama ja lend TK1423 Istanbul-Tallinn 09.15-11.50, lennuaeg 3h 35minReisi hind: 6493 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid 
 • Bhutani viisa ja selle korraldamine
 • majutus Bhutanis traditsioonilistes 3* hotellides
 • majutus Nepalis traditsioonilises 3* hotellis
 • majutus Delhis 4* hotellis
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kogu ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • kohalik, inglise keelt kõnelev giid-reisijuht Bhutanis, Nepalis, Delhis
 • Albion Reiside eestikeelne reisijuht-giid

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 855 €
 • Nepali viisa 50 USD (tasumine piiril)
 • India viisa – vormistame online
 • Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis