Austraalia suur ringreis
11. november – 5. detsember 2025
Reisijuht:
Kertu Bramanis
Austraalia on maailma vanim, tasaseim ja kuivem manner ning selle pindala on sama suur kui terve Mandri-Euroopa. Siin leidub väga palju eri tüüpe maastike, sealhulgas kuivad Kõnnumaa alad, tohutud punaliivaga kõrbed, Suure Veelahkmeaheliku kõrged platood, lumiste tippudega mäed, Tasmaania lopsaka taimestikuga metsad, rohelusse uppuvad viinamarja istandused, troopikavööndi vihmametsad, värvikad korallrahud ning valge liivarannaga lahekesed 18000 kilomeetri pikkusel rannikul. Aborigeenid on seda mandrit asustanud juba 40 000 aastat ning tohutuil sisemaa-aladel, mida kohalikud kutsuvad Outback'iks, on side möödnud igivanade ajastutega eriliselt tunnetatav. Kunagisest lainetavast merepõhjast on saanud kuiv paik, kus on hästi säilinud vanimad maakeralt leitud elusorganismid – 350 miljonit aastat vanad fossiilid. 40 miljoni aasta jooksul on siin puudunud kontakt teiste maismaamassiividega ning seetõttu on siin tekkinud hulganisti omapäraseid taime- ja loomaliike. Austraalia sümboliteks saanud kukkurlased känguru ja koaala või täiesti ainulaadse eluviisiga nokkloom ja siplegasiil on vaid mõned põnevad loomad, kellega kohtumisest unistatakse aastaid.
Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):
- Eesti kodanikud võivad viibida Austraalias viisavabalt kuni 90 päeva, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Kohustuslik on eelnev elektrooniline eVisitor (651) viisa registreerimine Austraalia siseministeeriumi kodulehe vahendusel. Registreerimine peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Registreerimine on kehtiv 12 kuud ning võimaldab iga sisenemise puhul viibida Austraalia Ühenduse territooriumil kuni 3 kuud.
- Eesti kodanikud vajavad Indoneesiasse sisenemiseks viisat, mida saab taotleda piirilt ja mis kehtib 30 päeva. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud riiki saabumise kuupäevast.
- Reisikindlustus on kohustuslik.
NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.
1. päev
Tallinn – Bali (11. november)
Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16.35.
Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.45-23.25, lennuaeg 3h 40min (Turkish Airlines)
Lend TK66 Istanbul-Bali 01.50-19.15, lennuaeg 12h 25min (Turkish Airlines)
2. päev
Puhkus Balil (12. november)
Saabume Balile ja sõidame hotelli.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sudamala Resort Sanur hotel Balil 4*
3. päev
Puhkus Balil / lend Austraaliasse (13. november)
Vaba aeg Balil, puhkus mere ääras. Õhtul sõidame lennujaama.
Lend QF44 Bali-Sydney 21.20-06.25+1, lennuaeg 6h 05min (Qantas)
Toidukorrad: hommikusöök
4. päev
Sydney linnatuur / Bondi rand (14. november)
Hommikul jõuame Sydneysse.
Kuna hotelli saame pärastlõunal, siis kasutame hommikuse aja Sydney'ga tutvumiseks. Sydney linnaekskursioon: maailmakuulus Bondi rand, Watson's Bay, Rose Bay, Double Bay, kosmopoliitne Kings Cross, vaade Harbour Bridge'ile ja Sydney Ooperimajale Mrs Macquarie's Chair juurest.
Seejärel sõidame Sydney südalinnas asuvasse hotelli. Ülejäänud päev on puhkuseks.
Majutus: Sydney Parkroyal Darling Harbour hotell 4*
5. päev
Sydney jalgsiekskursioon / Sydney ooperimaja / sadama kruiis (15. november)
Hommikupoolikul teeme 1.5-tunnise jalgsiekskursiooni ajaloolise Rocki piirkonnas. Linna ajaloos oluline piirkond sai oma nime sakiliste kaljude järgi, mis siinkandis vanasti domineerisid. Circular Quayd nimettakse tihti "Austraalia sünnikohaks". Just siin toimetas 1788. aastal esimene eskaader maismaale oma lasti, mis kooosnes sunnitöölistest, sõduritest ja ametnikest ning maabumise järel kuulutati Briti Impeeriumi Uus-Lõuna-Walesi koloonia asustatuks. Esimese eskaadriga saabujad asusid kuberner Philipi juhtimisel maju ehitama. Ulatuslikumateks töödeks nagu näiteks tänavate rajamiseks, kasutati sunnitöölisi. Argyle Cutile kulus alates 1843. aastast tervelt 18 aastat, sest tänav tuli vasarate ja meislite abil kaljudest läbi raiuda. 20. sajandi hakul oli piirkond muutunud nakkuskoldeks ja nüüd tuntakse seda Suezi Canalina. Tol ajal nimetati paika Roiskveekanaliks (Sewer's Canal). Sydney Cove'i kaldad kihasid rahvast, kui kohale jõudis mõni laev, mis tõi "kodunt" palavalt armastatud kaupu. Ka tänapäeval tullakse siia kokku pühadel ja pidupäevadel. Circular Quay'l kogunes 1994. aastal juubeldav rahvas, kui Sydney võitis õiguse 2000. aasta olümpiamängude korraldamiseks. Tänapäevalgi kõneleb Rocks oma värvikast koloniaalajaloost, kuid jäljed rottidest kubisevast linnajaost, logudikest ja kuritegelikest kampadest on ammuilma kadunud. Nüüdisaegne Rocks on puhtaks küüritud.
Seejärel teeme Sydney sadamakruiisi. Kruiisi alguspunkt on linna transpordikeskuseks olevalt Circular Quay sadamakailt. See kruiis on moodsaim viis linna avastamiseks. Kruiisi ajal räägitakse huvitavaid lugusid Sydney inimestest, kohtadest ja sündmustest, mis on muutnud Sydney sadama üheks kaunimaks maailmas. Kruiisi ajal näeme Sydney kuulsamaid vaatamisväärsusi: ooperimaja, Sadamasild, Kuninglik botaanikaaed, Garden Island mereväebaas, Taronga loomaaed, mereäärsed häärberid, Denisoni kindlus ja palju muud.
Pärast sadamakruiisi ootab meid lühike jalutuskäik suurejoonelise Sydney Ooperimajani, kus teeme ekskursiooni. Taani arhitekt Jørn Utzoni projekti järgi valminud ehitisele ei saranane ükski teine hoone maakeral. 2007. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Ooperimaja sünd oli pikk ja vaevaline, ent tulemus on kordumatu. Meil on võimalus jalutada kuulsate "merekarpide" sees, kus peitub omavahel ühendatud teatri- ja kontserdisaalide suurepärane kompleks.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sydney Parkroyal Darling Harbour hotell 4*
6. päev
Sydney / Sinimäed / Featherdale Wildlife Park (16. november)
Täna sõidame Sydneyst välja lääne suunas, mis viib mööda Austraalia esmaavastajate rännuteed Sinimägedeni. Sinimägedee rahvuspark hõlmab 247 021 hektrit kauneid maastikke. Suurte Sinimägede piirkond on Sydneyst sisemaa pool laiuval liivakiviplatool paiknev suuremalt jaolt metsaga kaetud maastik. Sinimäed, mille kõrgeim tipp küünib merepinnast 1100 meetri kõrgusele, hirmutasid kunagisi ümberasustajaid. Inimesed küll aimasid, et mägede taga leidub tasandikke, mis on maa harimiseks sobilikud, ent mägede ületamise katsed kukkusid korduvalt läbi. Alates aastast 1813, mil toimus esimene õnnestunud retk, hakati siia teid rajama.
Sinimägede maastiku väljakujunemine võttis aega vähemasti 250 miljonit aastat, mille jooksul settekivimid kerkisid ja erodeerusid, jättes endast järele vaid paljad kaljujärsakud ja lõhangud. Sinimägede platool on liigirikas taimestik ja loomastik, kellele siinsed paigad geoloogilise hilisajaloo jooksul toimunud kliimamuutuste eest varju pakkusid. Eriti väärivad märkimist suured eukalüptimetsad. Suurte Sinimägede piirkonnas kasvab 101 eukalüptiliiki (14% maailmas leiduvatest), millest 12 esineb usutavasti ainult Sydney liivakiviregioonis. Siin leidub ka üleilmse tähtsusega reliktiliike. Kõige kuulsaim neist on hiljuti avastatud dinosauruste ajast pärit "elusfossiil" volleemia. Ehki seda puud peeti miljoneid aastaid tagasi hävinuks, on siin varjulistes nurkades säilinud väike populatsioon. Mäed said oma nime eukalüptilehtedest aurustuvast eeterlikust õlist, mis tekitab õhus sinaka vine.
Teeme paaritunnise matka, täpsem raja valik sõltub ilmaoludest. Käime mägedes, uurime suurt kanjonit ja koskesid. Näeme maailmakuulsat kaljuvaadet "Kolm Õde" — hunnitu kaljugrupp on pikaaegse erosiooni tulemus. Aborigeenide legendi kohaselt on need kolm õde, keda isa vangistuses hoiab, et neid kurja vaimu eest päästa. Naudime panoraamvaadet Jamiesoni orule, Solitary mäele. Aktiivne päev looduses, kus kerge matk ja sõit köisraudteega käib asja juurde.
Päeva lõpuks käime Featherdale'i loomapargis, kus paljude loomade seas näeb koaalasid, kängurusid, vombate, Austraalia madusid. Õhtuks sõidame tagasi Sydneysse.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sydney Parkroyal Darling Harbour hotell 4*
7. päev
Sydney-Melbourne (17. november)
Sõidame Sydney lennujaama ja lendame Melbourne'i.
Lend QF445 Sydney-Melbourne 13.00-14.35, lennuaeg 1h 35min (Qantas)
Melbourne on multikultuurne ja kaasaegne linn, mida iseloomustab kultuurielu ja kulinaaria. Melbourne'i kutsutakse ka Austraalia kulinaaria pealinnaks ja üheks kuulsaimaks kohvilinnaks maailmas. Tänapäevase metropoli sünnilugu kõneleb ühest sunnitöölise pojast, kes saabus nüüdisaegse Port Philipi kanti 1835. aastal. Seal kohtus ta kohalike aborigeenide, kulini hõimu esindajatega ja "ostis" nende käest välja suure maatüki. Paari aastakümnega kasvas Melbourne telklaagrist suurlinnaks. Tänapäeval on Melbourne suuruselt teine linn Austraalias.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Melbourne DoubleTree by Hilton hotell 4*
8. päev
Melbourne'i ekskursioon (18. november)
Täna teeme Melbourne'is poolepäevase ekskursiooni: äripiirkond oma eklektilise arhitektuuriga, Victorian kunstikeskus, trendikas luksuslike majadega Toorak, James Cooki maja kaunis Fitzroy aias, Queen Victoria turg, Mälestuste Pühamu, St Patricku katedraal. Ekskursioon lõpeb vaatega Melbourne'i panoraamile Skydeck vaateplatvormilt.
Mõnus vaba pärastlõuna, mida soovitame veeta Melbourne'i kuninglikus botaanikaaias ja arvukates specialty kohvikutes.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Melbourne DoubleTree by Hilton hotell 4*
9. päev
Suur Ookeanitee (19. november)
Päev looduses. Täna sõidame Suurel Ookeaniteel, mida saadavad muljetavaldavad vaated („dramaatilised, võimsad, ohtlikud, suursugused“). Great Ocean Road on maailma üks maalilisemaid maanteid. Sellele maanteele on pärlitena lükitud tillukesi puhkelinnakuid ning iga kurvi järel avanud uus unustamatu vaade. Kaldajärsakuilt saab nautida sakilisi kaljurünkaid ja lainemurdu. Tuulte ja lainte kulutatud Kahetistkümne Apostli hiidkaljud Port Campelli rahvuspargi alal kõrguvad aukartusäratavalt rannikul. Näeme vaateid Melbourne'i äärelinnale, seejärel kuulsat Belli surfiranda. Otway rahvuspargis näeme eukalüptimetsa. Laevavrakkide rand, suured kaljud, mida tuntakse „12 Apostli“ nime all. Peatume Port Campelli kalurikülas. Sööme lõunasööki Apollo lahe ääres.
Õhtuks jõuame tagasi Melbourne'i.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Melbourne DoubleTree by Hilton hotell 4*
10. päev
Yarra veiniorg / veinimajade külastused (20. november)
Väljasõit Yarra orgu, mis on piirkonna tuntuim veiniorg. Dandenongi mägede jalamil paiknev kaunis Yarra org on Austraalia parimate parasvöötme viinamägede ala. Siin on eriti tuntud šampanja-laadsed kvaliteetsed vahuveinid ning ka kuivad veinid Chardonnay ja Pinot Noir on väga hinnatud. Tutvume kohalike veinimajadega ning proovime erinevaid veine.
Õhtul sõidame tagasi Melbourne'i.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Melbourne DoubleTree by Hilton hotell 4*
11. päev
Melbourne-Uluru / Austraalia Outback / Sounds of Silence õhtusöök (21. november)
Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.
Lend JQ664 Melbourne-Uluru 12.10-13.40, lennuaeg 3h (Jetstar)
Sõidame majutuskoha ja seame end sisse.
Imeline õhtusöök: Sounds of Silence ("vaikuse hääled"). Siinkandis on tavaliselt 365 päeval selge taevas. Meie õhtusöök on küünlavalgel tähistaeva all ning meid ümbritseb sügav vaikus, taustaks ühel pool Uluru ning teisel pool Kata Tjuta. Imeline mälestus kogu eluks!
Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Desert Gardens hotell 3*
12. päev
Austraalia Outback. Uluru / Kata Tjuta ehk Olga kuppelmäed (22. november)
Varahommikul enne päikesetõusu läheme soovijatega Uluru juurde päiksetõusu vaatama. Seejärel hommikusöök hotellis.
Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Uluru rahvuspargis. Siin asub Austraalia tuntuim, 9-kilomeetrise ümbermõõduga monoliitne punane Uluru mägi (Ayers Rock). Seda kohta võib pidada ka Austraalia geograafiliseks südameks. Lamedal kõrbetasandikul kõrguv monoliit on koos Kata Tjuta kaljukuplitega ning sealsete orgude- ja kanjonitega üks maailma loodusimedest. Punasest liivakivist kaljumonoliidi nähtav osa on 348 meetri kõrguseni küündiv, ent baas ulatub pinnase all 5 kilomeetri sügavusele. Ulurul on aborigeenide kultuuris väga oluline osa. Pühapaigad jalamil on aedikutega ümbritsetud ning sinna tungimist peetakse teotuseks. Uluru ümber on mitu jalutusrada, mida mööda matkates saab aimu selle paiga vägevusest.
Pärastlõunal teeme jalutuskäigu läbi Olga oru ja seejärel läbi kahe kuppelmäe vahelise lõhe. Uluru-Kata Tjuta rahvuspark asutati 1958. aastal ning kanti UNESCO kultuuri ja looduspärandinimistusse 1987. aastal. Kogu pargi territoorium on aborigeenidele püha ning 1985. aastal tagastati see algsetele omanikele. Arheoloogilistel väljakaevamistel leitu võimaldab oletada, et aborigeenid on asustanud seda kanti juba vähemalt 22 000 aastat. Uluru ning Kata Tjuta on olnud pühapaigad ning tihedalt seotud kohaliku kultuuri ning usundiga. Traditsiooniliselt on siin elanud anangu hõim. Anangud usuvad, et Uluru ja Kata Tjuta on maailmaloomise käigus vormitud esivanemaist vaimude poolt, kes on andnud rahvale seadused ja elukorra, mille järgi elab hõim tänini. Siinsel pühal aborigeenide maal püüavad pilku üle 600 miljoni aasta vanused kuppelmäed. Olga künkad kannavad aborigeenide keeles nime Kata Tjuta, mis tähendab "palju päid". See looduse imetegu koosneb 36-st võimsast maalilisest punasest kaljukünkast, mida koosväiksemate kuplite ja ahelikega väljaspool peamist küngastikku on kokku üle 60. Neist kõrgeim, Olga mägi, on 200 meetrit kõrgem kui Uluru. Hiiglaslikud liivakivikünkad on sündinud omaaegse madala sisemere põhjas tekkinud setetest. Kui meri umbes 300 miljoni aasta eest ära kuivas ning selle asemele tekkis kõrb, kergitasid Maa sisejõud settekivimid kõrgemale ja edaspidi on kaljut kujundanud tuuleerosioon. Anangu suguharust pärit aborigeenid haldavad Kata Tjutat koos Austraalia parkide ametiga. Tähtsamate küngaste ümber on ehitatud tee ja 7 kilomeetrit pikk matkarada (Valley of the Winds Walk). Uurime eriskummaliste mägede tekkimist ja olemust.
Õhtul võimalus nautida päikseloojangut vaatega Ulurule, mille värvid muutuvad päikese käes minutitega.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Desert Gardens hotell 3*
13. päev
Austraalia Outback. Kings kanjon (23. november)
Sõidame Kings kanjoni juurde. Suurejooneline Kings kanjon asub Watarrka rahvuspargis. Kanjoni 100-meetrised liivakiviseinad on kujunenud miljoneid aastaid kestnud erosiooni tulemusena. Liivakiviseintes leidub iidseid mereelukate fossiile ja siit on leitud ka muistsete merelainete jäetud jälgi. Leidub kauneid järvi, mille ümber on lopsaka rohelusega oaasid. Rahvuspargis on ligi 600 erinevat taimeliiki, 100 liiki linde ja 60 liiki roomajaid.
Tee peal avanevad meile suursugused vaated.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Discovery Kings Canyon Resort
14. päev
Austraalia Outback / Kings kanjon / läbi punase kõrbe Alice Springsi (24. november)
Hommikul teeme 3-4-tunnise matka majesteetlikus Kings kanjonis. Matk kuuma ilmaga on sobilik kogenud reisilistele. Võimalus on ka teha lihtsam matk varjulisemas kanjoni põhjas.
Seejärel sõidame 200km läbi punase kõrbe Alice Springsi.
Alice Springs sai oma nime samanimelise veeaugu ehk allikast toituva pisijärve järgi. Selle järve kõrvale rajati ülemandrilise telegraafiliini vahejaam ning järvekesele anti liiniehituse ülevaataja abikaasa Alice Todd'i auks nimi.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Alice Springs Crowne Plaza hotell 4*
15. päev
Alice Springs-Brisbane / Kullarannik (25. november)
Lend QF1971 Alice Springs-Brisbane 10.20-13.30, lennuaeg 2h 40min (Qantas).
Pärast Brisbane'is maandumist ootab meid tunnine sõit Kullarannikule. Õhtu on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gold Coast voco Surfers Paradise hotell 4*
16. päev
Gold Coast / Kullarannik (26. november)
Päev on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gold Coast voco Surfers Paradise hotell 4*
17. päev
Kullarannik-Brisbane-Cairns (27. november)
Hommikupoolik Kullarannikul. Õhtul sõit lennujaama.
Lend QF718 Brisbane-Cairns 20.05-22.30, lennuaeg 2h 25min (Qantas)
Cairns asub Kirde-Austraalias, troopilises vööndis Põhja-Queenslandis. Siinne loodus on lopsaks ja Cairnsi ümbritsevad mäed on kaetud troopilise vihmametsaga.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cairns Pacific hotell 4*
18. päev
Cairns / Suur Vallrahu (28. november)
Päev maailma suurimal Vallrahul. Esmalt sõidame 45 minutit katamaraaniga Rohelisele saarele, mis on ideaalne koht snorgeldamiseks (ka algajatele). Seejärel asume teele välimise riffi poole, kus saame sõita spetsiaalselt veealuse maailmaga tutvumiseks ehitatud laevaga, kus on ka veealune galerii. Ka siin on võimalik snorgeldada.
Suur Vallrahu on arvatud maailmapärandi nimistusse oma looduse erakordse ilu, eriti maaliliste veealuste vaadete ja rikkaliku mereelustiku pärast. Tegemist on maailma kõige suurema looduspärandi paigaga, maailma suurima korallrahude süsteemiga ja maailma ühe kõige mitmekesisema paigaga bioloogilises mõttes. Rahu kogupikkus on 2000 kilomeetrit ja pindala Austraalia kirderanniku šelfimeres 350 055 km2. Üldiselt on rahu põhja-lõunasuunaline ja läbib mitut kliimavööndit. Rahu on pindalalt suurem kui Itaalia. 3400 riffi moodustavad tõelise labürindi. Siin on äärisriffe, lamedaid platvormikuulisi rahusid kui ka pikki barjääririffe. Riffide vahel on 618 saart, millehulgas leidub nii suuremaid vahelduva reljeefi ja jõgedega kontinentaalse päritoluga metsaseid saari, 300 väikest vihmametsa ja liivarannaga korallsaart kui ka 44 metsa ja mangroovidega kaetud erakordselt kaunist väikesaart.
Siin kasvab kolmandik kogu maailma pehmetest koralidest ja elab 150 liiki rifikalu. Seitsmest hävimisohus olevast merikilpkonnaliigist kuus elab Suurel Vallrahul. Siin on suured veealused karjamaad, kus toitub üks maailma tähtsamaid dugongide kolooniaid. Vallrahu on ka rohekilpkonna tähtsaim paljunemisala, peale selle elutseb siin veel 400 liiki käsnloomi ja üle 4000 molluskiliigi. Vallrahu on koduks rohkem kui 30-le imetajaliigile, kelle hulgas näiteks küürvaalad. Samuti elab siin 200 liiki linde.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Cairns Pacific hotell 4*
19. päev
Cairns / Daintree Rahvuspark (29. november)
Alustame teekonda põhja suunas, mis Austraalia mõistes tähendab suunda üha enam troopika poole. Õhtuks jõuame UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud troopilist vihmametsa. Isoleeritud Daintree Rahvuspark on liikide külluses kui vana Gondwana mandriaegne vihmamets. Arvatakse, et siinne vihmamets on üks maailma vanimaid. Rahvuspargi pindala on umbes 76000 hektarit. Maastik on haruldane veel ka selle poolest, et see astub siin otsekui merevette. Suure Vallrahu alal ohutut teed otsides sattus Kapten Cook meeleheite äärele — kuulsa kapteni meeleheide andis nime Cape Tribulationle (Ahistuse neem). Suur osa rahvuspargist asubki Cape Tribulationist sisemaa suunas.
Seejärel suundume oma majutuskohta, mis asub keset vihmametsa. Pärastlõunal on võimalik matkata oma majutuskohta ümbritsevas metsas.
Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna, õhtusöök
Majutus: Daintree Eco Lodge 4*
20. päev
Daintree vihmamets / kruiis Daintree jõel / Kuku Yulanji aborigeenide kultuurikeskus (30. november)
Alustame hommikut laevasõiduga Daintree jõel. Pärast seda käime Mt Alexandra vaateplatvormil, lühikesel matkarajal vihmametsas ja Cape Tribulation rannas.
Pärastlõunal tutvume Kuku Yalanji aborigeenikommuuniga ja nende teejuht viib meid matkale, mille käigus näeme ja kuuleme siinsest kultuurist, tavadest, metsataimedest jpm. Päev täis tegemisi, mis annavad meile päris hea ülevaate aborigeenide kultuurist, eluolust ja tuleviku väljavaadetest.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Daintree Eco Lodge 4*
21. päev
Mossmani org / Wetherby veisefarm (1. detsember)
Päev looduses — Mossmani orus. Siin on populaarsed matkarajad läbi lopsaka vihmametsa, taustal kaunid mäed.
Tagasiteel Cairnsi poole teeme lõunapausi Wetherby veisefarmis, et tutvuda farmieluga. Sööme siin ka grillitud veiseliha. Õhtuks jõuame Cairnsi.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Cairns Pacific hotell 4*
22. päev
Bali saar (2. detsember)
Varajase lennu tõttu saame tänase hommikusöögi karbiga kaasa.
Lend JQ90 Cairns-Bali 07.15-09.50, lennuaeg 4h 35min (Jetstar)
Saabume Balile, sõidame hotelli. Puhkus mere ääres.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Andaz Bali hotell 5*
23. päev
Bali saar (3. detsember)
Päev on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Võimalus erinevateks ekskursioonideks.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Andaz Bali hotell 5*
24. päev
Bali - Tallinn (4. detsember)
Vaba päev, õhtul sõidame lennujaama.
Lend TK67 Bali-Istanbul 21.25-05.40, lennuaeg 13h 15min (Turkish Airlines)
Toidukorrad: hommikusöök
25. päev
Jõuame koju (5. detsember)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.15-17.50, lennuaeg 3h 35min (Turkish Airlines)
Reisi hind: 12850 €
Hinnas sisaldub:
- kõik lennud
- majutus vastavalt programmile 4* hotellides
- programmis märgitud söögikorrad
- transport vastavalt programmile
- programmis märgitud ekskursioonid, koos vajalike sissepääsutasudega
- reisijuht alates Tallinnast
Lisatasu eest:
- ühene majutus 1495 eurot
- programmivälised ettevõtmised
- reisikindlustus
Reisiprogramm
Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.
Reisikindlustus
Albion teeb koostööd Salvaga.
Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.
Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.
Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)