Argentina ja Uruguay


1. november – 16. november 2024
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Urmas Türk

Argentina ja Uruguay

1. nov – 16. nov 2024  / 7785 €

Reisil avastame Buenos Airese elavat kultuuri, tuntud tangotantsu ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Käime Uruguays kaunis Colonia del Sacramentos ning seejärel tagasi Argentinasse. Mendozase veinid ja kaunid maastikud. Salta piirkonna maalilised orud ning kanjonid. Argentina parimad veinid Cafayate piirkonnas.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.05.2024):

 • Eesti kodanikud võivad Argentinas ja Uruguays viibida viisavabalt turismi eesmärgil kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev 

Tallinn — Frankfurt — Buenos Aires

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16.00.

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.00-19.35 (Lufthansa)
Lend LH510 Frankfurt-Buenos Aires 22.05-07.55+1 (Lufthansa)

2. päev 

Buenos Aires

Saabume Buenos Airesesse hommikul. Suundume majutuskohta ning puhkame pikast teekonnast.

Buenos Aires – laiutav metropol, mis särab Río de la Platalt peegelduvates päikesekiirtes, on koduks enam kui kolmandikule Argentina elanikkonnast. Argentina pealinnas elab ligi 3 miljonit inimest, ent koos ümbritseva metropoliitse piirkonnaga, 13 miljonit. 1580. aastal rajatud Buenos Aires on tänaseks üks suurimaid linnu Lõuna-Ameerikas. See on linn, mis kunagi ei maga. Siinsed ööpäeva-ringsed vaatamisväärsused suudavad alati esmakülastajaid üllatada ja õhku ahmima panna ning siinsed naudingud meelitavad ikka ja üha uuesti linna naasma.

Linna nimi bueno (hea) ja aire (õhk) viitab heale kliimale. Linnaelanikud porteños (nii kutsuvad ennast kohalikud) segavad ilma suurema pingutuseta Lõuna-Ameerika värve, rütme ja vürtse euroopaliku elegantsi, stiili ja väljapeetuse ning Põhja-Ameerika majanduse ja kaubanduslike ambitsioonidega. Samas hoiavad porteños alles oma ehtsat Argentina kultuuri, keelt, muusikat ja tantsu. Tango on siin kõikjal. Tango ei ela mitte üksnes tantsuetendustes nähtavate elukutseliste tantsijate keerukates liigutustes või populaarsel San Telmo antiigiturul, vaid ka väga erinevatest eluvaldkondadest pärit paarikeste sensuaalsetes õõtsutustes linna paljudes milongades. Kõiki ühendab kirg muusika vastu.

Nädalavahetusel kajavad linna tänavatel erinevad meloodiad: San Telmo kuulsatel lettidel antiik ja pudi-padi, La Boca’s ja Caminito’s erksavärviliste seinte äärde kogunevad kunstnikud, Recoleta väljak täitub kästitöölettidest, Matadero turul esitavad kohalikud grupid oma kodukandi laule ja gauchod oma ratsutamisoskusi. Kunstisõprade jaoks on Buenos Aireses 57 muuseumi, kus on peidus nii mandri parimad erakogud kui ka kohalikku pärimust ja traditsioone kajastavad esemed, alates hõbenikerdistega mate pottidest kuni 19. sajandi moeröögatusteni. Suursugust Colón’i teatrit hinnatakse üle kogu maailma üheks tasakaalustatuima akustikaga ooperimajaks, mis on just eriti oluline klassikalise muusika mängimiseks. Siinsetes teatrites, kirikutes ja kontserdisaalides on väga lai valik erinevaid koori-, orkestri- ja kammermuusika kontserte.

Majutus: Buenos Aires CasaSur Palermo hotell 4*

3. päev 

Buenos Aires / tangoetendus

Teeme poolepäevase ekskursiooni tutvumaks linnaga. Reipate jalutajate jaoks on Buenos Aires ideaalne paik. Esmalt külastame Plaza de Mayo väljakut, kus asuvad ka katedraal ja Cabildo (vana raekoda). Seejärel jätkame avastamist Buenos Airese traditsioonilisemas linnaosas San Telmos, mida iseloomustavad munakivisillutisega tänavad ja seda ääristavad koloniaalhooned. Suundume edasi linna lõunaosas asuvasse La Boca piirkonda, kus on kaunid värvilised majad, mis olid kunagi esimeste immigrantide ja kunstnike koduks. Vaatame üle vana linnasadama Puerto Madero, mis nüüd on üks eksklusiivseim gastronoomia- ja elamupiirkond Buenos Aireses, ja Palermo, kus asuvad populaarsed Palermo pargid. Lõpetame ekskursiooni ajaloolises Recoleta kalmistu piirkonnas. Siin on ka palju baare, kohvikud ning häid restorane.

Õhtul vaatame tangoetendust kuulsas "Café de los Anglelitos" tangoklubis. See koht on olnud osa linna ajaloost üle saja aasta. Algul oli tegu lihtsa muldpõrandaga kohaga, kuid hiljem renoveeriti see luksuslikumaks. Igal õhtul toimub siin live-show, kus esineb üle 20 artisti.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Buenos Aires CasaSur Palermo hotell 4*

4. päev 

Buenos Aires / Colonia del Sacramento (Uruguay)

Pärast hommikusööki sõidame praamiga Uruguaysse. Sõit Buenos Airesest Colonia del Sacramentosse võtab u 1h 15min. 

Teeme paaritunnise ekskursiooni Colonia del Sacramento linnas, mis asutati 1680. aastal Portugali poolt. Linn on olnud strateegiliselt oluline sadama tõttu, mis andis ligipääsu Río de la Platale. Sadamat kasutati ka Hispaania kehtestatud maksudest kõrvale hiilimiseks. Täna on Colonia del Sacramento tuntud oma arhitektuuri, kitsaste munakivisillutisega tänavate ja UNESCO nimistusse kuuluva vanalinna poolest – seda kõike ka oma ekskursioonil näeme.

Õhtusöök idüllilises Las Liebres restoranis, mis on ümbritsetud oma orgaanilise aiaga.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Colonia del Sacramento Posada Don Antonio hotell 3*

5. päev 

Colonia del Sacramento

Vaba päev Colonia del Sacramentos. Siin on kauni jõeäärne promenaad, mitmeid muuseume, häid kohvikuid ja restorane.

Õhtusöök väikses mereäärses restoranis Casa Viera. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Colonia del Sacramento Posada Don Antonio hotell 3*

6. päev

Colonia del Sacramento / Buenos Aires / Mendoza

Sõidame praamiga tagasi Buenos Airesesse, kust suundume lennukiga edasi Mendozasse. 

Ööbime 1890. aastate renessanssvillas, mida ümbritseb 10 hektarit viinamarjaistandusi ja oliivisalusid. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mendoza Club Tapiz hotell 4*

7. päev 

Mendoza / Valle de Uco

Täna ootab meid ees veinielamus kaunis Uco orus. Uco org on üks tuntumaid veinipiirkondi Argentinas. Külastame mõningaid olulisemaid veinikeldreid, kus tutvume lähemalt selle kõrgel asuva oru iseloomulike maitsenüanssidega. Lõunatame ühes veinikeldritest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Mendoza Club Tapiz hotell 4*

8. päev 

Mendoza / Uspallata / Puente del Inca / Las Cuevas

Tänase päeva märksõnaks on mäed. Mendoza jõe ääres avanevad meile vaated Cordón del Plata mäestikule ja Potrerillosi tammile.  Külastame Uspallatat, mis oli lõunapoolseim punkt Inkade impeeriumis. Käime Puente del Inca ehk Inkade silla juures, mis on looduslik arhitektuuriteos koos kuumaveeallikatega. Jõuame 2750m kõrgusel asuvale Mount Aconcagua vaateplatvormile, kust avaneb uhke vaade 6962m kõrgusele hiiglasele. Viimane peatus on 3200m kõrgusel asuv Euroopa stiilis Las Cuevase küla.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Mendoza Club Tapiz hotell 4*

9. päev 

Mendoza / Salta

Lendame tagasi Saltasse. Vaba õhtupoolik.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ayres de Salta hotell 4*

10. päev 

Salta / Cafayate

Hommikul suundume Saltast lõuna suunas mööda teed 68, läbides Lerma oru erinevaid linnu. Lõunaks jõuame Cachisse. Jätkame teekonda mööda teed 40, et imetleda kauneid mägimaastikke. Calchaquí jõe ääres möödume ajaloolistest linnadest nagu Seclantas, Molinos, Angastaco, San Carlos ja Animana. Õhtu lõpuks jõuame Cafayatesse, kus ka järgmised kaks ööd veedame.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Grace Cafayate hotell 5*

11. päev 

Cafayate / veinidegustatsioon

Vaba hommikupoolik. 

Õhtul külastame Piattelli veinikeldrit, kus teeme ekskursiooni ning degusteerime erinevad veine. Pärast seda õpime kokku sobitama erinevaid veine – Torrontés, Malbec Reserve, Cabernet Sauvignon Reserve – ja juustusid. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Grace Cafayate hotell 5*

12. päev  

Cafayate / Salta

Täna ootavad meid ees veel mõned veinikeldrid ning seejärel juba teekond tagasi Saltasse. Tee peal möödume The Shells kurust, mis on täis erikujulisi kivimoodustisi. Läbime ka Lerma oru ning jõuamegi Saltasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ayres de Salta hotell 4*

13. päev 

Salta / soolaväljad / Purmamarca

Hommikut alustame sõiduga Tastili varemetesse. Teeme lõunapausi San Antonio de los Cobres ning jätkame oma teekonda mööda teed 40, läbides ühte riigi kõige kõrberohkemat piirkonda. Jujuy provintsis jõuame Salinas Grandes'ini (Suur Soolaväli), kus on säravvalged lõputud soolaväljad, mis kutsuvad lõõgastuma (ja pildistama). Jätkame teekonda mööda Lipáni kallast, jõudes Purmamarcasse, ühte Humahuaca oru tüüpilistest linnadest oma Cerro de los Siete Colorese (Seitsme Värvi mäega) ja väikeste võluvate majaketega. Ööbime Purmamarcas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: La Comarca hotell 4*

14. päev

Purmamarca / Pucará / Humahuaca / Salta

Hommikul on võimalus imetleda Cerro de los Siete Colorest oma täies hiilguses. Seejärel võtame suuna Tilcarasse, kus külastame 8. sajandist pärit Pucará arheoloogilist paika. Taas teel olles näeme veel mitmeid mitmevärvilisi mägesid – näiteks La Pollera de la Coya ja Las Señoritas. Vaatame ka 4350m kõrgusel asuvast vaatepunktist Cerro de los 14 Colores mäge. Tagasiteel lõunapaus Humahuacas, kus külastame ka linna ajaloolist keskust. 

Tagasiteel Salta suunas teeme peatuse Uquía kabelis, kus on võimalik näha silmapaistvaid näiteid Cuzco kunstist. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ayres de Salta hotell 4*

15. päev 

Salta – Buenos Aires. Buenos Aires — Frankfurt

Hommikul lend Saltast Buenos Airesesse. Seejärel edasilend Frankfurti.

Lend LH511 Buenos Aires-Frankfurt 17.50-11.05+1 (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev 

Frankfurt — Tallinn

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.45-17.10 (Lufthansa)Reisi hind: 7785 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik programmis märgitud lennud
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides või sarnastes)
 • programmis märgitud toitlustus
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud vaatamisväärsuste sissepääsutasud
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud
 • majutus üheses hotellitoas
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis