Angola


29. oktoober – 9. november 2024
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Hendrik Relve

Angola

29. okt – 9. nov 2024  / Hinnainfo

Hind 4968€

Kui grupp on väiksem kui 10 reisijat, on hind 5990€

Angola on Lõuna-Aafrika riik Atlandi ookeani rannikul, mis pakub avastamist ihkavatele reisijatele mitmekesist loodust, põnevat kultuuri ja sügavat ajalugu. Riigi looduslik ilu on muljetavaldav – siin leidub nii lopsakaid vihmametsi ja jõgesid kui ka kõrbe ja mägismaastikku. Angola rahvas on väga mitmekesine, siin elab üle 100 erineva hõimu ja rahvusrühma. Igaühel neist on oma keel, kombed ja traditsioonid. Pealinn Luanda särab kui kaasaegne suurlinn, kuid väiksemates kohtades valitseb veel traditsiooniline eluviis. Angola ajalugu ja kultuur on portugali, kongode ja bušmanite mõjudega. Angola pakub avastamisrõõmu just eriti looduse- ja kultuurihuvilistele reisijatele.

Meid ootab ees Angola looduse imedemaa rännak – looduskaunid kosed nagu Pedras Negras do Pungo Andongo ja Calandula, ürgne Namiibi kõrb, mitmekesised rahvusgrupid, Sande bušmanid ja Himbade hõim Angola lõunaosas. Sukeldume sügavale ajalukku, kohtudes Angola põliselanikega. Õpime tundma siinse rahva eluviisi ja kombeid, imetleme võimsat loodust ja naudime seda erakordset seiklust läbi ühe Aafrika kirevaima maa. Alustame oma reisi Angola pealinnast Luandast, kus kaasaegse linnarütmi kõrval leiame koloniaalaegse arhitektuuri märke. Suundume sealt ida poole Malanje provintsi, kus meid ootab ees Pedras Negras do Pungo Andongo võimsate koskede vaatepilt. Reisiteekond viib meid edasi lõunasse, et avastada Namiibi kõrbe, kus meid lummavad liivaluited ja lõputud ürglooduse maastikud. Siin tutvume Angola hõimurahvastega – Sande bušmanid oskavad kõrbes ellu jääda ning Himbade hõim paneb meid imetlema nende traditsioonilist eluviisi ja kauneid kehamaalinguid. Need kohtumised viivad meid Angola sügavaimasse olemusse. Lühidalt öeldes – tegu on erakordse retkega läbi ühe Aafrika mitmekesisema maa, kus loodus võlub ja ajalugu kõnetab.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 19.05.2024):

  • Eesti kodanikud võivad turismi eesmärgil viibida Angolas viisavabalt 30 päeva. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud riigist lahkumise kuupäevast ning passis peab olema vähemalt kaks vaba lehte.
  • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Frankfurt – Luanda

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16.00. 

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.00-19.35
Lend LH560 Frankfurt-Luanda 21.45-06.20+1

2. päev

Luanda

Saabume Angola pealinna Luandasse kell 6.20am varahommikul. Sõidame esmalt hotelli puhkama.

Täna teeme esmase tutvuse Luandaga, jalutades läbi Luanda vanalinna. Meie esimeseks peatuseks on Rauast Palee – müstiline ja intrigeeriv hoone, mis valmis 1920. aastatel. Kuigi seda on seostatud kuulsa prantsuse inseneri Gustav Eiffeliga, ei ole see seos tõestatud. Siiski on tegu muljetavaldava näitega 1920. aastate art déco arhitektuurist. Järgmisena külastame koloniaalajast pärit Igreja da Nossa Senhora da Nazaré kirikut. See valge kirikuhoone valmis 17. sajandi lõpus ja on üks vanemaid säilinud ehitisi Luandas. Kiriku juures saame aimu Angola pikast ja keerulisest ajaloost.

Õhtul sõidame tagasi hotelli ja puhkame.

Majutus: Luanda Ilha Mar hotell

3. päev

Luanda / Malanje

Täna ärkame vara. Pärast kerget hommikusööki hotellis, asume ligi kell 6 hommikul teele. Meie ees ootab päevane sõit Malangesse. Teeme mitmeid peatuseid ja naudime teekonda riigi idaossa. 

Maastik muutub üha mägisemaks ja metsasemaks. Teeme peatuse Ndalatando väikelinnas, kus sööme lõunat kohalikus hotellis. Pärastlõunal jõuame Cacuso väiksesse külla. Siin elavad kohalikud talupidajad ja käsitöömeistrid. Jätkame sõitu. Õhtupoolikul jõuame Kalandula joastiku juurde. Majutume joastiku lähedal asuvas hotellis. Olenevalt saabumisajast, teeme peale saabumist ringkäigu joa alumisel korrusel, et näha imposantset loodusimet altpoolt. Seejärel läheme vaatame jõge teiselt poolt vaatetornist, mille ehitasid umbes 1955. aastal portugallased ja angolalased. Õhtusöök pousadas joa pritsivate veehelide saatel on ilus ja ainulaadne kogemus.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kalandula Lwenze lodge

4. päev

Malanje / Kalandula kosk / Pedras Negras do Pungo Andongo / Luanda

Varajane hommikusöök hotellis. Seejärel alustame sõitu lääne poole. Meie järgmine peatuspunkt on Pedras Negras do Pungo Andongo rahnud. Need hiiglaslikud mustad rahnud on müstilised ja muljetavaldavad – ning riigi ajaloos olulise tähtsusega. 17. sajandil osutas siin vastupanu Portugali vallutajatele tolleaegne Angola kuninganna Rainha Ginga, kes oli vastupanuliikumise juht. Kuuleme põnevaid legende kuningannast ja ta võitlusest sissetungijate vastu. 

Õhtupoolikul jõuame tagasi Luandasse. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Luanda Ilha Mar hotell

5. päev

Luanda – Lubango

Pärast rahulikku hommikusööki hotellis sõidame Luanda lennujama, kust lendame Angola lõunaossa Lobango linna.

Lend Luanda–Lobango

Lobangos sõidame majutuskohta, kus saame veidi puhata. Kui jõuame Lobangosse piisavalt vara, teeme enne majutuskohta jõudmist väikese linnaekskursiooni, et aimu saada sealsest elust-olust. Õhtupoole sööme maitsvat õhtusööki ning puhkame, et olla homme valmis uuteks seiklusteks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Lubango Casper lodge

6. päev

Mukuma / Gambue of Chomipapa / Sande bušmanid

Pärast hommikusööki sõidame Chibiasse, et näha sealsetes piirkondades elavaid hõime. Chibias on tuntud Mumuila hõim, kellega saame tutvuda. Pärast seda sõidame Chomipapa piirkonda. Siin kohtume Serrao ja Gambue kohalike liidritega, kes tutvustavad meile kohalikku kultuuri. Jalutame külas ringi ja kohtume vanemate naistega, kes hoiavad alles vanu tavasid. Pärastlõunal sõidame Sande bušmanite juurde, kes on Angola vanim hõim. Nad kütivad endiselt väikseid antiloope ja jäneseid ning korjavad metsaande. Nende elu on karjakasvatajahõimude ja kaevandusettevõtete surve tõttu palju muutunud, kuid hõim elab endiselt piirkonna kiviste mägede läheduses. 

Meie tänaseks ööbimispaigaks on kohalik lodge Sande kogukonna läheduses.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Chibia Obama lodge

7. päev

Tutvumine hõimudega / Himba / Muhakanona / Oncocua

Pärast hommikusööki sõidame Oncocua linna poole. Enne linna jõudmist proovime teha peatusi mõnes väikses külas. Pärastlõunal jõuame Oncocua külla, kus ka majutume. Teeme jalutuskäigu selles väikeses linnas, mis rajati 1940. aastate alguses portugallaste poolt. Siin oleks aeg justkui seisma jäänud. Kohalikul turul kogunevad erinevad hõimugrupid, et osta toitu ja kohalikult valmistatud alkoholi. 

Ööbime telklaagris.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: telklaager

8. päev

Oncocua / Himba ja Muhakaona hõimud

Oncocua piirkonnas elab mitmeid erinevaid Bantu hõime, kellega täna tutvume. 

Siin elavad karjakasvatajad rahvad Himba, Muhakaona ja kütid-korilased Tua, kes elavad pühadel Oncocua mägedel ja matkivad Himba riietumisstiili. Tuad elavad üsna tagasihoidlikult, kuid nende joontes võib näha Himba uhkust ja Hakaona (Muhakaona) kaunistusi. Selles kaugel asuvas Angola piirkonnas on keeruline kastisüsteem, mis on peaaegu kõikjal mujal Aafrikas kadunud. Sõidame kaugematesse Cunene jõe äärsetesse piirkondadesse, mis asuvad Namiibia piiri ääres. Siin kohtume poolnomaadlike Himba hõimudega. Himba (Muhimba) on üks Aafrika kuulsamaid hõime, kes elavad ka Namiibias. Hoolimata Euroopa ja välistest mõjutustest jätkavad Himbad traditsioonilise riietuse kandmist ning hõõruvad nahka loomarasva ja punase pulbriga, mis näeb välja väga muljetavaldav. Himba on karjakasvatajad, mis teeb neist ühe Angola rikkaima hõimu. Himba vähem mõjukad naabrid - MuHakaona (must Himba) omavad samuti karja, kannavad pärlitest ehteid ja austavad oma traditsioonilisi tervendajaid. Nende soengud erinevad teiste hõimude soengutest, näiteks naistel, kellel on väikesed lapsed, on hämmastavad afro-soengud, mis meenutavad Melaneesia hõimude omi. Iga soeng on kunstiteos ja ainulaadne joon selle Aafrika hõimu juures.

Õhtuks suundume tagasi Lubangosse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Lubango Casper lodge

9. päev

Lubango / Namibe 

Pärast hommikusööki suundume imelisse Namibe linna, kust avanevad kaunid vaated ning ootavad meid põnevad kultuurilised ja ajaloolised kohad. Esimene peatus on Kristuse kuju, mis pakub võimalust imetleda mitte ainult religioosset sügavust, vaid ka linna ja selle ümbruse vapustavat panoraami.

Edasi liigume Tundavala vaatepunkti ja Nossa Sra Do Monte piirkonda, kus meid ootab ainulaadne loodusmaastik. Siin avanevad meie silme ees kõrbede ilu ja võib-olla isegi haruldased taimed, nagu näiteks Welwitschia Mirabilis, mis on omamoodi loodusime. Sõidame mööda kuulsat Serra de Leba mäekuru, suundudes Atlandi ookeani ranniku ja Namibe linna poole. Tee ääres avaneb meile osa Iona rahvuspargist, mis on Namiibi kõrbe jätk. Siin saame imetleda ainulaadseid taimi ja haruldasi loomi, kuigi kahjuks on enamik neist sõja tagajärjel kadunud.

Saabudes Namibesse, teeme jalutuskäigu linnas võluvatel tänavatel. Kui aeg lubab, läheme õhtul Tombua kalurikülla. Tombua on ajalooliselt olnud suurim kalasadam ja pakub meile võimaluse näha kohaliku kogukonna igapäevaelu.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Namibe IU hotell

10. päev

Namibe / Lubango – Luanda

Tänast päeva alustame sõiduga Tômbwa linna, kus veedame aega kaluritega. See on väike kaluriküla, kus inimesed elatuvad peamiselt kalapüügist. Päeva jooksul näeme, kuidas kalurid oma igapäevast tööd teevad ja kuidas nende elu kulgeb. Hoolimata lihtsast eluviisist on kohalikel oma traditsioonid ja usk. Külastame ka piirkonna Kalurite kirikut, mis oli koloniaalajal oluline pühapaik.

Pärastlõunal alustame tagasiteekonda Lubangossee, et lennata tagasi pealinna Luandasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Luanda Ilha Mar hotell

11. päev

Luanda linnaekskursioon / Luanda – Frankfurt

Täna teeme poolepäevase linnaekskursiooni mõnedes Luanda piirkondades. Esmalt külastame endise presidendi Antonio Agostinho Neto monumenti, kus saame heita pilgu Angoola ajalukku. Edasi suundume UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva St Miguel kindluse poole, mis on ehitatud aastal 1575 ja asub São Paulo mäe vanas osas. See ajalooline kindlus, mis nüüd kuulub Kaitse- ja Kultuuriministeeriumidele, pakub meile võimalust mõista Angoola esimest kaitserajatist.

Õhtul sõidame lennujaama ja lendame tagasi koju.

Lend LH561 Luanda-Frankfurt 22.55-07.25+1

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev

Frankfurt – Tallinn

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.45-17.05Reisi hind:

Hind 4968€

Kui grupp on väiksem kui 10 reisijat, on hind 5990€

Paketis sisaldub:

  • lennud
  • majutus programmis märgitud majutuskohtades
  • programmis märgitud toitlustus
  • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
  • transport vastavalt programmile
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas (soovi korral), hind 450€
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis