Alžeeria
Lõuna-Alžeeria Sahara ja ajalooline põhi


17. aprill – 26. aprill 2024
Grupis 5 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Hendrik Relve

Alžeeria

17. apr – 26. apr 2024  / 4777 €

Alžeeria on tõeline aare Põhja-Aafrikas, pakkudes külastajatele mitmekülgseid elamusi ja avastamisrõõmu. See riik on koduks lummavatele maastikele ja olulistele roomaaegsetele arheoloogilistele leiukohtadele, erilisele kultuurile ja maitsemeeli ülendavale köögile. Alžeeria pakub meile võimalust nautida imekaunist loodust, kogeda Sahara kõrbe võimsat avarust, avastada ajaloolisi paiku, proovida maitsvat kohalikku toitu ning tutvuda berberi nomaadide eluoluga.

Eriti väärivad märkimist Alžeeria lõunaosa kõrbemoodustised ja Sahara avarus. Just siin leiame palju huvitavaid kohti nagu Ahaggari mäeahelik, Tassili n'Ajjeri rahvuspark oma iidsete koopajoonistustega ning silmapiirini ulatuv romantiline liivameri. Tegemist on ainulaadse paigaga maailmas, kus saame aimu Sahara kõrbe võimsusest ja ilust, inimkonna ja keskkonna arengust Sahara piirkonnas tuhandete aastate vältel, kogeda berberi hõimude külalislahkust ning ööbida kõrbelaagris tähistaeva all.

Seejuures põhja pool asuvad Vahemere-äärsed linnad nagu Alžiir ja Cherchell oma kultuursete kohvikute ja bazaaridega. Siin leidub mitmeid UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvaid roomaaegseid varemeid, mis annavad aimu algupärasest Rooma linna ehitusest. Kogu Alžeeria on tuntud oma maitsva köögi poolest. Kohalikud toidud nagu kuskuss, tajine ja värsked puuviljad jätavad kustumatu mulje. Veinitootmise traditsioon ulatub juba roomlaste aega ning ka tänapäeval valmistatakse siin head veini.

Alžeeria on veel avastamata pärl, kus saame kogeda kõike seda head ja huvitavat, mida leiame vaid kaugel massturismi kärast. Meid ootab ees ehe Põhja-Aafrika võlu ja külalislahkus.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 26.01.2024):

 • Eesti kodanikud vajavad Alžeeriasse reisimiseks viisat, mis tuleb taotleda enne reisi reisikorraldaja kaudu. Saadame reisile registreerunutele täpse ülevaate. Viisalõiv on ca 100 EUR.
 • Alžeeriasse sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 tõendit. 
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Frankfurt – Alžiir

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16.40. 

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.40-20.10
Lend LH1318 Frankfurt-Alžiir 21.55-23.30

Saabume hilisõhtul Alžeeria pealinna Alžiiri. Sõidame hotelli puhkama.

Alžiir on Alžeeria pealinn ja suurim linn, mis asub Vahemere rannikul Atlasi mägede jalamil. Tegemist on üle 2500 aasta vanuse linna ja sadamaga, mille ajalugu ulatub foiniiklaste asunduseni. Tänapäeva Alžiir on elav metropol 2.8 miljoni elanikuga. Siin leidub nii vanalinna võlu, Prantsuse koloniaalarhitektuuri näiteid kui ka moodsaid pilvelõhkujaid. Peatänavad on täis kohvikuid, restorane ja poode. Linna südames asub UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev Kasbah vanalinn oma kitsaste tänavate ja valgete majadega. Siit leiab hulgaliselt mošeesid, muuseume ja turgusid. Alžiir on hea paik nii ajaloo kui ka kaasaegse Põhja-Aafrika kultuuri ning eluolu kogemiseks.

Majutus: Alžiir Lamaraz hotell 4*

2. päev

Alžiir / linnaekskursioon / Alžiir – Djanet 

Täna teeme tutvust Alžiiriga.

Külastame Kasbahi – Alžiiri Kasbah on suurepärane näide ajaloolisest Magribi linnast, millel on olnud suur mõju linnaplaneerimisele Vahemere lääneosas ja Sahara-taguses Aafrikas. Vahemere rannikul asuv paik oli asustatud vähemalt 6. sajandist eKr, mil sinna rajati foiniiklaste kaubapunkt. Mõiste Kasbah tähistas Ziridi ajastul medina kõrgeimat punkti. Tänapäeval tähistab “kasbah” El Djazairi vanalinna, mis asub vallidega tähistatud piirides ja mis on ehitatud Osmanite perioodil 16. sajandi lõpus. Siin elab ligi 50 000 inimest ning siiani on säilinud ainulaadsed traditsioonilised majad, paleed, hamam, mošeed ja erinevad turud. Jätkame linnaekskursiooniga, tutvudes Alžiiri märkimisväärsemate paikadega.

Õhtul transfeer Alžiiri lennujaama, kust lendame Djaneti. Meid ootab ees Lõuna-Sahara – tõeline seiklejate paradiis!

Lend AH6312 Alžiir-Djanet 23.00-02.40+1

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: kõrbelaager

3. päev

Djanet / Sahara kõrb / Tassili N'Ajjer rahvuspark

Saabume varahommikul Djaneti, kust algab meie retk kõrbes. Djanet on linn Sahara kõrbe serval, mis on heaks väravaks kõrbe avastamiseks. Esmalt sõidame 4x4 maasturitega kõrbelaagrisse Tin Amalisse, kus meid ootab ees mõnus hommikusöök. Seejärel jätkame sõitu Tassili N'Ajjer rahvuspargi Fadnoni platoo poole. Siin õpime tundma tuareegide eluviisi – tuareegid on berberi päritolu rahvas, kes elavad rändkarjakasvatajate ehk nomaadidena Põhja-Aafrikas Sahara kõrbe sisealadel.

Tassili N'Ajjer on rahvuspark Alžeeria kaguosas Sahara kõrbes suurel platool. Tassili n'Ajjer pindala on üle 72 000 ruutkilomeetri ning siin asub üks tähtsamaid eelajaloolise koopakunsti kogumeid maailmas – pälvides kuulsuse kui "suurim eelajaloolise kunsti muuseum maailmas" (siin on üle 15 000 näite muistsest koopakunstist). Siinne koopakunst talletab infot kliima muutustest, loomade rännetest ja inimelu arengust Sahara äärealadel alates 6000. aastast eKr kuni esimeste sajanditeni meie ajaarvamise järgi. 1982. aastal kanti Tassili n'Ajjer UNESCO maailmapärandi nimistusse. Neli aastat hiljem lisati see ka biosfääri kaitsealade hulka.

Tassili N'Ajjer asub geoloogiliselt suurt huvi pakkuval kummalisel “kuumaastikul”. Rohkem kui 15 000 joonist ja gravüüri jäädvustavad kliimamuutusi, loomade rännet ja inimelu arengut Sahara serval aastast 6000 eKr kuni praeguse ajastu esimeste sajanditeni. Piirkonna erosiooni tagajärjel on rahvuspargi geoloogia tõeliselt maaliline ja eripärane – rahvuspargi kaguosas moodustavad oranžid ja mustad liivakivipaljandid ligi 300 loodusliku kaljuvõlviga “kivimetsa”, põhjaosas asuvad sügavad kurud ja “basseinid”.

Pärastlõunal läheme Iheriri külasse, mis asub Tassili n'Ajjeri mäeaheliku keskpaiga lähedal Oued Iheriri jõeorus (wadi). Iherir on liivaväljadega ümbritsetud oaas, kus kasvavad palmid ja asub väike järv. Siinne piirkond on asustatud alates neoliitikumi ajast. Elanike arv orus on ca 1000. Iheriri majandus on keskendunud põllumajandusele, peamiselt toodetakse nisu, datleid, viigimarju, viinamarju ja juurvilju. Karjatatakse kaameleid, veiseid ja kitsi.

Õhtuks jõuame kõrbelaargisse, kus ööbime traditsioonilises tuareegide öömajas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: kõrbelaager

4. päev

Sahara kõrb / Tassili N'Ajjer rahvuspark

Hommikusöök kõrbelaagris. Seejärel teeme jalutuskäigu jõeorus, mis on ääristatud palmipuude ja mahajäetud majadega. 

Lahkume Ihririst ja sõidame Dideri suurtele kõrbetasandikele. Maastiku muutumine on tähelepanuväärne – rikkalik taimestik annab teed liivale ja kividele. Siinsetes piirkondades on arvukalt tuareegi laagreid. Uudistame Tin Taghirti gravüüre, ületame Dideri platoo, kuniks jõuame Waghe Ghana kanjonitesse. Pärast lõunasööki avastame piirkonna vaatamisväärsuseid ja suuri liivaluiteid. Õhtuks jõuame oma tänasesse kõrbelaagrisse. 

Öö sügavas kõrbes tähtede all.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: kõrbelaager

5. päev

Sahara kõrb / Tassili N'Ajjer rahvuspark

Pärast hommikusööki alustame sõitu Oued Essendilene'i jõeoru suunas. Matkame palmipuude ja oleandritega ääristatud jõeorus (wadis). Pärast lõunasööki jätkame teekonda Tikoubaouène'i, kus asub meie tänane kõrbelaager.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: kõrbelaager

6. päev

Sahara kõrb / Tassili N'Ajjer rahvuspark

Täna avastame Tikoubaouène'i kivimaalinguid. Lõunasöök Tilalenis. Pärastlõunal sõidame läbime kaunite maastike Tegharghart'i alale, et külastada ja avastada kuulsaid “nutvate lehmade” graveeringuid. Viimane öö kõrbelaagris.

Nutvate lehmade paik Teghargharti lähedal Djanetist lõunas on tuntud tänu silmatorkavatele gravüüridele, kus veepisarad näivad veerevat alla pikkade sarvedega lehmade nägudel. Umbes 7000-8000 aastat vanad kujutised asuvad tänapäeval ulatuslikus liiva- ja kivikõrbes. Kunagi oli siin niiskem ja viljakam ning see koht võis asuda veeojas, kus loomad joomas käisid. Tänini täitub vihmade ajal liivane nõgu veega, mis jätab mulje justkui kummardaksid graveeritud lehmad sellest jooma. Kohalikus müüdis räägitakse karjusest, kes raius nutvad lehmad kivisse pärast seda, kui oli ööd ja päevad oma karjaga janus olnud ja lootis allikale jõudes janu kustutada. Leides allika kuivana, jäädvustas ta kivisse oma lehmade mure, kui need ükshaaval janusse surid. Seejuures ajaloolised kliimaandmed viitavad mitmetele jahenemistele Põhja-Atlandil, millest üks – ligi 8000 aastat tagasi – põhjustas Saharas sajandeid kestnud kuivaperioodi. See võis kokku langeda nende gravüüride tegemise ja vastava müüdi tekkimisega. Nutvate lehmade gravüür on muljetavaldav näide inimese loomingulisest võimest tuhandete aastate taguses Sahara kultuuris.

Hilisõhtuks sõidame tagasi Djaneti ja lendame Alžiiri.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: kõrbelaager

7. päev

Djanet – Alžiir / Alžiiri võlud

Lend AH6295 Djanet-Alžiir 00.55-03.10

Jõuame Alžiiri ja sõidame esmalt hotelli, puhkamaks öisest lennust.

Pärastlõunal jätkame Alžiiri avastamist. Tutvume linna arhitektuuri ja kultuuri ja olulisemate vaatamisväärsustega.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Alžiir Lamaraz hotell 4*

8. päev

Alžiir / Cherchell / Tipasa

Pärast hommikusööki sõidame Cherchelli, mis asub ligi 1-2 tunnise sõidu kaugusel Alžiirist. Tegemist on rahuliku rannikulinnaga, mis peidab oma aardeid ja ajalugu mägede ja mere vahel, asudes kuulsa ajaloolise linna "Caesarea" kohas. Cherchell, endine Caesarea Mauretaniae linn, oli Mauretania kuningriigi pealinn ja pärast aastat 42 eKr ka Rooma provintsi pealinn. Cherchelli linnamüür piiras Rooma impeeriumi linnade üht suurimat pindala. Linnas on kaks võimsat muuseumi ja arvukalt Rooma mineviku jäänuseid – teater, amfiteater, vannid, tsirkus. Siin asus omal ajal ka üks Aafrika pikimaid akvedukte (akvedukt ehk sildveejuhe – sild, mis kannab veekanalit), mis juhtis vett 45 km lõunapoolsetest mägedest linna.

Pärast Cherchelliga tutvumist sõidame Tipasasse, mis on kuulus oma arheoloogilise pärandi poolest. Teeme jalutuskäigu iidses sadamas. Külastame läänemäel asuvat iidset linna, mis kuulub UNESCO kuultuuripärandi nimistusse ja kus Albert Camus kirjutas 1939. aastal oma kuulsa teose "Noces".

Pärastlõunal sõidame tagasi Alžiiri. Teel teeme peatuse Kristliku Naise Haua juures – tegemist on kuningliku matmispaigaga, mis asub Tipasast umbes 12 km kaugusel ja pärineb 1. sajandist eKr. Siinne mausoleum arvatakse olevat Juba II ja tema naise Cleopatra Selene haud. Teadaolevalt leiukohalt säilmeid siiski leitud ei ole ja haua omistamine kuningas Juba II-le jääb pelgalt hüpoteesiks. Üks on kindel: monument oli hauakambriks tervele mauride – berberi hõimude – kuningate perekonnale. Aastal 1982 kanti monument UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Õhtuks jõuame tagasi Alžiiri, kus õhtustame Caracoya restoranis (omal kulul), mis on eriti populaarne kohalike loomeinimeste ja kirjanike seas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Alžiir Lamaraz hotell 4*

9. päev

Alžiir / kultuur ja ajalugu 

Päev Alžiiris. Hommikul alustame Alžiiri kõrgendikel asuvast Muinasaja muuseumist. Siin on väljas rikkalik kogu arheoloogilistest leidudest - mosaiigid, kreeka-rooma skulptuurid, pronksesemed, steelad jm, mis on leitud Alžeeria aladelt 20. sajandi algusest alates tehtud väljakaevamistel. Teistes saalides on väljas islami ja Lähis-Ida kunsti kollektsioonid. Seejärel suundume rahvuslikku Bardo muuseumi, mis asub ajaloolises 18. sajandi hoones. Siin saame tutvuda eelajaloo ja etnoloogiaga seotud näitustega.

Pärastlõunal sõidame linna kõrgustikule, kus asub mälestusmärk Alžeeria iseseisvusvõitluses langenud võitlejatele. See 92 meetri kõrgune monument valmis 1980ndate alguses. Monumendi moodustavad kolm ühendatud betoonist palmipuud, mis sümboliseerivad kolme revolutsiooni.

Järgmisena külastame Rahvuslikku Kaunite Kunstide Muuseumi, mis on avalikkusele avatud 1930ndatest alates. Siin on väljas üle 8000 teose, sh Hollandi ja Prantsuse suurmeistrite maalid – sh Brugghen, Renoir, Monet, Matisse, Delacroix, Van Goyen, Gauguin ja Pissarro.

Päeva lõpetame Jardin d'Essai botaanikaaia külastusega, mis asub Kaunite Kunstide Muuseumi jalamil. Asutatud 1832. aastal, aia lääneosa on prantsuse stiilis, idaosa inglise stiilis. Siin on ka mitmeid Emile Gaudissardi skulptuure.

Õhtusöök lennujaama lähistel ning seejärel lendame tagasi Eestisse.

10. päev

Alžiir – Frankfurt – Tallinn

Öine lend Alžiirist tagasi Tallinnasse. 

Lend LH1319 Alžiir-Frankfurt  01.50-05.30
Lend LH880 Frankfurt-Tallinn 09.40-13.00Reisi hind: 4777 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • programmis märgitud toitlustus
 • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas (soovi korral)
 • reisikindlustus
 • Alžeeria viisa

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis